purple haze organic scrog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
posle prvog fijaska sa mistery seedom iscimao sam se poshteno da nabavim grade A djubrivo i genetiku i ovoga puta poraz nije opcija! sa vama chu prodiskutovati par stvari oko kojih nisam siguran kako najbolje da ih unapredim...

grow preview

za ovaj grow sam spremio fem purple haze, advanced nutrients iguana grow, bloom, super tea bloom, organic b, colosal budblast, i no mercy co2 tabs. o ovom "paketu" neshto kasnije, kad dodje vreme za to... ;)

planiram posaditi jednu biljku odmah u saksiju od 16L kako bih izbegao presadjivanje jer se koristi scrog i seme je fem.

prostor je 0.45m2 400W grow box upgradeovan sa CT-om i scrog-om (montiram ih sutra, pa che biti i finalna slika).

za zalivanje che se koristiti iskljuchivo destilovana voda tretirana vazduhom.

priprema zemlje

seme je upravo stavljeno na klijanje u maramici na tanjiru, box i saksija su temeljno oprani i dezinfikovani i sada treba pripremiti zemlju.

shta je na raspolaganju?

- 16L saksija
- substral terra magma blumenerde
- perlit
- glinene kuglice
- humus
- kamenchichi

kamenchiche i zemlju planiram sterilizovati u rerni na 180C ~30min. kamenchiche chu takodje potopiti u hlor na par min.

perlita planiram staviti oko 25%.

na humusu pishe da za prehranu bilja 50g humusa treba umeshati u 2l vode i zaliti biljke. ja planiram da zemlju mesham iz 2 dela u proporciji 50:50, gornji sloj bez humusa i donji sloj sa 50g humusa koji bi ochigledno biljci bio dostupan tek malo kasnije. humus, navodno, pored toga shto je hrana biljkama takodje pospeshuje razvoj simbiotichke flore u zemlji. odatle ova ideja da se zemlja obogati humusom za pochetak i da se djubrenje iguanom malo odlozhi.

glinene kuglice sam planirao da ubacim u maloj proporciji, mozhda 1l ukupno, kako bih dobio na raznovrsnosti zemljishta i zadrzhavanju vode.

zemlja che na kraju biti potopljena vodom i ostavljena da se procedi i osushi 24h pre sadjenja biljke.



eto to je to za sada, updateove planiram da pravim nedeljno od kada biljka bude izashla na povrshinu. svaka sugestija je dobrodoshla, glavne principe uzgoja sam savladao i tutorijali nisu potrebni ali advanced saveta sam itekako zheljan! :) recimo ako je neko probao ovu iguanu koliko frekventno je djubrio, neki safe spot bi mi dobro doshao kao osnova... the more you know, right? :)
 
19.05.2009
34
3
0
39
Divno :) a reci, jel' imaš pripremljeni box? slikice? bilo bi to divno za vidjet jer prema svemu izgleda da si veoma dobro organiziran i sistematičan. (naravno ako bi uspio poslikati bez da razotkriješ identitet.)

B.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jedino što ja NE bi odmah koristio je saksiju od 16l. Prema mom iskustvu bolje je stavit u početku u 2-3l, nakon toga u veću i t.d. dok ne stigneš do one najveće što imaš. Na taj način dobit ćeš više lisnu masu, inače korenje rast će ko ludo dok biljka stajat će ista dugo vrijeme. Naravno da nije pogrešno da je odmah staviš u 16l, samo ti kažem da ćeš više izvući ako polako mijenjaš saksije.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
marinkis je napisao(la):
Jedino što ja NE bi odmah koristio je saksiju od 16l. Prema mom iskustvu bolje je stavit u početku u 2-3l, nakon toga u veću i t.d. dok ne stigneš do one najveće što imaš. Na taj način dobit ćeš više lisnu masu, inače korenje rast će ko ludo dok biljka stajat će ista dugo vrijeme. Naravno da nije pogrešno da je odmah staviš u 16l, samo ti kažem da ćeš više izvući ako polako mijenjaš saksije.

slazhem se mada u mom iskustvu sve se to na kraju svede na isto samo malo drukchijim putem ide. biljka troshi manje na listove dok gradi koren ali isto tako kad izgradi zdrav, veliki koren krene da buja brzhe i jache. kad se ona lepo razvuche u ovih 16L onda chu ja da pochnem da je razvlachim po scrog-u ;)

evo slika upgradeovanog boxa, ovo je samo eto da se pohvalim. :) zemlju punim sutra ujutru kako bi mogla da se ocedi i vech uveche ili eventualno prekosutra ochekujem klicu da bude spremna za sadjenje...

09072009103.jpg
09072009104.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šta da kažen,apoteka! :)))
Koliko san skonta misliš samo jednu biljku imati.Ja bi ipak savjetova da kreneš s bar 2 i ipak staviš u manje kante dok ne krenu.Prostora za 2 ima i kad malo porastu izabereš najbolju i samo nju ostaviš,još kad bi počele cvitati da znaš na čemu si.Ma kontaš,bilo bi šteta pored ovakvog truda da ti ta jedna jedina biljka bude:balls:
Ali ti češ znati najbolje,bitno da je sjeme fem.
I sretno!!!
Hehe,napomena,izbjegavaj da ti kojim slučajem dođe dimljačar jer bi ga mogao privuči miris ako nemaš filter:vb_kez:
Sviđa mi se!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
lijepo to izgleda
samo mreža visi a nije zavezana za dno,biljka to diže 100%
neki hibrid ali više sativast pa kad pusti žile 12/12
i što da ne iskoristiš prostor za zemlju biće ti bolje biljka
stavi žardinjeru pa sve posadi :sun2:
 

Stoned_Grower

Aktivan Član
29.06.2009
63
12
8
45
Box je extra.Mislim da je Green upravu,kreni sa 2 biljke kad vec imas mogucnosti.

Stvarno je apoteka,jos samo da proklija lijek protiv droge i bice full :)

Respect
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Greenpower1 je napisao(la):
Šta da kažen,apoteka! :)))
Koliko san skonta misliš samo jednu biljku imati.Ja bi ipak savjetova da kreneš s bar 2 i ipak staviš u manje kante dok ne krenu.Prostora za 2 ima i kad malo porastu izabereš najbolju i samo nju ostaviš,još kad bi počele cvitati da znaš na čemu si.Ma kontaš,bilo bi šteta pored ovakvog truda da ti ta jedna jedina biljka bude:balls:
Ali ti češ znati najbolje,bitno da je sjeme fem.
I sretno!!!
Hehe,napomena,izbjegavaj da ti kojim slučajem dođe dimljačar jer bi ga mogao privuči miris ako nemaš filter:vb_kez:
Sviđa mi se!

to mi je bila najtezha odluka, jedna ili dve, iz vishe razloga (da ne pricham sad zhivotnu prichu) odluchio sam se na jednu... a ako bude mushko napravichu od njega vlakna, pa od vlakana kanap pa chu lepo o taj kanap da se obesim :D

balcan_smoke je napisao(la):
lijepo to izgleda
samo mreža visi a nije zavezana za dno,biljka to diže 100%
neki hibrid ali više sativast pa kad pusti žile 12/12
i što da ne iskoristiš prostor za zemlju biće ti bolje biljka
stavi žardinjeru pa sve posadi :sun2:
haha pa okachichu joj neke olovne tegiche koje imam iz nekih modela brodova od lego kockica, vech sam mislio na to ;) haha... ili chu prosto vezati mrezhicu dole al to tek poshto joj odradim prvi toping i odredim visinu za mrezhicu... ovo je sad stavljeno uglavnom za sliku...

a zhardinjeru sam se ubio trazhechi... bio sam po raznim plasticharima, garden centru, pijacama... sve zhardinjere su uske i pretezhno male, na fazon onih koje kache po terasama... bile su i neke u garden centru ogromne, nekako bi stale ali stvarno mi se nije meshalo 50+L medijuma... neshto do 25-30L bi bilo idealno al da nije saksija sa visinom od pola metra...

ajde ako imate preporuku gde da potrazhim zhardinjere u BG to bi bilo super jer mi je to i bila prvobitna ideja al sam se morao zadovoljiti sa ovom od 16L... sve veche saksije rastu mnogo u visinu...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Stoned_Grower je napisao(la):
Bilo koji limar ce ti za 10 min. od plastificiranog lima napraviti zardinjeru sa kojom ces biti zadovoljan,samo ponesi dimenzije :) i kazi da ti treba ulozak za zardinjeru...

A ako nisi za tu kombinaciju evo link za plasticne:http://www.divkom.com/promet/plasticne.html

Respect za BG

hvala za link ali nazhalost ta kompanija nema maloprodaju dok limari trazhe pare koje ne zhelim da dam za tako neshto plus mi prosipaju prichu ajde to sutra/prekosutra a takvo poslovanje i zakazivanje za jednu zhardinjericu me uzhasno nervira...

ostachu na ovih 16L, shta je tu je.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
jedna je biljka za pochetak, zashto?

- seme sam prilichno teshko nabavljao, doneto je lichno i bez ikakvog traga (poshta etc) i to mi se vrlo svidja. ne bih odma da spichim sve shto imam jer ne znam kada chu opet mochi da ih nabavim. da nabavka nije problem bacio bi tri bez razmishljanja...

- poenta scroga je manji broj biljaka i izvlachenje najvishe iz njih, 3 biljke che pre biti SoG. svi guidovi upozoravaju da SCRoG (pogotovo za prvi put i ako niste upoznati sa razvojem sorte) sa vishe biljaka na manjem prostoru pravi vechi problem nego prednost...

opet sve je ovo stvar izbora, mozhe ovako i onako i svaka od opcija ima svoje prednosti i mane... ja sam nekako prorachunao da mi ovo za sada najvishe odgovara.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
U pravu si šta se tiče nekih stvari ali večina ti savjetuje više biljki zbog jednostavnog razloga-zar nije lakše i žrtvovati i baciti sjeme dva nego da nedaj bože nešto krene loše,ili bude slaba,ili mudon,a ili hermić pa opet ispočetka a mjesec dana bačeno.Jedino zato.
Ali posadi ti jednu,naravno na tebi je,i ako si siguran da neče biti nikakvih problema,samo naprid!
Jer na forumu ima ljudi šta su imali problema s 6 biljki koji su išli u hermiče a jedno sjeme ne uspjeva svakome od početka do kraja.
Ma samo kako misliš da je najbolje,ja ti želim i da se od jedne biljke nemožeš obraniti od vrhova!!!!
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
HoustonWe Have Liftoff!

14072009111.jpg


za sada sve po planu!

cooltube neverovatno mnogo znachi, pogotovo u manjim shatorima, tek sada sam skapirao koliko je moj ventilacioni sistem bio ne efikasan u pogledu toplote... cev koja odvodi vazduh na dimnjak je sada prilichno ugrejana dok je bez cooltube naravno bila hladna... saksija je na kraju "pojela" 20L materijala iako je na njoj pisalo 16L... 15L terra magme, 1L glinenih kuglica i 4L perlita... humusa sam stavio 100g u donji sloj i kapiram da che to biti sasvim dovoljno sledecih 3 nedelje....
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
21072009112.jpg
21072009114.jpg


prva nedelja je proshla, sprout je sad vech ponosni seedling koji je shiri od svoje visine i za sada lepo napreduje. ovo je ujedno i najsporiji deo, nishta zanimljivo se josh ne deshava tako da zasad samo ove slikice. :)

edit: 2 puta mi je nestalo struje na pola sata, ne bi trebalo da se brinem oko toga, right?
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
interesuje me cisto onako koji je miks zemlje aktuelan u tvom growu s sto se tice glinenih kuglica po mom misljenju ti i ne trebaju . ne brini zbog struje meni se to desavalo i na duzi vremenski period i sve je bilo ok.
Ako ti temperatura ne predstavlja problem malo spusti sijalicu da se biljka ne izduzi