Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dobro ljudi, šta vam je YouTube i FE society stranice jedini izvor sveg vašeg znanja o toj flat earth teoriji?
A ti @Šiv@n možeš lupat minuse do preksutra, ne patim na bodove.
@Triptank Šta nije admiral Byrd navodno pronašao dokaz sa šuplju zemlju a ne ravnu zemlju? A sve to dolazi iz nekog navodno njegovog dnevnika kojeg je dao u javnost njegov nećak kad je ovaj već bio mrtav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TRAVAZAKON

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
pa po ovoj teoriji gravitacija ne postoji već samo elektromagnetne sile i gustina vazduha ... a Felix dok skače horizont je ravan , jedino ga kamera sama od sebe zakrivljuje ka gore i ka dole ...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Meni je fora diskutirati o znanstvenim stvarima o kojima se stvarno moze diskutirati.
Zasto se stvarno ne vide sateliti na iss live, zvijezde itd. Objasnjenje je u stvari jednostavno i interesantno.
Slicna prica je i zasto se ne vide zvijezda sa fotki sa Mjeseca. Fakat bi bilo glupo da se vide.
Interesantna je prica i o raketama koje napustaju nasu atmosferu i koje sve proracune moraju odraditi i kako zapravo izgleda putanja te rakete, bas zbog zemljine nakrivljenosti i rotacije..... da bi pogodili pravu putanju, tj smjer gdje zele ici.

Dalo bi se diskutirati i lijepo razgoarati o fizici i znanosti, dokle god ima suvislih argumenata. Youtube filmici od neke xy ekipe nisu argumenti ni konstruktivni razgovor vec neznanje i pomanjkanje argumentiranih cinjenica :) nhf
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
U ovom videu sa felixovim skokom lijepo pokaže kakve gluposti su ljudi progutali. Pogledaj video i usporedi s originalom, vidjet ćeš greške koje su pokazali u videu koji sam stavio, nije to nikakva teorija, to nam je svima feliks servirao osobno.Ali fora je u tome što ne želiš pogledat, unaprijed si zaključio da je glupost jer su ti 2 tjedna pričali o feliksu, to mora bit istina. Sad bi ja trebao ispisivat enciklopedije a lakše je nać video. Ne da mi se pisat, tema nije urodila plodom, nemam više nikakvu želju za daljnjom raspravom, definitivno se povlačim iz ove teme. Idem čitat malo dnevnike uzgoja i tako . :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Šiv@n

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Kada si otvorio temu, morao si biti spreman da das argumente. Ako ih nemas, onda nema smisla otvarat tako nesto :)
Ako maknes youtube filmice, ova tema je prazna ;) osim nas kaj vam pokusavamo dokazat dokazano :D
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
evo ja sam na kraju tj obodu i vidim ogroman glečer ispred mene ... u jbt iza nema ništa :lol::D:joint2:
 

baslo

Aktivan Član
03.05.2016
424
1.354
143
a jesu bolji dnevnici uzgoja nego ovo...definitivno... :)
kao prica o religiji,svako ima svoje misljenje...
meni bitno da čadim moju domaju 2016 :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Kao što ti tvrdiš da nisam ništa dokazao, isto tako ni ti nisi ništa dokazao, realno. Fotke s mjeseca kažeš? Vjeruješ da je čovjek bio na mjesecu? Stvar je u tome što ovdje jedan drugome na ovaj način ne možemo ništa dokazati. Možemo iznosit svoja mišljenja i vjerovanja, ali to nitko ne mora uvažiti. Kalkulator, olovka i papir mi sigurno ne mogu dokazat da je zemlja okrugla. Otvorio sam temu pun volje jer me zanima šta ljudi misle o tome, ali je sve već odavno prešlo u prepucavanje, uvrede, a u takvim raspravama mi nije gušt sudjelovati.
Nije to ništa nevjerovatno, zemlja može bit ravna, možda je i okrugla, ali znam da ne vjerujem u NASA CGI animacije , deGrassove idiotarije, ni feliksov skok, ni svemirske stanice s astronautima na čijim snimkama i prijenosima ljudi vise na špagicama u totalno neprirodnom položaju naopako pa slažu crvene face i namještaju odjeću pozirajući da se ne vide špagice.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Moram još jedan komentar bacit , možda izliječim @Šiv@n -ove psihoze i frustracije nakon što je već ispao blago rečeno "@" na temi gdje je odlučio progovorit. Udari još jedan da lakše zaspim znajući da sam napravio bar neko dobro djelo :D strava
Niš @Triptank , vidimo se u dnevnicima, tu se baš i nismo našli haha ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@Triptank, po onom modelu sa prve stranice gdje je prikaz smjene dana i noći na ravnoj zemlji kako se može desiti pomračenje Sunca ili Mjeseca? Onda, kako je moguće da Sunce koje je iznad ravne ploče ne osvijetli tu ploču cijelu? Pominje se u temi da ni Sunce nije zvijezda nego neka usmjerena lampa ako sam dobro svatio! Šta onda osvijetljava mjesec?
Kakav je onda model sunčevog sistema?

Zatim, kako je moguće po onom modelu sa prve stranice uz onakvo kruženje Sunca da se ono pojavljuje iza horizonta ujutru kad pogledamo prema istoku? Da bi to bilo moguće ono bi moralo biti jako blizu Zemlje, Slažeš li se sa ovim?
 
Poslednja izmena:

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Još će ispasti da nas neko uzgaja pod lampama :eek:

Ravnozemljaši:
Kako se u priču o nasinim lažima uklapa činjenica da ruska, evropska, japanska, kineska, indijska i poneka privatna svemirska agencija uspješno šalje rakete u svemir?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikopanija1

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ne nisam rekao da je lampa, rekao sam da se ne može sa sigurnošću utvrditi da je sunce okruglog oblika jer blješti, a mjesec zato što uvjek vidimo samo jednu stranu mjeseca okrenutu prema zemlji. Mislim da su sunce i mjesec puno bliže nego što smo učeni odmalena. A sunce izlazi na horizontu zbog efekta perspektive, i limitirane svjetlosti. Kad se približava iz daljine prateći putanju na nebu , mi to vidimo kao izlazak sunca, iako ono kruži na konstantnoj visini iznad zemljine površine. Ovako nekako:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.