Rastafarijancima dozvoljena marihuana

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.806
147
88
45
www.legalizacija.org

Rim - Italijanski Kasacioni sud odlučio je da pobornici rastafarijanske religije ne mogu da se tretiraju kao svi ostali ljudi kada se radi o posedovanju i pušenju marihuane i na taj način poništio presudu prvostepenog suda u Peruđi koji je jednog rege muzičara s Jamajke osudio na 16 meseci zatvora zbog posedovanja te lake droge.
Policija je kod muzičara pronašla dovoljno marihuane da se smota najmanje 70 "džointa", što prema italijanskom zakonu predstavlja krivično delo. Kasacioni sud je, međutim, prihvatio sugestiju odbrane da je za rastafarijance marihuana "sveta trava" i u obrazloženju presude naveo da bi njima trebalo omogućiti da bez zakonskih posledica poseduju veću količinu te droge.
"Na prvom suđenju nije dokazano da je optuženi prodavao marihuanu, što bi bio opravdan razlog za presudu. Što se posedovanja tiče, verujemo da bi rastafarijanci trebalo da budu izuzetak, jer marihuana za njih stvarno jeste sveta trava", navodi se u presudi Kasacionog suda, koji je predmet vratio sudu u Firenci.
Rastafarijanska religija nastala je na Jamajci tridesetih godina prošlog veka, a duhovna domovina im je Etiopija. Rastafarijanci, kojima je pripadao i legendarni rege muzičar Bob Marli, proglasili su bivšeg cara Etiopije Hajla Selasija za božanstvo. Marihuanu su proglasili za svetu biljku zbog toga što je ona, prema legendi, rasla na grobu kralja Solomona. FONET

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
518
13
0
33
licemjerje...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
cekaj jel onda trava valja ili nevalja??? sto su oni tako posebni da mogu duvat???

• Sviđa mi se
Reactions: VutropuhacSrbija

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.498
51
0
35
Moram naucit detalje svoje nove religije sto prije moguce.. nedaj rastafa boze zla, al bolje "nova religija" svojom voljom nego nova "gajba" njihovom. Nadam se da ce i hrvatsko pravosudje ovakve slucajeve uzeti u obzir.

• Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
OP
OP
GreenMan

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.806
147
88
45
www.legalizacija.org
DinkoCentar je napisao(la):
vec ima ovo u topiku "vesti iz novina"...

Ucinilo mi se da nije bas klasicna vest...ovo je ipak presedan i u dalekoj buducnosti mozda osnov za neke stvari... pa reko' mozda bi bilo lepo da je svi vide...izvinite molim vas.

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.238
94
73
39
Ex,imam i ja celu diskografiju Marlija kao i jos puno fajlova ali to nije ono sto treba...

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.238
94
73
39
Aaa...Pa da kazemo da je marva najveci fan...znate li vi kolkle on dredove ima??? :)

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
6
0
29
ugalvnm svi cemo napravit dredove i idemo u italiju...to je to...
woohoooo vutra meeting u Rimu :D

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.108
16.932
398
38
Tacna
Ja sam se na zadnjem popisu stanovništva iz 2011 izjasnio po vjeroispovjesti rastafarijanac i nije bilo nikakvih problema. Bitno je ono u šta vjeruješ a ne kako izgledaš.

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
355
1.361
143
Universe
zasto bi bili rastafarijanci? Ovako kao ne pusite ili sta? Usput, negdje sam cito da rastafarijanci bijelce smatraju vragovima :) ako vam je toliko do toga, napravite svoju religiju, sa marihuanom kao necim svetim i eto rjesen problem...glupo je i maloumno uopce razmisljat kako bi se prebacio na drugu vjeru cisto iz razloga da mozes legalno pusit...to mi je vise kao ismijavanje i ruganje njihove religije...dobro, svako ima svoje glediste ali iz mog to tako izgleda...bez uvrede ikome ;) peace

• Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.108
16.932
398
38
Tacna
Haha. Rastafarizam je krenuo kao pokret ili ti pobuna protiv Babilona (pogrdni naziv za bijelce). Danas je rastafarizam vjera i način življenja koju prihvaćaju mnogi diljem svijeta, i crnci i bijelci, a Babilon se danas u toj kulturi definira kao nešta negativno (policija, vlast, korporacije). Oni se zalažu sa slobodu, poštovanje, jednakost svih ljudi i mir, te imaju snažan osjećaj zajednice. Pokret je iznikao iz mržnje prema bijelcima i dan danas nosi ožiljke toga vremena, ali danas je to nešta sasvim drugo nego 1900-tih. U to doba ti ljudi su se borili protiv robstva koje je na žalost naša iskvarena rasa pokrenula. Bio sam na Jamaici, obišao njihove muzeje, upoznao njihove običaje, posjetio njihove hramove i bio sam dirnut sudminom tih ljudi.
Jah bless you :hippy:

• Sviđa mi se
Reactions: Shlaym