Quickie u ormaru [Autopot + Biotabs]

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
18.05.2020
5
40
13
Ime vašeg dnevnika: Quickie u ormaru [Autopot + Biotabs]

Datum nicanja sjemenke:

Početak vegetacije:

Breeder:
Royal Queen Seeds

Strain: Quick One Autoflowering

Vrsta uzgoja: Kokos ili Soilless

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 50 W (E27: 4x10W 6500k, 10W IKEA Grow light)

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 146 W (Moduli: 4x24W 3000k, E27: 4x10W 6500k + 10W IKEA Grow light)

Nutrijenti: BioTabs Starter Pack

Ostala oprema: 4x12V PC fan, PrimaKlima K2600-mini-100 filter, Secret Jardin HS40 box, Elgate Eve Room termo+hygro, RPi Zero + camera, Autopot 1x15L

Dodatne informacije:

Pozdrav vesela ekipa ,

Već neko vrijeme (na starom accountu) čitam i gledam i slinim nad vašim kreacijama i napokon se odvažih upustiti u avanturu.

Šator je mali (40x40x120), nalazi se u nešto većem ormaru, pa ako avantura završi zadovoljavajuće možda i maknem šator i nastavim direktno u ormaru. Nažalost nemam više mjesta, al mislim da će za testiranje ovaj prostor bit dovoljan.

Pošto imam sklonost pretjeranom čačkanju i pipkanju odlučio sam si donekle vezat ruke i krenut sa Autopot + Biotabs uzgojem, u kokosu (Homeogarden coco 65%, glinene kuglice 35%). Pot je 1x15L, stavih i Airdome unutra ali još uvijek nije spojen na pumpu.

Filter je zasad u šatoru, a 12V PC ispušni vent van šatora (unutar ormara), umotan u ručnike za sad, trenutno na 6V. Vent je iz profi radne stanice, djeluje prilično moćno, ali i glasno kad radi na 12V. Ako bude potrebe zamijenit ću ga sa Vents TT100 Silent. Stealth mi je dosta bitan, pa gledam kako smanjit i buku a kasnije i mirise.
Usis je pasivan.
Identičan 12V PC vent na 4.5V lagano vrti zrak u boksu, na visini između biljčice i svjetla.

Svjetla su skrpana s relativno malo ulaganja, a na njima se nalaze još 2x12V PC ventovi, dosta slabi ali i nečujni, koji guraju nešto zraka od svjetala prema filteru. Reko nemože škodit.

Sjemenka je proklijala unutar 24h u vlažnoj maramici, na toplom, u ziplock vrećici. Posađena je u cca šaku-i-po Plantele u maloj posudici i nikla odma sutradan. Živahna :)
Zalijevana cca gutljajem vode kad bi se zemlja osušila.

Nakon 9 dana korijenje je odlučilo pomalo napuštati posudu pa je presađena u Autopot, prateći BioTabs upute za Autopot.
Trenutno su na timeru 18/6. Klima im je oko 27-28° i 35-40% vlage tokom dana, 21-22° i 50-60% po noći. Ventovi rade 24/7 (osim ovih na svjetlima).

Plan mi je laganu je proširit LST-om po posudi, za prvi grow nebi ništa HST-a radio.

Svi komentari i sugestije su dobrodošli! (Znam, znam, pot napunit do vrha. Nakon presađivanja i zalijevanja se kokos slegnuo, nikako da ga otkinem još malo za nadopunit. :)

Slike boxa:
IMG_1950.jpeg IMG_1967.jpeg IMG_1969.jpeg IMG_1971.jpeg IMG_1974.jpeg

Poslednja izmena:
OP
OP
spoonman
18.05.2020
5
40
13
Hvala ekipa :respect:
Vidjet ćemo kako i šta će bit, ne očekujem previše al se nadam ::kauboj::

Molio bih kojeg mod-a, ako nije problem, update-at prvi post sa datumima klijanja i nicanja, nekako se izgubili usput. To mi je ujedno bio i prvi post na forumu općenito, pa mi se vjerovatno provukla neka greška :)
Datum nicanja sjemenke: 06.05.2020.
Početak vegetacije: 07.05.2020.

OP
OP
spoonman
18.05.2020
5
40
13
Strain: Quick One Auto
Svjetlo: 50W LED E27, uglavnom 6500K, režim 18/6, 25-30cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 21-28.5°, 32-60%

Pozdrav vutraši!
Nedjelja je ko stvorena za radove u "vrtu" i update dnevnika.
Danas je spojen i upaljen Autopot. Za original rezervar od 47L nije bilo mjesta pa je improviziran zamjenski od 10L kantice za smeće. Zasad ne curi nigdi :D

Počeo sam i sa laganim LST-om. Savinuo sam je za skoro 90°, nije se uopće opirala. Djeluje dosta fleksibilnije nego sam zamišljao da će biti (phew).
Mislim da su joj dvije tablete BioTabs-a previše u prvom tjednu, izgleda kao opečena gnojivom (vrhovi listova žućkasto smeđi), mada nisam ništa dodatno stavljao. Pročitao sam neke sugestije da je za početak dovoljno staviti jednu, pa drugu tek nakon 7-10 dana, ali sam pratio upute od BioTabsa i sad se evo učim na svojim greškama :)

IMG_1981.jpeg

IMG_1983.jpg IMG_1980.jpeg IMG_1981.jpeg IMG_1982.jpeg

To je to za ovaj update, dobri i veseli mi budite! ::volimj::

Poslednja izmena:
OP
OP
spoonman
18.05.2020
5
40
13
2. update (24. dan od nicanja, 1. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Svjetlo: 106W LED = 4 x 24W, 3000K + 1 x 10W IKEA Grow, režim 18/6, 30-35cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 22-29.5°, 30-60%

Zdravo vesela ekipa :wave:

Prošlo je 7 dana od zadnjeg apdejta, 7 nestrpljivih dana virenja i provjeravanja, 7 dana vezanja, natezanja i razvlačenja, 7 duuugih dana. Užas :D
Biljčica napreduje, i mislim da jučer/danas počinje sa cvjetanjem.

Dolio sam u rezervar od Autopota nekih 6L vode kroz ovaj tjedan ali mora bi temeljitije pristupit tom dolijevanju da bi dobio neku konkretniju sliku koliko biljčica pije. Svakih 3-4 dana dobija lagano tuširanje prskalicom, taman prije spavanja. Samo čista voda.

Nisam davao nikakve dodatne hrane ni boostera, samo čista voda. Skoro svi listovi, i mladi i stari, su pecnuti po vrhovima. Neznam na šta će to utjecati, ali biljka djeluje da zdravo raste i napreduje pa se ne sekiram previše.

Prebacio sam rasvjetu sa pretežno 6500K 50W na pretežno 3000K 106W i biljka ne djeluje da se buni. Temperatura u boxu je narasla za 1-2 stupnja al još nije zabrinjavajuće. Ispuh je na cca 50% tako da imam nešto lufta za toplije dane. Probao sam upaliti sva svjetla (146W) no onda je temp porasla na 32-33, pa sam je vratio na 106W. Šta je sigurno je sigurno :D

Nekoliko puta dnevno je rastežem i natežem, al san dosta nježan tako da zasad nema stradalih listova ni grančica. Nisam radio topiranje, savinuo sam glavnu stabljiku i onda lagano privezivao i rastezao ostale grančice da sa prošire po boxu. Sad se uglavnom trudim održati sve potencijalne vrhove na istoj visini i tu i tamo pomaknuti koji list da dobiju više svjetla. Djeluje dosta neuredno al san ja dosta zadovoljan rezultatima. Nisam mislio da će ovaj dio grow-a biti ovako zabavan, najrađe bi cijeli dan visio ispred box-a i tweak-a listove i grančice i uređiva i strukturira i optimizira... Strašan time-sink :D

U boxu se nalazi i RaspberryPi sa kamericom koja okine fotku svakih pola sata dok svjetlo radi, pa sam napravio timelapse zadnjih tjedan dana.

Evo nekoliko slikica "po noći"

IMG_2005.jpeg
IMG_2006.jpeg
IMG_2007.jpeg
IMG_2009.jpeg
IMG_2011.jpeg

Evo i nekoliko slikica po danu

IMG_2013.jpeg
IMG_2014.jpeg
IMG_2015.jpeg
IMG_2017.jpeg
IMG_2019.jpeg