Rak besike (mokracnog mehura)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

perqo

Aktivan Član
16.01.2015
130
296
63
64
Ja se nadam da ce za par nedelja moje biljke biti gotove za ulje,sa time ce poceti i moje putesestvije. Tada ce ovaj dnevnik biti aktivniji kako bih sa ostalima spodelio moje iskustvo.
A nadam se da ce nekima biti od koristi. Zato mi nece smetati nijedan komentar vezan za ovu temu i necu ih smatrati za spam naprotiv bice dobro dosli.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

perqo

Aktivan Član
16.01.2015
130
296
63
64
Ko u bivsoj JNA brojim sitno :)
Ali na ulazu na kapij od kasarne je pisalo "Dobrodosli mladi vojnici" a Iznutra kada procitas " Nahebali ste ga".
Ali ja cu izdrzati :)

Program ce biti uzivo :whato::
Hvala @mazar , pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and CilI

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Evo i mene da ti zaželim dobrodošlicu a prije svega sreću da nam što prije ozdraviš, na nas uvijek možeš računat bilo 2 ujutro ili 2 popodne. Netko je uvijek tu :) Želim sve najbolje buraz i uzivaj u growu :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perqo

perqo

Aktivan Član
16.01.2015
130
296
63
64
Polako se priblizava vreme za pravljenje ulja, za oko 10-tak dana biljke ce biti spremne za ulje .;)
Potrebna mi je pomoc iskusnih oko izbora otapala: izopropilalkohol, medicinski benzin .....:wave:
 
29.01.2015
121
223
43
62
Shell-Isopropyl-Alcohol-1L-Racun-Gar-list_slika_O_32805361.jpg Evo se i ja javljam, ali kao laik, jer sam u istoj dilemi, a
i na samom sam kraju grow-a.
Pronašao sam u Beogradu Shell Isopropyl Alcohol
99,7% i po cijeni oko 8,5 evra, kao i medicinski benzin
po cijeni oko 4 evra. Razlika u cijeni je drastična, samo
nisam siguran u efikasnost medicinskog benzina.
Za Shell Isopropyl Alcohol 99,7% sam siguran da dobro radi posao,
ali za ovaj med. benzin ne znam, jer nema nikakva
specifikacija jačine da bih mogao mogao porediti.
Ne znam koje jačine med. benzina postoje ili je za sve ista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

perqo

Aktivan Član
16.01.2015
130
296
63
64
Ulje sam uradio sa isopropil alkoholom i dobio 35 ml. Do sada sam uzimao samo navecer jer sam pre podne imao obaveze. zadnja 3 veceri uzimam 0,2 ml navecer oko 21 sat.
-ulje uzimam ispod jezika
-ukus nije prejak jedino me u grlu kasnije malo pece.
-hvata me posle oko 2 casa, omalaksaju ruke i noge,pocinje glava da me boli po malo,ujutro mi se jako slatko spava ( imam prijatan san bez ikakvih snova ). Ceo dan sam pospan.
-posle uzimanja ulja primetio sam pad pritiska i secera.

Imao sam malu ekskurziju kada sam napravio ulje. Brisao sam serpu sa hlebom kao
@mazar ali o tome cu za neki dan. Samo sto je iskustvo boli glava :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Odlično.
Sam sam par dana napravil ulje od automatika. Ww, black Jack, Haze 2.0.

Najviše me presenetilo, kada ga uzmem, da sam skroz funkcionalan. Kada se usedem ili legnem ga fizički osjetim, mentalno ne jako. Mislio sam, da će me zakucat a ne radi
tako. Ujutro ustanem fino odmoran, tijelo se regenerira.
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
O da,iskusio sam tu malaksalost...isao cak i na hitnu,uhvatila me panika,ni ruke ni noge nisam osjecao:D Znači da je ulje pravo,pokušaj odradit 1gram dnevno i riješi se uljeza u organizmu! SRETNO!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and perqo

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
231
720
93
31
Postovana/e braco i sestre, toliko mi jako srce udara i po koja suze krece dok Vam se obracam u ovom podforum-u po prvi put.
Kako sami znate clan sam ovog predivnog 4um-a sa predivnim ljudima koji su dostupni 24 casa i topli u svakom obliku.

Problem koji imam, jeste taj da je mom ocu konstatovan rak besike.
Operacija je zakazana za cetvrtak.

Uopste nisam upucena u samu bolest, niti sam se ikad susrela sa njom [u smislu da neko blizak to ima, ili da se lijecio] tako da sam totalno neiskusna u svemu.
Zelim da me uputite sa par linkova i stvari koje bi trebala da znam o svemu ovome.

Prema tome saljem Vam nalaze koje je otac dobio, kako bi Vas upoznala sa problemom.
 

Prilozi

  • IMG_1148.JPG
    IMG_1148.JPG
    283 KB · Pregleda: 34
  • IMG_1149.JPG
    IMG_1149.JPG
    340,7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_1150.JPG
    IMG_1150.JPG
    301,2 KB · Pregleda: 30

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Radim CT urografije na dnevnoj bazi. Čini mi se da ti ljudi nisu opisali cijelo stanje u abdomenu nego se striktno drže mokračnog sustava. Vjerovatno je doktor to pogledao sve. Mi inače kad radimo CT urografiju opisemo i ostale organe,jetru,slezenu,itd...ako je samo tumor samo na stražnjoj stjenci mjehura operacijski zahvat će dobro to rješit.
Prostata malo uvečana to je normalno za starijeg čovjeka. Bubrezi imaju koju cistu ali to ima svaki 4. čovjek.

Znači ići će ti kemoterapija sigurno koju turu...ići će i na kontrolni CT možda svaki mjesec,dva ili tri ovisi o načinu rada onkologa.
Treba se utvrdit da nije metastaziralo na neke pakete limfnih čvorova, ali vjerovatno su pogledali to na CT urografiji iako nije opisano u nalazu.
Nije to neki veliki tumor... a za korištenje ulja će ti morat neko drugi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim
12.09.2015
45
17
8
38
Baš htjedoh komentirat da bi već na samom nalazu CTa spomenuli da li je tumor infiltrirao neki drugi organ i da li su zahvaćene limfe. Tumor također nije zahvatio ni uretere jer je lučenje iz bubrega normalno, osobno bi morao ekspanzirati i biti u progresiji još najmanje 3cm prije nego što bi zahvatio neke od ostalih dijelova u abdomenu.

S obzirom da nije, idealno riješenje će biti operacija (treba paziti i na prijedloge doktora kod operacije što će sve htjeti maknuti, da li možda i čitavi mjehur... to obavezno preispitati, za nijednu informaciju ne smijete biti zakinuti i treba dobro odvagnuti i taj operativni zahvat, koliko god da ćete sretni biti što je zbog veličine tumora moguć)

Po meni osobno uz ulje, adekvatnu prehranu, promjene stila života uz uvijet uspješne operacije ne bih pristao ni na jednu kuru kemoterapije. Bar ne do idućeg nalaza postoperativnog CTa i dogovora o daljnjem liječenju. A do tog trenutka stignete potrošiti i pola kure ulja (mislim da se radi o periodu od najmanje 30-45 dana), promijeniti prehranu (pojačati unos povrća i izbaciti šećere kompletno) i uvjeriti se kako nakon operacije vladate sami svojom sudbinom :)

Sretno dalje i samo polako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Najviše će reći sljedeći CT pregled i markeri u krvi...

A što se tiće ovog nalaza CT-a gori slobodno provjeri šta oni tu sve gledaju, jer ima bolnica, a i doktora gdje pišu samo ono šta pregled traži, da imaju manje posla, a i ograđuju se. Jer urografija znaci samo bubrezi,uretre,mjehur. Ali se snimi sve , tako da samo smradovi nebi pogledali sve....ali stara ferengijska poslovica - SLUŠAJ SVE,NE VJERUJ NIKOM ;)