Pusenje marihuane u razdoblju adolescencije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.03.2014
5
8
0
@Drototo u tvojim godinama sam uzivao pijuci gusti sok od kajsije ili breskve uz kuglu ili dve sladoleda. Odlicna stvar za adolescente veruj mi. E sad ako si se namrčio na samo pominjanje gustog soka ja cu ti reci da ti od alkohola sigurno nece doci nista dobro pogotovo ne vezano za broj tvojih sivih celija. A od trave? Hmmm... Moj ti je savet da napravis IQ test koji ces povremeno ponavljati pa ako ti % bude u opadanju ti je batali (mislim na travu).
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Drototo,

Nekako sam dobio utisak, da si se ukenjao pa bi voleo da travu okriviše za neke
svoje promasaje u životu./voleo bi da grijesim/

Puno so ti kolegi već napisali, pa cu i ja par reci.

Odgovor kakav bi ti želio dobit nećeš, pa da ti kažem jednostavno zašto.

Zato sto tu treba mnogo faktora i činjenica upostevat i zbog toga
ne možeš jednostavno odgovorit.

Mogu ti iz ličnog iskustva kazat, ja ne odobravam pušenje maloljetnika, jer nisu
zreli kao osobe i nemaju još formirane svoje ličnosti. Tu mislim svakodnevno konzumiranje.
Čovjek mora obladivat okolinu i stvari sto ga okružuju. Ako to ne možeš onda si kandidat
za neku odvisnost, a to ne valja, jer čovjek onda optuži stvari oko sebe da so krive a
neće okriviti sebe za to. A biti odvisan možeš biti od puno stvari/ čokolada, alkohol,
osobni odnosi, igranje igara, nikotin, sladkor, ..../
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mlst

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
vutra.org nikako ne propagira naduvavanje maloljetnika, baš kao što i ne dozvoljava sudjelovanje na forumu...koliko god to može spriječiti
ne mislim da trava ima ikakvog utjecaja na razvoj inteligencije u klasičnom smislu, niti kod maloljetnika, a ni onih iznad 20, ali mislim da itekako može razvijati + emotivnu inteligenciju, a to pak ovisi o pojedinačnom mentalnom sklopu na kojeg ne utječu samo geni...
isto tako mislim da ima uticaja na motivaciju, bilo negativno ili pozitivno...opet ovisi o osobnosti...a ne godinama

ako imaš osobnu dvojbu zapaliti ili ne, bolje nemoj, jer te je već sad strah posljedica, pa to i ne mora dobro završiti, a ako su ti motivi pak neki drugi, uvjeri nas u suprotno :)

eto kako se jedna te ista stvar može izreći na mnogo različitih načina ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Froggy
26.02.2014
9
1
3
PowerSeed je napisao(la):
Puno hvala na linkovima. :) Sukladno s slobodnim vremenom cu to sve istrazit pa cu napisat kratak osvrt na tu temu.

mlst je napisao(la):
@Drototo: Lepo si poceo prvim postom evo citiram te "bilo bi mi drago kada bi vi dokazali suprotno" . I lepo su ti ljudi rekli da smo ovakvu temu vec vise puta obradili .

To sto ti hoces da ti neko da "provereni istinit dokaz" to ne postoji, jer previse faktora utice na razvitak svih nas da bi se na kraju svelo na to, da ti sve to mozda zbog 1 jointa tamo nekad, negde.
Razumes?
Uostalom sad ja tebe da pitam zasto tebe to interesuje ?
Slazem se da puno toga utjece na nas razvoj, no medutim, isto tako zivimo u 21. stoljecu kada je znanost dosta razvijena i dava nam odgovore na mnoga pitanja...

Ugl. da ne filozofiram previse, pitam to iz ciste znatizelje te zbog toga sto sam i sam pusac.

Papa Romeo je napisao(la):
Tema ti je malo neozbiljna. Niko na ovom forumu, a bogami ni u vaskolikom svijetu ne moze tvrditi da izaziva ili ne izaziva probleme u toku razvoja.


Zivis u drustvu po programu koji ti se servira i budes sretan. Pocnes sa travkom i onda uvidis u kojem sivilu od drustva zivis i uvidis da je onaj program po kojem radi drustvo katastrofalan i zapadnes u depresiju. Je l i za to travka kriva?
Trava nije stetna jer nije u stanju da nanosi stetu, ne skace nikome u usta. Trava pametnom pomaze, garantovano, a budali ni Bog ne moze pomoci.

Ljudino draga, ne krivi nikoga za vlastite greske, pogotovo ne krivi biljku makar se njom i otrovao, jer u tom trenutku ti je izasla u susret - ispunjavala je tvoju vlastitu zelju.
Kako ne moze tvrditi? Pa 21. stoljece je i razvijena je neuroznanost. Evo, npr, ja uz malo znanja mogu objasniti da ako netko u dobi 14-20 god kada se mozak razvija pusi 4 dzointa dnevno i nema nekakvu veliku mozdanu aktivnost(zbog toga sto ce joj se nakon 4 dzointa dnevno sigurno spavat vecinu vremena), vec samo chilla, nakon chillanja zaspe i pogleda film ce imat manji IQ od nekoga ko ima slicne predispozicije kao navedena osoba(genetski) , ko ne pusi travu nikako, ali rjesava zadatke iz sta ja znam sudokua, matematike, programiranja, logike i drugih stvari koji dokazano razvijaju mozak.

Znaci, taj pojedinac koji ne pusi marihuanu ce zbog svojih mozdanih aktivnosti koji su uzrok raznih drugih aktivnosti(rjesavanje matematickih zadataka, programiranje na kompjutera, citanje filozofije, logike) imati veci IQ od ovoga pojedinca koji konstano pusi marihuanu.To svoje misljenje objasnjavam time da je znanost dokazala da pojedinac moze mijenjat svoj mozak na razne nacine, vise o tome ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity, http://coolklub.com/znate-li-sto-je-neuroplasticnost-2/ (npr. dokazano je da monasi imaju jaci dio mozga koji je odgovoran za suosjecanje, empatiju zbog toga sto meditiraju i na taj nacin mjenjaju mozak).

Za to drugo trava nije kriva.

Za to trece, ne znam gdje si nasao da krivim nekoga za vlastite greske (koje to greske opce?), mozes navest molim te.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Drototo je napisao(la):
Kako ne moze tvrditi? Pa 21. stoljece je i razvijena je neuroznanost. Evo, npr, ja uz malo znanja mogu objasniti da ako netko u dobi 14-20 god kada se mozak razvija pusi 4 dzointa dnevno i nema nekakvu veliku mozdanu aktivnost(zbog toga sto ce joj se nakon 4 dzointa dnevno sigurno spavat vecinu vremena), vec samo chilla, nakon chillanja zaspe i pogleda film ce imat manji IQ od nekoga ko ima slicne predispozicije kao navedena osoba(genetski) , ko ne pusi travu nikako, ali rjesava zadatke iz sta ja znam sudokua, matematike, programiranja, logike i drugih stvari koji dokazano razvijaju mozak.

Znaci, taj pojedinac koji ne pusi marihuanu ce zbog svojih mozdanih aktivnosti koji su uzrok raznih drugih aktivnosti(rjesavanje matematickih zadataka, programiranje na kompjutera, citanje filozofije, logike) imati veci IQ od ovoga pojedinca koji konstano pusi marihuanu.To svoje misljenje objasnjavam time da je znanost dokazala da pojedinac moze mijenjat svoj mozak na razne nacine, vise o tome ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity, http://coolklub.com/znate-li-sto-je-neuroplasticnost-2/ (npr. dokazano je da monasi imaju jaci dio mozga koji je odgovoran za suosjecanje, empatiju zbog toga sto meditiraju i na taj nacin mjenjaju mozak).

Za to drugo trava nije kriva.

Za to trece, ne znam gdje si nasao da krivim nekoga za vlastite greske (koje to greske opce?), mozes navest molim te.

Ne moze se tvrditi iz prostog razloga sto preko 90% uspjesnih osoba, a da pri tome puse travu, imaju jako uzak krug ljudi sa kojima dijele to zadovoljstvo, dok se prema ostalima predstavljaju kao da nemaju nikakve veze s istom.
Narod je subjektivan i pun je predrasuda, a ko se zabavi predrasudama nema vremena da rasudjuje, pa ce mu najbolji hirurg za kojeg cuje da zamota cvjetic biti narkoman a ne hirurg. Tako to nekako ide, pa osvrcuci se na takvo glediste drustva mozemo zakljuciti da se istrazivanja ne baziraju na objektivnim cinjenicama vec na predrasudama.
Hocu ti reci da, ako je neko uspjesan ne eksponira se pretjerano sa opustanjem u slobodnim trenucima, dok se s druge strane nekom ko je izgubio vjeru u bolje sutra nacisto hebe za tim sto ce neko da ga vidi da duva, a raznim psiho-socioloskim drustvima upravo su ovi drugi interesantniji za popunjavanje nekakvih statistickih istrazivanja.

Nekom ko nema smisla za matematiku dzaba objasnjavati zadatke kad je bukvalno zabagovan po pitanju matematike, drugi ce uz malo truda ovladati njome, a treci je ima u malom prstu. Sve mu je logicno. Ko ce od navedenih zapaliti travu i iz kojih pobuda ne mora biti povezano sa matematikom i inteligencijom. Povoda ima milijardu i nema ih smisla nabrajati.
Adolescent koji pusi 4 dzoksa dnevno nema problem s travom vec sa samim sobom, a trava mu sluzi da pobjegne od sebe.


Pogresno si protumacio smisao recenice, odnosi se na figurativne greske i figurativnog krivca, ne odnosi se na tebe konkretno. Mada ovo moze da posluzi kao primjer gdje si pogrijesio, kad vec trazis da ti se navede :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam prvu pljugu zavario sa 14, a drugi put sam se u životu sreo sa vutrom tek sa 16 kad sam počeo pušiti malo češće (pljugu dvije dnevno). Mislim da to nije nimalo utjecalo niti na moj mozak niti na moj IQ. Srednju školu sam završio kao najbolji u klasi, vandredno oprao 2 godine 4-ti stupanj školovanja prvi od nas 124 i završio sa odličnim uspjehom, nakon toga faks laganini i bez većih problema. Nisam rođen kao nadareno dijete i sve sam postizao marljivim štrebanjem. Jedini problem mi je bilo ponašanje pa su mi u dva navrata progledali kroz prste da me ne izbace iz škole s obzirom na moje ocjene. Sada 17 godina poslje nemam problema sa depresijom i ostalim modernim sindromima, mozak mi i dalje radi ko podmazan. Istina da nemože nitko sa sigurnošću reči dali ostavlja tragove na osobama konzumiranje marice u adolescentskoj dobi ali siguran sam da alkohol u toj istoj životnoj dobi ostavlja puno više štete na mladom mozgu nego trava, a što je najtužnije alkohol je dostupan na svakom ćošku i nitko ne postavlja pitanje kako alkohol utječe ako se konzumira u toj dobi. I to je u biti problem današnjih generacija, alkohol im spalio mozgove pa kad postanu depresivni u zreloj dobi prije će svaliti krivicu na pljugo koju su ponekad zapalili u mladosti nego na pijančenja sa ekipom subotama i vikendima.
Sve u svemu odvratan smo narod ali ne našom krivicom nego iz razloga što živimo u tako zatrovanom društvu koje nam fila samo ono što znaju da ćemo pozobati u slast.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja sam kreno duvat od 14 godine svakodnevno,trava mi je promjenila zivot.I tako vec godinama traje,mogu duvat kolko god trave doneses,ovisan sam u jednu ruku o travi jer mi je uljepsala zivot i medicinski pomogla.Nikad nisam imao problema bilo mentalni bilo fizicki,naprotiv osjecam se zdravije i moje granice razmisljanja odu na sasvim drugi level.Desi mi se da krenem zaboravljat ali ubrzo se sve popravi nakon dobrog dima,malo da me razbudi hehe.Nema nista lose u travi sa moga gledista,ja mislim da je ta biljka spas covjecanstva,ne mislim znam.E sad hbga ako oces neke znanstvene dokaze sumnjam da neko ovdje ima labos i provodi istrazivanja,mogu ti samo reci da tumori i malo zesce bolesti pa tako i mentalne al tu tezu nec sad povlacit jer sve je od covjeka do covjeka i od sorte do sorte nestaju.Makar ublazi simptome u nekim slucejevima a u nekim napravi full ozdravljenje.
Radi se o tome da THC receptore imas svuda po svome tijelu,i svaki put kad konzumiras THC tvoji receptori se pale i salju valove mozgu da ispusta tu i tu toliko hormona,ili antitijela za neke bolesti,na taj nacin mjenja i svijest jer je THC psihoaktivan sto nije nista lose,to je dio procesa ljecenja da se satres.Moras se prebit da bi odmaro i spavo.Imas na youtubeu ne mogu se tocno sjetit imena uvecano mikroskopom kako thc unistava stanice raka a okolo zdravih stanica stavlja neki omotac i imunizira stanicu.Ako nisi pogledao moras pogledati dokumentarac na rubu znanosti gdje je gostovao Rick simson,covijek koji je tisuce ljudi izljecio od svakakih teskih bolesti.Imas 2 nastavka tog dokumentarca pa pogledaj sta ce ti reci covjek koji sadi vec desetljecima i ljeci ljude.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
0Owerdoze0 je napisao(la):
...Nikad nisam imao problema bilo mentalni bilo fizicki,naprotiv osjecam se zdravije i moje granice razmisljanja odu na sasvim drugi level...
0Owerdoze0 je napisao(la):
...moja psihopovijest je uglavnom prosla mnostvo tableta i psihijatra ...
Mislim da sam popusio tezi oblik shizorenije(moja mama je ima),ili me neka zahebana psihoza gazi.Znam da nakon ovakvog lifestyle nema povratka,dovoljno sam pametan da se pomirim s tim.
Jbga ja za sebe znam da nisam normalan pa sam zato i otvaro ovu temu da vidim jel ima slicnih meni.Imao sam ja prije ciljeva u zivotu,imam ih i sad al sve te ciljeve lagano zanemarujem jer mi vise ni do vlastitog zivota nije stalo.
Psiha je moj problem,i to je vise nego ocito.
Uzimo sam tableta po 2 table u sutu,vuko subove i hepove i brzinu.Snifo ljepilo,udiso plin i duvo sam spice,galaxy i atomix mozda sveukupno 5 6 puta.Alkohola sam pio dosta dok sam bio balo a sad tu i tamo nesto cugne
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Power ja pricam da od dima nisam se nikad osjecao retardiranije i izgorenije,ja sam lud po prirodi zato mi i pase toliko dim.Drugo je to sto sam lezo po psihijatrijama i guto sake tableta,ja iza toga stojim i iza cjelog gore navedenog posta.Ali odkad se rokam sa dimom vise nikad nisam uzimo tablete za smirenje i nisam ni vidio doktore ni psihijatriju duze vremena.Lose smo se sporazumili izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket and CilI

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
659
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
VenloNL je napisao(la):
Kad ti napišem da ti je štetnija okolina u kojoj živiš od marihuane,ti se praviš grbav :D
Nemoj duvat jer imaš predispozicije da jednog dana okriviš marihuanu za svoju 'nesreću' :D
Istina ziva, VenloNL i ja sam u toj situaciji bio, okolina je bolesna ebeno i onda svu tu agresiju i natezanje sam krivio sebe sto duvam, a trava je bila okidac samo u toj prici, i naravno kad sam sredio svoj zivot poceo sam da duvam, kao sto je to uradio i Jack Sparow sa pauzom od 2 godine i onda nastavio, to je ono kad volis sebe, razmisli malo, i izvinjavam se zbog spama. :)
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
dimim od 14te, mogu reci da sam te godine i propusio, za sad ne vidim i ne osjetim nikakav problem, sem blage depresije i asocijalnosti kad nema dima :D
ali primjetio sam da me ne koci u zivotu, radim spremam fax, sa roditeljima odrzavam komunikaciju, tako da sebe stavljam kao primjer da ne skodi, rekli su ti stetnija ti je okolina od dima, pogotovo u tim godinama kad si kurcevit..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Čudi me što nisam ovu temu pre videla... svašta se tu može diskutovati i raspravljati, što kažu 100 ljudi 100 ćudi, a stvarno je tako... ja sam do sada u svom životu naučila da ako voliš maru samo treba uskladiti sve obaveze sa duvkom i sve će biti ok ;) počela sam s njom od 15te povremeno, i tako sve češće, pa onda od 18te intenzivno i dan danas mi je sve lepše kad se navarim :) spičila sam faks sa visokim prosekom, sad ću i doktorske da upišem pa nek' ide život, a marihuana je uvek tu da smirim mozak pred spavanje od previše posla tokom dana, čak nekad volim da se napušim kao zver i dok radim :puuuh:: duvam nekad tri puta na dan i zaređam tako dve nedelje, nekad pauziram dve nedelje, kako kad...
Da ne dužim, hoću samo da kažem da meni nikad nije smetala, čak se osećam sve bolje i pametnije :mario:: duvan ne konzumiram, alkohol nekad vikendom (mislim na teže opijanje), al' vutru volim i ne dam da mi je diraju. Eto, što se mog skromnog mišljenja tiče, teorija da marihuana zaglupljuje je :poop: (osim ako se prepustiš lenjosti)
Peace out! :let:
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Pusenje nam "otvori oci" i onda stvarno vidimo ko smo i gdje smo, tu se najcesce malo razocaramo u svijet oko nas, ali onda ako nadjemo pravi put shvatimo da nije svjet ili ti drustvo ono najbitnije, najbitniji smo mi sami sebi i tu onda pocinje pravi zivot. To je neki moj stav :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 123kor
17.12.2013
12
26
13
Eeh ja sam zapalio sa 17 i poceo pusiti redovnije ( 3 put tjedno ) pa mi se desilo nesto sto ne bi ni najgorem neprijatelju pozelio , stanje depersonalizacije . No ona je SAMO probudila taj poremecaj koji bi vjerovatno se pojavio kad tad , tako da bolje prije nego poslije . Sad sam joj neizmjerno zahvalan jer sam prosao to usrano stanje , također usput sam vidio ( netko je vec napisao negdje) pravo stanje stvari , sivilo naseg drustva , pa me to bacilo u tesku depresiju ( kad ti je ogroman napor otici na wc , popit vode ili nesto . )I sada nakon 3 godine , bez i jednog antidepresiva ,psihica , zivim normalno , picim faks , imam curu , drustvo ...


Krivio sam i ja maricu jedno vrijeme no to nije imalo smisla , jer nije ti niko kriv i za tvoje probleme u zivotu i niko nije odgovoran za tvoj zivot . Vutra je za one koji znaju rec dosta za danas , nije ni marica sve u zivotu , odo malo vanka na kafu ili pogledat neki film . Eto moje misljenje koje se djelomicno pretvorilo u malu ispovijest , al aj . I moram sad ovog super maria s bananom sto plese stavit umirem kad ih vidim :D :mario:::mario:::mario::
 
05.04.2015
2
0
1
32
sve je do psihe djetinjstva volje,furki,drustva ,sve je do covjeka kako ce djelovati na njega,ljenost je najgora
covjek sam sebi oblikuje zivot
s vutrom to ide,nekom bolje nekog koci,u svakom slucaju ja se uvijek ismijem ;)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Puno hvala na linkovima. :) Sukladno s slobodnim vremenom cu to sve istrazit pa cu napisat kratak osvrt na tu temu.

Slazem se da puno toga utjece na nas razvoj, no medutim, isto tako zivimo u 21. stoljecu kada je znanost dosta razvijena i dava nam odgovore na mnoga pitanja...

Ugl. da ne filozofiram previse, pitam to iz ciste znatizelje te zbog toga sto sam i sam pusac.

Kako ne moze tvrditi? Pa 21. stoljece je i razvijena je neuroznanost. Evo, npr, ja uz malo znanja mogu objasniti da ako netko u dobi 14-20 god kada se mozak razvija pusi 4 dzointa dnevno i nema nekakvu veliku mozdanu aktivnost(zbog toga sto ce joj se nakon 4 dzointa dnevno sigurno spavat vecinu vremena), vec samo chilla, nakon chillanja zaspe i pogleda film ce imat manji IQ od nekoga ko ima slicne predispozicije kao navedena osoba(genetski) , ko ne pusi travu nikako, ali rjesava zadatke iz sta ja znam sudokua, matematike, programiranja, logike i drugih stvari koji dokazano razvijaju mozak.

Znaci, taj pojedinac koji ne pusi marihuanu ce zbog svojih mozdanih aktivnosti koji su uzrok raznih drugih aktivnosti(rjesavanje matematickih zadataka, programiranje na kompjutera, citanje filozofije, logike) imati veci IQ od ovoga pojedinca koji konstano pusi marihuanu.To svoje misljenje objasnjavam time da je znanost dokazala da pojedinac moze mijenjat svoj mozak na razne nacine, vise o tome ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity, http://coolklub.com/znate-li-sto-je-neuroplasticnost-2/ (npr. dokazano je da monasi imaju jaci dio mozga koji je odgovoran za suosjecanje, empatiju zbog toga sto meditiraju i na taj nacin mjenjaju mozak).

Za to drugo trava nije kriva.

Za to trece, ne znam gdje si nasao da krivim nekoga za vlastite greske (koje to greske opce?), mozes navest molim te.
Puno hvala na linkovima. :) Sukladno s slobodnim vremenom cu to sve istrazit pa cu napisat kratak osvrt na tu temu.

Slazem se da puno toga utjece na nas razvoj, no medutim, isto tako zivimo u 21. stoljecu kada je znanost dosta razvijena i dava nam odgovore na mnoga pitanja...

Ugl. da ne filozofiram previse, pitam to iz ciste znatizelje te zbog toga sto sam i sam pusac.

Kako ne moze tvrditi? Pa 21. stoljece je i razvijena je neuroznanost. Evo, npr, ja uz malo znanja mogu objasniti da ako netko u dobi 14-20 god kada se mozak razvija pusi 4 dzointa dnevno i nema nekakvu veliku mozdanu aktivnost(zbog toga sto ce joj se nakon 4 dzointa dnevno sigurno spavat vecinu vremena), vec samo chilla, nakon chillanja zaspe i pogleda film ce imat manji IQ od nekoga ko ima slicne predispozicije kao navedena osoba(genetski) , ko ne pusi travu nikako, ali rjesava zadatke iz sta ja znam sudokua, matematike, programiranja, logike i drugih stvari koji dokazano razvijaju mozak.

Znaci, taj pojedinac koji ne pusi marihuanu ce zbog svojih mozdanih aktivnosti koji su uzrok raznih drugih aktivnosti(rjesavanje matematickih zadataka, programiranje na kompjutera, citanje filozofije, logike) imati veci IQ od ovoga pojedinca koji konstano pusi marihuanu.To svoje misljenje objasnjavam time da je znanost dokazala da pojedinac moze mijenjat svoj mozak na razne nacine, vise o tome ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity, http://coolklub.com/znate-li-sto-je-neuroplasticnost-2/ (npr. dokazano je da monasi imaju jaci dio mozga koji je odgovoran za suosjecanje, empatiju zbog toga sto meditiraju i na taj nacin mjenjaju mozak).

Za to drugo trava nije kriva.

Za to trece, ne znam gdje si nasao da krivim nekoga za vlastite greske (koje to greske opce?), mozes navest molim te.
Ok o kakvom pojedincu pricas ? Zasto neko ko je jako inteligentan nebi zapalio kako ti kazes par jointa i onda isao rjesavat matematiku , citat filozofiju i sve te aktivnosti koje si ti naveo pa jos vise razvio svoj IQ ? Zasto bis uopce imao potrebu da pusis 4,5 jointa dnevno ako ti se od toga samo spava i gleda tv ? Znam jako puno pojedinica koji su duvali od 15 godine i uspjesni su u onome sto rade i jako su inteligentni i pametni , a znam i jako puno pojedinica koji su takoder duvali od ranog puberteta i ne rade nista i glupi su ko ku... a inteligencija im je nula. Takoder znam i jako puno pojedinica koji nisu nikad pomirisali travu , pa svejedno neki su jako pametni i uspjesni a neki su idioti. Nema necega sto ti steti ili sto ne steti sve je u glavi jbg ako tebi smeta i ako kad se naduvas neda ti se radit nista a svejedno duvas svaki dan onda ako ti to ne pase promjeni nesto prestani duvat. Ako ti pase to da se izlezavas gledas tv po cjele dane onda uzivaj u tome i budi sretan :) Jednostavno radi ono sto ti pase nema magicne formule niti magicne trave od koje ces biti jako uspjesan i inteligentan a da nista ne radis da to ostvaris . Po postovima koje si do sada napisao zakljucio sam da si poceo pusiti od 14 , 15 godine pa do sada , da vecinu vremena nisi nista radio nego samo duvao i kako ti kazes cillao , sad si se malo sjetio da bi mogo nesto i radit za promjenu pa ti neke stvari ne polaze za rukom pa mislis da te trava sjebala .
Iz mog iskustva ti mogu rec da sam poceo pusiti od 15 godine pa do 24 godine svaki dan konstanto po 4 , 5 pljugi dnevno sa ekipom , sada imam 25 i ne pusim sace 8 mjeseci . Ne fali mi nista evo fax se zavrsava , radim , imam super pametnu i zgodnu curu , kupio sam svoj auto prije 5 mjessci , imam privatan poslic sa strane po ljeti kao dodatna zarada . Dali trava utjece na razvoj u adolescentnoj dobi to neznam , ali mislim da svako pretjerivanje steti dali to bilo sa 15 godina ili sa 40 godina . Ja mogu reci za sebe da sam definitivno malo spaljen ali isto tako mogu rec da sam puno kreativniji i puno odlucniji u vecinu stvari nego neki frendovi koji su cjeli zivot "normalni" . Da se mogu vratit nazad i bilo sta promjeniti mogu ti rec da bi opet pusio travu , samo mi je zao sto tada nisam razmisljao kao sad sa 25 godina i sto nisam imao malo vise hobija ali to vjerovatno ima veze sa godinama jbg :) Moj savjet ti je da si uopce ne razbijas glavu sa takvim temama dali steti ili ne a i da steti jbg buraz kasno ti sad razmialjat o tome , gledaj pozitivno na stvari , nadi si neki hobi , odluci sta bi volio raditi cjeli zivot , sta bi volio biti i sta zelis postici i trudi se oko toga i sa time si razbijaj glavu a ne sa ovakvim glupostima :) Kada ti dode zelja izadi sa prijateljima , popij koju , naduvaj se kad ti dode , opusti se uzivaj u zivotu i nemoj poslje razbijat glavu sta ce bit i sta kolko steti .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 123kor