rano cvetanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nekolicina vas je pomenula,da vam je biljka ove godine več procvetala-a dan je sve duži-noči pak sve krače.
Malo nasom krivdom,nesto ubrzanom vegetacijom-sve u svemu nisu to bas optimalni uvjeti.
Naime treba nam odprilike 12hmraka-12hsvetlosti -sad oni koji držite biljke u saksijama oko kuče,na tersi... možete nesto improvizirati.Zadnjih nekolicnu dana sam navečer stavljao procvetano pod 12h mraka i vec se poznaje razlika!!!

ostali?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
I ja imam biljku koja je imala visinu od 30 cm i procvjetala je 1.4. na mom prozoru.I sta sam mogao nisam imao box za cvjetanje pa sam je izbacio vani 8.4. i do danas ima neki 50 cm i skroz slabo se razvijaju cvjetovi.:eek:hno:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nista drugo nego ji nadji neko mesto gde čes je preko noči skalnjati u mrtav mrak apreko dana na sunceeeee
 
13.09.2005
39
2
0
40
Ja to jednostavno nemogu, pošto su mi cure vani u prirodi pod suncem od zore do mraka, bez minute hlada, tako da nema šanse o nikakvim inprovizacijama!
Prebolit ću tu jednu dvije koje će možda propast, al će zato ostale biti bombe! ;)
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
SLO-era pogresno si me razumio biljku sam prebacio van 8.4.(za vaskrs) i jos uvijek je vani a prve znake cvjetanja sam primjetio 1.4..Trenutno sada je u 8 sedmici cvjetanja a i po listovima vidim da je vise indika nego sativa znaci da bi je uskoro trebo skinut.Jako rano je procvjetala pa ce mi urod biti jako mali al nema veze.
(Sajt mi je od kuce udaljen 80km pa nemogu je bas tako cesto posjecivat, idem je gledat skoro svake druge sedmice,al ima dosta i vode i sunca pa se nemam sta bojati) evo slike
http://anonym.to/?http://img503.imageshack.us/my.php?image=slika012yi4.jpg
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nije ti to za skidanje još-ni slučajno

naime ako vama sorta nutra cveta oko 7-9 sedmica-vani če biti gotova 9-11 sedmica...svakako treba pratiti razvoj
sretno
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
E bas ti hvala za taj podatak da vani cvjetanje traje duze nego unutra to bas nisam znao ja sam je mislio skinut a sva sreca da si me informisao :sun2:
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
e ovo cvjetanje mi zbilja nije jasno....biljke sam presadio van nema ni mjesec dana.nisam ih obišao do danas.nemogu vjerovat da su sve procvjetale.velike su oko metar,imaju svjetla cijeli dan....
kako je to moguće i šta se to dešava ove godine?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Slicna prica, NL presadjen pre nepunih mesec dana, nema ni meter.
nlcrnf9.jpg
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
ajde da je netko primjetio...
nije mi jasno šta se to dešava dan je sve duži a biljke procvale.dali one reagiraju na još nešta osim 12 sati mraka?biljke su mi u mjesec dana,možda i malo manje narasle oko metar i procvale.i to na dva različita mjesta...
bavim se ovim hobijem dosta godina i ovo mi se još nikad nije desilo,stvarno mi nije jasno....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
znamo svi da je cannabis jedngodišnja biljka...

Koliki je % ženskih-muških biljki-dali je to kao obično ili se nesto drastično promenilo?
ja sam imao samo jednu biljku na prozoru ali ču se malo raspitati...pa čemo probati dat odgovor-ako zna ko
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
biljkama je obično najvažnija reprodukcija i zato pored genetskog zapisa,mužjaci najčesče nastanu zbog stresa,nepovoljnih okolnosti-istina možemo mi pomoči biljki da lakse podnese sters i njoj nepovoljne uvjete rasra:sojin lecitin,...


moja je ženka :))
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Nisam primjetio nikakvu razliku što se tiče postotka muških.čudno mi je i to što se to desilo na dva različita mjesta s tim da su na jednom mjestu sadnice bile uzgojene indoor a na drugom outdoor.poslje presađivanja špricao sam sa drinom(Liquid biostimulant based on aminoacids and natural bio-promoters. It activates the biochemical and enzymatic processes of any plant, stimulates photosynthesis, germination and rooting. It promotes the vegetative growth, blooming and fruit enlargement. Recommended to overcome any stress of plants..tako da mislim da stres nije u pitanju...
 
13.12.2006
10
0
0
42
SLO-Era je napisao(la):
nekolicina vas je pomenula,da vam je biljka ove godine več procvetala-a dan je sve duži-noči pak sve krače.
Malo nasom krivdom,nesto ubrzanom vegetacijom-sve u svemu nisu to bas optimalni uvjeti.
Naime treba nam odprilike 12hmraka-12hsvetlosti -sad oni koji držite biljke u saksijama oko kuče,na tersi... možete nesto improvizirati.Zadnjih nekolicnu dana sam navečer stavljao procvetano pod 12h mraka i vec se poznaje razlika!!!

ostali?


Ja imam problem sto nece da procvjetaju, vegetaciju sam radio indoor, stavio sam ih polovinom proslog mjeseca na balkon. Ipak na jednoj se jedva primecuje da je zenka,dok na drugoj jos nista. Inace moj prvi grow koji sam radio izneo sam na cvjetanje jos u martu i odmah su procvjetale. Sada stvarno neznam sta da radim dali da improvizujem nekako ili sacekam? Mislim da bi mi to bilo stvarno veliko opterecenje, verovatno bi mi oduzelo pola zivota, jer pored tih na balkonu imam zasadjene nove u boxu.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
malo sačekaj pa onda možeš improvizirati -sa svetlošču i umetnim zatamnjenjem
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
de mi samo nesto recite .... vidim sliku od Narquile .... biljka je dosta mala i procvjetala je .... a da nije to mozda vrsta vuve Top 44 ? mozda grijesim ali bolje je pitati ....
 

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S