Rad preko neta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
cao!
jel se bavi neko nekim poslom preko neta, affilate marketing ili nesta slicno?
kak ide, jel se isplati, tu ne treba nikako ulaganje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
85
303
53
29
uf, to je bas sirok pojam... uglavnom za sve ti treba trud, znanje i vrijeme, ne moze nista preko noci.
Par opcija koje imas a hajd da kaze covjek da su lagane a to su:
1. Website - napravis stranicu (wordpress, joomla itd.), kad napravis website (platis nekog ako ne znas sam) i pocnes polako sa reklamiranjem (facebook, instagram, forumi), kad budes imao dovoljno prometa na stranici prijavis se za google adsense program i stavis njihove reklame i budes placen.
2. Instagram/facebook -pravi profile i skupljaj followere, kad skupis onda prodas profil (postoji bas veliko trziste za takve stvari)
3. Fiver - udji malo na njihov website i vidi o cemu se radi, dakle razne usluge koje radis ljudima za pare
4. Upwork - takodje razni poslovi (licno sam radio), a cak imas mogucnost i da te poslodavac primi i u stalni radni odnos jer na upworku fakat ima velikih kompanija koje traze raznorazne usluge.
5. Youtube - napravis kanal, budi kreativan a ako nisi mozes uvijek da pravis kompilacije (od smijesnih videa do gaming kompilacija) kad dostignes odredjeni broj subscribera i pregleda opet saljes prijavu za google adsesnse gdje ti odobre reklame na videu i budes placen.

Eto, to ti je mojih top 5 nacina da se zaradi preko neta, a da se ne zajebavas sa raznoraznim skamerima... nema ti zarade tipa 500$ dnevno na guzove, moras se malo zadati, ne moras uloziti nista sem vremena i volje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nesala

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
demonijak je dosta dobro napisao neke od jednostavnih metoda. ovaj tekst ispod je nadopuna na njegovu 1) metodu.

tesko bez ikakvog uloga, ali moze se sa minimalnim novcanim ulogom i naravno uz puno ulozenog vremena sto najcesce dovodi i do dobrih rezultata. ovu metodu nisam koristio jer se ne bavim takvim stvarima, ali znam da nekolicini ljudi radi. radi se o affiliate marketingu. prvo treba odluciti kojom tematikom i kojom vrstom affiliate marketinga se zelis baviti - dropshipping, klasicni referring ili nesto trece. zatim pronaci sajtove koji nude affiliate marketing odgovarajuce tematike. staviti sve na papir da izracunas potrebna ulaganja i potencijalnu isplativost. registracija i dobivanje racuna na sajtu ili sajtovima koji nude affiliate - provjeri pravila, potrebne podatke/dokumente i nacin isplate. zatim izrada vlastitog sajta ili bilo kojeg drugog vida komunikacije sa potencijalnim klijentima/kupcima - koji treba biti informativan, optimiziran i cesto punjen kvalitetnim informacijama (primjerice blog). kod sajtova je potrebna domena, a kupovina odgovaracuje domene moze biti problematicna, stoga ljudi nekada kupuju domene koje su nedavno istekle i imaju odredjenu vrijednost (page ranking na trazilicama, sa vise indexiranih pod-stranica). nedavno istekle domene ili tek one koje isticu mozes traziti na expireddomains.net po odredjenih tld-ovima. ako naidjes na kvalitetnu domenu koja je istekla iz bilo kojeg razloga (vlasnik zaboravio produzit, vlasnik ju vise ne treba itd), mozes ju kupit i dobivat traffic koji bi inace prethodni vlasnik dobivao. takodje google i druge trazilice vise vole starije domene. naravno trebalo bi da naziv domene ima neke veze sa tematikom sajta koji planiras radit. mozes imati i vise domena za isti sajt, a domene da su kupljene istekle i dobro-stojece, ako jesu onda zapravo dobivas 'besplatan' traffic uz kupovinu same domene. kada dovedes sajt u red i krenes dobivat traffic, trebas naci nacine da dalje reklamiras sajt bilo organski (optimizacijom i tekstovima) ili placeno. svaki korak je bitan, ali na pocetku treba odlucit sta tacno radis tj tematiku, koji affiliate servis/sajt i otprilike koje metode za dobivanje traffica ces koristit. te stvari trebas jasno definirat na pocetku i dalje nadogradjivat, bez previse saranja okolo. naravno mozes poceti i razmisljat o dodatnim nacinima monetizacije koji bi trebali biti povezani sa tematikom stranice. nakon toga pocnes gradit svoju mrezu sajtove slicne ili iste tematike tj prosirujes ponudu.

poznajem neke likove koji su poceli radit affiliate marketing pre 5-7 godina za nekakve 18+ sajtove. takvu tematiku je dosta tesko rankirati na internet trazilicama, te je takodje tesko dobiti kvalitetan traffic takve tematike. ovo je dosta teska tematika za pocetnika stoga ju nebi preporucio. ukoliko zelis mogu ti prosljedit nekoliko domena na privatnu poruku da vidis kako to izgleda. jedan od tih likova je radio blog i pisao tekstove o naocalama za plivanje na amazonu i usporedjivao ih sa drugima, imao je 30-ak tekstova, preko njih je dobivao traffic i svaki klik na sajtu koji je vodio na amazon - dobivao je procenat. takodje znam jednog lika koji prodaje sjemenke vutre tj radi affiliate sto bi ti mozda bilo i zanimljivije od prethodna dva primjera.

ponavljam nemam iskustva oko ovakvih stvari, samo prenosim malo znanja koje sam stekao slusajuci sta drugi rade. sve druge metode koje znam zahtjevaju vise godina ucenja - primjerice sigurnosna testiranja raznih sistema i pronalazak bugova u aplikacijama za koje korporacije jako dobro placaju. nazalost ne znam nista jednostavno a provjereno i da nosi dobru zaradu. medjutim koliko mi je poznato u vecini slucajeva affiliate projekti nisu brzinska zarada koje ces danas pokrenuti a za koji mjesec ako nejde ugasit. takvim projektima treba vremena.

ukoliko imas specificnih pitanja, slobodno posalji privatnu poruku. sretno.
 
Poslednja izmena: