Rast cena? Zadnji voz za legalizaciju?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.10.2011
12
0
0
34
[video=youtube;citzRjwk-sQ]http://www.youtube.com/watch?v=citzRjwk-sQ[/video]



Can you imagine your Internet Service Provider policing everything you do online?
Can you imagine generic drugs that could save lives being banned?
Can you imagine seeds that could feed 1000's being controlled and withheld in the name of patents?


This will become reality with ACTA.


ACTA is the Anti Counterfeiting Trade Agreement.
Disguised as a Trade Agreement, ACTA goes much, much further than that.


For the past 3 years, ACTA has been negotiated in secret by 39 countries.
But the negotiators are not democratically elected representatives.
They don't represent us, but they are deciding laws behind our backs.


Bypassing our democratic processes, they impose new criminal sanctions to stop online file sharing.


ACTA aims to make Internet Service & Access Providers legally responsible for what their users do online, turning them into Private Copyright Police & Judge, censoring their networks.
The chilling effects on free speech would be terrible.


In the name of patents, ACTA would give large corporations the power to stop generic drugs before they reach them people who need them, and stop the use of certain seeds for crops.


The European Parliament will soon vote on ACTA.
This vote will be the occasion to say no once and for all to this dangerous treaty.
As citizens, we must urge our representatives to reject ACTA.

Vidite o cemu se radi,ne trebam nista da objasnjvam...
Mene je ovo malo navelo na filozofiranje i razmisljanje...
Prema ovome plan je da se kontrolisu stvari kao sto su piraterija,narucivanje (legalnih) lekova i (legalnog) semenja preko neta,sto znaci da bi bilo kakvo narucivanje semenki kanabisa bilo teoretski ne moguce,sto bi znacilo da bi bilo kakvo uzgajanje izvan zemalja u kojima je zakonom dozvoljeno bilo visestruko otezano, a logicna posledica toga bi bio dramaticni rast cena (5-10 puta,ne mogu da ni da predpostavim koliko).

A rast cena bi samim tim znacio manje korisnika, a manje korisnika bi znacilo manje aktivista,VISESTRUKO manje aktivista,i uopsteno ljudi koji se na bilo koji nacin bave kanabisom u pravcu legalizacije.

Ukratko.....iz moje perspektive: ACTA--->20x teze doci do kvalitetnog semena,ili bilo kakvog semena uposte---->nenoramalan rast cena----->visestruko manje korisnika---->visestruko manje ljudi koji se na bilo koji nacin bave legalizacijom

Sve u svemu,cak i kad bi sve ovo otislo ovim togom,da bi dosli do ove krajnosti ,trebalo bi da prodje najmanje 10+ godina ako ne i vise,sto nije malo vremena....

I naravno,sve gledam hipoteticki (po mom misljenu,sanse da bilo sta ovog tipa dodje na snagu su minimalne), I mozda sam i previse otisao u krajnost sa filozofiranjem,ali to su sam neka moja razmisljanja u trenucima dosade koja sam hteo sa vama da podelim da mi kazete sta vi mislite o tome?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Sve ovo što si naveo može biti tako ali i drugačije...
Povećat će se broj uzgajivača za osobne potrebe,policije će imati puno posla a samim time će biti i zatvori puniji....
Da bi zatvori bili puni moraju se ili proširiti ili napraviti novi....
I tako je Marihuana omogućila rast gospodarstva,svi rade,svi su grane gospodarstva oživile....itd,itd
Uhhhh,fina ova jutarnja:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Interesantan post!
Kako kaže Ven, može biti tako, a i ne mora. U svakom slučaju, zanimljivo je ovo stajalište. Ima li kakvih diskusija? Jesi istražio malo?