Rani outdoor by kokomarin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Stipe, hvala.
Jel to znači, ako je na mobu u trenutku okidanja isključen GPS, ne može se isčitat lokacija , ili?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Vecina mobitela/kamera na mobitelu ne koristi GPS lokaciju kao geo lokaciju, nego koristi wifi ili gsm/3g/lte triangulaciju. (to ti je ono kad na fejsu vidis ispod statusa lokaciju..."Near Dubrava"). Na nekima se moze namjestit i gps tagiranje...al ne brini za to. Problem je sto kad okidas fotku, mob ne stigne napravit "lock" sa satelitom da tak brzo zakaci koordinate, ali moze se i to. Al i gsm tagiranje moze biti jako jako preciznom tako da u opcijama kamere iskljuci opciju geotagiranja i to je to...jos za svaki slucaj mozes naknadno prije uploada ovdje obrisati exif zapis ;)

...ovo se moze ili obrisat ili premjestit u https://vutra.org/topic/12148-exif-delete/ da ne spamamo tudji dnevnik, neka admini/modovi odluce
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Pa u kur., to mi nikad ne bi palo na pamet!
Koriste li naši organi reda te metode praćenja (traženja), je li znaš da je nekog tako ukebalo (slije na forumu)?
Je li to, bolje bit oprezan nego žalit, ili je i stvarna opasnost?

Kokomarin oprosti, siguran san da ovo i tebe zanima...
(ako nije misto, nek se premisti ili briše, sorry)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Vidi ja licno kad idem na sajt ni nenosim uopste nikakav mob,a imam ih tri...:) ima na forumu vec lepo objasnjeno u jednoj temi o tome,nadji i procitaj dosta je poucno..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Razocaran sam sta mi je post koji sam pisao nestao u trenutku,nocas.
Bija je to najdopadljiviji tekst koji sam napisa.
Ponovit ga ne mogu , a provat cu.
Sinoc mi djecak dobaci"sta planiras kad ce treci svjetski"
A ja nastojim planirati,jer planiranje cini zivot laksim.
Sljedeci grow je gotovo isplaniran ,s tim da kazem koliko sebi,toliko i mazaru.

Juce isa na sajt po danu,ima pet minuta za slikat.
Slika sam dvi slike jer sam cetiri minute promatra biljku koju smatram najboljom zenkom,donesena zadnja ,prva u cvitanju i vec ima pupoljke.
Otezale su grane, a grm sirok,velik.Bura je skoro iscupala iz zemlje,rasklimala je ,oborila!
Slika sam je,okinija jos jednu sliku marjane koja tek ulazi u cvitanje.
Tako da sam zapravo zadovoljan zbog razlicitosti koja je prisutna u grovanju sestara.
Nocas sam nekoliko sati hodao i isto toliko vezivao,tj vracao biljku u vertikalu.
Kako ostatak ekipe tek pocinje s punjenjem,a ova cura mi pokazala da ce tribat sidrit svaku biljku kojoj je gro korjena povise razine zemlje na sajtu.
Iako sam je nocas ispravija,nakon svega , slucajnim pokretom odcipija sam jednu granu koja je osmina biljke pa sam bija tuzan i ljut na sebe.
Svi mi koji volimo biljke to nikako ne volimo.
Te dvi slike i slike iz borovine stavit cu kad odspavam i odem kod druge kceri ,a prvoj moram vratit mob.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Je,stale su uz bok okolnoj vegetaciji koja je pedesetak godina tu,a kako ce uskoro izgledat vrlo slicno to me nimalo ne zabrinjava.
Ima nekoliko dana da se sam sa sobom smijem kad se sitin clanka iz novina pocetkom devedesetih
Srednjovjecni muskarac u sredistu johanesburga obucen u adamov kostim od lista pokusava je regulirat promet.
Kad su skuzili ko je otisli su mu kuci i konstatirali da vjerovatno u cilo njegovo imanje ne moze stati vise ni jedna biljka;)
A bija je bogati burski potomak s vilom u rezidencionalnom djelu grada.
Tih godina u feralu je bija clanak o viskim growerima ,u vricama,medu krosnjama,s konopima i koloturnicima!
Meni se cinilo tada da je legalizacija izvjesma stvar kroz deset godina.
Moje misljenje o tome je da tesko u zemlji u kojoj ne zive sve vrste ljudi postici legalizaciju .
Mi bi tili zivit od stranaca a imamo zakon di se sucu ostavlja mogucnost da po vlastitom sudackom uvjerenju procjenjuje tezinu djela a da zapravo uopce ne pozna materiju.
Ko ode uopce dolazi zivit?
Siguran sam da ni za desetak godina nece obitavat neki osobit broj crnaca,arapa i opcenito ljudi drugacijih po navikama svakodnevnog zivota ,tako da ako se nesto bitno ne promjeni ne mozemo ni ocekivat nista ,a kazu da neke bitnije zemlje misle legalizirat a ako je tako onda bi se i mi mogli nadat.
Za mene nebitno jer ne mislim cekat ,star sam ,petnajst godina nisam ni dotaka biljku.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Nakon sta su se izlile rijeke s neba nastalo je tako lipo i ugodno vrime da se bojim napisat post,da se ne poremeti:)
U borovoj sumi ostala samo jedna pa ni to vise necu spominjat.
Sve to zna sam i prije,ja ne mogu racunat ni na malo srece,ako ce je bit,super,.
Imam zavrsenu samu osnovnu skolu iz socijalizma pa sam sva znanja kojima raspolazem stekao iskustvom.
Koga je ikad bilo briga za sedam sekretara SKOJ-a?
Prvi put u zivotu vidija sam jackala po svitlu,caglja.
Nije me se pripa,da ja nisam od straha zareza,dotakli bi se. Velik,razigran,znatizeljan i vrlo spretan muzjak.
Dogodilo mi se to u ranu zoru u masliniku blizu sajta, .
A moja kujica je ovo lito ocarala neku curicu i skoro se docepala ugodnog zivota negdi na zapadu,al vratili su mi je pod izlikom da su puno popili kad su je trazili.
Sa mnom ce joj bit tesko i zajebano, posebno ako ce mi gundat na hranu.
Bija sam nocas povirit;
Nisam ocekiva da ce tolika razlika bit medu biljkama.
Tri tjedna odmak ulaska u cvitanje,tako da ocekujem i da zavrsavaju s odmakom.
U mom kraju u ovo doba godine odsjaj zalaska sunca boji more ruzicastom bojom.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Nema sta ,vrime kod mene savrseno,bablje lito:))
Bura je najveci saveznik i nemam se sta bunit sta je slomila cetiri velike grane,te grane zive i dalje povezane korom sa stabljikom.
Ako bude opet olujnih udara bit ce toga jos.
Bura osusi biljke za par sati i dok je nje,dobro je.
Mislim da ova klima kod mene ima dodirnih tocaka s juznoafrickom pa ce landrace s tim porjeklom biti prve biljke s imenom kod mene.
Imam nekoliko biljaka starih misec dana i neke su se opredjelile za spol a afrika iako najstarija jos nije.
Tropske biljke su spore,navikle na dva godisnja doba.
Njima cu se bavit kad za to budem imao uvjete..
Ja sam ateist,ne virujen ni u vanzemaljce,al virujem u rupe i prolaze med dimenzijama i pukotine u vremensko-prostornom kontinuimu.
Tako da virujem u sve i u nista:)
Indijanci bez dodira s civilizacijom jedini zive potpuno povezani s prirodom,.
Dim mi je do sada samo u glavu,slabo do srednje jakosti.
Paranoja u povojima,nema tereta,laka kontrola,
Ali jos nezrela.
Doba godine je kad se bere grozdje pa se izbjegavam uopce pojavljivati na podrucju di je sajt,po danu.
Kako bilo,promjene u funkcioniranju mog organizma u odnosu na stanje od komercijalnog dima,su na bolje,energicnije i jasnije.
Samo,puna glava misli i sjecanja...mozda je to kriza srednjih godina??:)
Neki kazu da je to izmisljotina,al cini se da nije nego zakljucana sjecanja i zakljuci iz proslosti izlaze i umisavaju se u sadasnjost pa izazivaju razne poremecaje.:)
Briga me,uzivam u hrani i stalno se iznova divim spektakularnim zalascima sunca.
 
16.09.2013
31
233
33
kokomarin je napisao(la):
Planiram napraviti nekoliko kg maslaca i isto toliko maslinova ulja.

zanima me kako radiš travu sa maslinovim uljem.
ja sam sinoć nešto kemijao pa čisto da usporedimo recepte.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Trava s maslinovim uljem bi bili listici i vrhici ,sami ili misani s drugim salatnim namirnicama zacinjena s maslinovim uljem.
To sam prova i nije lose(ko voli sirovu travu)ja cvaknem dikad i cvitic.
Maslinovo ulje od trave nisam jos pravija,a ove godine kod mene nema berbe maslina pa ce se ti kg ulja znatno smanjiti.
Maslinovo ulje je samo po sebi ljek,a kao temeljitelj mediteranske prehrane cini istu najzdravijom od svih.
Grijanjem gubi ljekovitost i to je bitna stavka.
Izmisat ulje od kanabisa s maslinovim s sto manjom temperaturom, dodat zlicu meda od pcela i sok agruma iz vrta.
To se uzima ujutro,prvo.
To je za imunitet.
Virujem da je hrana najbitniji faktor za organizam.
Kod mene i inace nema recepata,a sve masnoce se mogu misat pa ima kuhara koji misaju i ulje,i maslo,i vrhnje i majonezu u isto jelo i onda se pitaju zasto se debljaju.
Napravit maslinovo ulje na isti nacin kao i canamaslac je isto moguce.
Za razlicite namjene razliciti postupci.
Probaji,kemijaj,izmisljaj pa napisi iskustvo al tribas znat da mos overit ako pretjeras.
Over je dubok i dugotrajan san.
Maslinovo ulje u koje stavis kantariu i thc ulje bi triba bit blagodat za kozu.
Znat cu o tome puno vise nakon ove zime.
Eto, o hrani necu jer nema kraja .

Tigrasti komarci su najzajebhaniji od svih dosljaka na nas teritorij.
Skoro nikad nista ne spricam otrovom,ali jucer kad san vidija da mene ugrizu dvadesetak odjedanput a na magarcu tisuce odjedanput, jadnu zivotinju sam cilu isprska neopitroidom za zivotinje.
Prvi su stigli prije niti deset godina i ode vladaju zracnim prostorom.
Zanzare tigre kao neprijatelj broj jedan u mojoj glavi :))
 
16.09.2013
31
233
33
staklenku od 0.75 napunio sam onim malim vrhićima popcorn ili kako to već zovu . trim nisam stavljao jer mi se činio loš.
nisam vagao ali odoka bi rekao 50-70 grama suhog. na to sam dolio maslinovo ulje, stalo oko 4 deci.

stavio sam staklenku onda u zdjelu sa vodom pa na najmanje kolo na plin.
kad se voda dobro zgrijala smanjio i održavao temperaturu na oko 80 i tako 5 sati se trava krčkala u ulju. više puta sam mješao gnječio sadržaj.
fino sam se uredio taj dan lickajući i brišući pokapalo ulje.
drugi dan uzeo sam dvije male žličice ulja i satra se doslovno.
danas sam uzeo jednu žličicu u 2 popodne i još je čujem.

prezadovoljan sam dobivenim miris je identičan ulju dobivenim sa alkoholom.
razlika je u tome ovo moje uopće nije gorko . možda na ovaj način se ne otapa klorofil?

dilema mi je jedino da li se na ovaj način otopi sva smola ili ima gubitaka.

ako je kome interesantno mogu sve poslikati drugi put i objaviti negdje gdje bilo prikladnije.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Imas maslinovo ulje aromatizirano kanabisom s malim postotkom thc-a,pa mozes usporedivat s maslacom a ne s koncentratom koji ima visoke postotke.
Pecena riba,salate imaju potpunu novu dimenziju
na tvom stolu:)
Na dva topa nocas sam nasa mold.
Odsika sam cile grane,a i ona ce cila kroz koji dan,nadam se po danu.
Grane koje su slomljene zive i dalje i cini mi se da su brze u odnosu na ostatak biljke.
U africi je vlaga jos veca,otusiras se i cim izades vani i pocmes hodati opet si lipljiv i sporak.
Nekad bi ima osjecaj da tribam ronilacku opremu, ma makar masku s disalicom:)
Tropi,teska aklimatizacija za bjelca.
Al trava,killeri uobicajena pojava.
Biza sam od toga,volim malo jacu travu,al to nisam nikad pozelija imat vise od jednog jointa,jer ko zna sta ce se dogodit kad zapalis.
To su njihovi transspiritual sakramenti i stvarno je tako.
Dodes psihicki pripremljen i opet iznenadi pa ako sidis,imas osjecaj da moras leci,lega bi na pod,al poda nema.
Od prvog dima tako,uzmes li jos nema ni tebe.
A isto tako pamtim jednu ghanu kao najbolji dim koji sam imao u nekoj vecoj kolicini.
Dnevni dim,za rad i energiju i kreativnost.
Bilo je to davno,ali je bilo.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
ja sam skinija cilu biljku koja je imala pljesan na desetak mista.
da ne zarazi druge i bila je naoko gotova al trihomi uglavnom prozirni.
biljke su sativa dom,posebno high,miris i okus odlicni.

najvise razmisljam o klimi i lokacijama za grow sljedece godine;dalmacija i to srednja je podneblje u kom ja prebivam.
cjelo obalno podrucje ljeti je pod utjecajem subtropske klime,al hladnoca i vjetrovi uvelike ovise o planinama .
energija i vrijeme ulozeno u obilazak biljaka u mom grovu mi daju za pravo da ako ukljucim prevozna sredstva,mogu planirati grow na tri razlicita klimatska podneblja(u zaledu ,na obali, i na otoku)
bitno je znati da s mora pusu dnevni vjetovi,a nocu se stvaraju na uzvisinama i lagano pire niz padinu.
te kosine u svom imenu jedine imaju pridjev suha ,a doline iako najplodnije su vlazne.
To bi vam znacilo da je vlaga na kosinama manja nego u dolinama. :)
Nekad bi rado pisa svasta,al to bude nista jer mi se javi neki osjecaj da je bolje nista nego svasta:))
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Bija san juce cilo popodne kod biljaka.
Ocistija sam sve, tako da sve sta je ostalo je i zdravo.
Ja u cvitanju ni jedanput nisam ni zalija ni hranija bas iz razloga sta nemaju mrizu povise.
Svejedno se odlamaju grane od tezine,pa sam nasa uz tri prije jos jednu odlomljenu.

Prilikom sadnje najvise sam se pribojava moldi i bija sam u pravu,na najvecoj nisam do sada skinija bas nista a na ovima sta su nisko javlja se mold.
Srica da je vrime ovakvo pa je sve stalo,mold cim vidim sicem taj dio,a donija sam doma malo i to sve s niske biljke koja cvita vise od 50dana,al ima jos lisca iz kojeg biljke uzimaju hranu za cvjetanje,i to je kanabisu sasvim dovoljno da lipo iscvita.na glavnoj nisam vidija lose al ova velika grana je bila na podu pa tu ocekujem pocetak moguceg problema.
Ili jako nevrime,sta ce isto bit nakon ovog lipog vrimena.
Dobra thc berba mi se priblizava,:)
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Isa sam vidit kako stoje biljke po jakom jugu i steka dojam da uzivaju u savijanju i tresenju,nije puklo nista i nema moldi .
Kad se biljka u cvitanju pocme znojit a jos i mokra od kise, eto pljesni zacas.
Jednu sam zbog toga skinija prerano,a skinija sam i sve grane koje su se dodirivale s glavnom biljkom koju nazivam marjana i koja je najvise sativa od svih sestara.
S nje ne fali ni grancica i zvijezda je ovog dnevnika;
Ima pet grana iz zemlje,prilikom sadnje ukopana je duboko,jedina,i misto topiranaja je ispod zemlje i pravi panj, i nikako nije dirana da svih pet dosegnu visinu okolne vegetacije.
Zahtjevi biljke,nenormalno nikakvi,tri put gnojivo u vege i jos par puta po desetak litara vode a u cvitanju nista.
Suva je zemlja i jedna biljka je posusila neke grane ali marjana nista,posve zadovoljna zemljom iz koje kupi sve sta triba.
Nisam mislija tako,tija sam guano koristit al pokrov od sjena i magareca prpa koji sam baca u tankim slojevima i kompost s kisom u devetom misecu unili su novu hranu koja je ocito dovoljna.
Ovo kako ja radim je nacin za raditi s landrace biljkama,vrlo malo hrane i vode a puno sunca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.