Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
@ming - si vidio ikad pred večer prije zalaska sunca na nebu mjesec dok je i sunce na nebu u isto vrijeme? Kako pomrčina mjeseca može bit zemljina sjena u tom trenutku?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Mnogi su vjerovali da je zemlja ravna isto kao šta se danas vjeruje u boga ili ne vjeruje u boga ali sve su to vjerovanja dok se ne shvati kao naprimjer gravitacija. Jer do tada je bilo nezamislivo da se hoda po kugli, kao i danas da ja sad kazem da sam vezan za sve i sve i jesam. Nedavno mi je došao kolega na posao sa tom urotom da je zemlja ravna nakon šta je pogledao video, ali je nakon par dana došao da je pogledao drugi dokumentarac gdje su opvrgnuli te dokaze. Ima zanimljivih stvari ali odmaknimo se od dokumentaraca i uzmimo malo svemirske logike.

Da bi zemlja bila ravna značilo bi da smo neka krhotina od nečega jer se neće nešto zgusnit i ohladit u ravnu ploču u kružnom-rotacionom svemiru.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Prva stvar u teoriji ravne zemlje ona nije u nikakvom rotacionom sistemu kojeg možeš usporedit sa teorijom zemlje kao kugle koja se vrti oko svoje osi i sunca.

Kada gledamo u noćno nebo svake noći zvijezde rade savršene krugove po nebu. To bi bilo vidljivo da se zemlja vrti samo oko svoje osi. Ali pošto kako tvrdite se uz to vrti oko sunca puno većom brzinom nego oko svoje osi, a cijeli sustav se kreće kroz svemir još većom brzinom, kako je moguće vidjet savršene krugove?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Tri su opcije moguće.
Jedna opcija je da je zemlja ravna, a druga opcija je da su stvari jednostavno u nekom dinamičkom odnosu da se poklapa savršen krug. Dok treća opcija bi bila da su to kriva mjerenja ili promatranja...
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Uz to dodaj i "tilt" koji zemlja kao radi dok se vrti oko svoje osi, odstupanje od mislim 20-ak stupnjeva. Sad si zamisli ta kretanja u glavi i je li moguće sa jedne točke na zemlji vidjet uz sve to savršene krugove koje rade zvijezde? Nije.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@ming - si vidio ikad pred večer prije zalaska sunca na nebu mjesec dok je i sunce na nebu u isto vrijeme? Kako pomrčina mjeseca može bit zemljina sjena u tom trenutku?

Ti se zezaš? Pa u tom trenutku se i ne dešava pomračenje nego kada se zemlja nađe tačno između sunca i mjeseca!
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ming, zašto NASA koristi za predvidjanje pomrčina mjeseca i sunca Saros cycle, koji su izmislili babilonci koji su vjerovali da je zemlja ravna? oni ne koriste nikakve geometrijske formule na temelju rotacija, a Saros cycle je stvoren na temelju ponavljajućih uzoraka kretanja mjeseca i sunca iznad zemlje koji su redovni i s pretpostavkom da je zemlja ravna? Zašto UN i ostale organizacije koje su na slici par postova iznad imaju mapu ravne zemlje u svom logotipu? A nama kažu da je okrugla.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Možda za predvidit to kretanje nije bitan oblik zemlje ;). Treba pogledat kako se to izvodi ali nemam vrimena za baš poručavanje toga. Zašto je duga zakrivljena ?

Nemoj me krivo shvatit, ja ne branim teoriju okrugle zemlje nego čisto da malo prokomentiramo argumente...
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Firmament je zakrivljen. Duga to dokazuje.
Da bi se vidio japan i balkan mogli su uzet njihovu mapu okrugle zemlje i prilagodit, koja bi tako prilagodjena izgledala puno drugačije od mape ravne zemlje.oni su stavili baš mapu ravne zemlje.
Ili sumogli stavit kartu zemlje koja nam je prikazana u školskim udžbenicima, koju su nam plasirale organizacije koje u logotipu imaju mapu ravne zemlje. Ovdje se ne vidi japan i balkan? IMG_6204.JPG
 
Poslednja izmena:

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Nije istina, u takvim trenucima mjesec nije pun.

Ipak je istina da je mjesec pun prije svakog pomračenja mjeseca. A u tom trenutku koji opsiuješ sunce i mjesec na nebu to je normalna pojava. Ne razumijem šta pokušavaš pitati?

Ne može se braniti teorija ignorisanjem pitanja. To se zove dogma. Da si nazvao temu dogma ravne zemlje ja se ne bih pojavio na istoj.
Ali teorija je nešto što treba biti podvrgnuto ispitivanjima, provjerama i mjerenjima. Moram priznati da su svi koji su te popljuvali još na prvoj stranici ispali pametniji od mene.

Šalju li druge zemlje rakete u svemir?
Misliš da je UN savršeno sakrio sve dokaze samo mu je promaklo to na njihovom logu?

Uz to dodaj i "tilt" koji zemlja kao radi dok se vrti oko svoje osi, odstupanje od mislim 20-ak stupnjeva. Sad si zamisli ta kretanja u glavi i je li moguće sa jedne točke na zemlji vidjet uz sve to savršene krugove koje rade zvijezde? Nije.

Sad si se uhvatio komplikovanijih stvari koje se teško forumski dokazuju, da bi preskočio odgovore na jednostavna pitanja koja ruše tvoju teoriju. Nema niko od nas vremena da godinu dana neprestano bulji u nebo, a sumnjam da si i ti to radio.

Nisi odgovorio, ako to sunce dolazi iz daljine (pa se zato vidi izhad horizonta) zar ne bi trebalo izgledati mnogo manje nego kad je tačno iznad posmatrača?
Ako je zemlja ravna tada bi to sunce obasjalo cijlu površinu, mrak bi bio nemoguć. Tu ste smislili sunce kao usmjerenu lampu, ok, onda mi reci kako je moguće da se pri izlasku vidi čitav disk? Spominješ limitiranu svjetlost. Vjerujem da si to čuo u nekom od svojih klipova i da ti si to prihvatio samo zato što pojma nemaš o prirodi fotona kao nosioca svjetlosti. Je li tako da te fizika nikada nije zanimala.
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
brate ja sam napisao iznad post sve sto je trebalo napisati se, ne moze to povrgnut.

ali ova flat earth fora je jednostavno par ljudi koji su culi da nesto mozda moze biti i drze se toga i ocekuju od tebe da studiras i njihovu temu i svoju temu i trazis logicke odgovore i kad se potrudis i nades sve to on ce napisat jednu rečenicu sa novim pitanjem i ti ces opet googlat i trazit sve te odgovore i naces ga i tako se to vrti u krug jer je on ljen a ti ne zelis da se druzis sa idiotima pa pokusavas pomoci

znaci ima milijun teorija i testova za okruglu zemlju i svaki test koji je uraden potvrden je matematicki ili fizicki uglavnom osnovnim zakonima svemira.a flat earth nema ni jedan test potvrden matematikom ni fizikom ili prirodnim zakonom

iako sam zavrsio sa ovom teorijom volio bi znati kako flat earth ljudi dozivljavaju mars i nase sljetanje na njega?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ming, objasni mi ovu pojavu IMG_6205.JPG

Uzmi u obzir da teorija okrugle zemlje kaže da je sunce puno veće od zemlje i udaljeno milione kilometara. Kako je moguće da se svjetlost kroz oblake rasipa na ovaj način ako sunce kao izvor svjetlost puno veće od zemlje? Ovakvo rasipanje se u potpunosti podudara s teorijom ravne zemlje koja kaže da je sunce puno manje od zemlje i kruži iznad nje na nekoliko tisuća kilometara.

Amnezia, čovjek nije nikad bio niti na mjesecu a kamoli na marsu, a niti roveri ni sonde, vjeruj i dalje u cgi animacije.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
znaci covjek nikada nije bio ni u avionu?
zasto mislis da letljelica ne moze napustiti planetu?
da li iznad ravne zemlje postoji staklena kupola ili neki blokator?

evo da te educiram malo posto si poceo trolat
kada smo sletjeli na mjesec ostavili smo opreme tako da svaki obican covjek moze poslati signal na mjesec i dobiti ga nazad
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ming sad se izvlačiš da sam krenuo s kompliciranim stvarima, kakva lampa čovječe, okani se lampe. Naletio si na nešto što se ne poklapa baš s teorijom okrugle zemlje, nemoj zato bit ljut na mene. Glumiš nekog doktora znanosti a nemaš objašnjenja osim tvrdnje da ja nemam pojma i da sam ovakav i onakav. Pa ćeš me nešto pitat i zahthevat odgovor i govorit da nisi vrijedjao ni omalovažavao.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ili nas zezas sve covek,a mi smo pacijenti svi skupa sto smo se primili.. :-D

Ili si stvarno napravio goleeemu tvrdjavu oko tog svog uverenja..da je zemlja ravna..

A mi smo ti posvetili 10 stranica budzenja i jacanje tog tvog utvrdjenja..

Jos malo pa ce postati neunistiva..

Mene zanima samo..
1. da li i dalje stojis pri tome da svi ljudi koji su ti se obratili nisu racionalni?
2.da li i dalje mislis da ti i odredjeni zagovornici te teorije ste popili svu pamet ovoga sveta i da su svi ostali nekako protiv njih i da mi zapravo hocemo tebi da isperemo mozak i da ti usadimo osecaj manje vrednosti?

Ti si onda zapravo veoma egocentrican lik,koji nema sluha za druge..koji ne zna da primi savet i saslusa i drugu osobu i drugu stranu..narocito kad je zdravorazumska i kad mozda ima nesto pametno da ti posavetuje..

Vise bih voleo da nas zajebavas..al sta je tu je..ti si stvorio neki lazni svet oko sebe..zivi u njemu ako ti je tu lepo..sa da ti kazem prike :-D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ne, nemože se zaputit u svemir, a ti vjeruj u crno bijeli film na kojem viori američka zastava na mjesecu. U teoriji ravne zemlje postoji firmament, ako te zanima prouči šta je to.

bastovan, teorija ravne zemlje se oslanja na naša osjetila, a teorija okrugle zemlje na fiktivnim matematičkim formulama i nevjerovatnim brzinama kretanja unutar tog sustava sa ogromnim udaljenostima koje je nemoguće dokazati i koje su se kroz povijest mijenjale i prilagodjavale što je meni iskreno smiješno.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
firmament is the structure above the atmosphere, conceived as a vast solid dome.[1] According to the Genesis creation narrative, God created the firmament to separate the "waters above" the earth from the "waters below" the earth

ahaaaaznaci voda je iznad nas hvala na odgovoru znaci bog je to napravio iznad nas e sad me zanima kako komet padne na zemlju a letljelica ne moze izaci sa planete?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.