Raspored hranjenja, pH, nutrijenti, voda (Flora feeding schedule for soil)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2014
37
37
18
hvala,tog se nisam sjetio haha :p

kupljena je plantella list i cvijet..sad me jos samo zanima se ta mjesavina di se stavi 15ml u 2l vode prska po cijeloj biljci tj liscu ili u zemlju ispod?
 
Poslednja izmena od urednika:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kakva mjesavina? Planetal list je za vrijeme vegetacije i moze se davat i "folijarno". Plantela cvijet je za cvjetanje i daje se u miksu s vodom u "zemlju ispod". Preporuka je i zelenu "dole ispod" davati ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo čitam dosta na forumu, neki koriste limunsku kiselinu (kristaliće), a neki ocat za smanjenje pH vode.. zanima me ima li neki recept koliko octa na koliko vode..? Meni je voda oko 7.5-8 i pokušala sam smanjivati limunskom kiselinom, ali ne mogu dobiti ništa lužnatije od 5 ma koliko malo te limunske kiseline stavila! Npr. počela sam sa prstohvat kiseline na litru vode, bilo je previše kiselo pa sam dodavala vodu, nije pomoglo..na kraju je ispalo da niti na vrh noža limunske kiseline + 3 litre vode nije dalo dobar pH!

Mjerim s onim kapima za akvarij....
 
10.04.2015
6
0
1
27
Dobro, nemogu fotke stavit nece mi prihvatit nes, hvala na pomoci



* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
02.07.2015
3
1
3
40
Previse vode:
marijuana-drooping-overwatered.jpg


over-watering.jpg

Thrip Larvae:
[/QUOTE]
svaka cast prijatelju ovo mi pomaze dosta s obzirom da imam biljcice 12 dana stare,a imam problem kao na slikama sa previse zalivanja..evo i slike te dve malene,a u pitanju su karamelo f1 fast od delicious seeds-a 20150712_151246.jpg 20150712_151254.jpg
tako izgledaju danas..juce pre zalivanja su izgledale ovako,a koristio sam i djubriva tj hesi komplet za uzgoj u azemlji..smuceno i zaliveno po meri..

UK_schemaaarde.jpg
20150710_214928.jpg
20150710_214945.jpg
nadam se da je to zbog toga..ako neko ima neki savet molio bih za pomoc s obzirom da sam dosta neiskusan u ovome,ali imam jaku volju.. hahaa ako to nesto znaci?..inace mi je prvi grow i mislim da su im uslovi super..sajt vam je inace extra i super uradjen..
ako sam sa ovim uradio nesto sto nisam trebao izvinjavam se unapred..
i unapred se zahvaljujem ljudima sa iskustvom i dobrom voljom..
 
02.07.2015
3
1
3
40
Previse vode:
Thrip Larvae:
svaka cast prijatelju ovo mi pomaze dosta s obzirom da imam biljcice 12 dana stare,a imam problem kao na slikama sa previse zalivanja..evo i slike te dve malene,a u pitanju su karamelo f1 fast od delicious seeds-aPogledajte prilog 28682 Pogledajte prilog 28683
tako izgledaju danas..juce pre zalivanja su izgledale ovako,a koristio sam i djubriva tj hesi komplet za uzgoj u azemlji..smuceno i zaliveno po meri..

Pogledajte prilog 28697
Pogledajte prilog 28688
Pogledajte prilog 28689
nadam se da je to zbog toga..ako neko ima neki savet molio bih za pomoc s obzirom da sam dosta neiskusan u ovome,ali imam jaku volju.. hahaa ako to nesto znaci?..inace mi je prvi grow i mislim da su im uslovi super..sajt vam je inace extra i super uradjen..
ako sam sa ovim uradio nesto sto nisam trebao izvinjavam se unapred..
i unapred se zahvaljujem ljudima sa iskustvom i dobrom voljom..[/QUOTE]




usvakom slucaju su zivnule..idu kao lude..hahaaa
 
Poslednja izmena od urednika:
02.07.2015
3
1
3
40
Vidim da sam tu zabrljavio nesto..trebalo je da se odnosi prvenstveno na kalijev post sa 1 stranice sa slikama ostecenih biljki..ali i svima ovde koji su pisali o nacinu i metodama uzgoja..generalno je sve ovde jako korisno...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Imam pitanje za iskusnije članove. Biljka mi na sajtu (outdoor) raste iz da kažem obične zemlje (nije kupovna i nije nešto đubrena) i kad sam pripremao sajt, prekopao sam je dosta u širinu ali nisam išao u dubinu, možda nekih 20-30 cm (kasnije sam pročitao da sam trebao bar 50 cm). Sad me zanima da li da kupim pravu zemlju pa da prekrijem odozgo uz biljku? Da kažem da je fino rasla i narasla dok je bila u vege fazi. Sa kupovnom zemljom bih htio da obezbjedim hranu za cvjetanje. Koristim i plantelu cvijet svakih sedam dana, skoro počeo.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ok. Skoro sam i bacio oko nje jedno desetak klikerćića onih što ih prave koze, onih nuliša crnih :), pratim je nije se bunila, valjda nisam pretjerao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi