purple haze organic scrog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
grudva je napisao(la):
interesuje me cisto onako koji je miks zemlje aktuelan u tvom growu s sto se tice glinenih kuglica po mom misljenju ti i ne trebaju . ne brini zbog struje meni se to desavalo i na duzi vremenski period i sve je bilo ok.
Ako ti temperatura ne predstavlja problem malo spusti sijalicu da se biljka ne izduzi

hmmm pa napisah shta je na kraju stalo u saksiju dva posta iznad ;) slazhem se da glinene kuglice nisu nishta epohalno ali eto imao sam ih pri ruci pa sam ih ubacio chisto radi raznovrsnosti zemljishta...

lampa je drzhana za pochetak na najvechem rastojanju moguchem i opet ovaj deo stabla do prvog lista je samo 3,5 cm dugachak naspram listova chiji je raspon sada 13cm, da je stablo krache vuklo bi mi se lische po zemlji... :)

jorge cervantes u svojoj knjizi navodi maksimalno iskorischenje svetla po fazama biljke i ja gledam da se pridrzhavam toga:

max iskorischenje svetla (lux)

seedling 4,000
vegetative 27,500
flowering 110,000
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
2nd week

29072009118.jpg
29072009115.jpg

29072009116.jpg
29072009120.jpg


do sada sam je pomalo folijarno hranio i chini mi se da se to pokazalo ok tako da chu ovu nedelju josh verovatno nastaviti... danas sam joj dao dozu vit b iz advanced nutrients programa i sada bi vech onaj humus trebao biti dostupan tako da iguanu dajem tek sledeche nedelje... :watchplant: biche ovo lepa biljchica :)

p.s. nije da imam neshto preterano iskustva ali ovo seme mi se chini zaista dobrim, jaka genetika :sun2:
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
05082009121.jpg

05082009123.jpg


3. nedelja i skapirao sam da ne gajim vutru nego zelenu salatu :) ove nedelje sam pocheo sa administracijom advanced nutrients colosal budblast pa chemo videti shta to chudo radi, hopefully...

biljku sam hteo da topujem/fimujem mada i jedno i drugo se pokazalo problematichnim jer je razmak izmedju intenoda neverovatno mali tako da chu sachekati da se to malo izrazi... definitivno toping treba odraditi bar nedelju dana pre cvetanja, right?
 
19.05.2009
34
3
0
40
Nisam stručnjak, ALI: ja na tvome mjestu nebih radio toping ičega, eventualno da probaš nabaviti neku metalnu mrežu pa ih prostreš kao neki SoG. naime vrhovi koji izađu iz toppinga nikada nisu veliki kao onaj glavni vrh koji bi ti odrezao, zašto.. neznam, vjerovatno radi šoka i vremena prilagodbe, ali to sam samo čitao nikada isprobao tako da mi ne vjeruj 100%.

Inače predivno izgleda, jako zdravo, a šta se tiče internoda nemoraš se brinuti, samo daj grančicama postrani svjetla i da vidiš kakvo božićno drvce će ti izrast :)

thumbs up, mislim da ćeš imat prejaku biljku.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Boner je napisao(la):
Nisam stručnjak, ALI: ja na tvome mjestu nebih radio toping ičega, eventualno da probaš nabaviti neku metalnu mrežu pa ih prostreš kao neki SoG. naime vrhovi koji izađu iz toppinga nikada nisu veliki kao onaj glavni vrh koji bi ti odrezao, zašto.. neznam, vjerovatno radi šoka i vremena prilagodbe, ali to sam samo čitao nikada isprobao tako da mi ne vjeruj 100%.

Inače predivno izgleda, jako zdravo, a šta se tiče internoda nemoraš se brinuti, samo daj grančicama postrani svjetla i da vidiš kakvo božićno drvce će ti izrast :)

thumbs up, mislim da ćeš imat prejaku biljku.

SoG nema veze sa mrezhom, SCRoG ima i ako si pratio dnevnik mrezha je spremna i upravo to i planiram ali bez topinga centralni head che mi pobechi u visinu i kontrirati celoj SCRoG ideji gde svi hedovi treba da budu na istoj horizontali... velichina centralnog heada prvenstveno potiche od njegove blizine svetlu jer kad ti pobegne 20 cm iznad ostalih hedova to znachi da su svi ostali hedovi 20cm ispod njegove visine + njegovo rastojanje od lampe + su na periferiji svetla shto na 400W lampi znachi i te kako...

a za internode se ne brinem, hvalim se :)
 
19.05.2009
34
3
0
40
ma skontao sam ja, napisao sam polu bezveze stvari, a ljen ko dupe ispraviti, sve 5 skužio si ti šta sam htio reći, ali svejedno nekako sam ja skeptičan u vezi topiranja, mislim da je to skroz subjektivne prirode :)

Ide to tebi jako lijepo, ljubomoran sam na razinu urednosti tvoga boxa. :)
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
IMG_0848.jpg

IMG_0849.jpg


28. dan i kao shto vidite pre dva dana je odradjen FIM i ja bih rekao da je ok za sada... biljchica izgleda zdravo, jedino se pitam da nisam vrlo malo prehranio jer koristim novi set djubriva pa je to uvek mali eksperiment za prvi put... neshto mi se kao na par listova formira "kandza" vrh... mada mozhda je i prejak vent uzrok tome.

jedna losha vest je da mi se advanced colosal budblast ubudjao posle jednog otvaranja i konstantnog drzhanja u frizhideru... zhali bozhe 50e koji su dati... verovatno jako losh batch, ja zaista ne verujem da sam ja bio uzrok toj budji jer kad radim oko biljke perem ruke kao pred operaciju i uvek koristim sterilan spric...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
sve je to lijepo i krasno ali ja nevidim kako bi ta biljka mogla biti purple haze nikako,nema tu ni H od Hazea tako da vjerojatno imaš neku indicu do jaja eot sam toliko da kažem,ali svejedno samo ti to growaj do kraja bit če i tu ludila :)
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ja nznm shta prichate pa purple haze i jeste indica po izgledu, sativa po radu... hibridna biljka... tako i seed bank kazhe a seme je bash ovo.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ma znam da je hibrid...al ipak sve slike haze-ova koje sam video više su mi djelovale sativaste...valjda griješim :p ipak nemam iskustva s hazeovima. video sam samo na slikama priznajem :)
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
kad kazem haze mislim sativa.

i uglavnom je tako, chast izuzetcima kao shto je purple haze. ja se nadam da chu uspeti da ga nateram da "poljubichasti", ipak je njemu cvetanje 12-13 nedelja, zahladneche do tada a mozhda i ja iskombinujem klimu...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
evo ih i prvi problemchichi...

1.
IMG_0852.jpg

2.
IMG_0862.jpg

3.
IMG_0863.jpg


shta bi ovo moglo biti? moje sumnje padaju na onaj colosal budblast koji se ubudjao posle prvog otvaranja (verovatno je nekih spora/micelija/bem li ga vech bilo u njemu) ili mozhda jacha prehrana. tim colosalom je biljka tretirana jednom 04.08. (primenjuje se folijarno) i posle toga sam primetio anomaliju na slici 2. koja se od tada nije shirila, juche sam biljku heavy prskao chistom destilovanom vodom kada su se svetla ugasila da joj malo sperem prashinu sa lischa, ochistim stomate etc i danas vidim anomaliju 1. i 3.

da li neko sa vishe iskustva mozhe da me uputi shta se deshava?



EDIT:

IMG_0867.jpg


da dodam i ovo na listu simptoma, nema ih mnogo i lokalizovani su tako da nije frka i panika ali dajte neki komentar :)