razlika u kolicini uroda pripremljena zemlja na sajtu/kanta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Imam malu dilemu , imam 2 mjeseca stare biljke koje su jos u pitarima , prvobitan plan je bio presadit ih na pripremljen sajt u zemlju nakon mjesec/2 vege, medjuitm sajt je propao a imam jednu drugu extra lokaciju samo sta je tu jedino moguce stavit biljoze u kantama.

Zanima me je li puno gubim kolicinski ako i uopce gubim ako biljke stavim u kante cca 40litara u kojima ce bit vrhunska zemlja recimo composana i to sve pravilno i redovno zalijevat i gnojit?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Biljkama uvek prija veća količina zemlje,zato je samo tlo najbolja opcija.
Kako misliš da iskriviš? U fazonu Lst ili šta?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Znam da je tlo najbolja opcija zato i pitam kolika bi bila razlika u kolicini ako je u kantama extra extra kvalitetna zemlja i sve se redovno zalijeva i gnoji kako treba , nisan nigdi spomenia odi da išta krivim :D nesto si krivo procita hehe
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Pa nez kolko sam vidio tak bilje u teglama vani cak su i bolje uspjevale, tj veci urod..
Ak ti je sajt ziher onda bacaj to tam.. I 40l bi odradilo poso savrseno
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Tako ce onda i bit , 40l po biljci u composani za ruže , sad kad pocme cvjetanje gnojit sa hesi bloom complex i fosfor+ i to bi mislim trebala bit bomba svakako , a i kad pogledam ako primjetim šta sumnjivo imam mogucnost maknit to opet dalje.
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
57
Purica je napisao(la):
Imam malu dilemu , imam 2 mjeseca stare biljke koje su jos u pitarima , prvobitan plan je bio presadit ih na pripremljen sajt u zemlju nakon mjesec/2 vege, medjuitm sajt je propao a imam jednu drugu extra lokaciju samo sta je tu jedino moguce stavit biljoze u kantama.

Zanima me je li puno gubim kolicinski ako i uopce gubim ako biljke stavim u kante cca 40litara u kojima ce bit vrhunska zemlja recimo composana i to sve pravilno i redovno zalijevat i gnojit?


kako mislis da iskrivis? :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
tatin je napisao(la):
kako mislis da iskrivis? :)


?? evo vec drugi post di netko pita kako mislim da iskrivim?? ne razumin di san ja to napisa da išta krivim :D , jesam li ja nadrogiran ili vi hahah sad neznam ni sam više... :D
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
57
Ma ja se salim, bilo mi je strasno simpa prva dva posta u tvom topicu :)

Sto se tice drugog, mislim da je 40 litara pitar ok za dvije biljke ako imaju razmaka od po metra medjusobno. Ja nemam mnogo iskustva, slicno sam i ja nedavno pitao. Poenta je da sto je veci pitar, bude veca biljka, tj. ima vise sansi da bude velika. Anyway, to ne znaci da ako stavis pitar od 200 litara da ce biljka izrasti 6 metra, ali koliki je ono max, tesko da ces dobit odgovor. Znas da ljudi gaje i u kompjuteru ali srazmjerno velike (male) budu biljke. Ja sam stavio 2 biljke svaku u po 20 litara, a bolje bi bilo da je bilo duplo ... Za sad piche valjano