Random sjemenke [250w hps] Ikea i homemade boxovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Da na pocetku cisto kazem da je uzgoj samo za osobnu konzumaciju i gust i vise nego ugodno utroseno vrijeme i trud.

Prvi uzgoj moj ikad. Moram priznati da sam skupljao sjemenke barem godinu dana i onda od tih probiranih sam jos birao po mom misljenju najbolje i kvalitetnije sjeme (veličina, obujam, "tigrasti"/zreli...) Ugl dan nakon nove godine odlucio sam napokon se pokrenuti i stavio sam tri sjemenke. No, prvo po redu.

Oprema:
Box dimenzije: visina 140cm, širina 60cm, dubina 70cm. Dva metalna ormarica iz IKEA-e koja sam spojio pomoću kartona i dobio box. Iznutra sam ga obljepio aluminijskom folijom (zbog financija sam bio primoren jer je buđet ogranicen). Ulaz zraka je pasivan, za isupuh koristim ventilator (Garden high pro) koje sam kupio u IGROW shopu te sam ga spojio na kabel od stolne lampe tako da mi je on uključen 0-24h.
Dva tajmera, jedan veliki kucni ventialator koji mi sluzi za cirkulaciju zraka po boxu.
Žarulja Sylvania HPS SHP-TS Grolux 250W sto smatram da su za dimenzije ovog boxa sasvim dovoljne.
Garden high pro termo/higrometar.
pH metar nemam za sada jos uvijek, ali sam kupio Lakmus papir od kojega naravno nikakve koristi, no cim nekakve pare sjednu kupuje se pH-metar pod obavezno!
Ovlazivac zraka zapremnine 0,8L
Zemlja - Humokompovit H-1 (pH 6,5-7)
Gnojivo - Hesi TNT Complex Pro-Line sa korekcijom pH i za cvjetanje planiram uzeti Hesi Bloom Pro-Line

da ne duljim slika.

DSC_1253.JPG

DSC_1246.JPG


Nadalje, prvo sam stavio dvije sjemenke, a tjedan dana kasnije jos jednu. Sjemenke sam stavio u vlazan papirnati ubrus te zatim u vrecicu sa zatvaracem na toplo i mračno i baaam nakon 48h evo ih. Presadio sam ih u malene posudice te na rezim 18
/6 uz stalnu vlagu i nakon koji dan evo ih. Prva pogreška koju sam napravio je da sam ih ostavio na dnu boxa i zato mi je kasnije krenuo rast (cca prvih 3-4 dana). Zatim sam ih stavio na visinu cca 80cm, a udaljenost od svjetla je trenutacno 50cm (i 10cm visine boxa mi otpada na udaljenost između podloge i boxa i lampe i gornje strane boxa). 8.1. zasađena,a 12.1. niknula je prva (zvat cemo je G) i dan kasnije druga (ili M).

DSC_1265.JPG


M.JPG

G.JPG

Ugl vidi se da se kod G jedan od prvih listića sfrkao, ali moram priznati da nije nista nastetilo biljci jer sad vec je prava zdrava ljepotica. M mi kasni jedan dan, ali za sada je odlicna. Nadalje, dolazimo i do trece menkice. Niknula je 18.1. i zvat cemo je O. I sad kad pisem ovo skuzim da mi na slici pise OMG hahahaha prelose jebem ti sve. Nebitno, slika dolje. I imam jos limun (L), cisto da spomenem, iz zajebancije sam ga stavio, pa neka raste - bit ce limunade za koju godinu.


18.1.
DSC_1269.JPG

Prvi problem mi je bio sto im je dosta trebalo, iako ne znam o cemu se radi jer su sve tri totalno rendom untar godinu dana. Pa sam i sam skuzio kako sam glup pa sam ih stavio na vecu visinu i gle cuda.

21.1.

DSC_1275.JPG

I naravno da i limun napreduje, ali budete i njega vidjeli.

Prvi problem mi je bio i jos uvijek je vlaga. Po mom termo/higrometru vlaga je stalno između 15-35% pod svijetlom, a oko 65% u mraku. ali za sada im to ne smeta. Kupio sam ovlazivac zraka i s njim mi je ok, ali tijekom dana radim i nemam me barem 10sati dnevno kod njih. Punjenjem od 0,8L on izdrzi nekih 6-7sati. Pa cim dodem punim ga odmah tako da je vise manje pod svijetlom vlaga vecinom oko 20-30%. Opet kazem ne znam s cim imam posla i zato je jos veci gust pratiti svaki korak. Nadalje ->

U međuvremenu sam stavio i mandarinu isto cisto da raste i avokado. Mandarina je proklijala i presađena je posudicu, a avokado je pod svijetlom vec cca dva tjedna.

24.5.
DSC_1278.JPG

Sve tri lijepo napreduju, bas odlicne biljcice. A moram pohvalit limun jer i on pokazuje zube, a danas 25.5. je i mandarina pokazala snagu. I kad se usporede slika gore i dolje tocno se vidi napredak na masi biljke u 24h (slikano u 23h navecer dan za danom).

25.5.
DSC_12681.JPG

Za sada je sve ok. Temperatura je odlicna - od 25-32°C Brine me jedino ta vlaga, a stavljam sad i rucnik sa vodom (izdrzi taman 24h) i ujedno me i pH brine jer dok placa dode treba cca 20 dana, a do tada ce tu biti đungla lagana ako sve bude ok. Ali ok, prvi je grow pa necemo pretjerivat sad sa svime, ali svaki savjet je dobar.
Zalijevam kad vidim da je zemlja suha cca svaka tri-cetri dana. U posude sam namrvio stiropora jer je proracun ogranicen, a on ce pomoci oko vlage u tlu. I za sada ne planiram stavljat Hesi. Za nju sam kupio obicnu špricu cime mogu izmjerit 0,4mL jer tolika je puna doza za jednu litru (ali sam mislio na pocetku stavljat pola doze -0.2mL pa povecavat malo po malo mjericu), a i tu je pH korekcija jer nemam pH metar za sada.

HesiBloom.jpg

Danas je G 13. dan i izrasla je u pravu ljepoticu. Primjetio sam se cetvrta razina lijepo razivla i da je taman krenuo vršni dio pete razine pa sam odlučio topirati. Škare sam "oprao" u rakiji u svrhu dezinfekcije jer nicega jaceg jednostavno nisam imao, te sam ih isprao dobro vodom te zatim capnuo cijeli mladih vrh. Pazio sam podosta i mislim da nebi trebao biti FIM pa se nadam novim zdravim vrhovima.
Ujedno sam primjetio da je na M jedan dio lista požutio ali samo blago i tako već dva dana, ali za sada ne smeta biljci. Malo me pH brine, ispirat cu po potrebi ako dode do sranja, a prerano mi je jos za dodavanje HESI-a jer pošto sam ih presadio prije 5 dana i nije ni bilo šoka od presađivanja već su još brže nastavile rasti. Uglavnom plan je sada samo pratit sta se desava i kad je zemlja suha zalit i to je to.


Svaki savjet/kritika dobro došla jer bas zelim izgurat do kraja u granici mogućnosti koje imam.
I naravno nadamo se svi da su sve tri cure i da nece biti muskih ili hemafrodita pa da bude mix pravi.

I slikano je pod svijetlom rezim 18/6, a ne zelim sad tu previse oko njih dirat da nebi dodatne stresove radio, pa nekih slika u mraku bas i nemam jer moram i spavat tu i tamo.

25.5.
DSC_12711.JPG

DSC_12721.JPG

DSC_12731.JPG

Ovdje sam napravio topping na G nakon cetvrte razine.

DSC_12761.JPG

DSC_12771.JPG

Isto tako kod G su ovi prvi prvi mali listici lagano krenuli zutjet tako da sad lagano cekamo kada ce otpasti pa da pravo dode u vegetaciju.

U planu mi je topping/FIM na G i M pa onda kasnije vezat, a O cu pustit da raste kako joj priroda nalaze iz razloga jer kasni tjedan dana sto znaci da ce tjedan dana ranije u vegetaciju pa me brine da ju O i G ne zaklone skroz jer ne znam kakav raspored u boxu me ocekuje, ali ja se nadam dzungli, a onda me opet strah da ne bude brzala u visinu jer tko zna pa mozda samo opali jednom topping i bok
To je to za sada.
Pozdrav!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
simpaticno je to sve i sretno dalje, samo si trebao ici na vise menki i 12/12 od starta, ovako rizikujes da ubodes muske a trudis se oko njih i trosisi struju mesec i nesto vise. kod regular menki obicno se krece sa 12/12, pa kad utvrdis pol moze terati 18/6 koliko hoces. ono sto si spomenuo razdaljinu od 50cm, to je prevelika razdaljina i da imas lampu od 400w, preseci to na pola ako ti temperatura pri vrhovima omogucava. smelima sreca pomaze, nek budu sve tri cure
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Budem ih jos dignuo, a iskreno nisam ni znao da se moze testirat spol tako da se prvo stave na 12/12, ali mi je sad kasno za to realno. No nema veze, struju cu potrosit, a nakon ovoga planiram bas prvi pravi grow nabacit pa cemo vidjet. Budem za koji dan update stavio. (Y)
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Sve super :thumb: samo si umesto alu folije trebao ofrabati box mat belom bojom. Bela boja ima bolju refleksiju svetla.
Srecno dalje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
dada ALU ima oko 75%,, ali mi je bila najdostupnija pa reko ajde, a iskreno nisam ni znao za foru sa mat bijelom bojom, ali polako mislim ulagat u opremu pa cu uzet sve tip top s vremenom.


* * *
bez citata kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
I ja sam u pocetku svoj box oblozio alu folijom pa su mi iskusniji rekli da je bela mat dosta bolja. Alu folija reflektuje svetlo ali isto tako reflektuje i toplotu (mislim da se to zove hotspotovi, nisam siguran da li sam se dobro izrazio) pa se moze malo da ti spali biljku. Mislim da za male pare mozes da ofarbas box i dobijes 85% refleksije. I poslusaj powera prebaci na 12/12.
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
htio bih pustit barem G u vegetaciji do cca 40/50cm (ostale bi bile manje) pa onda na cvjetanje - što mi je naravno uzalud ako je muška. Ako sad stavim na 12/12 mogu onda kasnije prebacit na 18/6 opet ili?



* * *
procitaj moj komentar u prethodnom tvom postu, ne citiraj bez porebe, procitaj pravilnik
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Krenes od starta 12/12 i za nekih 15-20 dana biljke ce pokazati pol, izbacis mizjake i hermice i vratis na 18/6. Revegetiras ih koliko ti volja i onda opet 12/12. Govorim ti iz licnog iskustva, bio sam malo tvrdoglav pa nisam slusao ljude sta mi pricaju.....
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
dada kuzim, ma ovo je prvi grow pa si kombinacije slazem, a s obzirom da mi je G danas vec 14.dan brijem da cu pustit do 30. pa onda na cvjetanje pa cu onda musku (nadam se da ce biti samo jedan) cvaknut jer malo se praksam za sada. I racunam si da bi mi predugo trebalo ako ju jos sad stavim na 12/12 pa onda opet na 18/6 pa onda opet na 12/12 jer cca si racunam 50-60 dana cvjetanja u najgorem slucaju jer ne znam s cim radim, a vrijeme i struja kostaju. U svakom slucaju grow sluzi za skupljanje iskustva nekakvih osnovnih i ultimate pleasure za koji mjesec nebitno o kolicni. ;)
A opet mi je nekako gušt to iščekivanje kad ne znam s čim radim pa me zanima svakako šta i kako će biti pa makar sve tri muške bile (ali se nadamo da nece naravno :banana123:), a i opet necu struju potrosit za cca 80-100 dana vec za cca 40-50 što financijski je zanemarivo + svaki dan kad sa posla dodem pa provirim u box i vidim kako napreduju sreći nikad kraja.


* * *
bez citata, objasnjeno u pravilniku
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Veruj mi da gresis, brze ce ici ako krenes od starta 12/12 , a ti kako hoces ;)
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
budem stavio 12/12 onda pa cemo vidjet za dva tjedna ;)
hvala! pozdrav!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Dosao sam danas sa posla i primjetio da mi je na O doslo do promjene boje na listu. Zna mozda netko o čemu se radi?
Sutra ide na presađivanje u veći spremnik, ali me zanima okvirno o čemu se radi.
DSC_1288.JPG
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Stavio sam u humokompovit jer sam je imao gro, a kupio sam za probu jos Humovit tako da O ide u humovit, a ne u homokompovit pa cemo vidjeti. I prijedlog za Mg? Ako mi se pojavi to i na ostale dvije stavit cu punu dozu Hesia, ali se nadam da ce se ispravit kod O kad ju presadim :zvezda:::thumb:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nemam nist protiv homo al imam protiv homo zemlji. Kad presadis u dobru zemlju, ne trebas gnojit neko vrijeme. Mg problem ce se povuc u novoj zemlji sa normalnim ph. ;)
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
mali update - pH vode iz slavine mi je između 8 i 9 sto je prelose naravno. Kupio sam flaširanu vodu ciji pH je oko 7,5/8. Pošto nemam para za pH metar do place zanima me kako mogu spustit pH pomocu limunske kiseline? I Hesi koji imam u sebi ima korekciju pH pa me zanima dali da prvo isperem sa cca 30L po biljci pa kad se zemlja osusi da stavim Hesi ili da odmah stavim punu dozu Hesija i nadam se najboljem. I kupio sam Kristalon za nedostatak magnezija jer su jedino njega imali pa sam mislio njega folijarno mozda staviti nakon sto spustim pH i isperem zemlju jer ako se ne varam visoki pH sprijecava apsorpcju Mg kojem pase ipak nizi pH, a za daljnim gnojenjem bez snizenja pH nema smisla da nebi dolso do kontraefekta i stvaranja toskičnosti.

Presadio sam O u Humovit pa cemo vidjet napredak vezan za pH i Mg.

temp: 29°C (od 26-32°C)
vlaga: 40% (od 25-68%)
digao sam ih jos malo tako da je udaljenost od lampe cca 30cm, ventilaor je u ravnini biljaka tako da nebi trebalo biti opasnosti od prženja zbog temp., a kad stavim ruku osjeti se samo ugodna toplina tako da s tim sve pet.

Od toppinga je proslo dva dana i naziru se malene izrasline i na G i na M pa cemo vidjet za par dana. A ujedno sam ih i malo privezao, tj privezao sam ih tako da sam omogucio više svijetla na srednjem vršnom dijelu.

DSC_1295.JPG
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Javio se problem pa tko moze neka pomaze!

Dakle, na dvije biljke javljaju mi se sfrkani listovi, pocevši od ruba prema sredini s tim da cak poneki novi mladi listovi su cijelom duljinom sfrkani. Ujedno na nekim listovima vidim da kreću žutjet vrhovi. Pa jel moze zna netko o cemu se radi?

temp: dnevna 27-31°C, nocna 20-22°C
vlaga: dnevna 37%-47%, nocna oko 63/64%
dani vegetacije - kod G 19.dan, kod M 18.dan, kod O 13.dan

Jucer sam zaljevao po 1L vode sa 3mL Hesi TNT complex + 0,4g Kristalona te pošto nemam pH metar sam napravio otopinu limunske kiseline po metodi "pH metar bez pH metra" te sam stavio 35 kapi na litru vode koja je odstajala 12h, a Lakmus papir kaze da je pH vode oko 8 (Cetina flaširana prirodna izvorska). Zaljevanje je svaka 3 do 4 dana (ugl kada je zemlja suha) s tim da sam zadnji puta zalio G i M sa 1L u koju sam stavio 2ml/L Hesi TNT complex - znaci G i M su zadnja dva puta dobile gnojivo. Udaljenost biljki od lampe je cca 35cm s tim da je ventilator izmedu. Uglavnom da ne duljim, slike -

DSC_1308.JPG DSC_1304.JPG DSC_1305.JPG DSC_1307.JPG

po mome mišljenu vrhovi su krenuli zutjet jer sam ih mozda malo pecnuo sa gnojivom (trebao bi ga dodavat svaki drugi puta), a sfrkani listovi su znak prevelike temperature što mi opet nije jasno jer kad stavim ruku apsolutno nema govora o prevelikoj temp jer se osjeca blaga toplina. I da li bi mozda trebao isprati biljke?
 

Prilozi

  • DSC_1306.JPG
    DSC_1306.JPG
    218,2 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena: