Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
3kokosa2 je napisao(la):
ljudi evo večeras se vratio iz amsterdama i sve što imam za reći je:

uoipoouoipoouoiopipoouiioulio. gljive. oipopoiouououioui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!


i jebena trava i hašiš.



ako itko ima kakvo pitanje nek pita, ihihiihi.

bilo bi dobro da napises neki trip report...sta si pushio, di, po kojoj cijeni, kakvo je...mozda koju slikicu ak imash...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Neka malo Clarence. Pusti 3kokosa2 da se naspava tek je došao i još koji dan da ga pusti :) ,znam dobro kako mu je,a on je još i na gljivama bio ,vidiš da ne može sastavit ništa artikulirano,sigurno ga još drži .Neka malo biće i pravi report valjda.

Aiiiiiii pa da, još ako mu je prvi put ,aiiiiiii prvi put je najbolje ,apsolutno romantično.:rofl:,znaš ono iz filma Dom za vješanje,kad cigo kaže "Apsolutno romantično"
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
Clarence je napisao(la):
bilo bi dobro da napises neki trip report...sta si pushio, di, po kojoj cijeni, kakvo je...mozda koju slikicu ak imash...

stavit ću koju slikicu, možda napravim i topic, al moram se odmorit još koji dan, ako me razumiješ šta oću reći :icon_lol:
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
evo c/p sa newsa sto sam pisao:

Ako se sjecate 2.6. sam pitao za savjete i to (slaven mi je pomogao, hvala mu) i napisat cu sad par savjeta ljudima koji namjeravaju ici.

cim smo dosli poceli smo se ponasati kao mahniti balkanci trazeci neki kofi shop da se ponistimo. radio je jedino rokerij III u blizini i tamo smo uz kavu zapalili par komada (northern light, heavenly haze i jack herer - sve indoor) i kupili jos NL5XH, white shark, laughing buddha, lavender i statijaznam jos, sve indoor. ne znam jel to zbog zraka u amsterdamu, no sve trave sam podnio izvrsno bez unistavanja... tj sve dok G-13 nije dosao na red.

zajeb je bio sto smo mijesali svakakve trave i tijelo je jednostavno popustilo pa sam 2 sata proveo brisuci znoj sa cela vrscima prstiju (nisam se mogao pomaknuti). Preporucam da ako se vec idete ubijat da se opskrbite sa dovoljno secera (kit-kat, milky way rolls, cola, i opcenito smece) da se mozete "vratit". da nisam zdero tolko secera sigurno bi zamro tamo.

Takodjer preporucam da se ne zalijecete i odmah kupite 5g raznih trava nego (ako vas je vise) svatko 1-2 g ovisno o tome volite li vise "high" ili "stoned" i onda lagano isprobavate, dakle ne sve odjednom zapalit nego popusit jedan joint i uzivat i razmisljat da li zapalit drugi. Ne da mi se sad pisat kakva je koja trava (iskreno najvise se sjecam samo g-13, white sharka i hindu kusha jer su me te 3 najvise sjebale), nadam se da razumijete.

Sto se tice hasa.... nisam prije bas bio iskusan pa sam se ugodno iznenadio. Ja i prijatelj otisli u dolphins na kavu i zapalit nesto i reko ajmo kupit hasa (royal dolphins 13e/1g - tak nest). Mogu reci samo da cu iduci put kad budem isao (a sigurno ocu) vise degustirat haseve. Taj moj prijatelj je spavao prvi dan 17 sati od silnih travuljaga, a treci dan nakon sto smo sjebani do jaja zapalili to osjecali smo se preporodjeni. Dignulo nas je u nebesa, dalo nam energije i definitivno "dobro ulozen novac" :)
Zakljucio sam da smo se dobro zajebali sto smo nakupovali odmah na pocetku jer pred odlazak osjecas pritisak da to sve moras popusit pa se onda oduzmes opet :D
Definitivno preporucam da radije probate sto vise outdoor trava i haseva nego onih gore navedenih otrova :)

Kraj red light districta u greenhouse-u radi nas covjek iz koprivnice, a stalni gost tamo je i gospodin Josip iz Velike Kapele (koji je tamo 11 godina vec) koji nam je pokazao tajne puteljke do finih kurvi, naucio dosta o Damu, travi i nacinu zivota - takodjer iznajmljuje apartmancice i sobe za 15e/dan al samo "nasim" ljudima po toj cijeni. I cak smo saznali da ima barova gdje se okupljaju hrvati i locu, al ne znam vise reci (hindu kush :) U tom baru sam probao i tzv. "god's herbs" tj. susene amanite, "wild lettuce" i statijaznam, samljevene koje se mijesaju sa travom (ima ih u smartshopu blizu greenhouse-a) i koje izazivaju halove i to no vise bih rekao da te sjebe u mozak, tj. da zelis pricat kojekakva sranja i smijat se bez razloga.

Gljive. Kao sto je Josip rekao postoji gljiva za svako godisnje doba sto sam onda bio super razumio, no sad malo slabije. Opet mahniti balkanci. Poceli smo sa naravno najjacim gljivama - havajskim. Pise da se za prvi put pojede pola posudice, opskrbi sa vodom (moze i secernom vodom u slucaju bad tripa) i tako sam ja nakon sto sam 2 sata bio skrsen od g-13 uzeo par gljiva i moram priznat da me to vratilo u zivot - pun energije i to fin osjecaj, smijanje i to. Gljive smrde, no nemaju neki okus tak da se daju strpat usta, na brzaka prozvakat i progutat bez problema. Jedno upozorenje: kad ste na gljivama nemojte se zajebavat i prepusavat (visak energije vas tjera na kojekakve pizdarije) jer je bad trip neizbjezan. Recimo sto se meni dogodilo isti dan sam kolabirao (g-13), jeo gljive (pa me pustilo), pa se opet napusavao do navecer da bih se onakav lud zaletio do smart shopa i uzeo filozofske (tartufe kolko sam shvatio) i havajske. Ja i frend uzeli svatko po pola filozofskih i pola-pola havajske i napravili prvi zajeb: otisli spavat (gljive traze prirodu, parkove, ugodnu atmosferu - sto zatvorena, smrdljiva soba i mrak sigurno nisu). na pocetku je osjecaj bio jeben - cudna napaljenost (mislim zbog filozofskih) i fin osjecaj. uto dolaze cimeri i mi svi onako veseli odlucimo zapalit white shark. 2. zajeb. nakon jointa malo sam puko i poceo zderat filozofske opet i skoro pola kutije opet da bi me puklo nakon 5 minuta. Smijes se ko kreten tolikom silinom da places i rusis se po podu. onda me mucki zatjeralo pisat i skoro nisam stigao do wc-a. i nista, odlucih lec spavat sa misli - valjd ce proc. E tek onda je poceo vrhunac tripa. intenzivne halucinacije, 3d likovi obojani svim bojama vrte se ko ludi, pa onda neka glazba (koju je btw. stvarao moj mozak) i pritom naravno "vidis" tu glazbu i putujes kroz nekakve obojane spiralne tunele. i cijelo vrijeme me dizalo, nikako da pocne spustat. i onda pocne bad trip - molis boga, isusa da te pusti, pokusavas mislit o lijepim mislima, a s druge strane neki glas te podjebava u smislu "samo da se ne ubijem" :D uglavnom pizdio sam jedno 5 sati dok konacno nisam zaspao. Nisam se sjetio popiti vode niti pojesti nesto slatko (pise na kutiji od gljiva), al dosta je pomoglo kad je dosao jos jedan frend i popricao sa mnom. Sve to je isto prozivljavao jos jedan moj frend koji je bio sa mnom u sobi i koji je ustvari sjebao stvar jer je poceo vristati nekontrolirano i ustvari zapoceo cijeli taj bad trip. Dobro razmislite s kime cete uzimat gljive! :) Uglavnom, tijekom tripa sam bio na internetu, citao misli svima u sobi i imao religijska iskustva. To je bio prvi dan :D

Smjestaj je bio prosjecan - Hans Brinke Hostel u Kerkstraatu (blizu centra i vondelparka)
nismo bas jeli jer smo se krkali secerom. sve je skupo za popizdit. ljudi su vecinom dobri i susretljivi al sumnjam da je tako izvan amsterdama.

eto sorry na poduzem postu, ako itko ima kakvo pitanje nek pita jer bih mogao pisati 4 dana jos.

uglavnom, naucih dosta i znam tocno sta cu iduci put raditi.

:181: :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shadowstep

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
Clarence je napisao(la):
hehe...vidim bilo dobro vama...kolko ste ostali...kolko platili put, smijestaj...

isli smo: minhen - amsterdam - antwerpen - brussel - salzburg

u amsterdamu bili 4 dana, 5. dan ujutro krenuli nazad. ukupno od 1.8. do 7.8.

platili 1820 kn smjestaj i put i sve preko: www.hfhs.hr

najbolje je sto placamo u ratama. smjestaj je jako blizu centra amsterdama i bio je prije neki ucenicki dom, nije bajno al je krov nad glavom i wc/tus u sobi.

ide se i iduce godine, mislim isto ili slicno vrijeme. al ak budem opet isao idem do gospodina Josipa u apartman i putujem avionom jer je bus prenaporan.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Eh mozda i ja odem kad se opunoletim,vazno je provesti se dobro,a po prici ti si se provodiio bez granica....peace & respect
 
16.08.2007
5
0
0
40
namoj propustit priliku i otic malo izvan amsterdama jer tamo vutre ima svugdje a i krajolik je nezaboravan.....nemoj trosit lovu na muzeje jer su skupi-osim muzeja marihuane&hasha te sex muzej....prosetaj kvartom crvenih svjetiljki i uzivaj....imas zanimljive coffee shopove pa nemoj da ti bude tesko naci ih.......
 
13.09.2005
39
2
0
40
Alo lega- 3KOKOSA2, idem i ja u Damm za desetak dana, spomenio si da nam zemljak radi u Greenhous-u, jel daju kakav popust na sjemenke, gnojiva, popratnu opremu.... Znam da je to Europa, i da tamo nema natezanja ko kod nas na Balkanu, al malo bi se opskrbio, a para nikad dosta!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Danas mi reko prijatelj za jednu ponudu... još nije realizirana, mora se napravit od strane agencije, al je povoljna i radi se o novoj godini...

Kad bude bilo više info, okačim pa da pročitate.. poslao im i mail, da se malo pobliže informiram...
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
trigger je napisao(la):
Alo lega- 3KOKOSA2, idem i ja u Damm za desetak dana, spomenio si da nam zemljak radi u Greenhous-u, jel daju kakav popust na sjemenke, gnojiva, popratnu opremu.... Znam da je to Europa, i da tamo nema natezanja ko kod nas na Balkanu, al malo bi se opskrbio, a para nikad dosta!

oj, nisam dugo bio, sorry. ej nemam pojma, ne sjećam se baš previše toga jer sam tamo pušio na bong kush pomiješan sa nekim "božanskim biljem" (amanita sušena i još par boleština) tako da sam tamo bio skoro pa prosviran. doslovce nisam znao za sebe :)

inače, teško da ćeš se moći igdje cjenkati... nizozemci su gamad što se toga tiče, a ako sretneš nekog stranca da tamo radi opet sumnjam... ja sam POKLONIO jednoj konobarici butelju vina u dolphinsu i nije smjela primit jer ne smiju držat alkohol tamo. zamisli ti to. al na kraju se sjetila i odjurila i odnijela to u neku sobu na katu.

uglavnom zajebano je to. ak ćeš se cjenkat, probaj na tržnicama (tamo isto ima robe i svega ;)

doors_of_perception je napisao(la):
Danas mi reko prijatelj za jednu ponudu... još nije realizirana, mora se napravit od strane agencije, al je povoljna i radi se o novoj godini...

Kad bude bilo više info, okačim pa da pročitate.. poslao im i mail, da se malo pobliže informiram...

zamisli, neki dan na faksu vidim oglas za apsolventsko putovanje - 1860 kn 7 dana amsterdama...... pa to je povoljnije od ovoga što sam ja bio jebote. treba se dogovarat sa apsolventima i utrpat se. bar znam da se u osijeku to može. inače, bit ću apsolvent iduće godine ;)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
eeee, to to kokose brate...to su te studentske ponude, samo ima ih par verzija: maturalac, apsolventsko i nova godina... ponude se još nisu izradile..nemam blage kad će, al hoće.. cijena će bit oko 1300kn za 6 dana, oduzmeš 2 dana puta i ispadne 4 + hotel + hrana + nova godina...veoma dobro za brzu ruku:))

Ja ću još držat obavještene sve ovdje na forumu, pa bi se mogli i neki odavdje skupit pa da svi sprašimo gore na slavlje 2008:))
 
13.09.2005
39
2
0
40
3kokosa2 je napisao(la):
zamisli, neki dan na faksu vidim oglas za apsolventsko putovanje - 1860 kn 7 dana amsterdama...... pa to je povoljnije od ovoga što sam ja bio jebote. treba se dogovarat sa apsolventima i utrpat se. bar znam da se u osijeku to može. inače, bit ću apsolvent iduće godine ;)

e pa s tim aranžmanom upravo ja idem, jedno noćenje u Minhenu, 4 u Damu, i double decker pun studentica sa učiteljskog faxa; pa di ćeš bolje brate ;)
 
13.09.2005
39
2
0
40
Ne, to je putem studentske organizacije student 3p koja organizira apsolventska putovanja. Kreće se 23.9. i mislim da si malo okasnio što se tiče ovog puta, al možeš provjeriti sutra ako si baš jako za (možda neko odustane). Inače neznam odakle si, mi krećemo iz Os!