Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Po meni je najveća klopka kupovina bilo čega u užem centru, pogotovo oko DAM trga. Počevši od supermarketa, street fooda, restorana ili coffee shopova u užem centru. Jednostavno iz razloga što je u tom dijelu sve skuplje za nekih 20-30%. Dovoljno se prošetati 300 metara dalje i iste stvari dobiješ za manje para. Druga klopka su ulični šaneri što ti nude jeftiniju vutru i ostale delicije, a na kraju umjesto recimo hašiša dobiješ komad smeđeg drveta, a on pobjegne brzinom munje. U tih par navrata što sam bio nikad nisam nasamaren poput recimo u Pragu gdje uistinu žare i pale turiste. Govore amsterdam je skup grad, a u biti je ono najbitnije jeftinije nego kod nas, počevši od grama vutre koji varira od 7 do 15 eura, pa do hrane i slastica koje su također jeftinije nego kod nas. Treba izbjegavati jesti po restoranima, hranit se isključivo street foodom koji je gotovo uvjek dostupan na svakom koraku i ebeno ukusnih stvari ima, također moja preporuka probati Surinamske delicije u njihovim food service shopovima.
Ja sam si danas rezervirao i autić na jedan dan po cijeni 55€ pa idem do Giethoorna koji je 135km od Amsterdama, tamo sam si i rezervirao čamac po cijeni od 12€, tako da ću uživati u tom raju na zemlji:
Bitno je da si isplaniraš šta želiš i onda nemaš brige da će te netko zaebat. Ja prvenstveno idem radi kingsdaya, uživanja u prirodi, vutrici, gljivici, harinzi i dobrom društvu :D. Baš imene zanima u kakvu je klopku upao kolega @Reacher.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Jes, Amsterdam je grad prepun muzeja, zato i vele da oko 30% turista koji ga posjećuju, ga posjećuju iz kulturoloških razloga, 10% zbog sex-turizma a ostalih 60% su naši hašomani :joint2:. Bio sam u van gogovom muzeju, muzeju vutre, heinikenu i sex muzeju. U zadnjih par navrata sam imao želju otići u kuću ane frank ali redovi su kilometarski. Tko god ide radi kulturnog uzdizanja moja preporuka je da unaprijed kupi onlajn ulaznice za muzeje, jer će u protivnom čekati u redu satima i masno platiti upad, recimo u van goga 35€, rijkmuseum 40€, kuća ane frank 40€, nemo centar 25€ i slično, što je ipak malo previše za naš džep, ali su zato onlajn upadi jeftiniji i do 50% i nemora se čekat red.
Od muzeja ove godine planiram u Madame Tussauds (muzej voštanih figura), moram uklizati C.Ronaldu i ispričat vic Dalaj Lami :D, samo mi bed da ne potrgam neku voštanu repliku, jer izrade jedne dođe 45 tisuća €urića :fuck:.
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Ići ću vjerovatno s busom, zaustavljaju li i buseve?
Ma u biti necu riskirat, fuck it..
Zaustavljaju.. Vracao sam se ja jednom prilikom iz Amsterdama, par ljudi je palo, ali sami su si krivi. Ja sam prosao ::banjahanje::

I ovi sto pricaju da Amsterdam smrdi, valjda nikad nisu bili u Amsterdamu... Po cemu to smrdi, po vutri? Ljudi tamo su najljubazniji ljudi na svijetu, miris vutre kad dopre iz coffee shopa na ulicu ::volimj:: Smrdi možda kad je King's Day pa bude milijun ljudi na ulici a vi se nađete negdje između njih, isto kao i kad se nađete u tramvaju punom penzića. Svakako jedan od boljih gradova u Europi, i ne treba se bojati nikakvih napada, to je sve iscenirano :cool23:

A ovi sto im ulicni klosari uvaljuju drva umjesto šita, i sto opcenito vutru od ulicara uzimaju, sta vam uopce reci? Dosli ste u jedan Amsterdam i travu od klosara nabavljate? :udarac::udarac:

I da, Amsterdam se lako da prohodati, sve je nekako povezano, tako da se treba maknuti od centra, što zbog hrane, što zbog vutre.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Holla Vutrasi i Vutrasice :wave:.
Vratio se čika No iz Amsterdama, umorniji nego ikad. Sveukupno 7 dana provedenih tamo sam sveo na uživanje u tradicionalnim specijalitetima, izbjegavanje gužvi, uživanje u prirodi, upoznavanje lokalaca, duvkanje, Cartel Techno party i duge i iscrpne obilaske Amsterdama i uže okolice, kako biciklom, tako i pješice. U 7 dana prepješačeno 143 kilometra, prepedalano 97 kilometara, poduvano 31 gram vutrice, 26 raznoraznih sorti, i sad sam trenutno u fazi regeneracije. Bilježio sam neke natuknice, upisivao kojekakve smjernice, efekte i cijelokupno iskustvo duvkanja sorti koje su me zaintrigirale, pa budem i to s vama podijelio u odgovarajućoj temi kad nadođem kroz koji dan, a do tada se morate zadovoljiti pokojom random fotkom ;):
dam trg.JPG i još oblačića.JPG mornari.JPG nebo, zvonik.JPG oblačićići.JPG parada čamcima.JPG po noći.JPG priroda i voda.JPG rođaci zasjedaju.JPG zalazak uz gic.JPG žilet neboder.JPG

:thumb:
 
29.03.2017
7
3
3
30
Idem za Amsterdam pocetkom avgusta i citao sam da su najbolji coffeshops: Green House i Grey area. Bio je neko u ta dva , pa da podeli iskustva ? :D
I pitanje, zna neko dobro mesto gde nema ljudi, a da je u prirodi za tripovanje na truflama? :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
U tih par navrata što sam bio nikad nisam nasamaren poput recimo u Pragu gdje uistinu žare i pale turiste.

Mog kolegu su prije 2.5-3 godine pretukli u Pragu i pokrali mu sve sto je imao, lik sjeo u taxi, i taxi ga odvezo bogu iza nogu, i 5 na njega, ma ubili palentu u njemu..

Inače


lol, pogotovo sa izgovorom G :)
Kada budeš išao tamo, ovo kome reci hahahaha

Lekker neuken op de Wallen zonder te betalen
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Gertner

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Bio ja prošle godine, crnci preuzeli pola coffe shopova. Nije ni Amsterdam više što je nekoć bija, jedino district dobar za odmorit malo.:vozdra: