Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mislim da se ta pojava desava jer je Zemlja u obliku saksije, a sunce je malo jaci hps...:)
Imas ti srece sto je forum anoniman,vec bi te hospitalizovali.. :p da si rekao da verujes u svet iz gospodara prstenova,pa da te razumem,prica stvarno ima logike,ovako sumnjam da nas sve kolektivno vozas i za*ebavas...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
chang nemoj tako sigurno imas i ti u gradu covjeka sa specijalnim potrebama sigurno ga ne bijete?

troll brate gledao neki dan south park pa se uzivio vidis da izbjegava dosta pitanja a odgovara na ona glupa
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ne izbjegavam pitanja i pristojno odgovaram dok su vaše obrane teorije okrugle zemlje opet prešle u napade na mene osobno. Keyboard warriors kojima je glavni argument uvreda.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa dobro odgovori zasto letjelica nije u mogucnosti napustiti planetu pricamo se mozda povjerujem tvojoj teoriji

i pogledaj zadnji post sva pitanja sto sam dodatno pitao kao i video i objasni mi zasto je taj video lazan

i ako bi mi mogao objasniti kako satelitski telefoni rade jer kao sto si rekao sateliti ne postoje samo su CGI odakle dolazi taj signal i zasto samo ti telefoni mogu pricati gdje nijedan drugi nije u mogucnosti

takoder me zanima tvoje misljenje kako GPRS radi ako nismo u mogucnosti napustiti planetu?

sta jos koristimo da je bilo potrebno napustiti planetu hmmm budem se sjetio kasnije za sad bi volio odgovore na ovo od kolega flat earthera
@Triptank

mene zanima ako vec ne vjerujes u ljude koji daju dokaze logicne za okruglu zemlju zasto vjerujes istim ljudima koji daju dokaze da je ravna oboje ti prica pricu oboje sam (moze ali neces) nemozes dokazat ali ipak vjerujes u ono sto manjina vjeruje poprilično me zanima tvoj odgovor
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover
17.06.2015
142
137
43
Prva stvar u teoriji ravne zemlje ona nije u nikakvom rotacionom sistemu kojeg možeš usporedit sa teorijom zemlje kao kugle koja se vrti oko svoje osi i sunca.

Kada gledamo u noćno nebo svake noći zvijezde rade savršene krugove po nebu. To bi bilo vidljivo da se zemlja vrti samo oko svoje osi. Ali pošto kako tvrdite se uz to vrti oko sunca puno većom brzinom nego oko svoje osi, a cijeli sustav se kreće kroz svemir još većom brzinom, kako je moguće vidjet savršene krugove?
1. Čisto onako iformativno, da li znaš da ta svjetlost koja dopire od zvijezda koju ti vidiš ,ustvari to su sunca, stara stotinama miliona godina,neke su zvijezde starije od našeg sunčevog sustava čak za milijardu godina,sobzirom da je naša planeta stara oko 4.5 miliardi točnije 4,543 godina to je enormna razlika, znači sve te " zvijezde " što vidiš u ovom trenu možda više uopšte ne postoje, možda je se jedna baš sad pretvorila u supernovu ali će mo mi to tek vidjeti za stotine miliona godina kad trenutna "slika" tj. svjetlost stigne do nas.
2. Još jedna od mnogih gluposti je;
Mjesec i sunce su lampe,svjetiljke ?Wtf?Are you serious? Buraz kupi za $400 teleskop sa full HD kamerom, kao što sam ja sebi kupio, pa baci pogled na tu tvoju HPS icu pa reci da li je to lampa.Ako ti je mnogo dati za teleskop otiđi u prvu zvjezdarnicu pa reci ljudima koji tamo rade da si došao da vidiš kroz teleskop kakva je to mjesečeva lampa ja sam uvjeren da će ti pružiti sve relevantne informaciji .
3. Međutim ti ćeš i dalje tvrditi da je to sve animacija i da ja i ti ljudi koji rade u zvjezdarnici pripadamo zavjernicima koji ti čak i kroz teleskop, dok ti gledaš kroz njega, uspiju nekakvim veoma zajebanim hack om da ti podvale u teleskop, umjesto trenutne slike , animaciju mjeseca.
4. Isto tako i kad bi kupio teleskop ti bi i dalje bio ubjeđen da ti se nekakvim čiri bu čiri ba hack om podvaljuje animacija, gif? mjeseca.
5. napraavi sam teleskop :p
6. Svi veći objekti u svemiru su OKRUGLI, dobro ne baš ono 100% okrugli, a samo smo mi ravni? ploča?Brale zakoni fizike NE dozvoljavaju stvaranje ravne prirodne formacije. To se zove GRAVITACIJA.
7. Tvoja priča ima logike jedino ako nas je "neko" natrpao u neku bocu,kao što ljudi prave brodove u bocama, i mi smo recimo veoma minijaturi nešto kao veličina "naših" atoma i baš sad "neko" gleda nas kroz "bocu" i smije se. E vidiš ovo ima logike.
 
Poslednja izmena:
17.06.2015
142
137
43
ming, objasni mi ovu pojavuPogledajte prilog 112336

Uzmi u obzir da teorija okrugle zemlje kaže da je sunce puno veće od zemlje i udaljeno milione kilometara. Kako je moguće da se svjetlost kroz oblake rasipa na ovaj način ako sunce kao izvor svjetlost puno veće od zemlje? Ovakvo rasipanje se u potpunosti podudara s teorijom ravne zemlje koja kaže da je sunce puno manje od zemlje i kruži iznad nje na nekoliko tisuća kilometara.

Amnezia, čovjek nije nikad bio niti na mjesecu a kamoli na marsu, a niti roveri ni sonde, vjeruj i dalje u cgi animacije.
Kao što kaže brat Haze sad stvarno TROLAŠ !Da li je tebi jasno da kad bi sva ama baš sva svjetlost koju emituje sunce stigla do nas na površini zemlje od nas ne bi ni ATOM ostao, znaš ono UV zračenje XY zrake itd? a to se ne dešava iz samo jednog prostog razloga a on se zove ZEMLJINO MAGNETNO POLJE, a koje nastaje tako što se zemlja vrti oko svoje ose, a vrti se zato što je šta? ravna? neće moći neće moći, vrti se zato što je SKORO OKRUGLA, i tako zemlja piči oko svoje osi i opet zahvaljujući jednostavnoj fizičkoj sili, u središtu zemlje dolazi do pokretanja rastopljene zemljine jezgre koja se sastoji od op gle čuda :whato:: od SFERE rastoplenog željeza čija temp. je veća od 4000c a tlak je oko 1.3 miliona standardnog atmosferskog pritiska.:zvezda:: i tako nastaje magnetsko zemljino polje koje ima svoje polove a koji opet ne mogu postojati na prirodnom " ravnom" :rolleyes: astronomskom tijelu kojem pripada Zemlja.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
kizo, molim te objasni mi kako su uspjeli dokazat te ogromne udaljenosti koje ti spominješ? Zašto tvrdiš da su nebeski objekti u obliku kugle ako za to ne postoji dokaz, oni imaju oblik kružnice, ali nemoguće je dokazati njihov okrugli oblik u smislu kao lopta. Opet ponavljam, okanite se hps sijalice, to su gluposti i ja to nisam rekao. Usput mi objasni zašto je gravitacija tako selektivna? Zašto balon napunjen helijem leti u vis, a balon pun vode pada na pod?
To samo dokazuje da predmet koji je napravljen od nečega što ima manju gustoću od zraka neće pasti na pod i suprotno.Isto tako zrak ima manju gustoću od vode zato kad zaroniš i ispustiš zrak balončić ide prema površini. Padanje jabuke na glavu nije nikakav dokaz gravitacije.

Odsad neću odgovarat na pitanja ljudi koji nisu proučili teoriju ravne zemlje, jer kad me netko pita kako se zemlja okreće ako je ravna, pada mi mrak na oči jer to dokazuje da taj netko uopće nije upoznat s teorijom ravne zemlje. Teorija ravne zemlje podrazumijeva da se zemlja ne vrti oko svoje osi tj. da je stacionarna. Molim vas ako imate još pitanja, prvo proučite teoriju ravne zemlje, pa pitajte ako nešto nije jasno, umjesto da tako vatreno branite teoriju okrugle zemlje bez da ste zavirili u teoriju ravne zemlje. 200 dokaza da zemlja nije rotirajuća lopta je dobar početak.
 
Poslednja izmena:
17.06.2015
142
137
43
kizo, molim te objasni mi kako su uspjeli dokazat te ogromne udaljenosti koje ti spominješ?
.
Joj joj brate why? WHY??
why-god-why1.jpg


Ima nešto što se zove Relativistic Doppler effect

https://en.wikipedia.org/wiki/Relativistic_Doppler_effect

Ops skoro sam zaboravio to je WIKI a i ona je pod kontrolom nevjernika pa vjerovatno nećeš vjerovati šta tu piše.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Triptank je najjači crtani svih vremena.

kizo ne pričaj gluposti, citirao si moj post gdje tražim objašnjenje za onakvo rasipanje svjetlosti kroz oblake, a tvoj odgovor nema veze s mojim pitanjem i ni na koji način ne objašnjava zašto se svjetlost rasipa na takav način ako je sunce višestruko veće od zemlje. Da je to istina zrake svjetlosti bi bile paralelne i pravocrtne, a ako to ne shvaćaš onda mi molim te nemoj postavljat nikakva pitanja.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
ming, objasni mi ovu pojavuPogledajte prilog 112336

Uzmi u obzir da teorija okrugle zemlje kaže da je sunce puno veće od zemlje i udaljeno milione kilometara. Kako je moguće da se svjetlost kroz oblake rasipa na ovaj način ako sunce kao izvor svjetlost puno veće od zemlje? Ovakvo rasipanje se u potpunosti podudara s teorijom ravne zemlje koja kaže da je sunce puno manje od zemlje i kruži iznad nje na nekoliko tisuća kilometara.

Amnezia, čovjek nije nikad bio niti na mjesecu a kamoli na marsu, a niti roveri ni sonde, vjeruj i dalje u cgi animacije.

IMG_6205.JPG

Vidiš ovo, ove dve crvene linije su iste dužine samo što je ona gore dosta dalja jer je sunce na ovoj slici na zalasku ili izlasku pa pada na ovu posmatranu površinu pod dosta oštrim uglom, zato na ovoj slici sunčevi zraci izgledaju kako izgledaju. Ovde igra ulogu i raspršivanja svjetlosti u atmosferi. Evo možeš pročitati: https://hr.wikipedia.org/wiki/Optika_atmosfere

Teorija se ne može braniti pitanjima nego odgovorima pa te molim da mi odgovoriš na moja pitanja.
 
17.06.2015
142
137
43
Opušteno, u svakom slučaju imaš moj respect, i ja znam da ti pripadaš u onu skupinu ljudi koji su u fazonu tipa "nije se desilo dok ja to ne vidim vlastitim očima" i zato ti savjetujem kupi si teleskop pa pogledaj mjesec vidjećeš veoma detaljno površinu i mogu ti reći da je pogled fantastičan:);)

BTW "teorija" mada ovo nema veze sa teorijom , Teorija (grč. ϑεωρíα, razmatranje, spoznavanje) u filozofiji, predstavlja apstraktno, uopćeno znanje o nekom problemu koje je rezultat traganja za istinom. U empirijskim znanostima, sustav međusobno povezanih i uskladištenih tvrdnji koji nastaje sažimanjem i regeneracijom izvora parcijalnih empirijskih nalaza, kao i smislenom interakcijom većeg broja provedenih činjenica, hipoteza i zakona koji se odnose na jedno područje stvarnosti.
ravne zemlje vuče korjenje iz religije , te tako zvane vaše "teorije" su se i religije odrekle. Toliko o tome a svi znamo koliko su religije zatucane po pitanju promjena. To je sve "teorija "i ništa više, isto kao što ja mogu ebat u teoriji Monica Bellucci ali ja tu bar imam neke teoreske šanse za ebat ali vi ravnozemljaši nemate ni teoreske šanse za dokazati svoju "teoriju"
The End.
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
eto dosta od mene jer trip odgovara na 3 pitanja po 15 puta uvjek isti odgovor tako da mi vise nije zanimljiva tema nema razmjene infomacija i misljenja nego samo 10 odgovora sa pocetka teme.u svakom slucaju sretno svoje znanje prenosi na sve koje znas i promoviraj svoju teoriju dalje lijep pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
@Triptank Već sam postavio pitanje na koje nisi dao odgovor pa evo opet probaj mi objasnit sa tvog gledišta i zastupanja teorije o zemlji kao ravnoj ploči .Kako objašnjavaš pojavu plime i oseke koja je vidljiva svaki dan i to dva puta dnevno i to po nekoliko metara stupca visine vode?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
kizo jesi li bio na mjesecu i hodao po kraterima? Vidiš, ima toliko rukom naslikanih djela na platnu ili papiru koja izgledaju realno kao da nisu nacrtana na nekoj podlozi već da su dio materijalnog svijeta, ali kad ih dotakneš osjetiš papir i cijela realnost crteža pada u vodu.

ming, sad moram ići obavljat nešto, čim budem imao vremena ću se vratit na tvoja pitanja. u tvom zadnjem odgovoru veliku ulogu igra perspektiva kao što i sam vidiš, a prije si se smijao.

Amnezija- vjerujem u ravnu zemlju jer se oslanja na naša osjetila, dok puno tvrdnji iz teorije okrugle zemlje nitko nikad nije osjetio, kao naprimjer kretanje sunčevog sustava kroz svemir brzinom od 3 milijuna km/h, koju je nemoguće izmjeriti.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ma kak vam nije jasno. Sve sto vidite je CGI, sve sto ste ikada vidjeli je CGI.
U svemir se ne moze jer ne postoji. Svi nam lazu i nista nije istina.
Na vidljivi dokaz se odgovara sa CGI, a na matematicki dokaz se odgovara sa "matematika je fikcija i ne postoji".
Pa tako i moja baka moze branit teorije neke :D

Mos mislit, svi nam lazu o flat earth i onda u logo stave flat earth..... da bi bili prepoznatljivi :D kome? sami sebi?
To jbte kao da ti obuces Lacoste vestu pa ti ja velim da si ti sigurno reptil, zato kaj imas krokodila na vesti :D
Ili si reptil i to zelis sakriti od svih, i onda otvoris 5 tvrtki koje imaju logo humanoidnog reptila. wtf

Ja tvrdim da smo svi mi gusteri ;) Sve sto ste vidjedjeli je CGI.
Pa mi ti dokazi da nismo. Sa CGI i sa teorijom da matematika i sve ostalo ne vrijedi, ja cu imati apsolutno svaki odgovor na tvoje pitanje. Mozemo biti gusteri, klokani, strumpfovi.....you choose :)

Fizika, matematika, kemija, biokemija, zakoni ovog univerzuma..... to nije bitno, ionako je to sve lazno i nista ne postoji.
Cijelo covjecanstvo u zadnjih (poznatih) 200 000 godina je CGI i obmana.

Dobro ti je Amnezia Haze rekao, imas na mjesecu vrlo jednostavno napravu koja se sastoji od ogledala i mozes testirati udaljenost od zemlje do mjeseca, bas kao sto sonar radi sa zvukom.
....al sam zaborabio da vi ne vjerujete u matematiku i niti jedan zakon prirode... pa to sve pada u vodu.

Meni jedino nije jasno kako vi mozete u miru spavat doma ako stvarno stvarno svim srcem vjerujete u to. Da apsolutno sve sto vidite nije zbilja.
Da 101% vjerujete u to i da si mozete to objasnit, nebi mogli zivjet na ovoj planeti jer bi sve sto radis bilo kontradiktorno onom sto vjerujes.
Kak bi ganju uzgajao da je zemlja flat??? :D

Al je stvar u tome sto ne razumijes u to sto pricas nego si se upecao za dogmu i to je to. Cak to ni ne moze biti dogma jer se ovo tvoje ne moze biti istina, a kod dogme se ne moze dokazata niti pobiti.

Ne pokusavam vise nikoga razuvjeriti jer to nitko nece uspjet dok se sam ne uvjeris ;)
Tipkam tek tolko da se malo svi razgovaramo....a ti se na zalost sramotis sa svojim neznanjem.
Mene bi bilo sram da branim svoj argument na nacin da na sve preskacem odgovor ili kazem "to je cgi"..... ili "to ne postoji"....
Kad ti velim da odyebes cgi i te neke kvazi teorije, i uvjeris se sam, onda mi velis "nemoj me sad s time".

Imas mjesec sa spiglima i mos testirat sve. Imas avion i mos odletit i vidjet sve polove, imas ljude koji su preletili sve polove. Iz juzne amerike za australiu, n.zeland i tasmaniju...i okolicu....se leti preko juznog pola jer je najblize.
Imas pendulum kojim mozes testirat rotaciju zemlje. I jos miljon nacina na koji se mozes uvjerit, ponovno dokazat i vidjet golim ocima.
....al problem nastaje kad to sve negiras sa CG i ne znam sa cime sve ne. Koji je smisao bilo cega u ovom postojanju onda? Sto je stvarno zbilja, a sto iluzija? Kada iluzija postaje zbilja?
Ako smo u matriiksu ili nekom kompjuterskom programu, onda to vise nije iluzija nego zbilja.

Lijepo je imati svoj stav i braniti ga....al ovo tvoje vise nije obrana nego sramocenje sa nebuloznim izjavama koje imaju smisla samo tebi i tvojoj saki istomisljenika

Kako ti nije jasno da nas 30 tu mozemo napraviti novu teoriju zavjere koja ce biti realnija od ove tvoje i mozemo napraviti 200 filmica koji ce imati par miliona posjetitelja i zaradjivat cemo masne novce. Svaku istinu treba izvrnuti, staviti joj neki oblik predznaka dogme, i dodati logicka objasnjenja koja ne zahtjevaju racunanje i koja zvuce jako uvjerljivo za neinteligentnu masu koja nikada nece ici preispitati i dokazati teoriju. To je ljudska psihologija i manipulacija...a ti si, vjerujuci da si pobjedio neciju manipulaciju, si upravo zrtva jedne takve psiholoske manipulacije :) To samo zvuci nabrijano, ali to mozes i ti radit na ljudima.... ako se potrudis malo citat i vjezbat.

A slika sa suncevim zrakama i pitanje je takodjer glupo, al bolje je odmah odbaciti nego malo prouciti i shvatiti zasto je to tako...i na kraju krajeva testirati i vidjeti da bi bilo debilno kada bi zrake stvarno vidjeli da su paralelne.

Kontradiktorni i paradoksalni ste sami sebi :D to ko ovi danasnji hispteri, sve kao old school ovo ono, naocale iz 30tih, bicikil iz doba napoleona.....al mora biti iphone u djepu i Mac doma hahha
Tak ste i vi.... vjerujete u flat earth a koristite se svim blagodatima okrugle zemlje i njene rotacija i pozicije u suncevom sustavu.

edit: Coriolis effect. Vrlo jednostavno i vrlo vidljivo. Ovo je samo jos jedan dokaz kojeg mozes testirat, al pretpostavvljam da ces preskocit ovaj odgovor :)
...koga zanima, neka gugla, interesantno je....cak i round earthersima :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.