Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2013
7
4
0
pozdrav svima :D

e ovako vidio sam da je davno postavljen neki recept za puter, pa me zanima koji je omjer trave, putera, i vode? Koliko da stavim putera na 25 grama trave?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
pa to ovisi o tebi koliku jacinu maslaca zelis, stavi tih 25 grama u lonac zalij s 3-4 deci vode, i stavi jedan maslac od 250gr unutra,,kad ta otopina provrije smanji vatru i kuhaj jos nekih 45min,,

kazu da sto duze kuhas to bolje, ali ja nikad nisam kuhao duze od sat vremena, i uvijek mi je ispalo dobro i fino je radilo..poslije to dobro procijedis i stavis hladit, ako si nestrpljiv pa zelis raditi npr. kolace isti dan, kao sto sam i ja bio prvi puta kad sam ga kuhao , istresi maslac u sto vecu posudu kako bi se sto prije ohladio,, i stavi u duboki zamrzivac, za otprilike sat- sat i pol maslac ce ti se stvrdnuti pa mozes istresti vodu, i pocet s pripremom kolaca..

neki ce mozda reci da je to premalo maslaca za 25gr, ali vjeruj da nije,, i da ces dobit super jak maslac (ako imas ok travu) ja sam zadnji put stavljao po dva od 250gr u otprilike 15gr cistih hedova, 50+gr onih malih "popcorn" hedova i oko 100gr trima, i sve to sam iskoristio u jednoj smjesi za kolače..kad ih napraviš pojedi 1-2 pa sacekaj 30-40min, jer ne opale te odma pa mislis da su slabi ili da ne rade i pojedes ih više i tu se zezneš ;) :D poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmija
02.11.2013
7
4
0
Hvala za info :D
A evo ovako sta sam uradio:
Samljeo sam vrhove u blenderu, a maslac sam spremio ovako:
Znaci 4dcl vode, 250 grama maslaca, 25 grama samljevene trave, kuhao oko 50 min na laganoj vatri, procjedio, ostavio da se ohladi u frizider.
Odvojio vodu i maslac.
Onda sam ponovo rastopio maslac, i 250 grama cokolade sve to pomjesao i dodao malo pudinga da s bolje stvrdne.
Onda tu smejsu prelio u kalupe od bombonjere i ostavio da se ohladi...
I poslije sam dobio ono pravu bombonjeru sa velikim high ucinkom.
Onako ukus je normala, ali je high nevjerovatan, poslije 4-5 cokoladica i nakon 2 sata lansiranje je strasnooo.....
 
02.11.2013
7
4
0
@neki ce mozda reci da je to premalo maslaca za 25gr, ali vjeruj da nije,, i da ces dobit super jak maslac (ako imas ok travu) ja sam zadnji put stavljao po dva od 250gr u otprilike 15gr cistih hedova, 50+gr onih malih "popcorn" hedova i oko 100gr trima, i sve to sam iskoristio u jednoj smjesi za kolače..kad ih napraviš pojedi 1-2 pa sacekaj 30-40min, jer ne opale te odma pa mislis da su slabi ili da ne rade i pojedes ih više i tu se zezneš ;) :D poz

:D