Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Ravna Zemlja

Diskusija u 'Putovanje na mentalnim talasima' započeta od Triptank, 15.10.2016.

Status teme:
Zatvorena za pisanje odgovora.
  1. Triptank

Triptank Pungent terp seeker

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Već nekih par mjeseci proučavam temu ravne zemlje, odnosno teorije da zemlja nije globus nego ravna ploča. Sada mogu sa sigurnošću reći da sam duboko uvjeren kako je zemlja ravna i u obliku diska, te smatram da je teorija o globusu izmišljotina za koju ne postoje nikakvi dokazi. Letovi u svemir, na mjesec, međunarodne svemirske stanice, svemirski programi- mislim da je sve u vezi astronauta i istraživanja svemira jedna velika obmana.
    Ima li još koji član vutre ravnozemljaš?
    bilo bi mi drago da se što više članova uključi u ovu raspravu :D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  2. Meskalito

Meskalito Moze i drugacije ...
    Moderator

Učlanjen(a):
    08.10.2008
    Poruka:
    888
    Sviđa im se:
    1.015
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.183 / 0 / -0
    Da li smo svi sa iste strane ploče , ili su kinezi sa suprotne ? Nekad sam cuo da celu tu ploču nosi neka kornjača ;)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 9
    • Slažem se Slažem se x 1
  3. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Sarkastičan komentar, ali nije bed ja ću svejedno odgovorit. Svi smo s iste strane, kornjaču nisam vidio, ali isto tako nisam vidio ni zakrivljenost horizonta ;)
    Evo da dočaram kako to otprilike izgleda:

Spreman sam na još sarkastičnih pitanja :)

4. Meskalito

Meskalito Moze i drugacije ...
    Moderator

Učlanjen(a):
    08.10.2008
    Poruka:
    888
    Sviđa im se:
    1.015
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.183 / 0 / -0
    Ma sve ok , ali da je ravna verovatno bi postojao i kraj te ploche , tkz kraj sveta , gde bi mogli da napravimo neko okupljanje u buducnosti ako nije daleko :)

• Slažem se Slažem se x 2
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  5. Cvjetno drustvo

Cvjetno drustvo Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    27.12.2011
    Poruka:
    1.522
    Sviđa im se:
    2.806
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.111 / 2 / -1
    ne vjerujem da je zemlja ravna,al vjerujem da postoji nesto slicno tamo daleko...super tema da malo i o tom raspravimo...al bilo je negdje po forumu rasprave[​IMG]

Poslednja izmena: 15.10.2016
  6. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Kraj zemlje kažeš, naravno da postoji, ali mi ne možemo pobjeći sa zemlje.iznad nas je neprobojni svod kao kupola. Ekspedicija admirala Birda na antarktiku, i stvari koje su se izdogađale nakon te ekspedicije kao sporazum kojeg su potpisale do sada sve države, u kojem se izričito zabranjuju ekspedicije i istraživanje antarktike... možeš do određene udaljenosti i onda nabasa vojska i kaže ajmo nazad ili letite u zrak hehe.. također nakon Birdove ekspedicije su se počeli razvija ti svemirski programi kroz koje kradu milijarde dolara a još uvjek ne postoji niti jedna slika zemlje iz svemira, a kamoli real time snimanje zemlje iz satelita koji također ne postoje, daju nam samo CGI animacije malo bolje nego na playstationu haha!sunce i mjesec su unutar kupole koja nam je iznad glava i oko nas, puno puno bliže nego što su nam rekli u školi. :) Van Allanov pojas radijacije koji nema šanse da prođe nikakva letjelica ili svemirski brod. Znači tu smo na zemlji i prodaju nam fore o svemirskim programima, CGI animacije iz NASA-e po kojima se iz godine u godinu vidi kako nas smatraju ovcama. U školi su nas učili šta je u centru zemlje, na dubini od nekoliko stotina kilometara, a kolika je najveća dubina do koje smo uspjeli u povijesti prokopati? -10 kilometara. I ne ide dalje. Ali oni znaju šta se nalazi 100 i više kilometara ispod zemlje, kako da ne. :)

Do dana današnjeg ne postoji niti jedan jedini DOKAZ ( ne pretpostavka) da živimo na globusu koji se vrti oko svoje osi ogromnom brzinom i skupa sa sunčevim sustavom piči kroz svemir brzinom hiljada km/h. Niti jedan. Potražite i iznenadit ćete se

• Informativno Informativno x 2
  7. Zelenko63

Zelenko63 LowerGrower
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    13.10.2013
    Poruka:
    1.478
    Sviđa im se:
    6.403
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +7.236 / 3 / -0
    :zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda:::zvezda::

• Slažem se Slažem se x 3
  8. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Nasa hollywood:

:

Dave Murphy intervju o ravnoj zemlji s prijevodom da svi razumiju:

Ima materijala za istraživat jako puno, ali ovo za početak otvara oči :)
    I ja sam bio skeptičan u stilu- ma kakva ravna zemlja to su gluposti, sad mi je u glavi drugačija zamisao svega toga od one kojom smo indoktrinirani od ranog djetinjstva :)

9. -BäR-!

-BäR-! -skill from hill-

Učlanjen(a):
    13.01.2016
    Poruka:
    267
    Sviđa im se:
    861
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +998 / 0 / -0
    U zadnje vrijeme sve češče čujem da je Zemlja ravna i argumenti koji se nude za to su prilično na mjestu.
    U davna vremena kad su ljudi imali znanja kako napraviti piramide i ostale gradjevine koje ni današnja tehnologija ne može napraviti,kad su znali sve o mikro i makro svijetu,kad se znalo više o ljudima,biljkama,životinjama,njihovom funkcioniranju,medjusobnom djelovanju,kad su znali da zakoni fizike nisu čvrsti i da se njima može manipulirati (levitacija,bilokacija...) da skratim priču,kad su stare civilizacije imali više znanja o svemu tad su vjerovali/znali da je zemlja ravna ploča tako da vjerujem da tu ima nešto.
    Osobno nemogu pojmiti da je zemlja ravna. Ako je to istina,tko i zašto ima koristi od toga da je Zemlja kugla a ne ploča,zašto nas se krivo uči,što se skriva ...?
    :zvezda:::zvezda:::zvezda::

10. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Objasnio je to što pitaš Dave Murphy u ovom videu što sam stavio gore, prijevod na hrvatskom. Ali evo još jedan kratki koji će ti možda odgovorit na pitanje:

11. Greenland

Greenland . . . majstor svih zanata . . .

Učlanjen(a):
    11.01.2016
    Poruka:
    250
    Sviđa im se:
    1.066
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.156 / 1 / -0
    @Triptank, mislim da treba da smanjiš malo sa pušenjem. Mnogo jaka džeja u velikim količinama hoće da se poigrava sa mozgom :D

Šalim se inače, nema ljutiš ;)

Ali cela ova priča me podseća kao kad su drevni vanzemaljci bili popularni :makaze:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  12. -BäR-!

-BäR-! -skill from hill-

Učlanjen(a):
    13.01.2016
    Poruka:
    267
    Sviđa im se:
    861
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +998 / 0 / -0
    A ako se ide po teoriji da je sve matrix,da je java samo iluzijska zavjesa i da kolektivnim mislima oblikujemo stvarnost onda je moguće da smo kolektivnom sviješču napravili kuglu od Zemlje a možda ne postoji ni kugla ni ploča... Toliko teorija ima za svaki aspekt nečega i ničega da me zaboli glava.
    Svako grabi iz tih teorija ono što mu treba da si upotpuni svoju sliku o svijetu i tako svaki čovjek ima svoju istinu i pogled na svijet....
    Da li postoji samo jedna istina i svi smo u zabludi ili je moguće da svatko ima svoju istinu....?

13. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    Nemoj molim te uspoređivat Ravnu zemlju s ancient aliens izmišljotinom. Nije u redu ismijavat nešto što nisi proučio i došao do nekih zaključaka. Evo realno pitanje ti postavljzm još jednom: navedi jedan dokaz da je zemlja okrugla. Samo jedan.
    Ili pogledaj otvorenog uma bez predrasuda ovaj intervju Dave Murphy-a koji sam stavio par postova prije.

Evo ti jedan primjer iz stvarnog života, pa pogledaj ovaj kratak video ako razumiješ engleski:

14. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    22.496
    Sviđa im se:
    31.506
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +34.739 / 1 / -0
  15. Greenland

Učlanjen(a):
    11.01.2016
    Poruka:
    250
    Sviđa im se:
    1.066
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.156 / 1 / -0
    Po ovom njegovom nacrtu zemlje, šta je sa donjom stranom?

Znači sve ovo što nam nauka pokazuje ovih godina je laž?

Laž od koje oni imaju šta?

Žašto bi nas lagali kog' je oblika zemlja?

Ovaj kratki snimak me bas asocira na drevne vanzemaljce. Ali opet, nemoj se ljutiš. Svako ima pravo na svoje mišljenje:)

16. Lazarus Led

Lazarus Led Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.04.2015
    Poruka:
    1.189
    Sviđa im se:
    1.942
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +2.499 / 8 / -0
    @Triptank pušiš neku prskanu ganju. Da ti neko dokazuje nešto što je tako očito je čisti apsurd. Pod uticajem si velikih gluposti i savjetovao bih ti da ti nešto naučiš otvorenog uma i bez predrasuda. Inače su ti konstatacije presmiješne, bez uvrede. Grohotom se smijem.:lol:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  17. Greenland

Učlanjen(a):
    11.01.2016
    Poruka:
    250
    Sviđa im se:
    1.066
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.156 / 1 / -0
    Da je neko u dalekoj prošlosti rekao da je zemlja u obliku lista marihuane, verujem da bi danas bilo ljudi koji bi verovali u to i pokušavali da dokažu svetu da je tako...

Evo ja verujem da je marihuana lek, i trudim se da svima sa kojima udjem u tu diskusiju dokažem da je lek :D

18. Cvjetno drustvo

Cvjetno drustvo Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    27.12.2011
    Poruka:
    1.522
    Sviđa im se:
    2.806
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.111 / 2 / -1
    ljude su toliko zaludili da je nekima odavno sve ravno...ako je zemlja ravna,kako bi lazirali pogled na nebo,pogled na druge galaksije,planete,tamo sve okruglo okrece se a mi ravni ko tepsija:)jedino ako ta kupola nije jedan veliki lcd uhd tv

19. Triptank

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    543
    Sviđa im se:
    1.125
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.451 / 7 / -0
    IMG_6187.JPG Probat ću kasnije ovaj link koji je power stavio jer trenutno imaju errorrr

Greenland, zagrebi malo dublje u temu ako te zanima da ne moram ovdje pisat miljon riječi, imaš masu videozapisa i tekstova u kojima je sve objašnjeno. Postoji forum flat earth society di također možeš naći još bolje informacije, naravno ako imaš volje i želje.:)

Lazarus, šta je to tako očito? Ti vidiš zakrivljenost horizonta? Meni je baš drago ako sam te nasmijao, bar sam nekom uljepšao dan jbg :)

20. Lazarus Led

Lazarus Led Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.04.2015
    Poruka:
    1.189
    Sviđa im se:
    1.942
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +2.499 / 8 / -0