purple haze organic scrog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
bleh josh par ljudi me pitalo pa sam odgovorio na pm... ulje nije neem vech ulje od nerca, ochigledno se oba koriste u nezi pasa pa me je prijatelj uputio na pet shop a prodavac mi prodao ono shto je imao "ma to ti je sigurno... kako si reko... taj neem"... nego ajde bilo je 250din neka mini bochica pa sam uzeo...

pretrazhichu ovih dana neke biljne apoteke i poljoprivredne apoteke jer ima shanse da postoji u njima... javljam ako neshto uradim.
 
14.09.2008
35
1
0
93
E brate tek sad sam procitao ceo dnevnik.... stvarno izvini,mada je i prva konstatacija bila tacna ako si tolko zalivao......
Koristis terra magma,i djubris organikom od kad ? I koliko si puta djubrio??

Jer terra magma je i moj izbor,,i stvarno je prebogata organskim djubrivom,i moras da radis flush posle mesec dana,jer inace poneke sorte malo krenu da zute odozdo,i da bacaju onakve izbagovane zaostale vrhove i kasnije krenu po ivicama listova neke zute i crne fleke,itd.... cenim naslage soli,itd... i ne smes posle flusha da djubris bar neko vreme,10-ak dana,dok se ne osusi il dok ti ne kazu....

Koji ti je trenutni ph zemlje?
Ako nemas taj ph metar,onda odlivka?

jos ako si dodavao gornji sloj zemlje i preko toga djubrio pod hitno to flush-uj...........
ubices ih predjubrivanjem......
izvini zbogg proseravanja,razbio sam se, bruka stvar....:spliff:
ovo mi je 5 grow i cenim da imamo iste saksije ili malo ja imam vece mozda 2-4l,i ne treba u terra magma djubriti bar do 45 dana u tim saksijama za skoro sve sorte.... sem nekih koje bas vole,al na njima je to naznaceno....

steta za ulje taman se ponado....
:eek:hno:
nadam se da je nisi roknuo samo sa 30l flush i bice full,naravno ph te vode podesis....
izvini za opsirnost,jbg zaebana je dosada...

I BAS NE VERUJEM DA SU BUBE MOGLE DA NACINE TOLIKU STETU NA TOLKOJ BILJCI,jer jedino spidermitsi i to ako se bas dugo ostave da cine mogu da naprave takvu stetu da ne moze da se oporavi,al idi sa njom dok ne ispadne hermi jer se to mozda i ne desi.....:sun2::sun2::sun2:a kad god se desi dobijas nesto za preradu,cisto do daljeg...:icon_lol::icon_lol:
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
E brate tek sad sam procitao ceo dnevnik.... stvarno izvini,mada je i prva konstatacija bila tacna ako si tolko zalivao......
uf nishta te ovo nisam shvatio... jesi mislio na tvoj komentar da su biljke bile prezalivene? nisu matori, chak su mogle biti i prilichno vishe zalivane... kad si mi stavio tu primedbu sledecheg dana sam joj dao 3/4 vode od kolichine koju bi inache dao... i guess what? kad je doshlo sutra vreme za zalivanje nije bilo lista koji je bio u tonusu, sve se oklembesilo... nije bio vishak vode zasigurno...

Koristis terra magma,i djubris organikom od kad ? I koliko si puta djubrio??
u mix zemlje je dodato ~80g humusa, u donji sloj saksije sa idejom da bude raspolozhivo malo kasnije, realno ovo mi apsolutno nije trebalo, shtavishe glupa je ideja za indoor grow koristiti bilo kakve "tajmirane" suplemente...

ostalo djubrenje je bilo oskudno, jednom oko 600ml vode sa 1ml djubreta (3. nedelja) i jednom 1l sa 2,5ml djubreta (4 nedelja), preporuchena doza za iguanu je 3,5ml/l... advanced nutrients vit b je dat dva puta takodje, po 1,5-2ml u koliko god vode da sam davao taj dan (600-1000ml)... ubogi colosal budblast sam dao jednom i onda se ubudjao tako da ga ni ne rachunam, uostalom on nema NPK sastav i daje se folijarno... josh par puta sam biljku hranio folijarno dok je bila prilichno mala, vrlo blagim rastvorom, onako kad mi dune, prigushim svetlo i isprskam je... u tom periodu folijarnog hranjenja biljka je najbolje napredovala...

Koji ti je trenutni ph zemlje?
ideju nemam mada voda za zalivanje je uvek destilovana, sem ako iguana nije (kao shto sumnjam) totalni ph destroyer kad je u pitanju zemlja nema shta da moduje ph... verovatno se ne razlikuje preko +/- 0,1 u odnosu na nulto stanje... u proshlom growu sam merio ph i od kad sam preshao na dest vodu ph se mrdnuo 0,3 za span od preko 2 meseca + je prethodno tu bilo i chesmovache da natalozhi svashta... dest voda od starta i ne razmishljash o ph.

jos ako si dodavao gornji sloj zemlje i preko toga djubrio pod hitno to flush-uj...........
ubices ih predjubrivanjem......
ma zemlje je dodato mozhda 300-400ml ukupno od kad sam posadio biljku, nema shanse da to bude uzrok bilo chega.

ovo mi je 5 grow i cenim da imamo iste saksije ili malo ja imam vece mozda 2-4l,i ne treba u terra magma djubriti bar do 45 dana u tim saksijama za skoro sve sorte....
5i? vrh! imash pm na tu temu :) 19L saksije, kolike su tvoje i kakav mix ti pravish?

I BAS NE VERUJEM DA SU BUBE MOGLE DA NACINE TOLIKU STETU NA TOLKOJ BILJCI,jer jedino spidermitsi i to ako se bas dugo ostave da cine mogu da naprave takvu stetu da ne moze da se oporavi
ja verujem da sam je najvishe oshtetio blizinom lampe koja je bila na 25cm od biljke... iskreno test "ruka ispod sijalice" je na 30cm davao neki blagi osechaj toplote pa sam stavio na 25, da vidm dal mozhe :) ochigledno ne mozhe :( lampa nije spalila nishta chak ni na 25cm ali je izgleda digla temp ipak previshe... ne dovoljno da vidno spali ali dovoljno da uzjebe...

bube su samo zakucale eksere na kovcheg biljke jer jedan od primarnih razloga zashto growam svoje jeste da znam kako je uzgojeno, dojadilo mi je da pushim pesticide (mislite da za prodaju neko haje chime se biljka prska) i apsolutno ne flushovane biljke... kada sam upotrebio insekticid ja sam se pozdravio sa tom biljkom i za sledechi grow sve moguche mere prevencije ce biti preduzete, mozhda chak i jednu manju koprivu grunem u box, bubamare sam vech nalovio, neem se polomi trazheci, etc.




lol wall of text :) anywayz biljka je prebachena outdoor pa nek joj je sa srechom, obilazichu je naravno i pokushati neshto sa njom a shator sam oslobodio za novu turu, 2 hazea, lst/scrog, jedan iguana a jedan Hesi program.
 
14.09.2008
35
1
0
93
tebra jos se nisam susreo sa biljkom koja u 50 danu pije 1l dnevno,iam skoro istu saksiju il istu,i kazem ti da dole bude puno vlage,svaki drugi dan vec i moze imo sam i ja takve..a moze da bude i do temperature ako je klonula,il ne znam,al stvarno toliko zalivanje ne kontam... moze biti da si u pravu,jer nisam tamo da vidim al ono...

kazem ti za terra magmu i djubrenje,nikako pre 45 og dana u toj saksiji, a pre toga u obavezno flush u 30 do 35 dana,jer se skupe naslage neiskoristenog djubriva,na mestima gde su ga mikroorganizmi razlozili a nije bilo korenja da ga extraktuju u tom trenutku,tj kad je bila mala,il zbog neceg drugog ne znam,to mi je logicno,al me mrzi da istrazim,al moguce je i da sam to negde procito pa iam taj trip... previse :spliff:.. To mi se u terra magma desava sa svim sortama,od no name do naj naj.. jer i ja uvek roknem odma u najvecu saksiju... cenim da joj je to najprirodnije...

E sad ako koristis destilovanu vodu ona nema minerale i to znaci da svako djubrivo koje dodas drasticno menja njen ph... uglavnaom na dole... ako koristis cesmovacu koja je odstajala onda ce je taman unormaliti uglavnom,na oko 6.6 6.7,bar u mom slucaju,e sad dovolno je da samo jednom zalijes previse acidicnom vodom, i vec se svasta poremeti,pa jos dodas i soli koje nisi flushovao a ja ti tvrdim da ih imas tonu,i kad bi flushovao bi izasla tamno braon zuta boja od toga.... no dobro ako si vec odusto jbg,bar si to uradio upravo onako kako bi i ja da mi se stvori hermi...

I da, ako nemas ph metar i nije ti najveci prioritet da ga kupis,slobodno odustani od growinga,jer sam ja tek posle prvog polu uspesnog growa skontao tajnu,skoro sve deficijencije i problemi su uglavnom do ph jer je najteze napraviti ph prirodnim u saksiji,dok sve ostalo moze vrlo lako da joj se omogguci,klima i sijalica i voda i voala,al ph koji je potpuno ravnomeran po celoj saksiji je san svakog growera,valda otud i nasta ***********.. Znaci digitalni PH metar OBAVEZAN+ stelujes ga na svakih metar dana....

I jos nesto,veruj mi,ili nemoj ,al mozda ces i videti,moje su na 10-15cm sa cooltube-om,doduse iam i klimu... a tvoje su haze... HAZE(sative,sunce,ekvator,visoke temp nekako idu zajedno..)
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
tebra jos se nisam susreo sa biljkom koja u 50 danu pije 1l dnevno
jbg svaka bashta drukchija, kad sam mojoj smanjio vodu ona dehidrirala. teshko da mozhe biti od bilo chega drugoga da biljka pokazhe znake dehidratacije i to bash kad joj je smanjena voda.

kazem ti za terra magmu i djubrenje,nikako pre 45 og dana u toj saksiji, a pre toga u obavezno flush u 30 do 35 dana,jer se skupe naslage neiskoristenog djubriva,na mestima gde su ga mikroorganizmi razlozili a nije bilo korenja da ga extraktuju u tom trenutku,tj kad je bila mala,il zbog neceg
45 dana?! to je vishe nego shto ja drzhim veg! btw N je naj primarniji za veg a terra magma ga ima jako malo jer je zemlja za cvetanje i bogata je sa K.

zasigurno treba raditi flush kad switchujesh veg na cvetanje. ustvari flush nije loshe raditi kad god jer sve korisno shto flushujesh lako nadoknadish ali cesh definitivno imati manje potrebe za tako nechim ako ne zalivash vodom koja je prepuna soli, kalcijuma i hlora, kao shto je komunalna voda.

E sad ako koristis destilovanu vodu ona nema minerale i to znaci da svako djubrivo koje dodas drasticno menja njen ph... uglavnaom na dole... ako koristis cesmovacu koja je odstajala onda ce je taman unormaliti uglavnom,na oko 6.6 6.7,bar u mom slucaju,e sad dovolno je da samo jednom zalijes previse acidicnom vodom, i vec se svasta poremeti,pa jos dodas i soli koje nisi flushovao a ja ti tvrdim da ih imas tonu,i kad bi flushovao bi izasla tamno braon zuta boja od toga.... no dobro ako si vec odusto jbg,bar si to uradio upravo onako kako bi i ja da mi se stvori hermi...
ne svako, samo organska djubriva. koja nisu ni za ***** iskreno samo su postala trend, losh trend.

destilovana voda ne samo shto nema minerale, ona nema nishta u sebi sem h2o. isto tako njena provodljivost je obichno ~1 dok je provodljivost komunalne chesmovache 300-800... chik pogodi shta je glavni faktor za provodljivost vode. soli. btw ako zhelish da imitirash shto bolje prirodne uslove razmisli kakva voda je kisha :)

evo ti jedna nauchna studija o korischenju destilovane vode za biljke koju su radili neki studenti http://www.youth.net/nsrc/dev/dev.res.html
 
14.09.2008
35
1
0
93
Brate iam ghe set djubriva i kazem ti da i sva hemija spusta ph... neke od tih soli su preko potrebne biljki,kao minerali Ca,Fe,Zn,Mg,bakar itd... I ako koristis humicnu ili fulvicnu kiselinu mikro organizmi ucine te minerale dostupne biljci i ona ih apsorbuje,ona cini ph uravnanijim i imitira prirodne uslove,i potrebna je upravo jer kad zalivas cesmovacom koja je odstajala i vise nema hlor dajes biljci minerale bez NPK,jer ti npk ni netreba u terra magma dug period. A taj odnos 3:3:8 je dobar, jer biljka zahvaljujuci tolikom k razvije odlican korenski sistem jako brzo,cini mi se da posle 12-14 dana proviri koren dole...A N ima jako puno a dokaz je Tamno zelena boja listova koji su ti ranije rasli,i kojima su vrhovi savijeni prema dole, klasican znak predjubrivanja N... :icon_lol: Slika iz 6. nedelje....
I nakon nekog vremena se ph od viska djubriva s..bo i ona pobledela,i izbagovala...

Maksimalno se slazem za djubriva,hemijska su MNOGO dostupnija biljci i brze ih apsorbuje... Ali naravno oprezno sa dozama... Ta bio govna ne gotivim,bas zbog terra magme jer mi prave probleme,pa mora flush cesce nego st zelim...

Svidja mi se to za kisnicu,ali tebra gde ja to da skupljam? I reci kao ides u 4 ujutru 10*C da skupis par litara vode koliko je skupljeno....

Nego tebra koja je cena HESI -ja ako si video u HP?? Jel stiglo uopste??
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Alleyezonme reci mi dali je to dobro kada korenje izadje na rupice za odvod vode...po tvojoj priči sam skontao da je to višak K ali dali je to dobro ne :D
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
CaNnabisCole je napisao(la):
Alleyezonme reci mi dali je to dobro kada korenje izadje na rupice za odvod vode...po tvojoj priči sam skontao da je to višak K ali dali je to dobro ne :D

pa dobro je jer kad koren izadje dole znash da ga ima. :) realno svaka biljka che pustiti koren kroz saksiju ako ima malo vode dole u tacni, to ti dodje kao neki hidroponik :)

Alleyezonme je napisao(la):
Brate iam ghe set djubriva i kazem ti da i sva hemija spusta ph... neke od tih soli su preko potrebne biljki,kao minerali Ca,Fe,Zn,Mg,bakar itd... I ako koristis humicnu ili fulvicnu kiselinu mikro organizmi ucine te minerale dostupne biljci i ona ih apsorbuje,ona cini ph uravnanijim i imitira prirodne uslove,i potrebna je upravo jer kad zalivas cesmovacom koja je odstajala i vise nema hlor dajes biljci minerale bez NPK,jer ti npk ni netreba u terra magma dug period. A taj odnos 3:3:8 je dobar, jer biljka zahvaljujuci tolikom k razvije odlican korenski sistem jako brzo,cini mi se da posle 12-14 dana proviri koren dole...A N ima jako puno a dokaz je Tamno zelena boja listova koji su ti ranije rasli,i kojima su vrhovi savijeni prema dole, klasican znak predjubrivanja N... :icon_lol: Slika iz 6. nedelje....
I nakon nekog vremena se ph od viska djubriva s..bo i ona pobledela,i izbagovala...

Maksimalno se slazem za djubriva,hemijska su MNOGO dostupnija biljci i brze ih apsorbuje... Ali naravno oprezno sa dozama... Ta bio govna ne gotivim,bas zbog terra magme jer mi prave probleme,pa mora flush cesce nego st zelim...

Svidja mi se to za kisnicu,ali tebra gde ja to da skupljam? I reci kao ides u 4 ujutru 10*C da skupis par litara vode koliko je skupljeno....

Nego tebra koja je cena HESI -ja ako si video u HP?? Jel stiglo uopste??

au svi pitaju za HESI ko da sam ja insajder u *********** :D nishta mi konkretnije nisu rekli sem da je tovar na carini i da che 14.09. biti raspolozhiv u radnji... uzmite sa rezervom ne bi im bio prvi put da zabaronjaju...

sve si ti to negde povrshno lepo prochitao i potvrdio na svom primeru bazne vode da kada se u nju sipa so ona ide na kiselo... ali... soli ne utichu na ph u destilovanoj vodi, and thats the beauty of it! + sa destilovanom vodom mozesh ti da ubacujesh shta god ti odgovara i bitnije ne morash da ubacujesh ogromne kolichine nepotrebnih soli i enormne kolichine kalcijuma koje karakterishu "tvrdu" BG vodu...

  1. Does Salt Change the pH of Water?
  2. It depends upon the pH of the water into which the salt is being introduced. Chemically speaking, salt is a base compound, falling smack in the center of the acid-alkaline spectrum. If introduced to water which has a high pH, the pH might be lowered incrementally toward the center of the pH spectrum depending on how much water there was and how much salt was introduced. If the water had a very low pH, making it very acidic, the salt would increase the pH toward the center of the spectrum.

a ove kiseline koje si napomenuo se koriste iskljuchivo u organskom growu jer u neorganskom nemaju bash svrhu, organsko djubrivo je materija koji mikro organizmi u zemlji razlazhu na komponente koje biljka mozhe da korist. neorganska su vech u tom obliku i nema shta da se razlazhu.

a za kishnicu me ochigledno nisi razumeo. destilovana voda = kishnica, u svakom vechem marketu imash balon od 5l za ~90kint, kakvo crno skupljanje kishnice LOL
 
14.09.2008
35
1
0
93
nije bas dest voda kisnica,ima razlike,a kako mi u terra magma koju ne djubrim do 45 dana,i koja je sva puna iskljucivo organskog djubriva ne pomaze Humicna kiselina? Koja se inace koristi do otprilike 45-og dana..

Ae uzmem sutra dest pa proverim ph,al vec sam je imo i kazem ti sta se desi... AL Proveravam i javljam tacan rezultat za cesmovacu kad dodam djubriva,i za destilovanu.... Ista doza sve isto...

A + kako da vucaram 120l destilovane za svaki flush...? I kolko me to svaki put kosta.... mnogo...
Jbg ja i ti radimo drugacije,al ono ja neam tvoje probleme jbg.... Ako oces iam neke slike od 50 dana,mogu da ti posaljem link....

Nije to visak K, u pitanju je organsko djubrivo koje se razlaze odredjeni vremenski period,cenim da ima i onog koje se razlaze odmah,i onog koe se razlaze za oko mesec dana.... neki mix... poenta je da jako brzo i lepo razvije korenski sistem...

Imeni danas rece u ponedeljak... Al mozda i opet baronise kenja za to vec par meseci,u pravu si..
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
u pravu si, nije dest voda bash kishnica, bolja je od nje. razlika je u tome shto kishnica pokupi svashta shto joj ne treba u nashoj zagadjenoj atmosferi pa bude malo kiselija od dest vode.

btw koji ph/ppm merach ti imash? onaj iz hidroponike?

btw okrenem ih danas za HESI "sutra stizhe na granicu pa che biti u radnji u chetvrtak" hahaha
 
14.09.2008
35
1
0
93
Tebra ako je tolko cista sto je ne pijes? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Salim se,naravno....
E necu da pricam za tu tvoju dest vodu,jel ne znam,al ova moja uzimao sam na pumpi,nema u maxiju kod nas,smrdi na sve samo ne na vodu,tj neutralno,.. malo sumpor,malo dizel ,iskreno ja time ne bi ni kola prao,greota zbog farbe,jbt pojesce je..:icon_lol::icon_lol:

Kaze demineralizovana voda,a nigde ne pise: sa dodatkom svega sto Petrohemiji Pancevo vise nije trebalo.. :vb_whip::vb_whip:

da iz hidroponike.... :eek:hno::eek:hno: Znas kakav sam termometar kupio,kad mi nakon dinu crko njen,hama,meri temp i vlaznost,+daje prognozu vremena...:icon_lol::icon_lol: al ozb,kao fora,+ tacniji za cela 2*C,koliko je masio onaj njen iz hidroponike,po ceni od 650din,naspram 1900din za onaj iz hidroponike... ccc....:icon_lol:

Brate cenim da je sve sto tvdis za nju tacno ali ako je proces odradjen u nekoj stranoj destileriji gde su te studije i radjene,i dokazane, u SAD,ili EU,a ovde? PA nije ovo Vavilon veliki,jbg samo BG, a ta tvoja dest voda je ili iz panceva ko i ova,ili iz neke leve destilerije za koju niko nikad nije cuo,i pitaj boga o njenom kvalitetu jer se to ovde koristi samo za evaporizatore i akumulatore,i nista vise,i ni ne testira se gotovo sigurno ni nasta sem na Ph i Ec,a to ne dokazuje odsustvo nusproizvoda hemijskih procesa,a i za taj ph na mojoj pise od 6-8...ccc... pa sta sad,da prospem malo pasulja pa ono... moze biti idealan 6.7 ,a moze i 8.2..!! kao sto i jeste u datoj boci... i cik pogodi ide dole... do finih 6.0 kad sipam sva 3 djubriva u njihovim dozama,jer cak i da u njoj nema ''nicega'' sto utice na ph... i da je on tacno 7.0 opet bi otiso dole kad dodam djubrivo jer je njihov ph acidican,i automatski se menja njen ph ... to tako mora da bude,ramisli,logika.... A biljci je svaka promena u ph drasticna,svakih 0.1 je zapravo 10x razlike...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Alleyezonme je napisao(la):
Tebra ako je tolko cista sto je ne pijes? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Salim se,naravno....
E necu da pricam za tu tvoju dest vodu,jel ne znam,al ova moja uzimao sam na pumpi,nema u maxiju kod nas,smrdi na sve samo ne na vodu,tj neutralno,.. malo sumpor,malo dizel ,iskreno ja time ne bi ni kola prao,greota zbog farbe,jbt pojesce je..:icon_lol::icon_lol:

Kaze demineralizovana voda,a nigde ne pise: sa dodatkom svega sto Petrohemiji Pancevo vise nije trebalo.. :vb_whip::vb_whip:

da iz hidroponike.... :eek:hno::eek:hno: Znas kakav sam termometar kupio,kad mi nakon dinu crko njen,hama,meri temp i vlaznost,+daje prognozu vremena...:icon_lol::icon_lol: al ozb,kao fora,+ tacniji za cela 2*C,koliko je masio onaj njen iz hidroponike,po ceni od 650din,naspram 1900din za onaj iz hidroponike... ccc....:icon_lol:

Brate cenim da je sve sto tvdis za nju tacno ali ako je proces odradjen u nekoj stranoj destileriji gde su te studije i radjene,i dokazane, u SAD,ili EU,a ovde? PA nije ovo Vavilon veliki,jbg samo BG, a ta tvoja dest voda je ili iz panceva ko i ova,ili iz neke leve destilerije za koju niko nikad nije cuo,i pitaj boga o njenom kvalitetu jer se to ovde koristi samo za evaporizatore i akumulatore,i nista vise,i ni ne testira se gotovo sigurno ni nasta sem na Ph i Ec,a to ne dokazuje odsustvo nusproizvoda hemijskih procesa,a i za taj ph na mojoj pise od 6-8...ccc... pa sta sad,da prospem malo pasulja pa ono... moze biti idealan 6.7 ,a moze i 8.2..!! kao sto i jeste u datoj boci... i cik pogodi ide dole... do finih 6.0 kad sipam sva 3 djubriva u njihovim dozama,jer cak i da u njoj nema ''nicega'' sto utice na ph... i da je on tacno 7.0 opet bi otiso dole kad dodam djubrivo jer je njihov ph acidican,i automatski se menja njen ph ... to tako mora da bude,ramisli,logika.... A biljci je svaka promena u ph drasticna,svakih 0.1 je zapravo 10x razlike...

ima razlike i medju dest vodama na nashem trzhishtu, ja sam nashao da Beohemija proizvodi najbolju dest vodu, zaista ta demi voda sa pumpi ima miris i chak mi je ostavljala fleke po listovima kada sam je folijarno primenjivao... nego vidim da si otporan na ideju skroz tako da nema shta dalje prichati, kad uzmem ph metar (very soon) sproveschu ja jednu studiju raspolozhivih voda pa chemo videti rezultate ;)

e sad u vezi tog meracha, hochu da uzmem ph/ppm/ec merach ali mi je onaj iz hidroponike jako sumnjiv jer je neki no name kineski i koliko ja znam oni ne daju apsolutno nikakvu garanciju uz njega. da li imate da preporuchite neku bolju alternativu?
 
14.09.2008
35
1
0
93
ma brate razuman sam,al gde da nadjem ja tu beohemijinu?

ma koja hp,prvo je kostao 200e,pa sad 125e,znaci nabavlja ga za 25e..:rofl::rofl:

video sam neke druge varijante al su uzasno skupe kod nas,mozes preko neta,to vec znas,al carine porezi i isto ti dodje... bez 200-300e nista....

ljudi nisam ja lud,kontam da je prava dest voda bolja od cesmovace,al kolko je skuplja recimo za jedan flush koji me kosta 40e... jbg... ovako mi isplativije,+ bi po tu beohemijinu predpostavljam svaki put morao da se cimam u neki supermarket u centru a to me mrzi itd....

Ja samo pokusavam da vam dokazem da to moze i sa cesmovacom i da dest voda nije neophodna....