Razina buke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
4
0
1
42
Pozdrav narode, ovako planiram si nabaviti mamoth grow box 100x100x200cm koplet i bacit se na indoor, no muci me kolika bi bila razina buke istoga..posto ne bih volio privuci nepozeljnu paznju snatizeljnih babetina. Dal je tko mjerio razinu buke u db. Ljudi hvala unaprijed...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Protiv znatizeljnih baba pomaze samo preseljenje a sto se buke tice ima vremena kad ces brinuti o tom :)
 
16.12.2014
4
0
1
42
Ma gle nalazio bih se u podrumu kojega i drugi koriste...ne tu prostoriju naravno, a na vratima je ozracnik tako da se neki ***** bude cuo,pa me zanimalo samo koliko je vent ispusni glasan otprilike...i da bio bi i filter obavezno.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Centrifugalni ventovi imaju oko 50 decibela. To je ujedno i najjača buka. Ali...ne moraš staviti centrifugalni, sada kad nije vruče(ljeto) dovoljan je i neki "običniji" i tiši vent.
Centrifugalni opet možeš smanjiti sa VIKO dimerom za svjetlo(cijena oko 8€) pa se to utiša poprilično, rekao bih20-30db. A opet možeš i "dampirati" cijevi kamenom vunom pa če apsorbirati buku od ventilatora.
Kako bi to bilo u podrumu koji i drugi koriste razmisli o karbonskom filteru a uz njega je gotovo obavezan centrifugalni vent jer svi ostali imaju mali pritisak zraka i neučinkoviti su(bar ne dovoljno) kad je filter u pitanju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nadam se da si resio kuda ces sa cevi za ispuh a da to ne vide drugi. samo da napomenem, grovanje u zajednickim prostorijama ne smatram bas preterano pametnim potezom, puno je tu rizika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
16.12.2014
4
0
1
42
Hvala Avantura to sam zelio cuti....naravno da je filter pod obavezno...
PoweSeed potpuno si u pravu al nije da imam previse izbora....
Gle jedino me buka brinula..sa ostalim ne bih trebalo biti problema..nema neke cirkulacije ljudi tamo tako da jbg moram probat....
Veci mi je rizik u gajbi jer tu je bogami prometno..
A pun ***** mi je svega i svacega jerbo ipak domaće je domaće;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pazi da nebi grow bio na zajedničkoj potrošnji zgrade. Podrumi, hodnici, stubišta, garaže, itd. su na posebnom brojilu tzv. zajedničke potrošnje. Ima da ti murija dođe u rekordnom roku kad potrošnja skoči za 20-tak eura mj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
16.12.2014
4
0
1
42
A u k...a taman sam se poveselio kak si bum s tim riješio potrošnju struje!!!
Si siguran u to...iskustvo ili...nekak sam si mislio da teško to mogu pratit,jer ljudi dođu i odu i svakakva sranja si priključuju u podrumima...škrinje...sušilice itd.
Istina da one manje troše struje ali opet.

Ali opet bolje ne rriskirat tak..
Morat ću si nekakve opake preinake u stanu onda napraviti izgleda.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne znam, moraš provjeriti dal je sa tvojeg brojila struja u podrumu. Ja što sam radio instalacije na novim zgradama, sve je to bilo na zajedničkoj potrošnji. To što se povremeno uključi kakva mašina u garaži, ili podrumu, nije neka potrošnja. Lampa u boxu ipak radi minimalno 12h dnevno i to se osjeti na računu. Smatram da nije vrijedno rizika.