LED Quick One & Northern Light Auto E27 LED V-Tac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ime vašeg dnevnika: Quick One & Northern Light Auto E27 LED V-Tac

Imamo dvije biljke u boxu. Mislio sam se na prvu napraviti dnevnik samo za Quick One ali eto kad već imam dvi biljke idemo obje staviti u dnevnik. Znači prvo ćemo napisati podatke o Northern Light Auto pa ćemo onda Quick One auto.

Northern Light Auto​


com56.jpg Datum nicanja sjemenke: 15.10.2020
Početak vegetacije: 18.10.2020
Breeder: Royal Queen Seeds
Strain: Northern Light Autoflower
Vrsta uzgoja: Zemlja - Terra Magma sa dodatkom perlita
Tehnika uzgoja: Low Stress Training


com51.jpg com52.jpg com56.jpg

Quick One Auto​


com57.jpg
Datum nicanja sjemenke: 01.12.2020
Početak vegetacije: 05.12.2020
Breeder: Royal Queen Seeds
Strain: Quick One Autoflower
Vrsta uzgoja: Zemlja - Compo Sana sa dodatkom perlita
Tehnika uzgoja: Low Stress Training


com54.jpg com53.jpg com55.jpg com57.jpg

Ostali podaci​


com55.jpg Rasvjeta u vegetaciji: E27 Led Optonica žarulje
Snaga svijetla u vegetaciji (W): 50-100W
Rasvjeta u cvjetanju: E27 Led V-Tac žarulje
Snaga svijetla u cvjetanju (W): 200W
Nutrijenti: Homeogarden Organski List i Plantella Cvijet

com53.jpg com54.jpg com55.jpg com58.jpg
Ostala oprema:
DIY Box napravljen od platnenog ormara koji koristim već nekoliko mjeseci. Nemam filter jer mi netreba (dragoj i meni ne smeta miris tako da mi je nepotreban). Kad sam box napravio imao sam Full Spectrum kinesku rasvjetu koju sam bacio i napravio E27 Led panel od E27 žarulja i pokazao se kao 100 puta bolje rješenje. Žarulje naravno mjenjam između 6000k i 2700k (za vegetaciju i cvitanje).

Za razbijanje zraka u boxu koristim 2 PC ventilatora na 12V te jedan USB ventilator koji sam prikačio na bočnu stranicu boxa. Usis zraka je ventilator na 12V skinut sa servera i ima odličan protok zraka (odokativno gledajući kad stavim ruku). Ima jedan ventilator na vrhu boxa koji puše topli zrak van boxa da malo snizim temperaturu iako sa istom nemam problema. Od dodatne opreme koja mi pomaže u uzgoju imam pH tester (onaj u kapima) te ga koristim svaki put naravno.

Temperatura u boxu tokom noći je 20°C dok je tokom dana 25°C ali je mogu regulirati tako da više ili manje otvorim vrh boxa gdje se nalazi ovaj Coolermaster ventilator.

Što se tiče vode to dobija kada je zemlja suha. Što se tiče velike biljke Northern Light ona dobija svako cca 3 do 4 dana po 1.4l vode + Plantellu Cvijet i sve lijepo popije. Malu biljku još ne računam ona dobije po 100-200ml svako par dana ali je zaljevam na suprotnu stranu pitara da potičem korjen da raste u suprotnom smjeru.S obzirom da su obje biljke automati ne planiram koristit nikakvo gnjojivo u vegetaciji osim ako baš ne bude falilo hrane biljci, u što čisto sumnjam. Veličinu pota neznam jer su kupljeni odoka kad sam radio prvi grow (koji je bio poluuspješan) ali je duplo veći od pota iz prošlog growa Quick One Auto sa kojim sam dobio 30g suhog.

To bi bilo to. Ovaj dnevnik otvaram jer već dugo promatram ovaj forum (i neko vrijeme sudjelujem na njemu) tako da smatram da možda moj dnevnik pomogne nekome u uzgoju. Do sada sam uzgajao 2 x Special Queen 1 i 1 x Quick One Autoflower (od kojeg sam harvestao 30g suhog). Update planiram raditi minimalno jednom tjedno, a možda i malo češće ako bude izvanrednih updateova. Isto tako svaka kritika, komentar, savjet, pohvala, pokuda su dobrodošli!

Tisuću puta sam već editao ovaj početni post! Ako sam nešto zaboravio napisat javite mi :)
 

Prilozi

  • com51.jpg
    com51.jpg
    214,6 KB · Pregleda: 216
  • com52.jpg
    com52.jpg
    519,5 KB · Pregleda: 245
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sretno dalje buraz :thumb:
Nego sta ce ti taj 12v vent na upuhu? Najbolje je kad je upuh pasivan.
I da, ne bi bili lose da nahranis jednom sa nekim gnojivom za vege, kad prebacis na cvjetanje,jer biljka u toj fazi tranzicije vuce N iz zemlje momacki. Da ti se ne desi da posle fali, ali nije strasno da se i posle popraviti.
Opeti sve zavisi koliko planiras drzati u vege.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče and COM5

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nisam ga imao u pocetku pa mi se temperatura dizala malo preko 30°C.

Mislim da ga sada cak mogu I ugasit da nebi previse skocila temperatura. Bolje da ga ugasim?

EDIT

@budalin autoflower su obje :) jbg znam da mi je dug intro opis pa da dosadi ljudima čitat :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Na vrhu je box otvoren nekih 40cm x 40cm sa velikim coolermaster ventilatorom koji izbacuje zrak. Mislim da je on dosta efektivan + sto topli zrak ide gore pa i prirodno sam izlazi.

Svakako mi je ovaj ventilator sto upuhuje zrak ugasen cim se svjela ugase da se ne spusti temperatura previse
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Nije meni mrsko citati, nema veze sto je autos,oni svakako vole klopati :)

Ok drug, taj upuh ti nije potreban jer vjerujem da ce bolje sam taj vent odradjivati sebi posao, to jest uvlaciti zrak na upuh pasivan. Ako vec zelis tako da radis vent za ispuh treba samo malo jaci da bude od venta za upuh ili cak da oba budu iste jacine. Znaci bolje bez tog malog venta na upuhu svakako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
To se i ja razmišljam da je dignem na neku kutiju cipela. Ali ono što mi je problem je da se na Northern Light auto pojavljuju foxtaili pa dižem rasvjetu svako malo
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ok super znači nemam problem :) Prepao sam se jer sam na staroj Quick One Auto imao foxtaile 2 puta. Jednom sam je malo pecnuo Plantellom, a drugi put je bilo svjetlo. A ova mi to stalno pokazuje otkad je počela cvitat.

Thanks :)