Racunanje perioda cvjetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Prvo, znam da je najbolje imati mikroskop da bi znao kad da beres. Ja nemam, ali imam lupu i ne moram s njom da bas vidim svaku trihomicu, dovoljno mi je da vidim odsjaj sa heda ili lista i berem kad vidim pola odsjaja cilibarske boje.
Imam jednu biljku, pretezno sativu (znaci, duzi period cvjetanja) i tek je ovih dana pokazala pistile. Outdoor. Ako
Proizvodjac kaze da joj treba 10-12 nedjelja do branja, misli li se obicno na toliki period od pokazivanja pistila (a to
Moze bit i preflower...), ili na prvo fizicko pojavljivanje cvijeta? Znam da vecina indoor growera racuna od dana prebacivanja svjetla... Misljenja?

P.S. Bice ovo izgleda moj prvi harvest u kasnom novembru...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
RockOfAges je napisao(la):
Znam da vecina indoor growera racuna od dana prebacivanja svjetla...

večina growera računa cvjetanje od dana kada pokaže prve pistile.. bar mojih poznanika
sve je to relativno...

jer biljka od promjene svjetla treba još barem tjedan dana da pokaže spol, znači ti tu automatski gubiš tjedan dana.. ako me razumiješ... ja ti preporučam da gledaš po prvim pistilama, a ti radi kako je tebi najjednostavnije..

lp,
SiD
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ja sadim indoor a cvjetanje pocinjem racunat kad su bar na 50% vrhova vidljve pistile a to je 10-tak dana nakon prebacivanja na 12/12.....
 
20.08.2011
20
3
0
37
rock baci koju slikicu da vidim kakve su . ja sam ove godine imao dosta problema sa ovim oduzim susama i tako da imam slican problemcic kasne zetve xD
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
.....a suša nema veze sa kasnom žetvom!
biljke u outdooru relativno NEMORAMO zalijevati tako da suša apsolutno ne utječe na harvest..

ti vjerovatno imaš neku sativu, koja usput ima malo hejza u sebi, i eto ti cvjetanja do 11. mjeseca!
 
20.08.2011
20
3
0
37
racunam sa nekih 15 tak dana sa nekim primjercima, a neki i mesec mozda.. a to sta nemoramo zaljevati vani neznam di ti zivis ali ova godina barem kod mene je bila susna i to dosta tako da ipak MORA SE.. xD

postat cu ti veceras neke slike pa da mi malo prokometiras sta mislis kolko jos...
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
S obzirom na proizvodjacev rok od 10-12 nedjelja, mora bit da ima hejza u sebi. Sto se tice zalivanja outdoor, meni je zavisilo od podloge. Prosle godine sam na sajtu imao biljoze koje bi se znale objesit ako ne odem 2 dana. Ove godine imam jos 3 komada u nekakvoj glini u kojoj sam iskopao rupu i stavio kupovnu zemlju i sve je ok ako ne odem ni po 5-6 dana iako je vani oko 40 u hladu. A moj harvest ovog sativa hejza ce bit izgleda oko 15 novembra. Mislim ok je, rodio mi je lijepo ak automatic, berem ga za 7 dana, bice nesto dok se ova ceka ;) hvala za odgovore
 
26.04.2009
53
6
8
41
Moje Himalaya gold su negde oko 2 nedelje cvetanja bar sto sam vidio na slikama iz dnevnika,treba od 6-8 nedelja da cveta,sto se tice zalevanja nisu se nijednom obesile a zalevam ih svaki 7-10 dana,zemljiste je isto kao i predhodni par growova a bile su domaje(sative) koje su se besile nakon tri dana(mozda genetika igra ulogu)neznam ja sam prezadovoljan,biljke su prava cudovista(nemam cim slikat)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Ivach je napisao(la):
.....ja sadim indoor a cvjetanje pocinjem racunat kad su bar na 50% vrhova vidljve pistile a to je 10-tak dana nakon prebacivanja na 12/12.....

ovo bas ne kuzim,al dobro:lml_spam:
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Ja razumijem Ivach sto je reka. Ne broji od kad se prve pistile pojave nego kad ih ima vise. I ja tako za sebe brojim i mila mi je potvrda od Ivacha. Znaci, racunas da su se pojavile ono kad se brate pojave :) mada mozda nije mislio rec "vrhova" ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasler