Rasprava o komercijali

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
pa zato sto je Rafazi_pihe priznati clan nase male zajednice i kao takav dijeli ovdje opceprihvaceno negativno misljenje o komercijalnom uzgoju i posjedovanju iceg, pa tako i nama dragog zelenog stvora.... u prijevodu, ekipa nebi pala da nije radila sa 5-6kg....
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Pa neznam, u članku je i drugi pad: lik s 100g. Uostalom zabranjen je prodaja, proizvodnja i razgovor o komercijali na forumu. I to je OK, sve super, skine "heat" s foruma. Ali kaj ih baš moramo i pljuvati i dodatno ponižavati... :eek:hno: Zakon je nemilosrdan a sad ih i pušači optužuju.
 
29.08.2008
28
2
0
34
samo komentar na postove iznad...

zašto tako brzo donosite zaključke...prosudba o ikome na temelju novinskog članka mi se jednostavno ne cini kao nesto sto bi si jedna toleranta osoba slobodnog uma trebala dopustiti...a svi se olako danas takvima prozivaju..

šta sad oni što puše ponekad trebaju pljuvat po onim pothedima što puše svaki dan...oni koji uzgajaju za sebe trebaju pljuvat po onima što zarađuju time...oni što puše travu trebaju pljuvat po onima što jedu gljive ... i na kraju oni što puše cigare, piju i idu u crkvu trebaju nastavit pljuvat po svem ostalom...
nije mi jasno

naravno da zbog same činjenice da je trava ilegalna često dođe u kontakt s ljudima koji nisu baš najmoralniji ajmo tako rec...ali ne mislite mozda da prerano osuđujete?

samo zato što je neko prodavo travu ne znači da je kriminalac, isto kao što to što neko puši travu ne znači da je kriminalac.
to što se zbog prohibicije često desi da prodavanje trave (i ostalih droga) bude posao nekog pripradnika kriminalne profesije, ne znači da je svako ko prodaje travu kriminalac

ako išta drugo trebali bi se držat zajedno i suosjecat s ljudima koji zbog parsto grama il parsto kila (uopce nije vazno) pa da i na kraju ispadne da smo u biti suosjecali s obicnom kriminalcem. ako zbog ičeg drugog bar zbog toga da znamo ako mi ikad padnemo da ce neko s nama suosjecat ili mozda probat nesto ucinit da nam pomogne.


donedavno sam mislio da SVI koji puše travu skuže ta medijska izdrkavanja i ne obaziru se na te loše pokušaje kreiranja stvarnosti. mislio sam da svako kad napušen sjedne gledat vijesti skuzi koliko ljudi seru. ali sad nisam tako siguran, mnogi samoproklamirani "potheads" su jednako zadrti ko oni što kroje zakone.

što sam htio reč. nemojte pušit ako ne iskorištavate najbolje od ove biljke. a to najbolje je što vas tjera da mislite, htjeli ili ne htjeli. kako god čudno bilo razmišljat u današnjem svijetu ipak probajte razmislit sami a ne samo prihvačat mišljenja od medija. jer ako se mi "potheads" ne znamo držat zajedno, onda stvarno neznam ko može...

kako ono ide?
"prvo su došli po komuniste - šutio sam - jer nisam bio komunist. onda su došli po židove - šutio sam - jer nisam bio židov. onda su došli po sindikaliste - šutio sam - jer nisam bio sindikalist. onda su došli po katolike - šutio sam - zato što sam bio protestant. onda su došli po protestante, po mene - ali više nitko nije ostao da nešto kaže."
(to je onaj protestantski svečenik u njemačkoj - tak neš ide)


poanta svega je da prekinete srat i držite se zajedno.

jer bez obzira kakva je osoba - NITKO ne zaslužuje u zatvor zbog malo korova :)



(ispričavam se zbog predugog posta :) )
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa uglavnom ja se slažem s osnovnom misli hicksa i angela. Nemaju svi uvjete za uzgoj i zato moraju kupiti od nekoga, a netko mora prodati, pošto to nemože legalno onda će to biti ilegalno i nemoš si pomoći. Nebi sad o moralu i kriminalnim radnjama. Forum se ogradio od komercijale prvenstveno zbog toga da nas murija zbog njih ne uzme pod povečalo.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Također se slažem s gore navedenim idejama oko komercijalnog uzgoja. Da nema njih ja ne bi mogao pušiti marihuanu.
Što se tiče foruma shvatljivo je zašto se izbjegavaju teme o komercijalnome uzgoju.
Ovako inače meni nije jasno odakle ta mržnja prema tržišnim proizvođačima.
Mogli bi možda neku temu za raspravu o tome otvorit, dok god budemo pristojni.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
2braniocima dilera


pa što im ne popušite još kad vam uzmu pare za smeće (95% krš otrovni)

imam utisak da dosta ljudi ovdje nema pojma što je dobra trava
samo da ih puca dilerska
posadite nešto svudje njive okolo
nego mrzi vas pa plaćate i pušite sranje živo
plus branite trovače koji vam uzimaju pare

sado mazo ?
 
29.08.2008
28
2
0
34
razumijem zaš se vutra.org ograđuje od komercijalnog uzgoja.

ali mi nije jasno kako se neko kom piše da je "pluća organizacije" može radovat tome što je neko pao i eventualno završio u zatvoru zbog trave.


trebo bi se borit protiv toga, a on se raduje.
al baš mi jako nije jasna ta logika :D
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Jao tragičari, što ste se kao hijene uhvatili jedne moje izjave? Ajde rađe kod dilera pa kupite malo korova da vas smiri... Naravno, cijena sitnica, kvaliteta prvoklasna!

Nije mi jasno na koji ste način iz moje izjave uspjeli iščitati pljuvanje, ponižavanje, vrijeđanje, radovanje i tome slično. Pa zar ste slijepi?? Svatko normalan će shvatiti da se u tom istom postu krije velika doza neozbiljnosti.

Ali da se zna, čisto da vam bude lakše - moj komentar nije upućen toliko stanovitim ljudima o kojima se govori u ovom slučaju već SVIM komercijalistima i CIJELOM sistemu koji omogućava takve maligne društvene pojave!

Pa branite ih kao da nemate s njima nikakvog iskustva ili ste pak možda i vi sami jedni od njih!?

Je li vam se ikad dogodilo da vam je komercijalist kao klincu od 13 godina nudio bombončiće, slićice, bijelo ili žuto zato jer trenutačno nije bilo trave?

Je li vam se kada dogodilo da vam je prijatelj na takvu ponudu odgovorio potvrdno, i da ga dan danas moraš gledati kako se šeće kvartom pričajući sam sa sobom i konstantno ponavljajući jedne te iste rečenice?

Je li vam se kada dogodilo da vam komercijalist kao djetetu od 13-14 godina proda 50 ili 100 grama najgore albanke, pljesnjive i špricane pesticidima koja ne da UDARA nego tako LUPAAAA da to više nema veze nikakve veze sa travom??

Je li vam se kada dogodilo da komercijalist 12 godina starom dječaku kojeg poznajete ''prijateljski'' savjetuje da se nasnifa ljepila kad mu već nema za prodati trave?

Je li vam se kada dogodilo da takva osoba od snifanja ljepila umre i da dan danas moraš gledati tužna lica njegovih roditelja i njegovog brata??? Jel mu vi palite svijeće na grobu?????



A što se tiče pluća i pluća organizacije, kroz moja je u mlađim danima prošlo više komercijalnog dima nego što će kroz vaša proči ikada, a do ovih drugih mi i nije nešto stalo. Slobodno neka ih dodijele vama kad ste takvi uzorni forumaši. Možda da pozovete i neke prijatelje komercijaliste da se učlane na forum, pa da ih administratori po hitnom postupku postave za supermoderatore??

Ako administratori misle da sam na bilo koji način povrijedio pravilnik ili na bilo koji način bacio loše svjetlo na forum, razriješite me svih ovlasti ili me pak banajte, po želji!



PEACE & RESPECT svima koji kuže! :maryjane:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Bravo Bille tak nešto sam i ja želio reči. Ti dečki su sad u velikim govnima i morat če se jebeno potrudit da izbjegnu zatvor... vadit kredite za odvjetnika i potucat se po sudovima.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ajme drame. Ljudi pa ovo je internet nek svatko govori šta oće (unutar PRAVILNIKA naravno), i nek mu svatko odgovori šta oće. Kršimo pravila samo po tome što smo u debelom OffTopicu.
Sorry Rafazi nemoj se niš ljutiti, niš osobno :)
 
29.08.2008
28
2
0
34
Je li vam se ikad dogodilo da vam diler donese dim, ostane zapalit i napravi prejebene palačinke?

(meni je, nekidan)


ovo nije bilo ništa osobno. al stvarno ništa osobno, nemojte se vrijeđat.


samo sam htio reč da nisu svi dileri loši ljudi koji samo vrebaju uništit mlade živote. to je iskrivljena slika o ljudima koji se komercijalno bave marihuanom.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Bill Hicks je napisao(la):
Je li vam se ikad dogodilo da vam diler donese dim, ostane zapalit i napravi prejebene palačinke?

(meni je, nekidan)

O čemu ti pričaš i kako uopće imaš obraza valjati takve gluposti?

Pa rasprava je počela od pojma ''komercijalist'' koji je znatno širi pojam od pojma ''diler''.
Ti govoriš o kvartovskom dilerčiću koji radi s 50-100gr, a ne o komercijalistu. Što se uopće javljaš kad nisi na čisto s pojmovima?

Ma zašto se uopće trudim... :eek:hno:
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
SuperAngel je napisao(la):
Ti dečki su sad u velikim govnima i morat če se jebeno potrudit da izbjegnu zatvor... vadit kredite za odvjetnika i potucat se po sudovima.

Da stvarno, baš ih žalim. Baš kao što oni žale tebe ili bilo koga drugoga. Stvarno im se treba nakloniti, skinuti kapu, jer oni su pravi aktivisti, srca su im čista, a ciljevi plemeniti. Uistinu se brižno brinu da ono što proizvode i prodaju bude kvalitetno i neškodljivo po ljudsko zdravlje, a isto tako paze da taj isti proizvod plasiraju samo onima kojima neće biti na štetu.


Ma zaboli njih ona stvarčica, njima je do NOVCA. No vode ih nikakvi plemeniti ciljevi, samo NOVAC!


Što se ove teme tiče, ja sam svoje napisao i lijepo molim nemojte me više uvlačiti u raspravu.

Hvala!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
mudro zbori kolega zhiraf
greska je sentimentalno gledat na situaciju samo zato jer su likovi pali radi trave..
ipak velike operacije pokrece glad za materijalnim, a takav soj ljudi pokrece ovo kapitalisticko cudoviste koje nazivamo covjecanstvom..

s druge strane ni 50-100g type dilera nebi moglo bit bez "velikih riba".. dakle.. zlo su, al da tog zla nema cinjenica je da bi ja do dana danasnjeg o travi imao zatucano lazno misljenje jer ju nebi imao priliku probati i otkriti SVOJU, tj. jedinu pravu istinu o toj biljci.

no nemojmo se foksirati na komercijaliste, dilere, usere i slicno.. pravi problem je u zakonodavstvu koje je covjeku oduzelo najosnovnija zivotna prava na vjeru, medicinu i zivot po vlastitim uvjerenjima.. komercijalisti i ove prepirke koje izbijaju medju nama su samo simptom te uzasne bolesti..

so group hug, kiss & make up & prestanite srat jer cu vam oci pokopati noge polomit i tako to sve uzasno i strasno sta se kaze :costumed-smiley-027
icon10.gif
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
a gle..

komercijalisti su zato kaj nemaju bas drugog izbora.. lakse im je tak riskirat i zaradit na brzinu gro nego se mucit ko sugavi robot cijeli zivot za placu od koje jedva da imas za zrak platit... T_T

a i krivo ste to skuzili.. jedini razlog zbog cega oni prodaju jest zato sto nije legalno.. odnosno.. drzava ne zaradjuje na tome.. vec se "pravi vazna" i hvata ih kako bi izgledalo da ipak "nesto radi"..

a mogla bi zaradit..

i imam jedno malo pitanje za sve vas "komercial hejtere"...

dali vi isto tak mrzite onu ekipu kaj u amsterdamu uzgajaju kile i kile za coffe shopove?
:D

mislim da ne :)
hvala :D

ovi nasi su debilni jer uzgajaju lose i jos si zivot sjebu s tim.. a i kak marc emery kaze.. overgrow the goverment :D nije bitno kak :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Osobno neam nista protiv dilera (vutre), ljudi su ko i svi mi, ima i dobrih deckiju, ali brate ako zaradjujes 20+ iljada kuna mjesecno, pa necu te ja zalit kad padnes i bace te u buxu
to je rizik kojeg su dobro svjesni i ne kuzim zasto bi groweri i smokeri trebali zalit za njima?

ljudi nabavite si hps i ormar i bok
to je najbolji nacin da izbjegnemo ovakve rasprave
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Džidžadžojac je napisao(la):
Ne žive svi u nekoj zabiti pa da su njive oko nas na sve strane. Kakvo razmišljanje imaš ne mogu da verujem.

nikome ne treba više od pola sata pa neka je i sat do prirode ili griješim ?
ako se dobro sjećam dje si ti tu je baš plodno i treba ti manje od pola sata
plus imaš vodu blizu
reci mi grad na balkanu pa da ti dam opciju ako je ne vidiš