Raspored hranjenja, pH, nutrijenti, voda (Flora feeding schedule for soil)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
drugari daje ako neko zna koliko ide Plantele list na 1L vode nek mi napise ovde ili posalje na PM. kucam sa fona i baguje mi pretraga, kad saznam sta me zanima moderi mogu da obrisu temu
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
SKT je napisao(la):
drugari daje ako neko zna koliko ide Plantele list na 1L vode nek mi napise ovde ili posalje na PM. kucam sa fona i baguje mi pretraga, kad saznam sta me zanima moderi mogu da obrisu temu

pise ti na kutiji, mislim da je 35ml na 2l, dakle oko 17-18ml na 1l
 
21.08.2012
16
1
0
31
jel zna netko da li gnojivo hesi bloom ima automatsku korekciju ph? i ako da, znaci li to da mogu bez straha koristit vodu iz pipe bez provjere ph?
 
21.08.2012
16
1
0
31
da, to me zanimalo, hvala.
znaci nije preporucljivo koristiti vodu iz pipe sa hesi gnojivom bez dodatne korekcije ph...
a posto sad nisam nikako u mogucnosti kupit ph metar i jos onda neku ph minus tekucinu postoji li neka alternativa?
cuo sam da se moze sa octom spustiti pa me zanima jel bi to moglo proc? i koliko bi okvirno trebalo octa da se 1 litre vode iz pipe dovede na nekakav optimum od 6,5
(ph vode mi je u prosjeku 7,5 (zagreb) ).
sorry sto vas zezam ali mi je ovo jako bitno posto cu posijat samo jedan, dva automatika na balkonu pa ga nebi htio unistit sa losom vodom
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Vec sad ti je dosta kasno za sađenje u outdooru kao prvo, kao drugo pH možeš spustiti s limunskom kiselinom, iscijediš limun i korigiraš. Jedino što stvarno ne možeš korigirati bez pH metra, to je blesavo. Ako ti je puno dati 50-100 kn za pH metar onda ebiga. :/
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
taurus je napisao(la):
da, to me zanimalo, hvala.
znaci nije preporucljivo koristiti vodu iz pipe sa hesi gnojivom bez dodatne korekcije ph...
a posto sad nisam nikako u mogucnosti kupit ph metar i jos onda neku ph minus tekucinu postoji li neka alternativa?
cuo sam da se moze sa octom spustiti pa me zanima jel bi to moglo proc? i koliko bi okvirno trebalo octa da se 1 litre vode iz pipe dovede na nekakav optimum od 6,5
(ph vode mi je u prosjeku 7,5 (zagreb) ).
sorry sto vas zezam ali mi je ovo jako bitno posto cu posijat samo jedan, dva automatika na balkonu pa ga nebi htio unistit sa losom vodom
evo ja cu ti malo pojasniti jedino bloom od hesi-ja spusta ph ostala gnojiva od hesi paketa ne:) evo recept za Zgb vodu jedan prstohvat limunske kiseline na litru vode i ph je 6,5 ako vodu koristis u prvih 10 sati ako ti stoji do sutra sto je moja preporuka onda malo jace od prstohvata na litru vode i izmedu 6,5 6,7 je ph kada koristis bloom onda na 10l vode ide 5 prstohvata limunske + bloom..ali ipak kupi ph metar to je dobra investicija:) Velika je razlika izmedu 5,9 i 6,5 ili 6,7 ph
edit:
sada tek vidim da imas automatike...rokaj drito iz pipe i nemas brige;)
 
21.08.2012
16
1
0
31
hvala opa cupa :)
a cek, sta ima razlika izmedu automatika i "normalnih" kad je u pitanju ph vode? znaci nece im smetat ova iz pipe, super :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ima razlike jer automatici brzo zavrsavaju pa im malo veci ph ne smeta (kako kojoj sorti) u kratkom vremenu.
I bez ph metra se odvazi i svako zalijevanje ubaci par kapi limuna da budes ziher, pogorsati ne mozes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Belagria and taurus
21.08.2012
16
1
0
31
ovako imam mali problem... imam dvije boce od pola litre bloom complexa i razlicite su boje gnojiva...jedno je svjetlo zeleno onako primamljivog izgleda a drugo je tamno zeleno onako zagasito...pa me zanima koje je vase misljenje? dali je jedno pokvareno i ako je... koje? :p
 
25.10.2013
2
0
1
biljke u 30 danu cvjetanja....mislim da im je falilo hrane...jel moguce da donji listovi zute....a sve ostalo je jaaaako svjetlo zelene boje....jeli moguce da je biljka gladna??....pomoc....hvala unaprijed....
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
jesi ih hranio? ako nisi naravno da je moguce, a i normalno je da donji listovi pocnu zutit pred kraj,,odgovorio sam ti iako me plaši tvoj avatar :icon_confused:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
@alenfirstgrow-premalo informacija, koja zemlja, kolke posude, kakvom vodom zaljevas, dal kontroliras ph? pomozi nam da ti mozemo pomoc, ni slika nije za bacit........

@Tarzan-kazes da je normalno da donji listovi zute pred kraj a biljka u 30 danu cvjetanja, pa di je tom jos do kraj?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
30.11.2013
48
12
8
32
Rijeka,Hrvatska
hahaha ma samo me zanimalo da li ih trebam i gnojiti i hraniti,ali dobro shvatio(na teži način) :banana:
znači mogu ovako gnojit i hranit biljke(mislim na outdoor grow 2014. sezone naravno):

Gnojenje:
Mlade sadnice:
(Dan 1-14)
U ovom stadiju rasta vasim biljkama ne treba hrana.
Imaju dovoljno energije za otprilike 2 tjedna.
Vidio sam dosta grow-ova unistenih zbog preranog hranjenja (gnojenja u ovom ranom stadiju rasta)

Vegetacija:
(Dan 15-45)
Pocetak vegetacije: 1 zlicica (5ml) od svakog - mikro nutrijenti, nutrijenti za rast i nutrijenti za cvatnju. Podesiti pH na 6,2.
U sredini vegetacije: 6.25ml mikro nutrijenata, 6,25ml nutrijenata za rast i 5ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,2.
Pred kraj vegetacije: 7,5ml mikro nutrijenata, 7,5ml nutrijenata za rast, 5ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,2.

Cvatnja:
(Dan 46-106, vise ili manje ovisno o sorti)
Rano cvijetanje: 7,5ml mikro nutrijenata, 5ml nutrijenata za rast, 7,5ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,2.
Sredina cvijetanja: 8,75ml mikro nutrijenata, 3,75ml nutrijenata za rast, 8,75ml nutrijenata za cvat. pH = 6,3.
Kasno cvijetanje: 10ml mikro nutrijenata, 2,5ml nutrijenata za rast, 10ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,3.
Pred kraj cvijetanja: 12,5ml mikro nutrijenata, 2,5ml nutrijenata za rast, 15ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,4.

Hranjenje:
Za vegetaciju probajte N:p:K omjer - 10:7:8 (sto je isto kao i 20:14:16), a za cvatnju 4:8:8.