Razlika između Dark Green i Light Green cannabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2011
39
0
6
39
Susreo sam se sa time na stranom forumu, pa mi zaista nije jasno o čemu je rijeć? Koja je bolja? Na koji način koja djeluje? Prednosti i mane?

Hvala, strarosjedioci :respect:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kladim se malo tko zna o čemu pričaš. Pojasni molim te na domaći šta si pročitao jer je tema ovako neputpuna a osobno nikad čuo za te pojmove, tu na balkanu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Koliko shvačam svijetlo zelena trava i tamno zelena trava...
Ovisi od sorte do sorte šta se tiče boja ali može se postiči i boja određenim vremenom cvijetana. takle kad "prezrije" iz mog iskustva če biti tamnija, logično uglavnom. Također, svijetlo zelena zna dignuti, biti veselija itd. dok tamnija voli da zabije o kauč, uglavnom stoned. Raspravljalo se ovo u nekoj temi o sazrijevanju, ali to je sve šta mi dolazi u glavu sad:))
 
05.05.2011
39
0
6
39
Ali ipak mislim da je to kod problema s gnojenjem kada je u kompostu previše dušika npr. NPK 7+3+6 znaći veći od fosfora u cvijetanju, atrebalo bi biti suprotno tipa NPK 4+5+6.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
valentin25 je napisao(la):
Ali ipak mislim da je to kod problema s gnojenjem kada je u kompostu previše dušika npr. NPK 7+3+6 znaći veći od fosfora u cvijetanju, atrebalo bi biti suprotno tipa NPK 4+5+6.

Nisam bas skuzio ovo sto si hteo reci,ako bi mogao malo detaljnije to objasniti...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
sativi,količina hlorofila u listovima je niža u odnosu na indike, samim tim, potrebno je i dosta svetlosti za njihov uzgoj, pa je zbog toga i period rasta i sazrevanja duži.

Indike imaju više hlorofila od sativa i samim tim, kraći period sazrevanja. Iako fotoperiod u mnogome i kod ove vrste utiče na cvetanje
Vise azota utice na tamnije liske, i to je tacno..isto tako,manjak azota se prepoznaje po svetlijim liskama koje jednacito zute jer biljka crpi iz njih hranu.

inace, razlika je postojeca i ocigledna :))
Siguran sam da moze neko kvalitetnije objasniti,ali to je sustina:cool44:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Sative svjetlije od indice.to ja mislim kaze jorge u svom dvdu ili sam negdje procitao nemogu se stvarno sjetit.mozda sam zabrijao al mislim da nisam.
 
05.05.2011
39
0
6
39
Flowering nutes contain a lot less N than growing nutes--too much N can retard flowering. It is the lesser amount of N in the feed that makes the plant a lighter green--this is normal and desirable as you get into flowering.