Pyramid seeds (auto, fem) Super Hash, White Widow, NYC, Anubis @DatPurple

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Dakle ovo je moj drugi grow (Outdoor) nakon sto sam prosle sezone imao problema sa starcima i onda sam bio prisiljen prebacit biljku iz indoora u outdoor gdje mi ju je neko ukrao i presadio odlucio sam opet ali profesionalnije.
Nakon 2 godinje upijanja znanja i jednog propalog pokusaja probati cu opet kao sto sam obecao sa rijecima "nista me nece zaustaviti".
Znam da sam malo zakasnio (skola) ali zato su tu automatici (56 dana svaka od sjemenke) ocekuje se berba u 9 mj.
Sjemenke su dosle danas dakle sa hrvatske stranice kojima dajem pohvalu na besplatnoj menki white widow (neznam jel greskom ili namjerno dosla u paketu).

ZEMLJA: Koristit cu zemlju iz konzuma Florafin (70 l = 25 kn) citao sam neke stare dnevnike vecinom pozitivna iskustva sa zemljom tako da se nadam da oko toga nece biti problema.
Mjesacu je samo sa izmrvljenim stiroporom (ako neko predlaze nesto drugo rado cu poslusati jer sam jos pocetnik).

KANTE: Baumit građevinske kante (25l). Nece ic u zemlju jer je sajt pre tezak za obradit, morao sam mačetom sjec granje i trnje od 2.5 m 10 m duboko u vegetaciju i ocistit metar u krug, nemogu direkt u zemlju jer doslovno stojim na 0.5 m grana i biljaka svakojakih.

PRIPREMA: Sjemenke (nyc i anubis(ostale dvije idu dok se sve pripremi 100 %)) su trenutno u fazi klijanja (maramica i voda). Ici ce u plasticne case dok ne ojacaju i onda se presaduju u kante na sajt.

To je to za sad, pozdrav do sljedeceg posta kada cu doc sa hrpooom slika svega (sajta, zemlje, kanti, pripremanja)

Pozdrav svima i sretno sa ovom sezonom!!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Stiropor zamjeni perlitom, florafin nije dobra sada, možda je prije bila. Nadam se da si punoljetan, sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DatPurple

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Hvala ljudi :skot::
Ako florafin nije dobra jel zna iko di da uzmem zemlju na podrucju Dubrave???
Imajte na umu da nemam auto.
No joke mislio sam perlit stavit al sam obilazio nesto i nemogu ga nac...
Sta kazes na one kuglice smeđe jel bi to valjalo?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Tarzane hvala puno al ovo je stvarno pre daleko i imam biciklom oko 15 km.
Iz okolice Sesveta sam pa sam samo mislio na tramvaj do dubrave ako ima tako neki euro vrt/bio centar...
Dajte nesto bilo sta icu i do trga ako treba samo da nemoram pjeske po ovom suncu nosit 70 l zemlje hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Eo danas sam iso do peveca sa bicikom (5 km) i uzeo 36 l terra magme.
Navecer slijedi update sa slikama :D
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Zanima me jos dali bi bilo dobro Terra magmi dodavati stiropor (nisam naso perlit u pevecu) i gnojit je (imajte na umu da je outdoor grow)??
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Hvala cakleni, mislio sam plantelom samo kad pocnu cvjetat al vidicemo kako se drze kad pocnu cvjetat jer zelim sto vise prirodniji grow odradit bez kemije :gled:
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Evo neki blagi update i slike koje sma obecao.

Sjeme u papiru ceka klijanje http://s14.postimg.org/rsibz5y75/20150627_235715.jpg

Slika terra magmice :D
http://s7.postimg.org/veeonapez/20150627_182932.jpg

Par slika sa sajta i muke koje sam prozivio kako bi to prekrcio, pogledajte visinu trnja i tih grana...

Ulazak na sajt http://s22.postimg.org/bglgqstn5/20150627_183203.jpg

Ulazak na sajt (vidi se putic jako malo) http://s24.postimg.org/g7ktvwjkl/20150627_183224.jpg

Putic kroz sajt http://s8.postimg.org/5p9gsjj6d/20150627_183458.jpg

Maceta s kojom se radilo :,D http://s8.postimg.org/e3p3gmk7p/20150626_172940.jpg

Ociscen sajt http://s14.postimg.org/v31n1xhsx/20150627_183355.jpg

Pozdrav do sljedeceg puta radit cu update svakih tjedan dana i planiram ga napravit oko 8 puta osim ako izmedju vremena ne dodem sa nekim pitanjima i problemima sa biljkama a vjerujem da ce ih bit :(
Sretno svima jos jednom i uspjesna vam sezona :):wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ajme meni
12.05.2015
71
83
18
Aj pa sa srecom malo me brinu te plasticne case,pogotovo ako su one najobicnije od 2dl onda svakako nemoj u njih :) sto se tice kanti to je po meni ok i neces sigurno trebati gnojivo do kraja vege...
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Ma lako za case nac ce se nesto hehe
Odusto sam od baumit kanti jer nemam tolko para da za svako sjeme uzmem 25 l terra magme a jedva sam i ovih 36 l na biciklu nosio al eto...
Sta mislis jel dovoljno 9 l po biljci??
Jedino me to brine i ti kukci u toj šikari velikoj ima ih bezbroj..
 
12.05.2015
71
83
18
Ne znam sta da ti kazem ja sam jos mali pocetnik,ali ako ti nesto znaci ja u indor imam od 10l pa sam danas kupio od 15 a za out bojim se da bi i 15 bilo malo,ali s' obzirom da su automatici moglo bi da se odradi,nadam se da ce neko iskusniji videti pa ti odgovoriti... Sto se napasnika tice od toga se u out-u ne mozes 100% zastititi uvek tu ima puzeva,miseva,skakavaca,kukaca vremenskih nepogoda i ostalih unistitelja... Ja sam hteo out,pa sam se predomislio i napravio box kad vec rizikujem bar da im pruzim najvise sto mogu ipak ovo nije sadnja paprike veliki je rizik...

EDIT- mozda da izmiksujes zemlju tu kupovnu sa obicnom zemljom (pogledas tamo gde ima kopriva obicno je ta zemlja ok)... ali ne uzimaj ovo zdravo za gotovo sve je bolje od tih od 9l zamisli da ti dune neki vetar obara ti biljke sa sve saksijom sto moze biti pogubno... imas ti jos nedelju,dve dok ne odneses na sajt sigurno dotle ces vec naci neko resenje ili ce te neko iskusniji uputiti...
 
Poslednja izmena:

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
E vidis o tome sa vjetrovima nisam razmisljao, kad bi puhalo dosao bi sutra dan vidjeti jel ima problema a i ovaj sajt oko njih su visoke grane jako i guste tako da bi i malo vjetra doslo do njih.
Ovo sa mixanjem obicne zemlje si nebih priustio jer bi tad terra magma gubila svojstva...
Meni se 9 l cini oke nije to tako malo (jos su automatici) jer je zemlja rjeđa od vode pa 9 l zemlje nije ko 9 l vode a i kupio bi neku onako neku nižu a širu vazu za zemlju da je vjetrovi ne otpušu.
Ali ne znam ni ja pa eto ako neko moze dat neki savjet sta da se radi a da ne kupujem jos zemlje jer sam kratkog dzepa a zemlja je pre skupa bio bi jako zahvalan.
 
12.05.2015
71
83
18
Ja bar na tome ne zalim :) jel ako nesto zelis da dodbijes onda moras i maximalno da se posvetis,kontam ja da je tebi daleko i prodavnica i da moras biciklom,ja sam kupio potgraund H zemlju od 70l za 10e usporedbe radi toliko placam komad koji ima 0.7 tacnije ako iscupam za 2 pune buxne ja sam srecan... ovako koliko god da dobijem isplatice mi se,to mi je za sopstvene potrebe eventualno sa nekim drugarom ako spusim cim budem utanjio nova tura i to je to al se nadam da ce mi bar trajati od 3 do 6 meseci i bar pusim ono sto sam ja uzgajio sa puno ljubavi :) Inace sve je jedno koju vazu kupis 9 l je mnogo malo ne mora vetar da duva po vazi nego po biljci pa da je okrene sa sve vazom,mada to mozes regulisati tako sto ces zabosti neki kolac pored vaze i nekom pertlom privezati stabljiku kad vec bude veca ali onako nezno i ne nekom zicom ili strunom da se ne usece u stablo....
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Hvala coyote puno si pomogao :D
Sta mislis o topiranju automatika na outdooru?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.