Raspršivač svjetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Light spreader
Ovo spada u "advanced" opremu i stvarno se mučim da ju nađem .

Pa ako netko ima nekakav info gdje bi mogao naručiti ove male spravice bio bih zahvalan .

Ovako izgleda


Namjena mu je jednostavna : Treba raspršiti svjetlo pri dnu lampe i eliminirati hot spot koji je najjači točni ispod nje . Samim time bih mogao maximalno približiti lampu vrhovima biljaka ...

http://www.youtube.com/watch?v=2BSFHwP2jPc&feature=related
Našao sam jedan klip na youtube ,ali ništa više ... Pa ako tko zna nešto , neka ovdje posta .

Hvala.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
DIY?
Mogu ti pozajmit bušilicu ak nemaš :p
Inače stvarno ove šiping zafrkancije su koma...ja sam tako odustao od ljubičastog nlite-a kad mi nekad stari crknuo...sry na off
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Haze daj mi malo objasni ovo eov pogledao sam video zapis taj koji si postavio malo pogledo okolo i neznam šta da kažem..

50602.jpg


Kako ti napisa 34# mogu ti i ja dat bušilicu hehehehe...

Jeli cilj ovoga da malo kao razbije direktnu svjetlost i kao na ovoj sliki se čini jednostavno totalno jer nevidim da ovo nešt miče ljevo/desno ili kako već.....

Ako se nevaram jednostavno je za uradit jedino ako nije neku specijalan materijal ovaj mada nebi ni to rekao....
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Cilj je da primakneš lampu maximalno nisko . Rješiš naj jači hot spot točno ispod lampe i da raspršiš svjetlo po daljim kutovima boxa/rooma.


This Spreader sends the light of the bulb back to the reflector, clearly increasing the efficency.




Volio bi da živim na mjestima gdje vuk nosi poštu kao i vi , al ja nisam u mogučnosti mahat bušilicom kada mi prdne . Ali probat ću neki diy izmudrovat .
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
To sam i ja trazio,ali nisam nasao... Problem ko diy varijante je sto bi morao utvrditi koliko svetlosti propustiti a koliko reflektovati gore nazad na reflektor da bi se dobio sto ujednaceniji odnos rasprostiranja svetla. Moze se uraditi,ali bi morao dosta testirati i meriti dok ne dobijes zeljene rezultate. Bez toga bolje ne pokusavaj jer sa pogresnim odnosom mozes dobrano smanjiti lumene i efikasnost lampe... Ima neki lik na ICMAG-u mislim,(probacu veceras da nadjem njegove postove pa ti pustim link),detaljno objasnjeno kako je testirao rasprostiranje svetla u razlicitim situacijama...jednostavno je,samo sto je smarajuce
Ali da je dobra fora dobra je... U idealnim situacijama moze dobitak biti kao da si presao npr sa 400w na 600w
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Hm i mene to zanima; ja sam mislio da je spreader bonus dio za Adjust-A-Wing reflektore i da je prilagođen specijalno za njih?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ima vise vrsta spreader-a,a tesko se nalaze bas zato sto im se potencijal ne pokazuje na svim tipovima...Neke firme uz odredjene vrste reflektora daju i spreader ili postoji kao opcija sto kazes. A najvise odgovara reflektorima na tu semu,mada vidjao sam da ih ubacuju i u cool tube...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa mora postojati neka teroija po kojoj se izračun radi.....
Mada nevidim neki veliki problem oko tog testa i pravljenja ovog raspršivača.....

Ako nađete link ili nešto još super dobro će doći.
U svakom slučaju dobra stvar bacim se i ja na poso oko ovog i vidim šta će se desit....
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
100 kn max u DIY stilu, to su već rekli, ak nemaš bor mašinu čekić i čavle sigurno imaš :)
a ja bi te ogromne novce rađe dao na kultjub ako se već troši.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ali za te pare kupiš cijeli ref.! (ne 100Kn-100E )
Pošto se ne smije reklamirati,prvo pitam,pa onda stavljam link.Jel smijem stavit link grov shopa iz sjeverno nam susjedne države?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Pa raspršivač košta 10 evra ... Nije puno , a nebi volio pravit DIY pa pogršan kut napraviti ili od pogrešnog lima sa krivo izbušenim rupicama .... Jebeš 75kn .

Edit : @ zlo kod njih dobiješ reflektor + raspršivać za 80e
Ali raspršivač sam po sebi je oko 10 e .
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma kužim,to sam onak okruglu cifru puko,jer ih ima više dimenzija,pa tako i cijena.Ali na str. nisam vidio posebno raspršivač-možda imaju...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Evo,malo sam čitao thread na icmag-u (kiLDer-ov link)
:icon_question:
So is that a no with the diffuser? Sorry for asking you posted several times that you had one. I didn't need numbers just whether or not it worked as advertised. The strain I grow is super sensitive, I have AC hoods and temps are super cool they just don't like a lot of light.
:icon_arrow:
Tricks- That would be no. I did use it once, and the table did look nice. Maybe, just maybe there was less of a hot spot. Can't say for sure. They are cheap, maybe try them out yourself this time around on a light or two and see what you think.

Lik je stvarno puno toga testirao,a o ovome nije htio ni pisati.Nemam pojma,možda njegov nije bio dobar-na slici je drugačiji od onog na slici u prvom postu.:icon_confused:
Evo slika: