Rastafarijanizam proglasen za sektu od strane SPC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
"Позадина

Оснивач Растафариaнизмa је Маркус Гарви, вођа црначког покрета, док су му корени са Јамајке. "Гарвијев дом" и "Црни" су саветовани да се идентификују са лутајућим племенима Израела и да посматрају Етиопију као своју обећану земљу. Ларсон каже: Растафариaнци верују да су реинкарнирани Хебреји, синови и кћери Јаха, и наследници библијских Ираелита. - Ларсонова Нова књига о куловима - с.342.

Гарви је прорицао да ће афрички краљ бити крунисан као вођа - црни месија. Регент Рас Тафари, објавио је 1930 своју породичну лозу са краљем Соломоном и Краљицом Шибом. Крунисан је као краљ Етипоије и тада мења име у Хаиле Селасие, што значи "Моћ Светога Тројства"........."

Opširnije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: puffed chef

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
auf... sorry... samo sam kopirao tekst

evo sta je translit.ru preveo:

RASTAFARIANIZAM

Pozadina

Osnivach Rastafarianizma јe Markus Garvi, voђa crnachkog pokreta, dok su mu koreni sa Јamaјke. "Garviјev dom" i "Crni" su savetovani da se identifikuјu sa lutaјuћim plemenima Izraela i da posmatraјu Etiopiјu kao svoјu obeћanu zemљu. Larson kazhe: Rastafarianci veruјu da su reinkarnirani Xebreјi, sinovi i kћeri Јaxa, i naslednici bibliјskix Iraelita. - Larsonova Nova kњiga o kulovima - s.342.

Garvi јe proricao da ћe africhki kraљ biti krunisan kao voђa - crni mesiјa. Regent Ras Tafari, obјavio јe 1930 svoјu porodichnu lozu sa kraљem Solomonom i Kraљicom SHibom. Krunisan јe kao kraљ Etipoiјe i tada meњa ime u Xaile Selasie, shto znachi "Moћ Svetoga Troјstva".

Verovaњa

Rastafarianizam јe vera koјa јe zhivela vishe nego shto јe zabelezheno. To јe meshavina etiopskoga Xrishћanstva, starozavetnog Јudaizma, animizma (davaњe zhivoga duxa biљkama) i spiritizma. Danas nema poјedinachnog, glavnog autoriteta i mnogi koјe vidite sa prepoznatљivim stilom shishaњa ne praktikuјu Rastafarizam.

Xrishћanstvo se posmatra kao vera beloga choveka koјa se ne obazire na sociјalnu nepravdu prema crnacima, јer chak јe i Isus bio belac.

Po Rastafarianisti&
#1095;kom tumacheњu zapisa, zapadni svet ћe biti unishten u bliskoј buduћnosti. Њixov bog - Xaile Selasie, kome se obraћaјu kao Џaxu ili "kraљu kraљeva" i "gospodaru gospodara", јe mesiјa koјi se vratio. Iako јe Selasiјe mrtav veћ chitavu deceniјu, Rastas vјeruјe da ћe on vaskrsnuti iz mrtvix.
Praksa

Њixov prepoznatљiv stil shishaњa simbolizira јaњeћu vunu, Xaili Selasiјe јe јagњe ili sveti bog. Veruјe se da јe i inkarnaciјa Isusa, mesiјa koјi se vratio. Obozhavaјu ga kao boga i veruјu da ћe uskrsnuti. Neki chak vјeruјu da јe i daљe zhiv јer њegovo telo niti grob nikada nisu pronaђeni.

Bob Marli јe smatran od mnogix Rastafariјanac&#
1072;, za proroka - predstavio јe Rege muziku. Rege znachi "kraљu" ili "za kraљa" i chesto propagira obozhavaњe lazhnoga boga, crnu revoluciјu i pusheњe marixuane. Za poruka se vјeruјe da јe bibliјska i put za dosezaњe Boga.

Rege na latinskom znachi "za kraљa", u Marliјevu muziku utkane su јake Rastafarianiske poruke da oxrabre obozhavaњe Xailia Selasiјa, pusheњe svetix trava i shishaњe kose u karakteristichn&#
1080;m pletenicama nazvanim - dredloks "dreadlocks."

Mnogi, ali ne svi, propagiraјu mrzhњu prema belcima.

Sa engleskog: Boris Miћiћ

neka slova je ostavio cirilichna, ali skontacete...

odgovor vox-a je pisan latinicom ;)
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..bijah jednom prilikom na stranici katolicke crkve ovde i naidjoh na forum.. covece, sto se tamo pise, ne samo za rastafarijance nego i za sve koji su ne katolici.. e covece, uzas jedan opci..
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Malo zesce budale...A kada bi bar znali onaj minimum od 10. Bozjih zapovesti i kad bi se toga pridrzavali bili bi mnogo pametniji.Kunu se u te stvari a sami ih se ne pridrzavaju.Bruka i sramota.
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
tu bih se slozio crkva je skrenula totalno tipa propagiranje nacionalizma i slicno postali su sami sebi kontradiktorni
 
12.07.2005
41
9
0
43
www.erowid.org
Promaklo mi jedno "s", greskom. :)

Procitah to i procitah i ranije dosta textova no i dalje mi nije jasno.
Inace, nemam apsolutno nista protiv rastafarijanstva te poklonika istog (cak naprotiv), no ovo je sitnica koja me prilicno zbunjuje.
A, tesko je i da mogu svoju zbunjenost opravdati nedovoljnom kolicinom informacija, posto sam prilicno nacitan (posebno sto se povijesti tice), tako da sam i dalje u mraku sto se ove teme tice.

Nadam se da ce se naci dobra dusa koja ce mi to barem pokusati razjasniti. ;)
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
da li ti uopste znas sta je sekta? ne priznajemo rastafarijanizam za sektu zato sto kad god neko cuje "sekta" misli na tzv. crne sekte (ili kako vec) i odmah misli da je to neshto loshe...

@MTA_MAX: onda ne kontam... :)
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Sekte su organizacije koje ne pripadaju ni jednoj priznatoj veri tj. to su organizacije koje imaju versko delovanje, u cilju prikuplanja materijalnih sredstava za dalje razvijanje organizacije.Sustina je da su osnovane kao pandan ili zamena za postojece vere protiv kojih se sve crkve bore.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Nisu sve sekte iste i nemaju istu idolopoklonsku demagogiju, mnoge deluju razlicito,mnoge su slicne , ali svima je isti cilj kao i politickim partijama ,ato je: sto vece clanstvo tj. manipulacija sto veceg broja ljudi.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Svi misle da sekte idu okolo i ubijaju ljude-kako kazes- zato sto mi ucimo da su sekte otpad priznatih religija.Samo po sebi otpad nije dobar i (pametni)ljudi beze od njega.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Avrame pazi kako se ponasas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ovaj sajt propagira pravo na slobodno misljenje a ti to ne dozvoljavas , brises moje poruke uz pretnju nekakvim sankcijama,pravi si amerikanac jebem te.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Nemam pojma ko su i sta su rastafarajci i ne zanima me ,samo se pitam kakva vas to vutra radi pa se tripujete na rastafarajce?
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Podelicemo se ako pocnemo da pricamo o religiji sto nije cilj ovog sajta , mislim da treba da zaobidjemo ovakve teme jer nisu predmet rasprave na ovom sajtu i da se ujedinimo oko jedne stvari a to je: LEGALIZACIJA.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Svi misle da sekte idu okolo i ubijaju ljude-kako kazes- zato sto mi ucimo da su sekte otpad priznatih religija.Samo po sebi otpad nije dobar i (pametni)ljudi beze od njega.

Pa lose su te uchili... Sekte nisu otpad kako ih nazivas vec su to religije koje nisu priznate u svetu

Avrame pazi kako se ponasas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ovaj sajt propagira pravo na slobodno misljenje a ti to ne dozvoljavas , brises moje poruke uz pretnju nekakvim sankcijama,pravi si amerikanac jebem te.

Zato sto siris mrznju... Zato si zasad i banovan... I evo, opet psujes... Eh da, nisam amerikanac...

Nemam pojma ko su i sta su rastafarajci i ne zanima me ,samo se pitam kakva vas to vutra radi pa se tripujete na rastafarajce?

To nema veze sa vutrom, a ako ne znas sta su rastafarijanci, onda nemoj nishta da pishesh - bolje po tebe

Podelicemo se ako pocnemo da pricamo o religiji sto nije cilj ovog sajta , mislim da treba da zaobidjemo ovakve teme jer nisu predmet rasprave na ovom sajtu i da se ujedinimo oko jedne stvari a to je: LEGALIZACIJA.

O tome pricaju ljudi koji zele da pricaju o tome. Ako ne zelis da diskutujes o tome -> zaobidji ovu temu.