Rak dojke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2012
6
0
0
43
Kod moje mame počelo je 2004 sa lijevom koju su odstranili , kemo i zračenje sve prošlo Ok- malo simptoma i do početka ove godine bilo dobro.
Pojavio se novi karcinom ( stara odlučila da ide sve kai i prvi put uverena u ozdravljene pozitiva totalna ) operacija u 5 mj , kemoterapija prva tura prošla super nikakvih nuspojava , šetala šumom , nitko nije trebao ići po nju ili s njom na kemo ode stara pješke ma sve ok osim te rane od operacije koja sporije zarasta al kao pripisuje se jako vrućem ljetu pa znoj itd itd itd.

Pred niti 20-ak dana počeli prvi problemi ( primila prvu od četiri ali neke nove kemo terapije ), kao malo se lošije osjeća i hvata je pojačani umor ali kao sezona je vrganja pa je možda malo pretjerala u šumi. Dva dana poslije počela čudno - otežano govoriti ( mi pomislili možda je pretrpjela blagi moždani ) , teže i hoda , došao sam kod nje nakon dva dana od toga već je i ruka otekla, u koju je i primila to njesra, i to duplo. Hoda još teže priča još gore. Poslali je kod ujaka da je pazi jer kao on ima vremena kućna pomoćnica i te gluposti i nema problema . Ma ni par dana nije prošlo pala je na wc-u, a rana na dojci se otvorila. Pozvali hitnu i doc kaže po izgledu žene ona je terminalni slučaj. ipak je uzeli na hitnu i zaprimili poslije par sati čekanja na onkologiju. Uglavnom mama se počela mijenjati na dnevnoj bazi , ruka otečenija , rana poplavila , nemože hodat još teže priča. Dva dana nako napravili CT sa kontrastom ( na klasičnom ct-u ništa se nije vidjelo ) + dva dana čekali rezulatate! Rezultati došli u ovu subotu - dvije metastaze na mozgu i kreću se ovojnicom i možidnom , a pluća se počela puniti tekućinom , tako da doktor ne može sam zaključiti i odlučiti što sa mamom. U ponedjeljak se sastao konzilij liječnika a i ja sam svratio ujutro do mame prije šljake da je vidim malo kad ono pred moj odlazak disanje joj se otežalo napadaj panike , brzo zvao sestru koja ju je nafilala nečime i malo se smirila. Došla i moja sestra na razgovor sa doktorom i ugl. stanje kritično ima par sati, par dana ili par mjeseci te oni nemaju namjeru ništa poduzimati i imamo dva dana da je negdje smjestimo jer u bolnici više nemože ostati sestra i ja poludili!!!!!!!!!!!!! Izbace te na cestu ko zadnje smeće. FUJ !
Dodatno smo ješ poludili kad su druge gospođe iz sobe nam rekle da je mama cijelu noć provela u punim pelenama, a zvala je med sestru cijelu noć a ona je tek pred kraj smjene nabrzaka promjenila pelenu kao fol da se vidi da je radila.
Da dalje ne zamaram ( bilo je toga još ) , ali morao sam se malo i potužiti jer me jako muči ovakav "nemoralan" odnos prema bolesnicima.

Danas smo je smjestili u dom na skrb jer nije lako se brinuti za mamu u ovakvom stanju. dom je jako solidan i zadovoljni smo izborom. Čak se i mami sviđa a to nam je najbitnije naravno.
U međuvremenu uspio sam nabaviti provjereno ulje kanabisa iz nizozemske , danas sam išao po njega i dao joj odmah ( pola zrna riže ) po povratku oko 19 sati pred spavanje.

Stvari koje mene interesiraju su sljedeće:
1. koja doza bi bila primjerena u ovom stadiju ( uzmimo u obzir da je ulje rađeno u približnom omjeru 1 kg -60 grama cca čak je Rick Simson rekao da je ful jako )
2. Nadam se nekom oporavku ( što bi bilo pravo čudo kod mame ) ali hoće li joj barem malo olakšati bol i opustiti ili je to ipak individualno
3. ako se stvari poprave naručio bi sjeme za uzgoj samo koje bi bilo adekvatno ( unutarnji uzgoj )
4. mislio sam napomenuti u domu da joj baziraju vege prehranu i sv. sir sa lanenim uljem za doručak

ako imate još koji savjet slobodno ga dajte
oprostite na podužem tekstu...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:respect:što si sam nabavio ulje
1)
Polako postepeno kao što Rick navodi, ali netko mora biti s njom pogotovo ako nikad nije pušila - thc is a bitch. Neki ljudi (čitaj žene) su čak i zvale hitnu od panike koja je nastala pod utjecajem thca. Odi na Simpsonovu shemu, ali ponavljam jako je bitno da je netko s njom. Netko ju mora promatrati i dozirati ulje po potrebi (jako oprezno s uljem – nemoj ko neki koji su predozirali svoje najdraže). Msovcima savjetujem izbjegavanje tih Simpsonovih doza, ali za slučajeve raka sam čuo da je bolja ta Simpsonova shema
2)
Da umirem ili imam neku smrtonosnu bolest – dajte mi ulja, olakšat ću si bol, jad i tugu...
3)
Moj savjet je suprotan Rickovom, on bi bogatu THCom, ja bi CBDom, a ti nađi neku mjeru.
4)
Apsolutno se slažem.

Za sve to kako funkcionira vidjet ćeš s vremenom, samo budite uz nju:cvetak
 
18.10.2012
6
0
0
43
baš sam se vratio od mame
stanje je katastrofa ubrzano i teško diše stavili su je na infuziju ( neznam hoće li to zamijeniti dovoljno tekućinu ili je to dovoljno ) i kisik
oči joj bježe rema gore kao da će se onesvjestiti, čini mi se svjesna kad me pogleda ali nemože reći ni a.
bilo me je strah da sam nešto ne zaj. pa sam dao med sestri ( imaju u domu toleranciju prema konoplji svaka im čast) da joj stavi ulje pod jezik i namazala
jednu ovu mrvicu sa slike a drugu će joj dati navečer pred spavanje.
Nakon toga sam otišao na cca 5 min da platim račun a kad sam se vratio djelovala mi je nekako smirenije u smislu kao da joj se disanje usporava- normalizira i ne
grize panično usnama. Zar je moguće da to tako brzo počme djelovati ili ja to želim u svojoj psihi da to tako izgleda ( valjda smirujem sam sebe ).
otišao sam brzo jer neželim biti tamo stajati iznad nje uplakan i vjerovatno je još više uznemiravati.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemam jos iskustva sa uljem ali znam kako ti je i kroz sta prolazis znam da u ovom trenutku emocije su prejake i onaj prokleti osjeca nemoci dovodi do ludila i neznas sta je gore gledati je takvu ili pobjeci da joj neotezavas, jedino sto ti mogu savjetovat je da se vratis njoj jer tebi je tesko ali njoj jos teze i nemoj ju gledat kao da umire nemoj ni razmisljat o tome idi tamo i samo budi uz nju jer ona te treba saberi se razbistri glavu i budi uz nju ma kako lose izgledala. Ja sam tako radio, bilo je tesko ali na kraju dodje neka snaga, glava se poslozi i sta god da bude uz nju si bit ce vam lakse u dvoje. Samo se drzi uz vas smo i nekao sutra uvijek bude lakse meni je bilo i vama ce. Pozdrav i sretno!
 
18.10.2012
6
0
0
43
Vratio sam se danas do mame prije posla bio nekih sat vremena i davao joj vode preko gaze tj.vlažio usne i zamolio med. sestru da joj opere usta sa onim parafinskim uljem ili kako se već to zove.
Malo joj je pomoglo tj. na nekoliko minuta je zatvorila usta i disala na nos. Ne priča i teško joj je izbaciti jezik van ali vidim nekako da je lucidna kad otvori oči ali je nemoćna za bilo što ostatak vremena je spavala tj. budna je kratko i onda spavanac.
Oko osam su me zvali i rekli da je imala tešku večer nafilali su je nekim stereoidima d-nešto nešto - koje je primala i na hitnoj i onkologiji, imala je povišenu temp pa su je uz pomoć čepića i poslije inekcije voltarena se smirila. napomenula mi je da joj je dala i ulje ( ostavio sam jednu dozu da joj daju pred spavanje jer sam tada na poslu ).
dakle sada mi se mota po glavi neke pretpostavke
- od jučer kada sam joj dao ulje stanje se pogoršalo i ne priča više, prije toga je bila "pričljiva" ali nervoza ju je peglala htjela je ustati bacala je plahtu htjela skinuti pelenu i otići sama na wc itd itd poslije davanja ulja se smirila i dobila ostatak lijekova
stanje poslije sam već objasnio par postova prije ali što mi se mota po glavi:
- dali je moguće da ulje je toliko uspava da jednostavno joj je teško pričati i funkcionirati kao dan ranije
- pošto ima metastaze na mozgu koje se kreću i leđnom moždinom da nije ova temperatura reakcija na thc koji dolazi u koliziju sa kancerogenim stanicama i tako počinje ta borba koja rezultira temperaturom
slika iznad sadrži dvije doze koje joj dajem da se držim onog pomalo i postupno povećavanje ili da pojačam odmah s obzirom na stanje ( ovdje govorim o vrlo agresvnom karcinomu )
sutra ujutro idem mami dati još ulja pa postam daljnji razvoj siituacije

p.s. pokušavam dati to više info o stanju mame u nadi da će možda netko na siteu iz tih podataka pokušati predvidjeti mogući razvoj situacije, znam da je to iznimno teško - recimo nemoguće ali ...
nemojte zamjeriti na dužim tekstovima
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Kao što si i rekao jako je nemoguće saznati što joj je i kako reagira, teško je znati što joj je u glavi, pogotovo ako ne može sama reći...Ne vjerujem da je uzrok temperature ulje.
E da imam ja pitanje za tebe daj mi reci ulje si kupio u NL, a da li znaš koja je vrsta, to je dosta bitno, jer je velika razlika sativa indica. Indica je ta koja joj treba da spava, odmara... To je dobro za nju, rest and sleep are part of the healing process.
Što se tiče povećanja doze, to ti se ne usuđujem savjetovati, sad to sam moraš vidjeti...
Ne bi bilo loše, ako možete čitati joj nešto, neku priču, puštati joj neku glazbu, mislim da je bitno da joj se misli skrenu sa crnih (mračnih) tema, da joj pružite neku pozitivu.:vb_wave:
 
18.10.2012
6
0
0
43
Otišli smo jučer ja i sestra i mali nećak u dom kod mame stanje je bilo nepromjenjeno od jučer temp.nije imala , čak je otvorila oči vidjela nas te putila suzu i vratila se spavanju. Muzika joj svira cijelo vrijeme a mazar kao da mi čitaš misli jer ponio sam i knjigu sa sobom da joj povremeno čitam. Nismi bili dugo dao sam joj ulje i otišli na ručak vratili se nakon cca sat vremena ( ručak + nećak napunio pelene itd ). Ušli smo u sobu ona je spavala i puno smirenije disala , zatim smo sa med tehničarom išli sredit neku papirologiju krenuli van na izlasku sreli oca koji je taman ulazio i krenuli ( sve to nije trajalo ni par minuta od izlaska iz sobe do izlaska ) prošli par stotina metara zove stari da se odmah vratimo.

ipak mama nije uspjela i jučer u 15 sati je preminula ...

hvala svima na trudu i dobrim željama ali ako ništa drugo nije se dugo patila i vjeruje da je ulje napravilo ono što sam i prvenstveno očekivao od njega a to je da ode lucidna i bez boli koje ovaj agresivni tip karcinoma uzrokuje

budem kasnije možda još nešto dodao idem malo odmoriti jer i ovaj tekst pišem teško....
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
uh.. jako mi je zao, kao sto kazes dobro je sto ste joj olaksali preostalo vreme i neka pociva u miru, a tebi i tvojima iskreno saucesce. nema reci, koje bi pomogle sada, drzite se..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
stari nemas pojma koliko mi je zao da to cujem...moja sucut...sad je barem nista vise ne boli
drzi se
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Moje saučešće.

Ja kad bih morao od početka bi se liječio s travom a ne bi dao da doktori po meni prčkaju, rade biopsije i time šire dalje rak krvlju i truju me neučinkovitom kemoterapijom i šta onda kad ne upali onda će me poslat doma onak sj..kako da se onda takav lječim uljem od marihuane, ne hvala ljepa.

Inače ljudi uvijek kasno otkriju kad je medicina digla ruke, lječenje uljem, obično treba par mjeseci da bi se uzojile biljke i napravilo kvalitetno ulje, gdje je još znanje koje je potrebno i iskustvo da bi mogao uzgajati..
Zato ja smatram bolje se što prije u životu upoznati svatko kako se radi ulje pa čak i preventivno konzumirati travu, bolje je uvijek spriječiti neg oliječiti, a danas mnogi kad im spomeneš marihuanu to je bauk, misle da ako neće pričati o raku da se to njima neće dogoditi.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemam rijeci da opisem koliko sam zalostan zbog tvog gubitka, iskrena sucut tebi i tvojoj obitelji.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Moja žalost je velika, suosjećam s tobom, pozdrav ostatku obitelji i drž te se:vb_wave: