R.Q.S Squad - Geurilla Outdoor 2018

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
#Apdejt 6
Avanture su krenule malo ranije sto mi se ne svidja ni malo ali posle cu o tome, hajmo prvo na slike..
Ovako, sve curice su procvetale, ovaj put i zadnja 2 su dobile cistu vodu jer su vrucine velike.. Dajem im po 2-3L jer gledam da sto manje budem na sajtu a odrzavam ih 'zivim' dok za nekih nedelju dana ne padne jedna kvalitetna kisa.. Inace sve su zenske, naravno.. Pa evo slike..
Gorilla
DSC_0012.JPG
Purple Queen
DSC_0011.JPG
CBD
DSC_0010.JPG
Critical
DSC_0009.JPG
Ajde sad da vam ispricam avanturu.. Tojest nije to avantura nego moj prosecan obilazak sajta, osecam se rastereceno kada mogu negde da ispricam tako da ukratko cu koliko mogu.. Evo ovako, znaci to se konstantno desava i zato sam i zabrinut previse, prosle godine sam imao takve avanturice zadnjih 2-3 nedelja ali ako ovo ovako nastavi ja planiram mnogo manje da odlazim na sajt cim prodju ove vrucine.. Ovako, posto ja drzim neopitroid i gnojivo tu blizu sajta uvek to sve spakujem u jednu kesu i stavim u zbunje.. Jednog dana dolazim ja, kad pogledam, iz kese istreseno sve, ali sve.. Nista dobro, mora da je neka divljac pa je namirisalo nesto odakle znam pa istreslo sve to.. Nista skupim ja sve to i promenim mesto gde sam drzao kesu.. Ne znam da li sledeci put ili posle, ja dolazim, iz kese ponovo istreseno sve, a neopitroid stoji bukvalno na stazici gde prolazim jer se napravila mala stazica (ni to mi se ne svidja uopste).. Nista, nisam dirao to uopste nista znaci stojalo je tu neko vreme.. Sada kada sam otisao na sajt, na nekih 10-15 metra od biljaka, sveze isecene grane.. Bilo ih je nekoliko, sve su licile onako polomljene, iscupane i ajde kazimo ga moze i to divljac da napravi, ali jedna malo deblja tako kao kobasica, je isecena ravno ravno znaci to je samo sekirce moglo da napravi.. Nista ja se vec tu preznojavam, dolazim na sajt polako, zalivam, gledam trazim pistile, nalazim mitse po biljci i taman da krenem po taj pitroid ajde, nesto krene da suska na nekih 20m od sajta ali u drugom pravcu, ne odakle sam dosao... Znaci jasno cujem kao da neko ide polako, ima suvo lisce dosta pa se cuje svaki korak.. Nista krenem ja da se preznojavam vec, vadim nozeve kurce palceve spreman ja za kosovski boj i povucem se malo i sakrijem se.. Nista blejao sam nekih 5-10 minuta i konstantno se culo kao da neko hoda, znaci niti da se cuje jace niti slabije znaci niti da ode niti da dodje.. Uvatim ti ja taj pitroid i tu yaru, spakujem sve to i bas bas dobro sakrijem, kad uvatim pitroid i pogledam malo, vidi se da ga grizo pas, ne neki veliki zubi ali tako kao neki pas srednje tezine/velicine.. A meni vec prolaze kroz glavu panduri, oni njihovi kerovi ne znam ni ja sta ali rekoh sigurno bi oni uzeli to sa sobom a pre svega uzeli bi biljke.. U tom trenutku iza mene, znaci suprotna strana od strane gde se culo to lisce kao da ide neko, cuje se bre kao da neko kuca ekseri u drvo, znaci konstantno lagani tempo bam bam bam.. Ne mozes da kazes da je detlic ili nesto znaci ako covek nije proizvodio taj zvuk onda ne znam sta je, ali daj Boze da je nesto drugo.. Spustio sam se polako na sajt, zalio do kraja sve, proverio pistile, napuderisao biljke i slikao ih i za celo to vreme, znaci vreme dok sam puderisao i slikao biljke, culo se to na nekih 20m od sajta i u jednom trenutku onako bas jako kao da neko krenuo da trci znaci ljudi moji mene andrenalin drma dok vam ovo pisem, iskreno mene je stra da idem ponovo hahaha.. Nista zavrsim sve to ajd cu podjem, izlazim ja iz zbuna gde su biljke, vidim govna od psa, vec pobelela znaci stara, tako neke male velicine znaci kao pikinezeri sto vrse nuzdu i onda kontam da nije vucijak ili tako nesto jer po nekoj logici on veca govna sere.. I tako ljudi moji evo ispricao sam vam sto krace, lakse mi je sada kada sam nekom ispricao pricu, ne znam kako cu ovo do kraja da izguram ali samo molim Boga da sve bude okej i da prodje okej i ako budem izvukao kolicinu koju zelim da izvucem, ja sledecu sezonu propustam jer mi treba malo odmora od ovolikih naleta andrenalina.. Hvala svakom ko je procitao ovaj roman do kraja, stej haj i poz do iduceg puta
:vutra:
 
Poslednja izmena:

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
dvogled, strpljenje i par dana vrebaj sa daljine. sledeci put nemoj da pravis staze i bogaze.. mislim da biljkama fali vode.
 

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
slobodno im daj 3x vecu dozu yare tipa na 6L/18g ili 4L/12 g...za 10 dana bit ce i vise nego ocito da su porasle dobrano =)..bit ce za teglicu vise =P

ako mozes uzmi i malo ih rasiri barem 4 grane na svakoj koje se mogu rastegnut da nepuknu..ovo sve u sredini ce buknut prema van
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox and Nogud

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Ne razumem, kako da ih rasirim? Mislis da ih uvezem da ne puknu ili da ih uvezem i istovremeno rasirim da ne budu gusto?
Sto se yare tice okej, sl zalivanje ide ta doza.. Koju nedelju pri kraju planiram da ubacim i hesi p+
 

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
uzmi 4 kolca(nemoraju biti velika) i zabij oko biljke..uzmes bulzir ili nesto slicno sto nece ostetit stabljiku i omotas oko nje i lagano vuces prema kolcu cisto da taj dio iznutra dobije vise sunca.. ..(imas kodmene u dnevniku kako sam ja to na pocetku napravio), samo sad moras pazit da nepuknu , nemoj pretgnut..,fostor ubacis 4. tj cvatnje pa do kraja
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    334,8 KB · Pregleda: 75
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Atox

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
19.08 izbacile pistile, tako da kraj 4 nedelje cveta je 15.09 i samim tim pocetak 5 ned cveta.. Nego, planiram da prskam switchom jer sam i prosle godine, ali ne secam se kada sam tacno prskao i kolika je doza bila, pa ako neko zna mozda koja je doza i koliko dana se zadrzava bilo bi mi dosta od pomoci jer ubih se trazeci i ne mogu da uspem da nadjem sada :razvaljen::
edit: nasao sam
 
Poslednja izmena:

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Ako ces tocno u bobu evo ti info. Ide ti 0,8 grama na litru vode, ali mozes staviti i gram na litru. Karenca ti je 21 dan i ne bi ga smio koristiti vise od dva puta.
Drugi put tretiras jedino ako si siguran da ce ti biljka cvast dulje od 15.10. i onda tempiras to drugo spricanje najkasnije do 20.9.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Vidi ja nemam sad tocno odredjeno, ali otprilike od polovice cvatnje. Kad mi vrhovi izgledaju zrelo za dodatni fosfor. Znaci kad su formirani i vec imaju mase, masni su ali vidis da ih mozes jos "potjerat". Pusti tablice i te stvari, to je za indoor. Vidjet ces kad dodjes tamo pred kraj 9.mj. i kazes sam sebi, vrijeme je za Hesi... ;)
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Okej onda ovako, kad smo se vec raspricali..
Ja mislim da sam zakasnio za dva puta sa switchom, ako sutra udarim switch, sledeci put mogu da ponovo koristim switch 21-22.9, a po mojoj nekoj racunici, ako sve bude kako treba, da ih skidam 13.10 sto bi bilo onda tacno 21 dan posle drugog koriscenja switcha i ne znam ne svidja mi se bas to, tako da bih odradio jedno prskanje i to negde oko 14.9 i do berbe ce da prodju jos 29 dana i mislim da je to sasvim okej, zanima me vase misljenje..
Inace pitanje za Stipu, sto se hesija tice, cini mi se da sam procitao negde na forumu da gnojivo nije za zezanje kao yara pa da mogu da se povecavaju doze i tako to, pa sam hteo da pitam posto sam procitao da ide 2,5 ml/L, da li mogu da se povecavaju doze ili tako nesto jer se dvoumim da li da uzmem fosfor od 0,5L ili od 1L.. Sitna je razlika u ceni ali posle nemam sta da radim sa njim a greota da se baci, a ovako bih imao za 10 zalivanja (20L ode na jedno zalivanje i sve to 2.5ml\L) :D
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
#Update - 8
Sve se pune polako, zabio sam kolceve i rasirio ih malo da dobijaju vise sunca..
Evo slike
Gorilla.. Nasao sam dve gusenice, duzine 2-3cm.. Jedan sporedan vrh polako kao da hvata trulez, odstranjujem svaki put koliko mogu ali plasim se da ce da se nastavi.. Ostalo je sve okej
DSC_0801.JPG DSC_0802.JPG
Purple Queen.. na njoj nisam nasao nista, ona je okej
DSC_0799.JPG DSC_0800.JPG
CBD.. dosta se dobro puni, bice ogromni vrhovi.. nasao sam jednog crvica na cveticu dole, bas sitnog..
DSC_0797.JPG DSC_0798.JPG
Critical.. na njemu sam nasao pauka..
DSC_0795.JPG DSC_0796.JPG
Svi skupa
DSC_0794.JPG
Brinu me te gusenice, paukovi, crvi.. Planiram da prskam sa switchom za nekih desetak dana..
 
Poslednja izmena:

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Pozdrav atoxe
Fino to izgleda :D
Vidim da imas problema s gusjenicama.. Imam ih i ja i prvi mi grow pa mogu s tobom podijeliti svoje iskustvo
Uocio si 4-5 gusjenica kazes? To znaci da su biljke oprasene jajima leptira.. (shit)
Ona su obicno bijele/zute boje i tesko ih je uociti ali je moguce ako se na vrijeme pregleda. Vecinom se nalaze u najvisim dijelovima biljke(s neba pa u rebra)..
Sta se moze ocekivati i poduzeti? Buduci da su ti biljke vec u cvijetanju i gusjenice uocljive nemoj koristiti sredstva( za ubijanje jaja), najbolje ti je da uzmes 2 pincete i svaki dan detaljno pregledavas biljke. Tek su se 4 razvile, u iduca 2 tjedna ces skinuti 20 komada.. Krenes od vrha, pregledavas listove i lagano razdavajas budove. Iz budova vadis male crne ostatke i trulez koju mala govna ostavljaju,da se ne prosire na ostatak... Pistile ce ti tamniti.
Kod mene su vecinom male crne gusjenice( 2 zrna rize) i svakodnevno ih vadim bilo je i 5 zelenih za svo ovo vrijeme. Zelene su najgore, one moje su se nahranile fino( dugaceke i debele) a u jednoj noci mogu nanjeti veliku stetu( Jedu cijelu biljku).. To se dogodi kad ne odes po par dana ili ne pregledavas detaljno biljku pa se one ugoje kao kod mene,nisam bio u mogucnosti otic... da sam pregledo na vrijeme i uzeo neko sredstvo do sad bi vec izaslo iz biljke, ali nisam.... Zato ih moram svaki dan pregledavati, nekad odem i dva puta i vadim te male gusjenice,novorodjenca jer kad se one izlegu najcesce se hrane malim mekanim granama donjeg dijela cvijeta. Znas i sam sta to znaci.
Sve je na tebi,koliko ces se potruditi oko nje :)
Menii je na neki nacin i bolje sto nisam posprico sredstvom ( kemijom), znam da je bez icega, prirodna u potpunisti. Ovako mi je iazov za mene amatera borim se sa njima. Kvaliteta i kolicina ce biti onakva kako i koliko si se potrudimo oko nje( vadimo ta govna i "guramo" biljku, ako ne vadimo sirit ce se i trunit) i naravno pripremimo u vegetaciji, da se ne vracam unazad...
Da naglasim, kod mene je jos automat u pitanju, ti imas fem, vidjet cemo kako cu izgurati s njima do kraja :)
Sretno i trudi se, bit ce to prave bombice ako im omogucis cvijetanje i nahranis :thumb::rasta::banana123