Ravna Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Već nekih par mjeseci proučavam temu ravne zemlje, odnosno teorije da zemlja nije globus nego ravna ploča. Sada mogu sa sigurnošću reći da sam duboko uvjeren kako je zemlja ravna i u obliku diska, te smatram da je teorija o globusu izmišljotina za koju ne postoje nikakvi dokazi. Letovi u svemir, na mjesec, međunarodne svemirske stanice, svemirski programi- mislim da je sve u vezi astronauta i istraživanja svemira jedna velika obmana.
Ima li još koji član vutre ravnozemljaš?
bilo bi mi drago da se što više članova uključi u ovu raspravu :D
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Sarkastičan komentar, ali nije bed ja ću svejedno odgovorit. Svi smo s iste strane, kornjaču nisam vidio, ali isto tako nisam vidio ni zakrivljenost horizonta ;)
Evo da dočaram kako to otprilike izgleda:


Spreman sam na još sarkastičnih pitanja :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma sve ok , ali da je ravna verovatno bi postojao i kraj te ploche , tkz kraj sveta , gde bi mogli da napravimo neko okupljanje u buducnosti ako nije daleko :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ne vjerujem da je zemlja ravna,al vjerujem da postoji nesto slicno tamo daleko...super tema da malo i o tom raspravimo...al bilo je negdje po forumu rasprave
18myou0kz7ujejpg.jpg

 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Kraj zemlje kažeš, naravno da postoji, ali mi ne možemo pobjeći sa zemlje.iznad nas je neprobojni svod kao kupola. Ekspedicija admirala Birda na antarktiku, i stvari koje su se izdogađale nakon te ekspedicije kao sporazum kojeg su potpisale do sada sve države, u kojem se izričito zabranjuju ekspedicije i istraživanje antarktike... možeš do određene udaljenosti i onda nabasa vojska i kaže ajmo nazad ili letite u zrak hehe.. također nakon Birdove ekspedicije su se počeli razvija ti svemirski programi kroz koje kradu milijarde dolara a još uvjek ne postoji niti jedna slika zemlje iz svemira, a kamoli real time snimanje zemlje iz satelita koji također ne postoje, daju nam samo CGI animacije malo bolje nego na playstationu haha!sunce i mjesec su unutar kupole koja nam je iznad glava i oko nas, puno puno bliže nego što su nam rekli u školi. :) Van Allanov pojas radijacije koji nema šanse da prođe nikakva letjelica ili svemirski brod. Znači tu smo na zemlji i prodaju nam fore o svemirskim programima, CGI animacije iz NASA-e po kojima se iz godine u godinu vidi kako nas smatraju ovcama. U školi su nas učili šta je u centru zemlje, na dubini od nekoliko stotina kilometara, a kolika je najveća dubina do koje smo uspjeli u povijesti prokopati? -10 kilometara. I ne ide dalje. Ali oni znaju šta se nalazi 100 i više kilometara ispod zemlje, kako da ne. :)

Do dana današnjeg ne postoji niti jedan jedini DOKAZ ( ne pretpostavka) da živimo na globusu koji se vrti oko svoje osi ogromnom brzinom i skupa sa sunčevim sustavom piči kroz svemir brzinom hiljada km/h. Niti jedan. Potražite i iznenadit ćete se
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nasa hollywood:

:


Dave Murphy intervju o ravnoj zemlji s prijevodom da svi razumiju:


Ima materijala za istraživat jako puno, ali ovo za početak otvara oči :)
I ja sam bio skeptičan u stilu- ma kakva ravna zemlja to su gluposti, sad mi je u glavi drugačija zamisao svega toga od one kojom smo indoktrinirani od ranog djetinjstva :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kanabis_kid

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
U zadnje vrijeme sve češče čujem da je Zemlja ravna i argumenti koji se nude za to su prilično na mjestu.
U davna vremena kad su ljudi imali znanja kako napraviti piramide i ostale gradjevine koje ni današnja tehnologija ne može napraviti,kad su znali sve o mikro i makro svijetu,kad se znalo više o ljudima,biljkama,životinjama,njihovom funkcioniranju,medjusobnom djelovanju,kad su znali da zakoni fizike nisu čvrsti i da se njima može manipulirati (levitacija,bilokacija...) da skratim priču,kad su stare civilizacije imali više znanja o svemu tad su vjerovali/znali da je zemlja ravna ploča tako da vjerujem da tu ima nešto.
Osobno nemogu pojmiti da je zemlja ravna. Ako je to istina,tko i zašto ima koristi od toga da je Zemlja kugla a ne ploča,zašto nas se krivo uči,što se skriva ...?
:zvezda:::zvezda:::zvezda::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Objasnio je to što pitaš Dave Murphy u ovom videu što sam stavio gore, prijevod na hrvatskom. Ali evo još jedan kratki koji će ti možda odgovorit na pitanje:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
A ako se ide po teoriji da je sve matrix,da je java samo iluzijska zavjesa i da kolektivnim mislima oblikujemo stvarnost onda je moguće da smo kolektivnom sviješču napravili kuglu od Zemlje a možda ne postoji ni kugla ni ploča... Toliko teorija ima za svaki aspekt nečega i ničega da me zaboli glava.
Svako grabi iz tih teorija ono što mu treba da si upotpuni svoju sliku o svijetu i tako svaki čovjek ima svoju istinu i pogled na svijet....
Da li postoji samo jedna istina i svi smo u zabludi ili je moguće da svatko ima svoju istinu....?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Begaaj

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nemoj molim te uspoređivat Ravnu zemlju s ancient aliens izmišljotinom. Nije u redu ismijavat nešto što nisi proučio i došao do nekih zaključaka. Evo realno pitanje ti postavljzm još jednom: navedi jedan dokaz da je zemlja okrugla. Samo jedan.
Ili pogledaj otvorenog uma bez predrasuda ovaj intervju Dave Murphy-a koji sam stavio par postova prije.

Evo ti jedan primjer iz stvarnog života, pa pogledaj ovaj kratak video ako razumiješ engleski:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markonius

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Po ovom njegovom nacrtu zemlje, šta je sa donjom stranom?

Znači sve ovo što nam nauka pokazuje ovih godina je laž?

Laž od koje oni imaju šta?

Žašto bi nas lagali kog' je oblika zemlja?

Ovaj kratki snimak me bas asocira na drevne vanzemaljce. Ali opet, nemoj se ljutiš. Svako ima pravo na svoje mišljenje:)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@Triptank pušiš neku prskanu ganju. Da ti neko dokazuje nešto što je tako očito je čisti apsurd. Pod uticajem si velikih gluposti i savjetovao bih ti da ti nešto naučiš otvorenog uma i bez predrasuda. Inače su ti konstatacije presmiješne, bez uvrede. Grohotom se smijem.:lol:

 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Da je neko u dalekoj prošlosti rekao da je zemlja u obliku lista marihuane, verujem da bi danas bilo ljudi koji bi verovali u to i pokušavali da dokažu svetu da je tako...

Evo ja verujem da je marihuana lek, i trudim se da svima sa kojima udjem u tu diskusiju dokažem da je lek :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ljude su toliko zaludili da je nekima odavno sve ravno...ako je zemlja ravna,kako bi lazirali pogled na nebo,pogled na druge galaksije,planete,tamo sve okruglo okrece se a mi ravni ko tepsija:)jedino ako ta kupola nije jedan veliki lcd uhd tv
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
IMG_6187.JPG Probat ću kasnije ovaj link koji je power stavio jer trenutno imaju errorrr

Greenland, zagrebi malo dublje u temu ako te zanima da ne moram ovdje pisat miljon riječi, imaš masu videozapisa i tekstova u kojima je sve objašnjeno. Postoji forum flat earth society di također možeš naći još bolje informacije, naravno ako imaš volje i želje.:)

Lazarus, šta je to tako očito? Ti vidiš zakrivljenost horizonta? Meni je baš drago ako sam te nasmijao, bar sam nekom uljepšao dan jbg :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.