Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Zašto je biljka koja može industriju učiniti neotrovnom i biorazgradivom zabranjena?

Konoplja (Lat.: Canabis) – jedna je od najkorisnijih svjetskih biljaka koja se koristila i može se koristiti za proizvodnju goriva, papira, odjeće, hrane, boje i lakova, plastike kao i prirodnih lijekova. Pa zašto su onda Sjedinjene Američke Države, a potom i ostale zemlje kriminalizirale proizvodnju ove čudotvorne biljke?
Zbog kontrole stanovništva. Za koorporatiste samodostatno i zdravo ljudsko biće je noćna mora.



 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Kad malo razmislim, čini mi se da nije problem u tim ljudima koji su zabranili, nego ovim ostalima koji su bez razmišljanja prihvatili to.
Ovo zašto se sad stvari polako mjenjaju je zbog ljudi, a vlade samo prate to. Većina toga procesa nije svjesno. Prvo se promjeni unutra, a onda mi tek tražimo vanjska opravdanja da to pretvorimo u mišljenje i stav.

 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Bog (ili alieni haha) je biljku dao ljudima da žive u harmoniji i sreći, da podignu svijest o životu i našoj svrhi na ovom svijetu.

Zabranili su je sluge Sotone koji se hrani ljudskom patnjom i svim oblicima destrukcije ljudskog roda.

Najveći čovjekov neprijatelj je NEZNANJE, a ljudi ne znaju koju i kakvu korist ova biljka daje.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hmmm... pa i bez biljke se može živjeti u harmoniji i sreći.

A večina Sotonskih sluga misli da radi u korist boga... tako i funkcionira sotona. Ubaci ti uvjerenje kojeg se držiš kao božjeg pravila. Primjer bi bio da mi treba kanabis da bi bio dobro. Čovjek pomisli kako mu je bog poslao biljku, a on u raljama ovisnosti, u paklu :smoke:

Zlo je skriveno od prosječnih očiju. Filmovi i serije nam daju osjećaj kako je to nešto tamo daleko, neki zlikovci koji uništavaju svijet. Prava istina je da je zlo toliko blizu, toliko blizu da si se poistovjetio sa njim. A ono što mi jesmo se samo odražava na sve oko nas.

Da bi mogli prepoznati sebe u okolini, prvo treba upoznati sebe...

Ovo nije protiv kanabisa, ovo je protiv uvjerenja koja se stvaraju oko njega. Jer kako se stvorilo uvjerenje protiv, tako se sad stvara isto, samo sa drugim predznakom. Pravi put je biti u jednom zdrav odnosu sa kanabisom, koji će doći iz spoznaja, a ne iz uvjerenja. ;)
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Kad sam napisao u harmoniji i sreći, mislio sam na mnoge konflikte u svijetu (tipa nacionalizam ili rasna diskriminacija) u kojima bi ljudi zapravo uvidjeli sav besmisao toga obzirom da konzumacijom stvarno dolazimo na veći nivo svijesti. Ljudi bi postali manje opterećeni tim nebitnim razlikama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Filmovi i serije nam daju osjećaj kako je to nešto tamo daleko, neki zlikovci koji uništavaju svijet.

zato se gleda fantastika, naucna, epska ili samo fantazija :D
mnogi ljudi me ne razumeju oko toga, cak i ne kapiraju sta im odgovorim kad kazem da je kriminal, ratovi, horor .. sve oko nas?

Kad sam napisao u harmoniji i sreći, mislio sam na mnoge konflikte u svijetu
e pa sad, tu vec dolazimo da SJW koji i ne primecuju da su postali fasisti, liberalni doduse, ali ipak fasisti.

enivej

60362525_328529267767376_5812732305168400384_n.jpg
 
28.10.2021
4
2
1
24
zato se gleda fantastika, naucna, epska ili samo fantazija :D
mnogi ljudi me ne razumeju oko toga, cak i ne kapiraju sta im odgovorim kad kazem da je kriminal, ratovi, horor .. sve oko nas?


e pa sad, tu vec dolazimo da SJW koji i ne primecuju da su postali fasisti, liberalni doduse, ali ipak fasisti.

enivej

Pogledajte prilog 278321
Ovo je istina i slika baš prikazuje kako jest u stvarnosti. Ja sam negdje pročitao da je industrija brze plastike ili koje se već radi puno isplativija za proizvođača pa ne koriste konopljinu plastiku. Inače uspio sam na jednom buvljaku kupiti neki kao hoodie od konoplje.