Pure power plant

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
5 fem PPP nirvana seedbank.

Stavio sam pre dva dana (3.mart) izmedju dve navlazene maramice, umotao u kesu i poklopio posudom da ne bi svetlo ulazilo. Temperatura sobe je oko 22-25 stepeni.


Greska koju sam napravio je u tome sto sam koristio vodu sa cesme koja je stajala dva dana. Tek sam danas procitao da treba da se koristi destilovana ili prokuvana voda, ali sta je tu je. Cetiri semenke su pocele da klijaju, dok peta jos nije ni mrdnula :(. Ali ima vremena- videcemo!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nije istina da moras koristit prokuhanu ili destiliranu vodu.. to je cesto dodatna nepotrebna zahebancija koju si mozes stvoriti. U vecini slucajeva voda sa pipe je dobra za koristenje direktno ili uz minimalne preinake.

Natoci bocu vode sa pipe i ostavi ju otvorenu 24h da klor ishlapi i da se voda dovede na sobnu temperaturu grow boxa (najmanje temperaturnog stresa za korjenje kada zalijes). Izmjeri si PH takve vode nakon 24h i ako je PH odstupanje maleno slobodno ju koristi za zalijevanje, u suprotnome podesi sa nekim prirodnim spojem ovisno jel trebas PH+ il PH-.

O vodi je zbilja jako puno receno pa koga zanima vise

http://forums.vutra.org/search.php

Doduse vecini ljudi je najbolje koristit "siguran" izvor vode sa stabilnim PH barem dok biljka ne naraste i ojaca jer se time eliminira dosta potencijalnih problema i glavobolja.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nemoj mucit covjeka, ko jos mjeri ph vode za klijanje sjemenki?
za klijanje ce ti bit dobra bilo koja voda. destilirana ili ne.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Gargi ne misli Slon da zaliva semenke koje klijaju nego da izmeri pH vode pa ako je malo odstupanje pH da moze koristiti za zalivanje inace u toku growa!!!
Bar sam ga ja tako skontao!
Verovatno je hteo da kaze da je to dobro vreme da izmeri pH vode iz pipe pa da ubije dve muve odjednom!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
vjerojatno nije dobro procito post, il nes, jer covek je napisao da mu je greska to bila, a kolko
sam ja skuzio sjemenke su jos u maramici. ostalo sto se vode tice je slon dobro reko.
nisam ja nista lose mislio, samo da nebi covjek sad kupovao ph-down za navlazit maramice...
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Dve su proklijale potpuno - imaju klice preko 15mm, a druge tri jedve 1-2 mm.

Da li da sacekam da ove tri puste duzi koren ili da ih sadim odmah?
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Sijalice su prikljucene na lopova, na tajmer je trenutno prikljucen ventilator. Tu si i higrometar/ termometar.



Ventilator




Odvod vazduha. Odavde inace vucem svu struju.



Biljke su upravo presadjene - u limenkama od piva se nalaze dve stedne neonke - Eurolamp 6400K e27 od po 25 W. Sa strane su dve osramove - jedna je BASIC cool daylight 765, a druga je samo daylight. udaljene su oko 12cm od zemlje.



Zemlja je ova- vec ima perlita u sebi tako da apsolutno nista nisam dirao.



Voda kojom zalivam
Prirodno slabomineralna negazirana BIVODA pripada grupi slabomineralnih voda, mineralizacije 232 mg/l racunato kao suvi ostatak na 180 0C, neutralna voda (PH=7,06), i meka voda (7,22 odH).
sast1.jpg
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vidim i ti growaš u WCu ?
Pripazi samo na struju i vodu, a koliko vidim, kontaš se u struju pa onda znaš o čemu ti pričam.

Sretno sa uzgojem ... i nadam se da imaš 2 WCa u stanu. :b_hop:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Pa ja o struji nemam pojma, ali za ovu priliku sam naucio dosta toga :)

Spustio sam cfl-ke na nekih 5 cm od casa, a ove dve neonke sa strane sam ugasio. Dve biljke koje su najnaprednije su vec pocele da izbijaju na povrsinu, dok su ostale jos uvek kasne... Nadam se da ovo nece kasnije predstavljati problem?

Inace najveci problem ce mi biti vlaznost vazduha - konstantno je na 10%... Kada unesem kantu vruce vode, onda se privremeno digne na nekih 23-25% sto jos uvek nije dovoljno...
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Ove dve napreduju odlicno



Ova posustaje jedan dan za njima



Dok ove dve jos ne izbijaju :( . Desna doduse samo sto nije, ali me brine ova leva...

(los fokus - sorry)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nisam se dobro izrazio u prvome postu, ali Doktor je shvatio sta je pjesnik mislio reci :thumb:



Cane_ sta se vlage tice posto ti je to vec u wcu probaj namociti rucnike nekakve i stavit u blizinu ventilatora.. (naravno ako uspijes to izvesti na siguran nacin obzirom na struju) .
Nisam siguran koliko ce utjecati u tvojem slucaju, ali moglo bi pomoci barem dok biljke ne porastu i ojacaju, jer 10% vlage ne zvuci bas obecavajuce za zivot u tom stadiju.

Improvizirani ili kupljeni mini staklenik je isto opcija.. spominjo mi je bongash da ih ima relativno jeftino za kupit po pevec/bauhaus/itd. 100njak naku
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
dobro ti čovjek kaže namoči ručnik ili spužvu ali onu kvalitetniju ne onu full sintetsku i namjesti da neki vent puše lagano po tome zatvori vrata i vlaga će otič gore pa onda tu i tamo proluftaj da udje svjež zrak i nebi trebao imati problema moj vegetacijski box je imao skoro nikakav dovod zraka i vlaga je jako visoka samo što bi trebao malo proluftat da udje novog zraka probaj pa javi ...
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Hvala na predlozima!

Ispostavilo se da je ovaj higrometar neispravan, i iz tog razloga pokazuje 10%... moracu da uzmem novi...


Sto se biljaka tice ona jedna nije pustila ni koren, tako da sam je bacio :(. Ostaju cetri biljke.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nekad se desi da biljka odluci proklijat i tjedan kasnije nego je normalno.. tako da nemojte se zurit sa bacanjem ako je genetika dobra, ili ste sjeme skupo platili.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
12. dan od klijanja

Biljke su i dalje pod dve stedne sijalica od 25W, s tim sto sam dodao jednu neonku sa strane od 18w. I dalje lepo napreduju na 24/24 uz zalivanje na otprilike svaki treci dan.

Osim toga lisce poprskam malo vodom svaki dan - mozda je ovo glupa ideja, ali nisam primetio da im smeta.

PROBLEM
na ovoj najastarijoj biljci prvi par listova je poceo da zuti??

gledam sta bi mogli da znace zuti listovi - previse toplote, previse zalivanja i prehranjivanje mada nista od toga nema veze sa ovim slucajem...

Mozda je problem sto svaki put zalivam sa vodom sa H2O2? Ili zato sto prskam lisce :sadbanana:

Pomagajte ljudi :signs054:
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Presadi u malo vece saksije.Zalivaj kad se zamlja osusi i nemoj jos da djubris.
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
da, bice da je to - vec je pocela da pusta koren kroz drenazu. Inace zalivam tek kad je zemlja suva.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Prskanje malenih biljaka nije bas najbolja ideja jer se usporava rast i razvoj korijena posto biljka dobiva dovoljno vlage osmozom na listovima.. osim toga samo stvaras povoljne uvjete za razvoj plijesni i ostalih bolesti.

Ja se osobno ne volim igrati sa h2o2 ako imam dobar mix zemlje i dobru drenazu POGOTOVO sa malenim biljkama koje su osjetljivije jer osim sto korjenu donosi kisik, h2o2 takodjer pobije zive organizme u tlu koji biljci pomazu u razvoju i prihvacanju nekih elemenata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.