Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ne nisam rekao da je lampa, rekao sam da se ne može sa sigurnošću utvrditi da je sunce okruglog oblika jer blješti, a mjesec zato što uvjek vidimo samo jednu stranu mjeseca okrenutu prema zemlji. Mislim da su sunce i mjesec puno bliže nego što smo učeni odmalena. A sunce izlazi na horizontu zbog efekta perspektive, i limitirane svjetlosti. Kad se približava iz daljine prateći putanju na nebu , mi to vidimo kao izlazak sunca, iako ono kruži na konstantnoj visini iznad zemljine površine.


Mislim da je ovo što sam boldovao u tvojoj poruci ključno pa ako možeš pojasniti šta to tačno znači. Zanimam se za fiziku a nikad nisam čuo za limitiranu svjetlost.

Sunce bi moralo biti jako blizu, nekih par desetina kilometara. Da li je i ono unutar te kupole koja nas pokriva?



Kako se desi pomračenje Mjeseca?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Znači u modelu ravne zemlje sunce i mjesec su na visini od 4600 km od zemlje, a sunce nije veće od zemlje nego pono manje i kako kruži iznad nas osvjetljava zemljinu površinu na dijelu iznad kojeg se nalazi u tom trenutku, sad ne znam na pamet kolika je točno površina zemlje koju sunce ispod sebe obasjava. Ja sam rekao limitirana svjetlost jer ne znam kako da se izrazim, jbg :) Ne osvjetljava cijelu površinu zemlje jer njegova svjetlost nije toliko jaka. Potrudio sam se nacrtat da pokušam dočarat. Velika bijela kružnica je površina zemlje, bijela točka je mjesec, crvena točka je sunce, a bijela kružnica oko sunca označava površinu zemlje koju sunce obasjava. kako se kreće u krug iznad zemlje, svjetlost vidimo kada se sunce približi, kasnije nestaje na horizontu jer se sunce udaljava.
IMG_6200.JPG
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
burazeru.nemoj da nas zaebavas..nemoj sebe da sjebavas :D

sto vise jacas to svoje uverenje,ono sve vise za tebe postaje istina..
a uverenja mogu biti veoma pogresna,a da su cesto ljudi nesvesni toga..cak sta vise ubedjeni da je to samo pravo i da je samo to njihovo istina..

i onda padaju u jos vecu dubiozu,trosis zivot i svoje dragoceno vreme uz ***** sto bi rekli narodski..

postoje mnoge druge zanimljive i fascinantne stvari koje bi mogao da proucavas i o kojima bi mogao da polemises..ali ovo je stvarno presmesno..

pricaj mi o zivotu,o smrti..o dusi..o duhu..o zivotinjama,o ljudima..o unutrasnjosti..o prirodi,zagadjenju..o svemiru..o planetama..o zvazdanoj prasini i atomima :D vulkanima i jebenim uraganima..

nemoj brate da pricamo o glupostima..vidim i da ne cujes druge ljude oko sebe jer si toliko potonuo u to svoje uverenje..nasao si da preispitujes nesto o cemu su mnogo pametniji i strucniji ljudi od nas ovde mudrovali i mudruju i dalje..

u redu je da imas stav,svoje misljenje,da ne das drugima da prave o tebe magarca i slicno..da hoces sam da se uveris u nesot,preispitas..sve to treba,sve je to ful..

al nije ok dovoditi u pitanje sve te mozgove po meni..ko sam ja i ko si ti? mi smo mali za tako nesto..previse je to egocentricno buraz..vodi racuna gde ce te sve te teorije zavere odvesti..zivi zivot i opusti se malo..verujem da ti se ti tripovi jos vise pojacaju kad si naduvan..tako da haos..

resavaj to,nemoj ulaziti u banalnosti..ne znam kako ces ovo protumaciti,a i briga me..hocu da ti pomognem..svi ovde..otiso sam i ja u *****,jer ne znam..haos tebra
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A šta vama tako smeta njegovo uvjerenje.
Komentirati je ok i pisati svoje mišljenje,ali sam protiv prozivanja i ismijavanja.
Pišite i vi znanstvene dokaze kao što je Stipe krenuo a oni neka pišu svoje.
Onda tema ima smisla i fora je za čitati.
I u putovanju je mentalnim talasima,tako da sve ima smisla po meni,pa makar i da je kockasta :D
Ovako joj se bliži ključić ako krenu svađe :D
Inače evo za mene je zemlja upravo ovakva...okrugla i ružičasta,pa kome krivo...kome pravo :D
globus-2.jpg
 
27.01.2015
60
209
33
37
Meni osobno se sviđa teorija ravne zemlje. Samim time što taj sustav koji nas uči da je zemlja okrugla isto tako nas uči da je trava droga i da je štetna.
Iz aviona se ne vidi zakrivljenost a horizont nam je uvijek u sredini kolko god visoko bio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Nikog nisam prozvao,nikome nisam rekao da jede tripove..
Nikog nisam osudio niti ismejao..
Niti mi je to bila namera..

Ko me je pogresno razumeo,jebiga..svako ima svoju percepciju.. Nisam zeleo nikog da uvredim vec pomognem..

Stanovnici smo planete zemlje..i apsolutno slobodni da zivimo kako zelimo..svako ima pravo da fura svoju pricu..slazem se ja tamara sve..

ali ta planeta zemlja i priroda i svemir su valjda zasluzili da ih ne okrecemo na opacke..

Ako neko misli drugacije,slobodno..zivi bili.. Svoje price furali..pa koga koja prica gde odvede,u to tek necu da ulazim :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bastovan je izrazio svoje misljenje kao i Triptanik oko teme koju je zapoceo.Svatko ima pravo reci sve sto misli i naravno to obrazloziti.Tada i najbanalnije teme postanu zanimljive.Medutim ono sto mene smeta je lupanje "ne slazem se" Shivona prema kolegi truare.
Ako sa ne slazes sa necijim misljenjem onda to obrazlozi kao covjek i raspravu ucini zanimljivijom,a ne kao malo djete stiskati "ne slazem se".Kolega Truare je barem lijepo obrazlozio svoje glediste dok ti nisi dao niti jedan komentar.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
@bastovan20 -napisao si:"Uveren sam da ti se ti tripovi pojačaju još više kad si naduvan"

Onda sam ja nešto krivo razumio. U svom gornjem tekstu kažeš da ne treba preispitivat teorije koje su iznosili ljudi puno pametniji i mudriji od nas, da smo mi ništa...
Brainwash program has been successful.
 
Poslednja izmena:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ne shvataj me bukvalno burazeru..
Znas kad se naduvas,pa kad pocnes da ulazis u neke dubioze..misli..

Pa sad ko kad skonta da je dubioza,pa kazes sebi..u jebote al sam razvaljen..nisam prisutan fazon..

U principu,rekao sam jos mnogo toga drugog i zanimljivog i trudio se da ri lepo ispisem referat iako sam i ja sam bio u dubiozi i razvaljen od vutre..a ti si se pored svih mojih reci uhvatio za tripove.. Eside spominjao nisam,to si ti tako protumacio..

Budi mi dobar.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Triptank... postoji velika razlika između mudrijih ljudi i onih koji se prime nečeg ko pijan plota. Vi ste već odlučili u svojoj glavi da je zemlja ravna i to je to, dalje nema, za vas to nije više teorija već realnost.. i sve moguće činjenice će te izvrtati te izmišljati neke nove zakone fizike i prirode da vam u glavama ispadne kao valjana. Znanost i duh istraživača funkcionira potpuno suprotno, kad se uspostavi teorija onda se na sve načine pokuša pobiti ista dok jednostavno ne dođemo da nama opipljivog dokaza koji pokaže jel ona istinita ili nije.
Uzmi recimo teoriju velikog praska, za mudre ljude je ona i dalje teorija i oni ne tvrde da je svemir nastao iz jedne točke, već je čisto gledaju kao jednu od mogućnosti koja će ostati samo mogućnost dok se ne dokaže.. vjerojatno nikada, i tako ima hrpa drugih primjera.
E sad, zanemarivati činjenicu da je tehnologija čovječanstva toliko napredovala te da smo mi stvarno sposobni otići u svemir je po meni pomalo bedasto, tj. uzdati ti se u neku priču kako 10 različitih državnih vlada koji danas sudjeluju u svemirskim programima lažu i skrivaju te stvari od cijelog svijeta.. da ne pričam o milijunima astronoma diljem svijeta koji poznaju samu materiju o nebeskom svodu, planetima, samoj zemlji, suncu i mjesecu malo više tebe.. malo previše ljudi je to da taj vaš firmament ne bi izašao na vidjelo.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nisam ja izvrnuo zakone fizike, to je davno napravio Einstein sa svojom teorijom relativnosti, na što je još Nikola Tesla ukazao prije mnogo godina, a opet je ta fiktivna izmišljena teorija temelj fizike koju nas i dan danas uče u školama.

Astronomi poznaju materiju svemira hahaha!

Pitali ste da vam dam neke dokaze, par postova iznad sam stavio video koji se zove 200 dokaza da zemlja nije rotirajuća kugla. U klipu se navode dokazi, mjerenja, proračuni, i eksperimenti koji se u potpunosti poklapaju sa zdravim razumom i našim osjetilima. Odvojite si 2 sata vremena i pogledajte to, pa se vratite komentirat. Ili dajte vi meni neko štivo ili klip da bacim oko sa dokazima o teoriji koju vi zagovarate. Pametujete bezveze, dijelite savjete o tome šta bi ja trebao raditi u svom životu jer očito ste svjesni da ne upravljate svojim životima. Držite se teme, niste psihijatri.
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Triptank....filmiće od 2h će gledati samo oni koji vjeruju u to.
To ti je već neko napisao da je glupo stavljati...i stvarno je :)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Preispitaj sebe..ne gledaj klipove,ne slusaj ni mene ni nekog levog..preispitaj sebe..da li si u pravu,da li postoji mozda jos nesto drugo pored toga sto ti mislis..mozda ti nesto promice..

Ti i ja sigurno nismo glavni burazeri u kosmosu,i ne znamo sve..moras uvek poci od toga..

Mislim valjalo bi,ne moras ti nista :)

Zdravo covek,zanimljiv si lik..nikad nisam sreo nekog takvog..mislim nisam ni tebe..ali sam se susreo sa tim tvojim misljenjem iza kojeg cvrsto stojis..zanimljivo..volim ja polemike o zivotu i to..bilo je zanimljivo..drago mi je da smo podelili medjusobno par reci..ja sam o tvom stavu razmislio :)

Ali kao i uvek u ovako nekim teskim polemikama..mislim da cemo poceti da se vrtimo u krug..a zacarani krug nije dobar :-D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.