LED Quick One & Northern Light Auto E27 LED V-Tac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
U mojoj glavi su oni znak nečeg lošega... ili previše gnjojiva ili previše svjetla :) Zato sam se prepao ali jbg ... tek mi je četvrti grow :)
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Mini update. Jutros rano sam podigao rasvjetu za koji cm (kako sam vec i rekao) te je od najvišeg vrha 40cm udaljena.

Malenu biljku sam podigao na kutiju od cipela koja je puna stvari da mi se ne uruši ponovo.
 

Prilozi

  • Imagepipe_1.jpg
    Imagepipe_1.jpg
    319,7 KB · Pregleda: 76
  • Imagepipe_0.jpg
    Imagepipe_0.jpg
    581,2 KB · Pregleda: 75

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Evo update danas. Sada sam primjetio da mi ovaj editor ne radi na mobitelu pa sam se mora pribacit na laptop ... odmah me draga napala šta ćeš i danas radit pa subota je :)

Quick One Auto​

Dan: 15
Danas je dobila 0.3l vode i tako dobija svako 3-4 dana kada zaljevam stariju sestru. Još uvijek ne koristim ništa od nutrijenata (volio bi koristit Slavol ali ga nema kod nas kupit). Biljka po meni napreduje super i za par dana ako se nastavi ovako dizat kreće LST.

Imagepipe_13.jpg Imagepipe_12.jpg Imagepipe_11.jpg Imagepipe_10.jpg Imagepipe_9.jpg

Northern Light Auto​

Dan: 63 ili 9 tjedana
Danas je dobila 1.5l vode + Plantellu Cvijet 3ml. Smanjio sam Plantellu zbog foxtaila da vidim od čega dolaze pa ako sada ne stanu onda je vjerovatno genetika. Svjetla sa bio već digao ovaj tjedan i sada sam smanjio na gnjojivu pa smatram da dalje ništa nije problem. Voda je naravno sa korigiranim pH 6. Za sada biljka super napreduje te se nemam na što žalit samo da se više napokon krenu punit ovi budovi bilo bi super. Ako tko ima iskustva sa ovom sortom da mi kaže kada će se počet debljat cvitovi bio bi zahvalan :)

Imagepipe_8.jpg Imagepipe_7.jpg Imagepipe_6.jpg Imagepipe_5.jpg Imagepipe_4.jpg Imagepipe_3.jpg Imagepipe_2.jpg

Slika iz boxa​

Imagepipe_1.jpg

Isto tako s obzirom da sam ugasio ulazni ventilator temperatura mi se zna dignuti do 30°C ali još par dana dok ne ugradim mikrokontroler koji će upravljati ventilatorima i rasvjetom pa će ih on palit i gasit shodno temperaturi i parametrima. O tom više kada uhvatim vremena ovih dana da to napravim.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Kakvu si tehniku radio na automatima, dali sami lst ili nesto drugo? Btw biljke bas izgledaju veliko i lijepo za automate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Thanks! Koristio sam samo LST jer mi je ovo prvi grow sa Northern light auto. I to je natezanje sa njom svaki dan.

Quick One znam kako brzo napreduje i da bude gotova za harvest u 8 tjedana tako da na njoj nista drugo osim LST i nemozes koristit s obzirom na kratku vegetaciju (niti 4 tjedna).

Sad kako vidim da Northern light autoflower ima dugu vegetaciju znam za sljedeci put da mogu koristit topping.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Lijepo izgledaju. Zašto pH 6,0? To je za nijansu nisko, na toj vrijednosti već teže usvajaju kalcij recimo. NL je već u cvatu, njoj slobodno digni na 6,5-6,6 kad već korigiraš, maloj je ok 6,3 u ovoj fazi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and COM5

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Radim pH sa onim kapima u bočici pa mi je teško prepoznat tocno u 0.5.

Mislim da i je pH negdje izmedu 6-6.5 ali za detaljnije vec trebam pravi pH metar

Ako budeš kupovao, uloži u neki malo bolji, kineski su lutrija. Ja sam prilično zadovoljan ovim Kinezom kojeg sad imam, ali je prošli bio katastrofa, dva puta dnevno sam ga morao kalibrirati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and COM5

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nisu ovo listici nego kapi koje se koriste u hydroponics. Tocne su kapi ali ja tesko razlikujem boje :)

Koliko dode kineski ph metar?
 
  • Haha
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ako znas koliki ti je ph vode, ne treba ti ph metar, ima tema na forumu ph metsr bez ph metra,baci oko, ja tako radio prosli grow bez problema

Edit: evo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Vidio sam taj post još davno kad nisam imao ni ove kapi. Za sada koristim kapi ali ću naručit pH metar pa kad dođe dođe.... od kineza se to čeka po 3 miseca kod mene :)

Za sada biljkama paše ovaj način uzgoja jer ph sa kapima mogu dosta dobro regulirat u 0.5 točnosti (pogotovo kad draga pomogne jer bolje raspoznaje boje). Inače mi je pH svježe vode iz slavine nekih 8.5-9.0.

Jedino što sada gledam jest Plantella Vrt jer sam vidio kod kolege @Slavol Žižek da mu radi čuda u uzgoju. Naručio sam je i tribala bi doć kroz koji dan pa da je krenem koristit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
I sa tim vrtom mozes slobodno zaljevati u vegetaciji,posto nije "gnojivo"? Jel se moze koristiti uz slavol? Sta uopce pomaze ta plantella vrt? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer420