Rapidshare i sl. free?-no probljem :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Evo malo inspiriran rapidshare,megaupload,easy-share i sličnima nađoh malo vrimena da opišem kako ja to skidam:icon_lol:
Bilo je govorima u nekim temama malo ali možda premalo da bi svatko shvatija o čemu se radi.

-Prva korisna stvar-
Vjerovatno puno puta ste otišli skinuti rapidshare link i naišli na ovo:
errorrapid.jpg


Radi se o tome da linkovi koji su uploudani bez acounta ili čega več se brišu nakon 3 mjeseca ili određenog broja skidanja-nebitno sad.

Rješenja za provjeru ispravnosti linkova su sljedeča:

1. Za mozilla korisnike jako dobra stvar:instalirajte ovaj add-on https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748 zatim restart mozille i u donjem desnom kutu se pojavi ovaj mali majmunčić:
greasemonkey.jpg


Zatim odite na ovu stranicu http://userscripts.org/scripts/show/9467 i instalirajte ovu scriptu (zeleno install.)
-možete i ovu- http://userscripts.org/scripts/show/24984
Podešavanja nisu potrebna a ovako bi trebalo izgledati kad naiđete na rapidshare linkove:
ispravniineispravni.jpg
isprineisgoogle.jpg


Razlika se vidi,zeleni linkovi su ispravni(zelena kvačica) a prekriženi su neispravni(crveni križić).
Nažalost čini mi se da na stranicama s HTTPS-om ovo ne radi,osim ovako iz googla.

2. Druga opcija je da odete na http://filehostcheck.com/ ili http://tubenow.net/link-checker/ i kopirate linkove i provjerite ih direktno tamo,zaljepite i check links!

Za provjeru linkova toliko:sun2:

-Druga korisna stvar-
Očito vam je dopi.dilo čekati odbrojavanje 30,60 sekundi i nakon šta skinete jedan fail po 15 min...

Rješenje za to je koristan programčič koji sve sam radi-resetira modem po potrebi,sam broji i nastavlja skidanje...samo naslažete i odete spavati :)

1. Cryptload - odite na ovu stranicu http://download.chip.eu/en/download...4fdf0a8fb5ff3f31e03f3f550849203&dl_type=dl_hs i save fajl možete na desktop ili di znate di čete ga nači.
Program ne zahtjeva instalaciju,samo uđete u folder Cryptload i dvoklik na
cryptclik.jpg
i otvori se
cryptload1.jpg


U njemu gore desno uđite u opcije i pogledajte package i pogledajte package path di če vam se spremiti skinuti fajlovi ili sami tu odredite direktorij.
Ništa drugo ne dirajte!!!

Dalje je jednostavno-prije nego mislite skidati ne zaboravite upaliti Cryptload :)
Kopirajte link samo pazite da ne hvatate ništa suvišno osim samog linka.
Npr,kopirate ovaj link http://rapidshare.com/files/232546023/_Ebook_ITA_ENG_marijuana__Soft_Secrets__2_-_2009_.rar
otvori vam se Link collektor od cryptloada
collektor.jpg

I stisnite ovo šta pokazuje strelica da se fajl očita i popuni u zeleno ovo dugo polje doli,zatom add i u drugom prozoru samo ok!

Na kraju to izgleda ovako
finishxqo.jpg


i samo ponavljajte i slažite fajlove.Ide puno brže nego ovo pisanje :)))

Ima još jedan program ali malo kasnije,ubi se od pisanja:rofl:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Aj bar poštedi glupim komentarima!
Kome treba ovo pomoči če ko skida više fajlova.
Ti kupi premijum ili broji i klikaj...:eek:hno:
I uživam biti djete:rofl:
 
23.04.2009
46
1
0
34
Hmmm.... Ja sam koristio cryptload i imam Thomson ST 780 WL
Prvo ga nije bilo u onom ruter meniju pa sam skinuo jedno 20 fajlova koji su svaki njega navodno resetirali i sad...kada ga treba resetirat CL se zaledi i kasnije javi da nes nje uspjelo
Mislim da je onaj d-link ruter ful dobar za to
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ovo san započeja ali nisan završija s objašnjenjem za drugi program.
I moram reči da je Cryptload slab u odnosu na njega.
Radi se o JDownloader-u.
Idem preko istog rutera kao i ti,ne direkt ali nije bitno,još lakše ti objasnim.
Da ti samo rečem da ne blokira nikad,zatim ima skripta koja nakon skinutog fajla resetira IP j downloadera i odbrojavanje ide odmah od 30s a ne 15 minuta kao kod cryptloada.
Malo san se namučija ali je prehebeno.
Nisan nastavija ovu temu jer mi se činilo da nema zainteresiranih pa nisan iša dalje,ali objasnim za j downloader kad uhvatin vrimena.
Jbga,istina da Cryptload nekad zakaže ali ovaj jdownloder je predobar!
Naravno,ipak samo jedan po jedan fajl s rapidshare,ali istovremeno i skida s recimo megauploud ali također 1 po 1.Ali radi jako dobro.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
E ovo će fino poslužit
Ae kad budeš imo vremena objasni i taj Jdownload, njega su mi preporučili ali nisam ga još isprobao
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
Skines, raspakujes, pokrenes...
Ides na link grabber, paste-ujes linkove (mozes i text cele strane, on ce sam izdvojiti linkove), akseptujes, i kliknes gore na "plej"... Ako te mrzi da cackas - nemoj, sacekace po 15 minuta za rs, pa ce nastaviti sam.
Ja, inace, nisam uspeo da namestim da sam resetuje ruter (onaj generic, telekomov) Huawei HG520s... Doduse, "namestao" sam celih 30 sekundi ;\
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja san se za Jdownloader bogami namučija 2-3 sata,doduše sad iman gotov paket s svim potrebnim,ali to ču provati u detalje tako da neče biti problem namistiti sitna podešenja,tek san s odmora a sad san još umorniji,odmaraču još tjedan dana pa uvatin vrimena,i da posušim koji hedič pa če biti lakše.
Odo sad malo da bančim :)
EDIT-pogledam usput za koje rutere ima objašnjenja na stranici,domača je al da ne reklamiram,ionako bi vam oduzelo previše vremena a više volim da duvate neko da mozgate nepotrebno :)))
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Jebes rapidshare, to je za djecu....

Privatni torrenti rulaju i na RS je uvijek manja brzina nego kad skidaš sa privatnog..... film od 800mb skidam za 15 minuta 20 maximum i sve je uredno lijepo......


Al, lijepo napisano, respect na trudu....
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
@BigL

Ovo što si napisao za torente je istina, uglavnom kada ima dovoljno seedera idu brže nego RS, ali ako si na privatnom trackeru obavezno je vratiti ono što si skinuo (što je za nas koji imamo up 10X manji od downloada velik problem), tako da je RS ukupno ipak bolja i brža varijanta.


Ja obožavam torente i mnogo su mi lakši za pretraživanje nego RS i slični sajtovi (verovatno je to samo zbog većeg iskustva sa torentima), ali otkad sam skinuo JDownloader sve više skidam preko njega i jako sam zadovoljan. A brzina je najčešće maksimalna.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mora se vratiti sa privatnog trackera,privatni se jednostavno prepozna po tome jer zahtjeva obaveznu registraciju,i tada imate svoj "brojač" skinutog i poslatog, ali i konačni omjer svega toga koji u najboljem slučaju uvik mora biti 1:1.
Također i na drugim torrent stranicama di se samo "zakačiš" i skidaš bija bi red da vratiš koliko si skinija jer opet neko može skidati od tebe,bla bla,uglavnom provjeriš svoje poštenje :)

Evo link za JDownloader,za skidanje rapidshare i svih sličnih linkova,a kasnije dodam ovo za auto rekonektanje,iako je taj fajl več unutra trebače ga malo podesiti prema ruteru kojeg imate,a može se zatvorenim očima :)

Kod:
[URL]http://rapidshare.com/files/302838925/JDownloader_0.8.9.rar[/URL]
Da odmorim sad...:mrtva_banana:
 
27.01.2010
10
0
0
35
www.mojkutak.net
ne radi link... ae reupload plz link nece. ne radi link reupload treba da se uploaduje novi znaci treba neko da odma reaploaduje fajlove jer ne radi link na pishljivom rapidshareu. :) :) :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za Cryptload je gore link a evo novi za JDownloader:
Kod:
http://hotfile.com/dl/29912802/c22e08b/JDownloaderPortable.rar.html
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Previše drame kad za 5-6 eura dobiješ account i možeš skidat do mile volje, drama , drama, drama, postoje torrenti
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Đabe je draže:)
Torrenti su ok ako su privatni i ide punom brzinom,ako nije žurno ok su svi ostali public di obično useri limiriraju upload ali nekad i do ide full brzinom kad je seddera dovoljno.

Napomena za jdownloader i reconnect.bat:
Kad instalirate JDownloader ne radite update!!!
Kad uđete u program idite na seting-reconnection-pronađite EXTERNAL i desno pronađite SELECT i učitajte fajl Reconnecter.bat koji se nalazi folderu JDownloader!
Također kliknite na LIVE HEADER/CURL I U OPCIJI Select router izaberite svoj router,ako ga nema ostavite prazno.

bobovox - odi na http://reconnect.thau-ex.de/,i malo google jer je previše za pisati a za forum na kojem su upustva treba registraciju (warez sajt).
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
netrebaju se davati novci za RS premium, ja imam besplatni već jedno više od godinu dana,
evo objašnjenja ako se nekome da zezati s time:

skinete nekih filmova, igrica, muzike itd... kaj vam je najdraže..
e i onda si lijepo te sve filmove igrice il kaj god ste skinuli uploadate na Collector acc, to vam je free acc na RS.
te sve uploadane linkove od filmova ili čega već zalijepite na par warez foruma koji prijvaljuju linkove na katz i phazeddl i čekate par dana, u par dana kada skupite 10 000 poena imate mjesečni RS premium acc,
ja tako radim već jako dugo i od kad ga imam nikad nisam morao uploadati niti jedan film, jer se neprestano skida i neprestano se linkove refreshaju. tako da praktički imam liftetime RS acc za 0kn/din/eura/dolara/maraka!

također puno stvari koje šaljem sa posla su dosta velike, tako da mi se i tu nabijaju poeni. čak sam i zaradio 20eura na rs, bila neka akcija, nešto tipa, 1mb=0,1eur
rapidshare nije loš, samo kaj se jako puno briše sa njega, treba dobro "zamaskirati" linkove/fajlove koji se uploadaju da se baš ne skuži da smo digli najnoviji film koji još nije ni blizu naših kina, ima puno caka
malo je kompliciranije od ovoga gore, ali bar nemate zezancije sa poštimavanjem rutera i sa nekim divljim aplikacijama i updateovima, ovo je za one koji su često pred kompjuterom i nemaju kaj pametnije za raditi, e pa onda bar dijelite stvari s ostatkom svijeta :))) (šala)

donirao bih ja jedan RS premium za članove Vutra.orga ali nemoguće mi je to napraviti jer ako se koristi više od 4 različite ip adrese onda vam ga zaključaju i nemoguće ga je koristiti dalje!
možda se nađe koji sretnik ako će biti prilike pa dobije koji acc.. možda kakva donacija za neki kontest uz nagrade koje će se dijeliti, vidjet ćemo!