racun za struju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kolko se mjenja prije uzgoja te nakon pocetka uzgoja tj. nakon uvodjenja rasvjete i dali je moguce uzgojit 3 indoor biljke a da se racun ne mjenja vidljivo od uobicajnog

ima paranoja da te po racunu mogu skuzit.. ili je to cista patka ko zna..
 
14.06.2005
31
0
0
44
Kad sam rekao teshko...mislio sam da je teshko da te provale...a rachun ce sigurno biti primetno veci, ali nisu u pitanju neke astronomske cifre...
Ako je negde na svetu struja jeftina to je ovde na balkanu dok ameri moraju prvo sve lepo da stave na papir
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
too_liquid je napisao(la):
Kad sam rekao teshko...mislio sam da je teshko da te provale...a rachun ce sigurno biti primetno veci, ali nisu u pitanju neke astronomske cifre...
Ako je negde na svetu struja jeftina to je ovde na balkanu dok ameri moraju prvo sve lepo da stave na papir

to je totalno tochno...nice answer....skuzhit che te ako imash 10000 watti i 500 klonova na 20m2...
ali inache je pogotovo sad po zimi neprimjetljivo...kao da si stavio glijalicu malu sa 3 spirale....
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Cuo sam da ameri idu sa helikopterom i gledaju gdje izvire velike kolicine toplote i svjetla. Na primjer ako imas cjelu sobu u svjetlima oni vide gore skenerom da ti se sve crveni. Ulete ti u kucu i provjere.


Ali sam cuo da ima i rjesenje za ovo. Pa oblozis plafon necim sto sto odbija...hmm necu da ispadnem glup ali mozda folija oblozena po plafonu bi upalilo?
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
Vutragenjo je napisao(la):
Cuo sam da ameri idu sa helikopterom i gledaju gdje izvire velike kolicine toplote i svjetla. Na primjer ako imas cjelu sobu u svjetlima oni vide gore skenerom da ti se sve crveni. Ulete ti u kucu i provjere.


Ali sam cuo da ima i rjesenje za ovo. Pa oblozis plafon necim sto sto odbija...hmm necu da ispadnem glup ali mozda folija oblozena po plafonu bi upalilo?

ali i ovo vrijedi samo za plantazhu....tako se i laboratori u djungli pronalaze...

sve do 1000watt HPS je neprimjetljivo(ako nemash otvoren prozor i grinje ponochi......ljudi padaju zato jel puno prichaju a ne zbog struje...ima 100 greshki...mislim da chu glavni priruchnik sa 20 glavnih stavki o oprezu u uzgoju uskoro sastavit..(ili prevest, posto ga sigurno imam na nekom jeziku,hehe) ::super
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
tako bi se dalo u potkrovlju da imas onda bi te mogli skuzit s infra crvenim ali imas kat iznat sebe ili nesto onda im je to sve mutno i nejasno sumnjam da tako mogu ista hehe pogotovo nasa vojska koja nema ni kanadere da vatru gasi a kamoli high-tech
helikoptere ~)
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
doomer je napisao(la):
tako bi se dalo u potkrovlju da imas onda bi te mogli skuzit s infra crvenim ali imas kat iznat sebe ili nesto onda im je to sve mutno i nejasno sumnjam da tako mogu ista hehe pogotovo nasa vojska koja nema ni kanadere da vatru gasi a kamoli high-tech
helikoptere ~)

uzeo si mi text iz misli :)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
doomer je napisao(la):
hehe pogotovo nasa vojska koja nema ni kanadere da vatru gasi a kamoli high-tech
helikoptere ~)


::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija



ali svejedno oprez...ima izdajica........... ::eek:ladi ::eek:ladi ::eek:ladi ::eek:ladi
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
Vutragenjo je napisao(la):
Cuo sam da ameri idu sa helikopterom i gledaju gdje izvire velike kolicine toplote i svjetla. Na primjer ako imas cjelu sobu u svjetlima oni vide gore skenerom da ti se sve crveni. Ulete ti u kucu i provjere.


Ali sam cuo da ima i rjesenje za ovo. Pa oblozis plafon necim sto sto odbija...hmm necu da ispadnem glup ali mozda folija oblozena po plafonu bi upalilo?

da to je toèno, prije su išli random i skenirali, ali sad se zakon promjenio i više to ne smiju raditi, jedino ako imaju nalog tj. sumnju...

a pitanje vezanouz raèun...izraèunaš sam...znaš kolko su ti watti bulbovi...èista matematika...iako sam i ja èuo da su znali ljude uloviti zbog raèuna, ali to vjerojatno ako imaju plantaže...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
doomer je napisao(la):
tako bi se dalo u potkrovlju da imas onda bi te mogli skuzit s infra crvenim ali imas kat iznat sebe ili nesto onda im je to sve mutno i nejasno sumnjam da tako mogu ista hehe pogotovo nasa vojska koja nema ni kanadere da vatru gasi a kamoli high-tech
helikoptere ~)


helikopter1mp.jpg


:lol:
 
28.10.2005
16
2
0
Nemas problema sa strujom ako koristis jednu lampu.
Ja trenutno imam 2 x 600w znaci trosim oko 1,5kw po satu (ukljucujuci trafo i ventilaciju).
12 sati x 1,5 = 18kw dnevno x 60 dana = 1080kw po berbi
Prosjecna kuca trosi oko 5500kw godisnje tako da se jedna berba godisnje sa dvije lampe ne moze primjetiti.
Mislim da je kw struje u Hrvatskoj oko 40 lipa pa te jedna berba izadje oko 400 kuna - 55 eura.
 
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: hthc and doomer