Pure power plant

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
ok, biljke sam presadio, zalio i stavio pod hps od 400w.



reflektor je udaljen pola metra od biljaka.

Poslusacu elephantorov savet i oladicu malo sa peroksidom.


Sta mislite sada sto se tice rezima svetlosti - da li da postepeno spustam do 18/6 ili odmah da primenim taj rezim??
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
To je izgleda nedostatak dusika, sasvim normalna stvar, biljka je pojela hranjiva iz zemlje i trazi jos :) Sad ce joj biti dobro u novoj zemlji....

Sto se tice peroksida, ako ga dajes u normalnoj dozi, tada ga mozes stalno davati, nece se njima nista lose dogoditi, jer zemlja je ionako sterilizirana i nemaju nikakvi organizmi sta radit u njoj...
 
19.01.2008
44
7
8
@nishiken Ne znam jarane, ne bih se ja slozio da je zemlja sterilna, u zemlji ima bruka mikroorganizama, et ubaci u teglu zemlje zatvori je dobro i nakon nekog vremena otvori zemlja je jako topla i smrdi, a to je sve zbog prisustva mikroorganizama. A ti mikroorganizmi su jako vazni jer koliko ja znam oni su ti koji preradjuju zemlju i odrzavaju je u dobrom stanju. (ako grijesim neka mi neko objasni) :icon_mrgreen:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Samo mi nije baš jasno zašto nisi napunia pitare pune nego ograđiva onaj trokutasti dio?Šta nestašica zemlje?
 

KaraJack

Aktivan Član
Cane, spusti svijetlo na neki razmak između 15-20cm. Ako ti je već u Wc sve, uzmi jednu veliku kutiju ako imaš ili ne onda se zaleti do trgovine i užicaj si jednu veliku kutiju.

Izreži si dvije rupe, naprijed i iza, ugradi dva PC ventića, jedna vent za ulaz zraka drugi za izlaz :)
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Heh, istripovao sam se da nece biti dovoljno zemlje pa sam ih pregradio, zato sto je na saksijama pisalo da su 32x32x32 cm, a u stvari su 27x27x24 tako da sam ih sada dopunio do kraja.

KataJack - ne znam zasto bih stavljao sve u kutiju kada mi je ovako mnogo zgodnije, jeftinije, veci je prostor, ne moze da se provali nikako (taj wc ionako nije u funkciji.

Za ubacivanje i iizbacivanje vazduka koristim odlican ventilator plus imam onu ventilaciju u wcu koja izvlaci vazduh.

A osim toga nisam nigde cuo da se hps drzi toliko nisko ?!? no ipak sam je spustio za jedno 15cm posto mi deluje da je temperatura sasvim ok
 

KaraJack

Aktivan Član
PPP je veoma visoka biljka, ali sad sam vidio da koristiš HPS 400w visina je ok sad ti je nekih 35cm razmak nadam se da toplina ne udara u njih, radi se o silvania žarulji? Još nisam probao sa HPS-om jer imam jednu od 600w koju mogu koristit i u veg.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
problem :(

glupi prekidac se pokvario i nije ugasio svetlo kada sam bio van kuce :(

biljka je na 18/6, ali je sada vec 24 sata na svetlu.... Mislim da ugasim sada svetla i da upalim za 6 sati, i onda nastavim sa 18/6, jel to ok?


nadam se da ce mi neko odgovoriti ODMAH, jer je hitno...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nebi trebalo biti nekih problema ja sam radio svašta pa čak i to da sam obrnuo režim 12/12 jer sam se napusen ko deva zajebao i stavio sa se reflektor pali po danu a ne po noći pa sam samo produžio jednu noć na 24 sata i upalio kad mi je pasalo i nikom niš tako da ovo tvoje bi recimo bio manji bed :D cvjetanje je osjetljivije nego veg stvarno nebi trebalo biti nikakih nuspojava...

pozz
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
ok, jedan dan je bila na 24/0 i sad je opet na 18/6.

Ja bih je najradije drzao na 24/0 ali ako bih tako uradio izasao bih iz zelene zone.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Biljke sam juce privezao i sad cemo da vidimo sta ce biti od tog lst-a...

Takodje sam poceo da djubrim, posto su stariji listovi opet poceli da zute.
Koristim substralovo djubrivo sa svakim zalivanjem, a zalivam kad se zemlja dobro osusi, mislim da je to otprilike jednom nedeljno i tada im dam po litar i po vode.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
52. dan listanja. Sve cetiri su pod lst-om



Da je pustam na 12/12 ? Kao sto vidite imam prostora i u visinu i u sirinu tako da to nije frka, mogu jos da je drzim u vegetaciji...
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
41
stavi na 12/12. nema potrebe drzati toliko u vegu. moje su bile 5 tjedana u vegu i sad su mrcine
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Ne zuri mi se sa cvetanjem jer zelim sto bolji urod.

najvisi vrh je 30cm, u visinu imam ukupno 110 cm prostora... ne znam dal valja da gajim tolko visoke biljke u saksijama od 17,5 litara, sta vi mislite?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
mislim da bis trebao uzeti u obzir pruning jer ovo je ko salata , i tako bis buducim

vrhovima da vise svijetla i jos ti pase jer imas 110 cm visine .

probaj razmislit o tome malo .
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja bi na njima poceo LST, i onda ih vegao jos tjedan/dva dok ne izbace nov rast svuda uzduz internoda. Kad se to desi opicis 12/12 i to mora biti bomba sto se uroda tice ako imas pristojnu rasvjetu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.