Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Preporuke za najbolji Coffee Shop? Idem za novu..... weeeeeeeeee
nikako nije najbolji ali... kad izadjes is tramvaja 7 pravo ispred tebe je onaj fenseraj buldog na leidsen, lajdsen placu/trgu, e sad ne ides u njega nego u ulicicu levo i desetak, 20tak metara dalje imas sa tvoje leve strane ulaz u suteren/podrum, ne znam ime, ali imaju odlican sshaze :p i billijar ako ti je dosadno a i one stare igrice na aparatima; a kad ogladnis onda se vratis nazad na trg i na cosku pored gore napomenutog cafica imas neki restoran/palacinkarnicu a tu imas ona njihova glupa rebarca za 11€ mislim, a kad/ako ih pojedes narucis jos bez da platis drugu porciju.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Stvar kod coffee shopova je što ne možeš nikad iskombinirat dobru vutru, dobar plejs i cugu. Sve se prodaje posebno u kafićima koji su namjenjeni za to. Tako ne možeš popiti pivu ni u jednom coffee shopu a ako naletiš na coffee shop sa dobrom vutrom svi stolovi su krcati. Zato odeš u komercijalni Bulldog koji je gore spomenut pa u njemu kupiš "Royal Cream" hash i u GHS po SSH i onda u Abraxas odeš na cugu kako bi sjeo unutra. Možeš i u Abraxasu kupit vutru al nije neka u usporedbi s ostalim perverzijama. Abraxas ko kafić je meni najbolji.
Al inače, možeš pušit di god hoćeš tako da nije ni bitno koji je coffee shop dobar već koji prodaje dobru vutru.
S biciklama u park obavezno, park je blizu centra. Kažem ti, sve ćeš znat nakon drugog dana. Ustvari orjentacija je ful lagana radi njihovih kanala koje samo pratiš. A ako si na bajcikli još ćeš prije upoznat grad i usput posjetiti većinu coffee shopova jer su na sve strane, ne samo u Amsterdamu.
Po meni, dam ima puno bolje hashishe od vutre, neki su neopisivo dobri.

Obavezno probaj početničke truflese (gljive) - mexicana, 6 sata pišanja od smijeha bez tripova i halova, odlično iskustvo, to isto u parku riješi. Gadne su za jest, izgledaju kao orah al imaju okus po kukumaru koji je ekstra kisel. Kupuju se u smart shopovima kojih je isto brdo.

Ako još neznaš di ćeš, odi u Flying Pig hostel, bilo koji. Mene ispalo 200€ za tjedan dana s doručkom a hostel je fantastičan, nemam primjedbi.

Amsterdam je skup grad i treba ti 50€ na dan za puko preživljavanje. 100€ je taman.
Gram je 10-18€ mada ima i skuplje.
Spiza u restoranu barem 15€.
Cuga po 5€.
Kave po 2€.
Prostitutke od 40€ do 120€, ovisno o veličini, spolu, godinama i broju "putnika" hehe.
Bajs 12€ prvi dan, 6€ sve ostale.
Muzeji cca 15€-20€

Rado ću ti pomoći, dok mi je još friško sjećanje. Ionako sam mislio pisat neku recenziju pa može i ovako :)
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
http://www.coffeeshop.freeuk.com/Map.html

Central - nemaju veliki izbor, ali su cijene povoljne i trava odlična, a najviše mi se sviđa šta odabereš, baš to i dobiješ, to mi je svaki put bila prva i posljednja coffeshop stanica, tamo sam naišla na G13 :)

Siberie - very friendly, i osoblje i gosti, totalno opuštena atmosfera, uvijek imaju nekakav trim za par eura gram, ja sam tražila da mi preporuče nešto i to je bio trim od WW, nešto najjače šta sam pušila, bez obzira šta je trim, nisam sigurna da imaju na meniju, pa pitaj ako već svratiš tamo
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ufff hvala ljudiiii.... morat cu sve obici pa se izjasniti nakon toga ahhaha...


A sto se alkohola tice. Nije mi potreban nisam od toga. Bitno mi je da dobijem ono sta narucim i da nije krcato da se nemogu opustiti
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Bitno mi je da dobijem ono sta narucim i da nije krcato da se nemogu opustiti
The old church je onda za tebe. Sčilana atmosfera, veseli ljudi svih rasa i dovoljno mjesta za disanje.

Inače, cuga se uzima na šanku često a neki debilni coffee shopovi kao dolphin ne dozvoljavaju ulaz u smoking room bez konzumacije trave i cuge za sve goste što ti znači bar 70€ ako vas je tri samo da biste sjeli kao ljudi.
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
cs su uglavnom mali i uvijek puni, mogu mislit kak je za NG, mislim da su veći GHS i BuldogPub, al su, kad sam ja bila, bili skroz prazni, pa, vallda ima i razlog...
inače, redovi za kupnju trave znaju izlaziti i na ulicu
ne znam jel znaš da ima 2 šanka, jedan je za cugu, a drugi za travu, tak da ne čekaš u manjem :)
ogromne gužvetine su i po centru, stalno si u nekakvom sudaru s ljudima, al bolje to nego s biciklistima kojih se stvarno treba čuvati, jer ak si im na putu, zgazit će te bez upozorenja, bolje hodat po cesti di su auti, nego po njihovom traku ;)
u nekom njihovom lancu trgovina, skužit ćeš ga odmah, imaju jeftinu i gotovu hladnu klopicu

e da, Amnesia, kad sam ja zadnji put bila, a tome ima već par godina, radio je naš Balkanac kao redar :)
na zidu imaju složenu rizlu od valjda pol metra i svako je pozvan ubaciti travni prilog :) pa kad se skupi, zapali se i časte se svi koji su tranu :) :) :), čovjeku je bilo jako drago kad je skužio da smo zemljaci, pa se zapalilo i prije reda...možda je još uvijek tamo :)...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Moze neki savet za Amsterdam ? Idem sutra... Preporuka 3 najbolja coffie shopa za dobru kulirku , da nije skupo. Samo to me zanima a za ostalo cu vec da se snadjem ;) :D
 
Poslednja izmena od urednika:

mr_nice

Aktivan Član
01.08.2016
52
522
83
34
katsu,ghs i ibiza moja osobna preporuka...katsu mi je bio jedan od najdražih jako dobar izbor svega i nije skup probaj ga nač iznenadit ces se..green house top mjesto imas restoran i sve i roba boli glava pušio tamo šhit od60%thc churas...uživaj
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
A dampkring?
Jako dobro mesto,puno uvek..ali enterijer je odlican..prijatan veoma :)

Cak je za sankom i hrvatica jedna pa se malo ispricas i sa nekim nasim..

Uuu,sad mi se ide..sad,sad :-D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr_nice

mr_nice

Aktivan Član
01.08.2016
52
522
83
34
bio je pun nisam ga stigo posjetit al ima vremena vračam se prvom prilikom...
 
Poslednja izmena od urednika:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Tu sam cepo i kolacic..rijaliti show..isto je bio pun..

Next time . Meni krivo sto u ghs oba puta nisam nista degustirao.. samo sam osacovao lokal .
Nije ostalo love se degustira nesto xD
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Tu sam cepo i kolacic..rijaliti show..isto je bio pun..

Next time . Meni krivo sto u ghs oba puta nisam nista egustirao.. samo sam osacovao lokal .
Nije ostalo love se degustira nesto xD

Eh brate citiram te tu jer sam se od "kolacica" kako ih ti zoveš ili spaccake-ova (u srednjim nekim 1980 im kad sam ja bio) uradio kao Bob Rock , letio sam bez da mi se tijelo pomiče i to ne sam nego nas trojica pametnjnakoviča od 19 i pol godina sa tek par godina iskustva duvanja u cofee shopu smo pojeli odmah po dva jer smo ste htjeli ubiti ko psi više od svega tada (mladost....) ali pošto nisu za 30 min prošljakali jer smo došli iz nekog fas fooda koji nije bio Mc D. naručili smo ("hitno" moš mislit smijeha za šankom) još jedan cake svaki i tu je poćela ta noć....i zanimljivo ali sada, u noći, ili ranom zorom, kako kome :) vraćaju mi se neka sječanja koja bih želio podjeliti sa vama na forumu jer sa kime ću?....uglavnom onda je tih 1980 ih u Damu bila potpuno drugi izbor travi nego danas (šitovi su se puno manje promijenili u usporedbi sa ganjom koja ke napravila quantum leap sa genetikom (jedino da se od skunka white widowa proba napraviti pravi šit eh to bi probao bar jednom:D) mi smo najviše tražili sinsemillu, bilo je Acapulco Golda napravljenih, onda smo došli u jedan tajlandski cofee shop koji se zvao Goa (iako se Goa ona prava nalazi na jugozapadu Indije) uglvnom tamo nas je (več razvaljene) impresionirao šank sa tri mala prozirna frižidera u kojem je lik držao tri razne ganđe (u konverzaciji po njemu to trojstvo je dovoljno, kasnije, puno godina kasnije sam shvatio da je mislio da je idealno imat indici, mješanu i sativu koliko su onda mogle biti čiste jer to nam je u dva dana koliko smo navračali i ponudio iz svoja tri frižidera, jedna je zakucavala i ostadosmo u cofee shopu pušeć ju sa shitom satima drugi dan kaže on ovo je drugačije i istina jer smo 25 minuta nakon duvanja jedva dočekali ići sve istražiti dalje) uglavnom 1980 ih kad si bio klinac i dođeš na takvo mjesto, dočeka vas gazda sam i jedan lik mahne iz kuta isto razvaljen "yo", reče on, ipak te to impresionira, i to gazda koji prića (a to naletiš ako se makneš dalje od Bulldoga i par največih lanaca) sa tobom o ganjama i usred grada normalno duvaš, nama koji smo živili u Francuskoj i uvijek se skrivali od murje duvat do nekih godina po parkovima ili kod nekog od frendova koji je ima "chambre de bonne"-sobu za djevojke sa malim kupatilom od 20 kvadrata-pa se zimi natrpavali jer ljeti je bilo puno lakše duvat, preskakali bi u zaključani park Moncoeau ili blizu mene na granici Boulogna, kod Rolland Garrossa. jedan park koji se zvao "Park de Rotchild i tih si godina samo preko obićene ograde po ljeti dolazio u park velićine 2 nogometna igrališta koji je bio ispred praznog dvorca ali tamo nismo išli jer je sam park bio ljjeti za duvat blagoslov po sebi...tako da smo mi ko klinci onda u damu na vrhu svijeta prčajuć sa gazdom i duvajući (tko zna možda smo i bili za nas) pa je bilo shopva samo sa južno američkim travama sječam se jednog imena koje nikada ne ću zaboraviti (imena jedne od trava koja se prodavala na zidu su bile razne u prozirnim vrečicama i ispod ime ...ova se zvala "La puta de Managua"-to ne mo'š zaboraviti....i tako smatram da je Amsterdam doživio ogromnu promjenu otkada sam ja zadnji puta bio krajem 80 ih.. prića mi ekipa nisam bio ali gledah malo na google earthu i citycamove i dosta se promjenio ali možda najviše dvije stvari duh 80-ih i unutrašnjost cofee shopova tojest genetika par excellence....
Evo malo sam se i ja ssada prisjetio možda netko i proćita :) zato volim sativu i uvijek ću tražiti sativu jer na mene djeluje, uz šalicu kave kao koka (dobro , serem ga ali za metaforu-za info samo ganu i pušim antialkoholičar sam) , sorry na tipfellerima ali kad se probam vratiti cursorom počmemi brisati slova i to samo na ovom forumu zanimljivo, sativa me sada ( i to 2 joxa u 5 sati od kojih zadnji prije ola sata) tako digla da kad vidim da je pol četiri ujutro znam da no sleep today i da ću profitirati od zore i rana jutra jer moram ofarbati ogradu, Indica samo razmišljam kako ću ofarbati ogradu hehehehe...:rasta::rasta::rasta:, sa miksom pola sativa pola indica bi ofarbao ali loše znači meni treba sativa sada u zoru dala mi je krila za narednih par sati and there is more of that from where it came from.....ugodan dan i nadolazeći vikend svima....2208 ću imati jebenih 50 godina:djede::djede: ne možeš vjerovat jer ne izgledam a još manje se ponašam tako (osim n jebenom poslu u banci jer tamo nema smisla za humor)....35 godina pušim, da me Bog poživivi do 85-e duvao bih 70 godina, bio bi to lijep život, na pola sam puta, wish me luck, laku noć i dobro jutro ganjoljupci :banana123:
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
ola amigosi,,
mislio sam zapalit za holandiju u skorije vrijeme,imaju avioni iz bg oko 30eur povratna karta,tamo u neki hostel ili sta vec,sad me zanima koji grad je najbolji,avion ide u ajndhoven,koliko je to od amsterdama,,mislio sam malo procunjati i sta vec ide uz razgledanje cuganje i kofi sopove,zanima me da li postoje mjesta gdje mogu kupit sjemenke jer mi ovo preko poste vise ne odgovara,pozz