Rastafarijancima dozvoljena marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
spacer.gif

Rim - Italijanski Kasacioni sud odlučio je da pobornici rastafarijanske religije ne mogu da se tretiraju kao svi ostali ljudi kada se radi o posedovanju i pušenju marihuane i na taj način poništio presudu prvostepenog suda u Peruđi koji je jednog rege muzičara s Jamajke osudio na 16 meseci zatvora zbog posedovanja te lake droge.
Policija je kod muzičara pronašla dovoljno marihuane da se smota najmanje 70 "džointa", što prema italijanskom zakonu predstavlja krivično delo. Kasacioni sud je, međutim, prihvatio sugestiju odbrane da je za rastafarijance marihuana "sveta trava" i u obrazloženju presude naveo da bi njima trebalo omogućiti da bez zakonskih posledica poseduju veću količinu te droge.
"Na prvom suđenju nije dokazano da je optuženi prodavao marihuanu, što bi bio opravdan razlog za presudu. Što se posedovanja tiče, verujemo da bi rastafarijanci trebalo da budu izuzetak, jer marihuana za njih stvarno jeste sveta trava", navodi se u presudi Kasacionog suda, koji je predmet vratio sudu u Firenci.
Rastafarijanska religija nastala je na Jamajci tridesetih godina prošlog veka, a duhovna domovina im je Etiopija. Rastafarijanci, kojima je pripadao i legendarni rege muzičar Bob Marli, proglasili su bivšeg cara Etiopije Hajla Selasija za božanstvo. Marihuanu su proglasili za svetu biljku zbog toga što je ona, prema legendi, rasla na grobu kralja Solomona. FONET
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Moram naucit detalje svoje nove religije sto prije moguce.. nedaj rastafa boze zla, al bolje "nova religija" svojom voljom nego nova "gajba" njihovom. Nadam se da ce i hrvatsko pravosudje ovakve slucajeve uzeti u obzir.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
zasto bi bili rastafarijanci? Ovako kao ne pusite ili sta? Usput, negdje sam cito da rastafarijanci bijelce smatraju vragovima :) ako vam je toliko do toga, napravite svoju religiju, sa marihuanom kao necim svetim i eto rjesen problem...glupo je i maloumno uopce razmisljat kako bi se prebacio na drugu vjeru cisto iz razloga da mozes legalno pusit...to mi je vise kao ismijavanje i ruganje njihove religije...dobro, svako ima svoje glediste ali iz mog to tako izgleda...bez uvrede ikome ;) peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Haha. Rastafarizam je krenuo kao pokret ili ti pobuna protiv Babilona (pogrdni naziv za bijelce). Danas je rastafarizam vjera i način življenja koju prihvaćaju mnogi diljem svijeta, i crnci i bijelci, a Babilon se danas u toj kulturi definira kao nešta negativno (policija, vlast, korporacije). Oni se zalažu sa slobodu, poštovanje, jednakost svih ljudi i mir, te imaju snažan osjećaj zajednice. Pokret je iznikao iz mržnje prema bijelcima i dan danas nosi ožiljke toga vremena, ali danas je to nešta sasvim drugo nego 1900-tih. U to doba ti ljudi su se borili protiv robstva koje je na žalost naša iskvarena rasa pokrenula. Bio sam na Jamaici, obišao njihove muzeje, upoznao njihove običaje, posjetio njihove hramove i bio sam dirnut sudminom tih ljudi.
Jah bless you :hippy:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shlaym