Quickie u ormaru [Autopot + Biotabs]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2020
29
162
28
Ime vašeg dnevnika: Quickie u ormaru [Autopot + Biotabs]

Datum nicanja sjemenke:

Početak vegetacije:

Breeder:
Royal Queen Seeds

Strain: Quick One Autoflowering

Vrsta uzgoja: Kokos ili Soilless

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 50 W (E27: 4x10W 6500k, 10W IKEA Grow light)

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 146 W (Moduli: 4x24W 3000k, E27: 4x10W 6500k + 10W IKEA Grow light)

Nutrijenti: BioTabs Starter Pack

Ostala oprema: 4x12V PC fan, PrimaKlima K2600-mini-100 filter, Secret Jardin HS40 box, Elgate Eve Room termo+hygro, RPi Zero + camera, Autopot 1x15L

Dodatne informacije:

Pozdrav vesela ekipa ,

Već neko vrijeme (na starom accountu) čitam i gledam i slinim nad vašim kreacijama i napokon se odvažih upustiti u avanturu.

Šator je mali (40x40x120), nalazi se u nešto većem ormaru, pa ako avantura završi zadovoljavajuće možda i maknem šator i nastavim direktno u ormaru. Nažalost nemam više mjesta, al mislim da će za testiranje ovaj prostor bit dovoljan.

Pošto imam sklonost pretjeranom čačkanju i pipkanju odlučio sam si donekle vezat ruke i krenut sa Autopot + Biotabs uzgojem, u kokosu (Homeogarden coco 65%, glinene kuglice 35%). Pot je 1x15L, stavih i Airdome unutra ali još uvijek nije spojen na pumpu.

Filter je zasad u šatoru, a 12V PC ispušni vent van šatora (unutar ormara), umotan u ručnike za sad, trenutno na 6V. Vent je iz profi radne stanice, djeluje prilično moćno, ali i glasno kad radi na 12V. Ako bude potrebe zamijenit ću ga sa Vents TT100 Silent. Stealth mi je dosta bitan, pa gledam kako smanjit i buku a kasnije i mirise.
Usis je pasivan.
Identičan 12V PC vent na 4.5V lagano vrti zrak u boksu, na visini između biljčice i svjetla.

Svjetla su skrpana s relativno malo ulaganja, a na njima se nalaze još 2x12V PC ventovi, dosta slabi ali i nečujni, koji guraju nešto zraka od svjetala prema filteru. Reko nemože škodit.

Sjemenka je proklijala unutar 24h u vlažnoj maramici, na toplom, u ziplock vrećici. Posađena je u cca šaku-i-po Plantele u maloj posudici i nikla odma sutradan. Živahna :)
Zalijevana cca gutljajem vode kad bi se zemlja osušila.

Nakon 9 dana korijenje je odlučilo pomalo napuštati posudu pa je presađena u Autopot, prateći BioTabs upute za Autopot.
Trenutno su na timeru 18/6. Klima im je oko 27-28° i 35-40% vlage tokom dana, 21-22° i 50-60% po noći. Ventovi rade 24/7 (osim ovih na svjetlima).

Plan mi je laganu je proširit LST-om po posudi, za prvi grow nebi ništa HST-a radio.

Svi komentari i sugestije su dobrodošli! (Znam, znam, pot napunit do vrha. Nakon presađivanja i zalijevanja se kokos slegnuo, nikako da ga otkinem još malo za nadopunit. :)

Slike boxa:
IMG_1950.jpeg IMG_1967.jpeg IMG_1969.jpeg IMG_1971.jpeg IMG_1974.jpeg
 
Poslednja izmena:
18.05.2020
29
162
28
Hvala ekipa :respect:
Vidjet ćemo kako i šta će bit, ne očekujem previše al se nadam ::kauboj::

Molio bih kojeg mod-a, ako nije problem, update-at prvi post sa datumima klijanja i nicanja, nekako se izgubili usput. To mi je ujedno bio i prvi post na forumu općenito, pa mi se vjerovatno provukla neka greška :)
Datum nicanja sjemenke: 06.05.2020.
Početak vegetacije: 07.05.2020.
 
18.05.2020
29
162
28
Strain: Quick One Auto
Svjetlo: 50W LED E27, uglavnom 6500K, režim 18/6, 25-30cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 21-28.5°, 32-60%

Pozdrav vutraši!
Nedjelja je ko stvorena za radove u "vrtu" i update dnevnika.
Danas je spojen i upaljen Autopot. Za original rezervar od 47L nije bilo mjesta pa je improviziran zamjenski od 10L kantice za smeće. Zasad ne curi nigdi :D

Počeo sam i sa laganim LST-om. Savinuo sam je za skoro 90°, nije se uopće opirala. Djeluje dosta fleksibilnije nego sam zamišljao da će biti (phew).
Mislim da su joj dvije tablete BioTabs-a previše u prvom tjednu, izgleda kao opečena gnojivom (vrhovi listova žućkasto smeđi), mada nisam ništa dodatno stavljao. Pročitao sam neke sugestije da je za početak dovoljno staviti jednu, pa drugu tek nakon 7-10 dana, ali sam pratio upute od BioTabsa i sad se evo učim na svojim greškama :)

IMG_1981.jpeg

IMG_1983.jpg IMG_1980.jpeg IMG_1981.jpeg IMG_1982.jpeg

To je to za ovaj update, dobri i veseli mi budite! ::volimj::
 
Poslednja izmena:
18.05.2020
29
162
28
2. update (24. dan od nicanja, 1. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Svjetlo: 106W LED = 4 x 24W, 3000K + 1 x 10W IKEA Grow, režim 18/6, 30-35cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 22-29.5°, 30-60%

Zdravo vesela ekipa :wave:

Prošlo je 7 dana od zadnjeg apdejta, 7 nestrpljivih dana virenja i provjeravanja, 7 dana vezanja, natezanja i razvlačenja, 7 duuugih dana. Užas :D
Biljčica napreduje, i mislim da jučer/danas počinje sa cvjetanjem.

Dolio sam u rezervar od Autopota nekih 6L vode kroz ovaj tjedan ali mora bi temeljitije pristupit tom dolijevanju da bi dobio neku konkretniju sliku koliko biljčica pije. Svakih 3-4 dana dobija lagano tuširanje prskalicom, taman prije spavanja. Samo čista voda.

Nisam davao nikakve dodatne hrane ni boostera, samo čista voda. Skoro svi listovi, i mladi i stari, su pecnuti po vrhovima. Neznam na šta će to utjecati, ali biljka djeluje da zdravo raste i napreduje pa se ne sekiram previše.

Prebacio sam rasvjetu sa pretežno 6500K 50W na pretežno 3000K 106W i biljka ne djeluje da se buni. Temperatura u boxu je narasla za 1-2 stupnja al još nije zabrinjavajuće. Ispuh je na cca 50% tako da imam nešto lufta za toplije dane. Probao sam upaliti sva svjetla (146W) no onda je temp porasla na 32-33, pa sam je vratio na 106W. Šta je sigurno je sigurno :D

Nekoliko puta dnevno je rastežem i natežem, al san dosta nježan tako da zasad nema stradalih listova ni grančica. Nisam radio topiranje, savinuo sam glavnu stabljiku i onda lagano privezivao i rastezao ostale grančice da sa prošire po boxu. Sad se uglavnom trudim održati sve potencijalne vrhove na istoj visini i tu i tamo pomaknuti koji list da dobiju više svjetla. Djeluje dosta neuredno al san ja dosta zadovoljan rezultatima. Nisam mislio da će ovaj dio grow-a biti ovako zabavan, najrađe bi cijeli dan visio ispred box-a i tweak-a listove i grančice i uređiva i strukturira i optimizira... Strašan time-sink :D

U boxu se nalazi i RaspberryPi sa kamericom koja okine fotku svakih pola sata dok svjetlo radi, pa sam napravio timelapse zadnjih tjedan dana.


Evo nekoliko slikica "po noći"

IMG_2005.jpeg
IMG_2006.jpeg
IMG_2007.jpeg
IMG_2009.jpeg
IMG_2011.jpeg


Evo i nekoliko slikica po danu

IMG_2013.jpeg
IMG_2014.jpeg
IMG_2015.jpeg
IMG_2017.jpeg
IMG_2019.jpeg
IMG_2021.jpeg
IMG_2025.jpeg

Budite mi dobri i veseli!
:vutra:
 
18.05.2020
29
162
28
3. update (31. dan od nicanja, 8. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Box: 40x40x120
Svjetlo: 106W LED = 4 x 24W, 3000K + 1 x 10W IKEA Grow, režim 18/6, 30-35cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 22-30.5°, 30-60%

Pozdrav ekipa :wave:

U boxu situacija ide više/manje po planu. Rastezanje i natezanje se nastavlja, cvjetovi se množe, box već djeluje prilično popunjen. Kontinuirano promatram preko one kamerice situaciju i promjene na biljci no evo sad kad gledam prošli post iz dnevnika nemogu vjerovat koliko se situacija promjenila u tjedan dana :D To je ono kad od drveća ne vidiš šumu :)
Timelapse-ovi (kamera okine fotkicu svakih pola sata dok je dan) su apsolutni zakon za učenje, preporuka svakom početniku. Em je lako vidit kako biljka raste po defaultu, em kako reagira na LST. Ono, kroz par sati nakon natezanja točno se može skužit kakav će efekt zatezanje imat i da li ide u željenom smjeru.

Biljčica, odnosno džunglica od milja :D, napreduje ok. Popije cca 8 i po dcl vode na dan. Danas sam odradio drugi put laganu defolijaciju, skinuo šaku donjih listove koji su bili u sjeni, nakon prve nije bilo nikakvih negativnih reakcija a i već sad vidim da će i nakon ove bit sve ok. Glavna stabljika je već ko prst debela i to mi daje nadu da će imat snage za dogurat do kraja sa zadovoljavajućin rezultatima.

Još uvik se pojavljuju žuti vrhovi listova, ima tu i tamo neka diskoloracija, al mi ništa zasad ne djeluje zabrinjavajuće, pa i ne radim ništa po tom pitanju. Po tablici biotabsa bi za 5-6 dana trebalo malo prihranit, vidjet ću onda da li mi ima smisla ili ne.

Ovo mi je prvi grow i dosta sam zadovoljan trenutnim rezultatima. Kontinuirano pratim/čitam/učim i iskreno nemam pojma dal bi se ikad upustio u ovu avanturu da nema ovog foruma. Stvarno ima informacija za poželjet, treba doduše potrošit vremena istražujući i čitajući ali odgovori na sva (il makar većinu) pitanja su tuda negdi. Svaka čast ljudi :respect:

Evo i nešto slikica od danas sa i bez rasvjete.

IMG_2051.jpeg
IMG_2052.jpeg
IMG_2053.jpeg
IMG_2054.jpeg
IMG_2061.jpeg
IMG_2063.jpeg
IMG_2064.jpeg

Još jedan veliki :respect: za:vutra:
Stojte mi zdravi i veseli!
 
18.05.2020
29
162
28
Evo jedan vanredni update.

Danas zavirio malo detaljnije pod krošnju i vidim plijesan po vrhovima substrata - kokosa. Usrah se kad sam vidio.
Pretpostavljam da je to rezultat kombinacije nekoliko čimbenika:
- ventilator koji vrti zrak u boxu sam namjestio da se gasi po "noći", zajedno za svjetlima
- nešto povećana vlaga zadnjih tjedan dana, em biljka raste em je vani mljackavo
- substrat nije do vrha pot-a
- dosta lisnate mase koja prekriva pot
Sve u svemu stvorila se zona do koje svježi nije zrak dopirao a kojoj je bilo taman vlage i temperature za razvoj sranja.
Brzo sam to očistio, spustio malo vent tako da puše i između krošnje i kokosa, stavio ga da se ne gasi sa svjetlom, dodao još jedan 12cm PC vent koji raspiruje iznad i po krošnji, napravio malo više zraka u krošnji defolijacijom...

Nemam fotki plijesni, da vam ne zagorčan dan :), al eto, neke lekcije naučene, katastrofa izbjegnuta, situacija opet pod kontrolom.
E da, biljka je sad pod 146W, temperature dosižu 32.5° al cura djeluje da reagira ok na dodatno svjetlo. Tih dodatnih 40W su 4x10W žarulje, zamjenjene 6500K (800lm) iz vege faze sa 2700K (1060lm) za cvjetanje.

:fingers-crossed:
Odsad joj redovito zavirujem pod suknju :D
 
Poslednja izmena:
18.05.2020
29
162
28
4. update (38. dan od nicanja, 15. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Box: 40x40x120
Svjetlo: 146W LED = 4 x 24W, 3000K + 1 x 10W IKEA Grow + 4 x 10W 2700K, režim 18/6, 30-35cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 22-33°, 30-60%

Pozdrav zainteresirani travari,

Više volim ove redovne updateove nego vanredne :)
Prošli tjedan je bio dosta bogat u svijetu mog in-ormar zelenila. Plijesan izgleda uspješno riješena, biljka se dobro drži pod 146W LED-a (ja glumim da mi nije problem šta temperature idu do 33°), radio defolijaciju - nakon par dana ko da i nisam.

Nahranio sam je sa nekih 66% količine Orgatrexa i Bactrexa od BioTabs recepture, u 1/2L vode, i nije se bunila. Dapače, čini mi se da je malo živnula. Dam joj još par dana da vidim reakcije pa ako je sve ok dodam i preostalih 33% :) Oprezan sam s tim radi nutrient burna skoro od presađivanja u Autopot, a s druge strane dio listova počinje blijedit/žutit, pa me strah da nije gladna. Kako se vama čini?

Cvjetovi su malecki al ih ima... Biljka bi trebala imat još cca 4-5 tjedana života pa se nadam da će to bit dovoljno vremena da se malo izduže i popune. Inače me strah da sam pretjerao sa LST-om pa da će niži rast biljke loše utjecat na količinu ploda. Neznam ima li smisla podignuti malo svjetlo pa da se cole još malo pruže u visinu, ako će imat energije i volje. Ima li to smisla ili ne?

Lagano se i šećere već, šta mi je iznimno drago za vidit. Ako i bude šaka ploda na kraju, makar će bit slatka :D
Evo nešto fotki od današnjeg fotosešna.

IMG_0787.jpeg
IMG_2833.jpeg
IMG_3996.jpeg
IMG_4361.jpeg
IMG_5783.jpeg
IMG_9188.jpeg

Nekako mi ovaj moj grow izgleda dosta drugačije od većine dnevnika koje pratim. Nemam pojma šta će na kraju ispast od ovoga, niti da li trebam biti optimističan ili za drugi put totalno preokrenut priču... Suspense is killing me :D

Stojte mi dobri i veseli! :respect:
 
18.05.2020
29
162
28
5. update (45. dan od nicanja, 22. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Box: 40x40x120
Svjetlo: 96W LED = 4 x 24W, 3000K, režim 18/6, 35-40cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 21-28°, 40-65%

Pozdrav vutroljupci :wave:

Još jedan tjedan je iza nas. Biljka polako napreduje, mada je ja izgleda pod svaku cijenu nastojim spržit. Prvo hranom, nakon toga svjetlom. Izgleda da je 146W previše svjetla za ovako mali box, dosta lišća je izgorilo a i temperature su došle do 33°, pa je bilo vrijeme da pokušam spasit šta se spasit da. Rasvjetu sam smanjio na 96W i zasad izgleda da se kalvarija zaustavila. Možda zadnji tjedan upalim još par desetaka W, no sad je vrijeme za lizanje rana i duhovnu obnovu. Na 96W max :D

Napravio sam danas i malo žešću defolijaciju, em da poskidam polu-osušeno lišće, em da malo prorjedim džunglicu i dam prostora cvjetovima. Nadam se da će se u normalnijim uvjetima lakše oporaviti i nastaviti dalje sa više fokusa na cvjetove.
Također, odvezao sam većinu grana koje sam prije LST-ao, vidjet ću kroz par dana kako će reagirat i treba li je ponovo ustrojavat.

Trenutno je biljčica na dijeti, još uvijek mi se čini da postoji nutrient burn pa je ne želim dodatno stresirati za hranom.

Miris se lagano intenzivira, ništa šta filter nemože riješit, al se fino osjeti kad gurnem glavu u box :D
Na fotkama djeluje da je već solidno šećerna, al to blic vara. Slatko izgleda u svakom slučaju.

Evo i malo fotki po mraku. Htio sam staviti upaljač radi usporedbe, al nemam tako malih upaljača :D

IMG_2149.jpeg
IMG_2152.jpeg
IMG_2153.jpeg
IMG_2154.jpeg
IMG_2155.jpeg

To je to za ovaj update. Kako sam krenuo, toplo se nadam da će biljčica doživit slijedeći :D
Stojte dobri i zdravi :respect:
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
To je odlična biljka, vjeruj mi. Trebao si vidjeti moju nakon trećeg lockouta, ali je ipak dočekala berbu a dim je više nego pristojan. Sretno do kraja, super će to biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and spoonman
18.05.2020
29
162
28
6. update (52. dan od nicanja, 29. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Box: 40x40x120
Svjetlo: 96W LED = 4 x 24W, 3000K, režim 18/6, 35-40cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 22-29°, 45-70%

Tjedan dana proletio, stanje u boxu se nije dramatično promijenilo, osim U VISINU!! Podizanje svjetla je izgleda odigralo svoju ulogu, cvjetovi su se stretchali malo, sad se nadam dodatno punjenju. Pretjerano žutilo od light-burn-a se smanjilo, krošnja je opet pozelenila, ja hepi. I dalje se vide problemi sa nutrient burn-om, znat ću pametnije drugi put. Biljka je živahna, razvija se, i djeluje zdravije nego unazad zadnjih mjesec dana, šta me jako veseli.

Šećerenje se usporilo koliko vidim, vjerujem da je pod utjecajem slabijeg i udaljenijeg svjetla. Vidjet ćemo kroz tjedan dana, jer nemam namjeru dodatno podizat svjetlo. Ima još malo lufta, a onda nek se nastavi šećerit.

Osim toga nema posebnih zbivanja u boxu :)phew:), stanje redovno, situacija trenutno pod kontrolom :D
Ispada da je manje svijetla više... Naravno ne premalo, al izgleda da je lako i pretjerat.

Evo par slikica pod blicem:
IMG_2213.jpeg IMG_2212.jpeg IMG_2209.jpeg IMG_2208.jpeg IMG_2202.jpeg IMG_2201.jpeg IMG_2200.jpeg IMG_2198.jpeg

Zeleni vam snovi bili!

::listomahanje::
 
18.05.2020
29
162
28
7. update (59. dan od nicanja, 36. dan cvjetanja)

Strain: Quick One Auto
Box: 40x40x120
Svjetlo: 136W LED = 4 x 24W, 3000K + 4 x 10W E27, 3000K, režim 18/6, 35-40cm
Zalijevanje: Autopot, pot od 15L
Supstrat: Coco (Homeogarden) + Glinene kuglice (65%/35%)
Hrana: BioTabs i ekipa iz starter pack-a
Klima: 23-31°, 45-70%

Pozdrav ekipa :wave:

U boxu ništa posebno novo. Tu i tamo se ukaže poneki smeđi trihomić, al većina je još uvijek prozirna. Upalio sam danas opet 4 dodatne 10W 3000K žarulje, pa je svjetlo na 136W. Kao, pokušavam biljčicu malo ubrzati, da prije sazrije i to. Pratim pozorno :watch: pa ću smanjit bude li potrebe.
Donji djelovi cvjetova se debljaju, a istovremeno su se i izdužili nekoliko centimetara, pa sad izgledaju ko piramidice. Osim ovog jednog, koji je vrh glavne cole, taj oblikom više daje na kumpir :D al nema veze, nek se svi tako zaokruže ako bude sreće, odnosno strpljenja.

Ne miriše jako, filter nema nikakvih problema i van boxa se ništa ne osjeti. Uglavnom se inhaliram sa glavom zabijenom u box, s povećalom pred očima, i brojim smeđe trihome :D

IMG_2245.jpeg
IMG_2246.jpeg
IMG_2248.jpeg
IMG_2250.jpeg
IMG_2252.jpeg
IMG_2258.jpeg

Stej haj :spliff:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Lepo je to ispalo,upravo mi stigle menke RQS auto-mix,pa ću prvo Quick i Jek...
Pozdrav iz Šumadije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: spoonman