RA (metotreksat i ulje od konoplje)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2017
3
0
1
32
Pozdrav!

Bolujem od RA-a već 3 godine i pijem metotreksat jednom sedmično. Uz to imam problema sa štitnom (hipotireoza) i juvenilni dijabetes (dijagnosticirano prije 15-ak godina). U početku je terapija metotreksatom djelovala prilično dobro, ali u posljednje vrijeme sve češće (uglavnom na promjene vremena) imam napade. S nalazima do sada nije bilo većih problema (niko od doktora nije govorio ništa na kontrolama, osim da nastavim s terapijom). Hoću da počnem s korištenjem ulja od konoplje, pa molim za savjet što se tiče sljedećeg:
1. Da li se tokom korištenja ulja prekida terapija metotreksatom? Na internetu nalazim informacije da jedno "poništava" djelovanje drugog, pa ako neko ima iskustva, molim vas da podijeli (ne bih da mi bude gore nego što je sad).
2. Kako marihuana (ulje) djeluje na inzulin i hormone za štitnu koje uzimam (da li djeluje)?
3. Kako se ulje uopće dozira obzirom na sve navedeno (opet, na internetu se ne može naći ništa konkretno, još manje za "kombinacije" dijagnoza)?

Mnogo hvala na pomoći!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Daj mi napiši;
Koliko godina imaš?
Težina?
Prehranske navike?
Koji posao radiš?
Koliko godina si imao, kada si dobio dijagnozu?
Neki upogled trebam da dobijem u tebe.

Onda ti sve odgovorim, da pomaže puno u tvom slučaju.
 
05.11.2017
3
0
1
32
25 godina.
65-70 kg.
Trudim se da ne jedem što ne smijem. Ali pijem mnogo kafe.
Sudski tumač-prevodilac i predavač na fakultetu (Radim po cijeli dan. Naročito vikendima. Nemam ustaljen raspored, što utječe na prethodnu stavku (prehranu).).
22 godine kad mi je dijagnosticiran RA; s 10-ak hipotireoza i DM.

Otprilike toliko.
Hvala!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uveče ti detaljno napišem šta i kako.
Odmah ti mogu jedno, prestani piti kafu, ako si pospan bolje pravi čaj.
Prehrana, tu ćemo puno popričati.
Šta je s stresom kod tebe, ima ga puno i dali ga kontrolirao?
Spavanje, spavaš u komadu 6-8 sati ili se budiš i ideš pišati?

Samo opušteno, dobrodošao na forumu:):wave:
 
05.11.2017
3
0
1
32
Hvala na odgovoru.
Kafu pijem otkako znam za sebe, a čaj mi ne prija nikako.
Stresa ima prilično - ponekad mi smeta (ali se to prvenstveno odrazi na štitnu - počne me gušiti; ali, eto, s vremenom se čovjek navikne, pa i to prestane).
Ako ne radim, spavam. Ne budim se. Ponekad znam raditi dokasno (2-3 ujutro) i uglavnom za računarom. Da, i pijem tablete za spavanje (ne veliku dozu - pola tablete, ali mi pomogne da se opustim).
Hvala još jednom.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Na RA jako dobro djeluje cbd kanabinoid.
Na štitnom (hipotireoza) i juvenilni dijabetes jako dobro pomaže THC kanabinoid.
Spavanje, jaka Indika hibrid, visok udeo THC i manji udeo cbd.
Trebao bi napraviti biomix kapsule, tema dole.

https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/

Doza za 24 časa, za 1 dan je za tebe; u biomix kapsulama.
THC , 0,6 g
CBD , 0.6 g
Uzimao bi 3 x dnevno 0.2 g cbd + 0.1 g THC
Za spavanje 1 x uveče, 1-1.5 sata pre nego ideš spavati. 0.33g THC i malo cbd.
Fino bi bilo, da za ličnu upotrebu upotrebljavas cbd produkte i da se napravi za mazanje tijela cbd -thc ulje, omjer 4cbd : 1 THC. Mažeš, namazivaš celo tijelo, svaki treći dan.
Jer koža je čovjekov najveći organ i može razne sastojke transportirati i do jetre.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Dobra opcija protiv RA je neka thc-cbd sorta s odnosom 1 : 1. Uz ulje od takve sorte još se dobro pokazala kombinacija osušene konoplje u maslinovom ulju. U dva deci kvalitetnog maslinovog ulja staviti 5-10 g dobro usitnjene i osušene konoplje, staviti na tamno i toplo mjesto, dobra opcija je box, i tako ostaviti oko mjesec dana uz povremeno mučkanje. Nakon toga procijediti i uzimati po žličicu tog pripravka više puta dnevno.
Znači bez dekarboksilacije, cilj je dobiti više THCA jer izvrsno djeluje protuupalno. Isprobano od strane moje mame.
A ako več koristiš lijekove, Arava je možda malo bolja opcija od metotreksata ali je definitivno u slučaju RA najbolja opcija samo ulje bez ikakvih lijekova.