Radoznalost je ubila macku :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.04.2015
31
20
8
Pozdrav svima, otvaram ovu temu jer nisam mogao naci odgovore na neka moja pitanja koja me zanjimaju, kao shto rekoh radoznalost je ubila macku a mene ovo ubija... da odmah kazem nisam nishta uzgajao ali me jako interesuje tematika i volim da citam vashe postove i uvek se radujem novim! medjutim vec par godina gledam jedan po meni fenomen prirode i ljudi u okolini i kako je to tako normalna pojava na periferiji grada gde inace zivim i vidjam to svaki dan dakle konkretno radi se o tome da ne daleko od moje kuce nekih 10ak minuta peshaka raste jedan mali raj od nekih petsto shestto biljaka minimum ali to je naravno divlje i niko ne obraca paznju od ljudi u okolini na to naravno ima i mushkih i zenskih biljaka tako da na kraju sezone semena kolko ti srce zeli lopatom da se skuplja cak ga neki pecaroshi skupljaju i nose na pecanje da hrane ribu :D dakle mene konkretno interesuje dali moze sa tim biljkama da se uradi neshto mozda u indoor varianti ili na drugu lokaciju da bi dobili neki kvalitetniju proizvod... takodje me zanjima dali moze neshto da se radi sa semenom i sa samim biljkma za koje zaboravih da naglasim da su masne toliko da bih golim rukama mogao cediti ulje iz njih! svima veliki pozdrav i svako hvala, napominjem da je ovo samo radi edukacije!
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Nažalost ne, to što si vidio je industrijska konoplja i od iste nema koristi u smislu pušenja jer sadrži jako malu količinu THC-a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shonecar

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Tako je,u pravu je No Joke.... sjemenke prije svega,a naravno i cvjetovi,se mogu pasirati.... dakle,hladnom extrakcijom se može dobiti ulje sa vrlo povoljnim učinkom na zdravlje.... A pošto imaš toliko toga dostupnog,zašto da ne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shonecar

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sačekaj da sazriju, uberi jedan cvjetić, malo osuši i zapali joks. Onda skontaj šta ćeš s tim!:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shonecar
24.04.2015
31
20
8
e ovako ja i drugar josh dok smo bili klinci smo probali da je pushimo ali nishta a i nismo bili toliko iskusni... pushili smo cvetice pune semenki jer smo se malo i kasno setili da zavaricamo medjutim neradi ali dok smo rukama mleli hedice uvek je ostajao nus proizvod bukvalno granje tj kao neke zilice i delovi tanjeg dela stabla pa nam je palo na pamet da to josh malo dosushimo i domrvimo i zavarimo tako da sa novom varijantom smo dobili neki blag ucinak recimo kao za opushtanje u apsolutno svesnom stanju! a shto se tice ulja hmmm ima ga da se kupi u zdravoj hrani flashica za nekih 5/6e tako da bespoyrebno mucenje! mada uvek mogu na pecanje :D :D :D a da .,:!?... i svi ostali znakovi koje preskacem :D
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ipak napravi šeširić ili neki drugi odjevni predmet.:skot::
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Brojao se dok tema nije presla granicu da je prebacim na yard :D Skupit će negdje dalje, polako samo :D A mozda ce i shvatiti da postovi dolaze s vremenom :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
24.04.2015
31
20
8
bizzzo aj mi samo reci ako nije problem zbog cega je tema preshla granicu i prebacena!?
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Irelevantna je brate,činjenice o industrijskoj konoplji su već dobrano raspravljene....evo nek ti i ZZZ kaže.....ali tako to ide,ne ljuti se ;)
 
24.04.2015
31
20
8
ne naravno da se ne ljutim, samo sam se zapitao da nisam neshto uradio shto nisam trebao, zbog toga ! ili mozda kao novom clanu dali je dozvoljeno postovanje...!
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo ja ću se potruditi da dobiješ pojašnjenje,šta i kako....da ne mlatim ovdje praznu slamu! @Bizzzo ,da li biste mogli da objasnite novom članu kako,šta,zbog čega.... i tako te stvari...a i ja da malo utvrdim gradivo ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Iz opisa je vidljivo da je riječ o industrijskoj konoplji.Kao takva,nama nije zanimljiva što se vidi iz par odgovora koji su uslijedili nakon otvaranja teme.Što se tiče konzumiranja,mislim....
Takve i slične teme koje imaju svoj vijek trajanja (vrlo kratak) uglavnom završavaju u smeću ,čisto iz razloga što već postoje slične na forumu u kojima se eto pisalo o istoj.Samo treba u tražilicu upisati pojam i dobiješ neke rezultate,koje kad pročitaš ... vidiš da li treba još jedna nova tema na tu temu ili ne treba.
https://www.vutra.org/search/1320030/?q=industriska+konoplja&o=relevance

Članovi koji su tu malo duže vremena na sreću znaju da se o tome već pričalo i da nema svrhe svaki puta iznova ponavljati jedno te isto ,reagiraju ...pa stoga takve nove teme budu prebačene u Graveyard.
Ništa osobno,ništa specijalno,no hard feelings :D ... i da,ovdje se postovi ne broje :D

Tema bi vjerovatno 'živjela' da radiš nešto drugo od ind. konoplje ...ali konzumiranje nema efekta.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Nijesam znao da se postovi ne broje :D Sad mogu da se razmahnem,iiiihhhhaaaaaa :D Inače je ovo prvi put da malo duže protumaram po groblju...ovdje je super Bog te mazo :) Samo što više ne znam ko je ko..... ko je sad Bogeyman???
 
24.04.2015
31
20
8
mene je zanjimalo dali je bilo mozda moguce nekako doci do nekih boljih rezultata ako bih biljku prebacio u in door i brinuo o njoj, pa samim tim bih i dnevnik otvorio i obaveshtavao vas o svemu shto se deshava! ali poshto sam saznao da je biljka beskorisna osim da se napravi sheshiric nishta od mog growanja niti bilo kakve in door varijante! neljutim se ja zbog prebacivanja ni najmanje nego me samo zanjimalo da nisam uradio neshto shto nebi trebao pa da je to prouzrokovalo prebacivanje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Odvoji neku sjemenku iz keta kad budeš imao,proklijaj i udrii..... Ispeci zanat malo,pa kad u medjuvremenu skapiraš kako sve funkcioniše (forum i growing), onda pribavi sebi neko feminem brend sjeme....i zaista postani CAR :D Ko je Bogeyman,ko je Blade????? Samo iskaču neki novi likovi sa ovim zelenim pravougaonikom :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bogeyman je Power bio prije, ko je sad neznam, Blade je Jack ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.