HID/HPS Purple Skunk Automatic - 400W HPS by @Jolly Joker (Grow na 0°C)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Pozdrav dobri ljudi! :wave:

Nakon dugo vremena pokrećem opet indoor grow i to u specifičnim uslovima pa sam odlučio da ovo ispratim jednim dnevnikom. Naime, temperatura sobe u kojoj je box je oko 0 °C i sem HPS-a ništa ne greje box pa mi je @Bizzzo ukazao na to da će biti zanimljivo videti da li i koliko dobro to funkcioniše. Hvala Bizzo na inspiraciji za dnevnik! :D

Box: 60x100x170cm, kućna izrada. Dobro izolovan stiroporom, stirodurom i pur penom
Vrsta uzgoja: Zemlja
Potovi: 30/35cm plastični. Oko 15 litara
Zemlja: CompoSana Qualitäts-Blumenerde u 2 pota i Bio Gemüseerde Gärtner Exclusiv u 3 pota
Seme: Purple Skunk Automatic od Sensi [Skunk #1 x Shiva Skunk x Hindu Kush Auto]
Rasveta: 400W HPS
Režim svetla: 24/0 (23/1 u zadnjih par nedelja)
Nutrijenti: Hesi
Tehnika uzgoja: Sve moguce :)
Ispuh:
Turbina SystemAir RVK Sileo sa filterom.
Upuh: Pasivni, povezan aluflex crevom sa Cool Tube-om tako da HPS greje vazduh koji ulazi

Uskoro će mi stići još neki mali ventilator da meša vazduh unutra.

Temperatura se kreće oko 30 °C. Vlaga oko 30%. Nakon sat vremena od gašenja svetla, temperatura padne do 16 stepeni pa ću to iskoristiti u zadnjih par nedelja da dobijem malo ljubičaste boje. :)

Evo par sličica da vidite kako to izgleda prvi dan:

IMG_9525.jpeg

IMG_9528.jpeg

IMG_9530.jpeg

IMG_9533.jpeg

IMG_9534.jpeg

IMG_9535.jpeg

IMG_9538.jpeg

IMG_9531.jpeg

2 semenke su isklijale sinoć, 2 jutros. Ova zadnja još pokušava da izviri. :)

To je to za sad. Update će ići na svakih nedelju dana ako sve bude po planu.

:respect: :vutra:
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ne bi bilo loše da umjesto HPS lampe imas MH lampu prvih 30-40 dana.
Vlaga, nemoj da te zabrinjava. Ovo su podnosljive vrijednosti.
Kasnije ce se povećati.
Hebes vlagu :)
Fokusiraj se na 5 biljki u tako malom prostoru.
Taj filter ti oduzima dragocijeni prostor.
Moras biti svjestan da trebas 'trenirati' te automatike da ostanu zbijeni. I po sirini i po visini.
Steta sto nije malo veci box.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Hvala kolege! :respect:

Za vlagu mislim i ja da je ok. Razmišljao sam o nekoj mokroj krpi ili slično ali vlaga je bila 41% malopre kad sam ih gledao.

A što se tiče prostora, svestan sam i ja da bi moglo biti gužve. :D Razmišljao sam raditi supertopiranje ali sam onda pomislio "šta ako uspe" i odustao... :D Filter i vent idu na vrh boxa kad mi stigne mali ventilator tako da će biti malo više mesta a LST je svakako u planu da ih obuzdam malo.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
UPDATE 7. dan

Pozdrav svima! :respect:

Ide to lagano. Malo su se nazubile od vrućine jer je došlo neko zatopljenje kod mene pa je temperatura išla i do 34 °C. Lampu sam digao na metar od biljki tih dana. Sad je nazad na nekih ~80cm. I dalje čekam vent pa da mogu još da spustim lampu iako se čini da je njima i ovo ok, ne izdužuju se.

Dobile su vodu jednom pre par dana, kako je koja saksija bila spremna za zalivanje. Ove bliže ventu se isušuju brže pa su samim tim i ranije dobile vodu.

Vlaga je 35-40% većinu vremena. Temperatura 30-32 °C.

Pojavile su se neke mušice koje sam i očekivao pa sam posle slikanja ubacio još ovih žutih papirića da ih pohvata. Tek se pokoja vidi sa vremena na vreme ali ne bih da se opuste. :D

Evo par slika. Nešto sam eksperimentisao sa editovanjem da malo ubijem ovu HPS boju ali nije baš idealno ispalo.

IMG_9593.jpeg

IMG_9595.jpeg

IMG_9596.jpeg

IMG_9599.jpeg

IMG_9602.jpeg

IMG_9604.jpeg

IMG_9605.jpeg

IMG_9607.jpeg

IMG_9610.jpeg

IMG_9611.jpeg

IMG_9614.jpeg

To je to, ekipa. Živi bili! :vutra:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Hvala ljudi! :respect:

@beštija Ja sam mislio da ću se boriti sa zimom, međutim većinom je prevruće... :D Večeras najavljuju -5 tako da će im prijati. :D

Za koji dan imam neke iznenadne goste na jedno veče tako da će se soba grejati i one će imati svoju prvu noć jer nisam i dalje uspeo napraviti box tihim.

Evo još jedna slika jer se i dalje igram sa fotkanjem pod HPSom. Ovo je najpribližnije pravim bojama što sam do sad uspeo izvući a da mogu lako isto odraditi na svim slikama.

IMG_9616.jpeg
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.234
1.098
Trøndelag
Dobar hps, ne trebas grijalicu :D
Ako koristis ios probaj staviti filter izrazito hladno i upali blic. Na taj nacin ja slikam ispod led-a i ispadne manje vise najblize stanju uzivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Vidis, blic nisam probao, budala... :D

Ja sam slikao sa "tungsten" filterom pa jos podesavao white balance i jos kojesta. Sve na photos na macbooku pa sam isao samo na auto opciju i ide brzo. Ali blic bi mogao dodati jos to malo sto fali.

Hvala! :thumb:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Photoshop sam koristio ali ovaj express nisam probao. Vidim sad da bih ga mogao koristiti jedino na telefonu što mi se ne da.

Pre sam koristio neki batch action ili tako nešto na photoshopu i to je bilo ok za srediti sve slike. Doduše, tad sam imao kad da slikam biljke bez HPSa jer nije bio 24/0 režim.

Ma igraću se još malo. Ili im uvesti pola sata mraka nedeljno. :D
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
UPDATE 14. dan

Pozdrav ekipa! :respect:


Evo prošla je druga nedelja. Ova malo turbulentnije od prve.

10. dan sam imao goste na noć tako da su imale nekih 12-16 sati mraka i temperaturu od 16 stepeni.

11. dan sam jednu od njih izneo napolje na (mal)tretiranje buba. Natopio zemlju par puta da iskoče bube pa ih sklanjao i isprskao i nju i zemlju rakijom što se posle pokazalo kao loš i nepotreban potez i samo je stresiralo biljku, iako ona raste ok, sem tih par listova koji su požuteli. Mušica i springtailsa ko u priči.

12. dan konačno ubačen vent da meša vazduh u boxu a filter i turbina pomereni na vrh boxa. Temperatura je pala za 5-6 stepeni nakon toga. I konačno se zemlja suši malo brže.

13. dan je započet LST na 4 biljke. Ova mala kasni za ostalima pa je ne diram još. Lepo su krenule grane, kod većine čak i kod kotiledona.

Temperatura je bila oko 31 °C do 12. dana a nakon toga oko 25 °C. Vlaga je i dalje mala, uglavnom oko 30%. Ubacio sam par činija sa vodom i krpom ali ne pomaže baš.

I dalje dobijaju samo vodu, kako kojoj zafali.

Evo slika.

IMG_9622.jpeg

IMG_9624.jpeg

IMG_9627.jpeg

IMG_9629.jpeg

IMG_9631.jpeg

IMG_9634.jpeg

IMG_9637.jpeg

IMG_9640.jpeg

IMG_9642.jpeg

To je to, vutraši. Svako dobro! :rasta: :vutra:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Negde sam pročitao da se prskaju thripsi sa pola vode pola alkohola pa kontam "to je rakija"! :D Malo sam preterao ali ta najbrže raste pa joj je možda i selo. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buffalo