Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Činjenica je da THC izaziva psihičku ovisnost i dalje ne moramo raspravljati jer je ovo dovoljan arugment zašto nikad ne bi do kraja trebala biti potpuno legalizirana.
Psihicku ovisnost izaziva nerad,ljencarenje i izbijanje po cijele dane uz igrice..vataj se krampa,lopate,posla i zivotnih problema,borbe pa neces "razmisljati"o takvim glupostima.Cuj,psihicka ovisnost..jojjjj,braco mila:idea::idea:
ko političar bi dao
Sta ce oni dati,komu...tebi?!Daj se uozbilji:smoke:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Trava je ilegalna zbog toga jer je zabranjena.
Marlene Mortler? To sto je ta zena izjavila nije smijesno, vec zalosno i zabrinjavajuce za jednu "ministricu zdravlja" koja se bavi narkoticima
Mislim da bi civilizacijski korak unatrag bio ono što većina ljudi na ovom forumu želi (potpuna legalizacija).
A sta imas mislit. Eto ti Uruguay. Bas su se civilizacijsku unazadili.....
Činjenica je da THC izaziva psihičku ovisnost
Nope. Sto sa ljudima/clanovima foruma koji rade pauze nakon 1-2-5-10-15-20g koristenja ili svakih toliko da bi spustili toleranciju?
Nema ovisnosti al ima ono sto zovu "cannabis use disorder." Jer 10% americke populacije (testiranja) su yebivetri sta se zapuste jer ne moraju nista radit kao sto hazeri kaze pa im je onda cannabis kriv.
Činjenica je da THC izaziva psihičku ovisnost
Samo thc jadan? a sto sa ostalih 120-130 kanabinoida koliko ih je za sada detektirano u cannabisu?
i jer je ovo dovoljan arugment zašto nikad ne bi do kraja trebala biti potpuno legalizirana.
fallacy from ignorance. ne moze biti dovoljan argument jer argument u startu nije istinit.
Alkohol, cigarete i kofein - legalna droga, ali je ispitana u tolikoj mjeri da je legalna. Da je nešto bolje ili gore od trave - nije. Individualno je previše.
Nikotin i kofein su alkaloidi za pocetak, kanabinoidi nisu. Koefin moze imati jako puno beneficija ako se koristi kako treba i ne pretjeruje.
Ako gledas ovisnost i stetnost na tijelo i mozak uz beneficije, cannabis je najmanje "stetan". Nisam jos cuo da se netko lijeci alkoholom.
1) bolesnici, npr. multipla skleroza
zasto ne npr. svim bolesnicima sa bilo kojim bolestima ako im pomaze? a i zdravima za mood boost i prevenciju.
i to da doktor pripisuje
nece ici. obrazuj se malo, pogledaj sjednice, predavanja itd tamo gdje je legalno pa ces znati da je skoro nemoguce da itko ikome prepise bilo sto jer je pre individualno. od doziranja, sorti, omjera kanabinoida, nacina primjene......sve je jako individualno i svaki pacijent mora za sebe otkriti svoju dozu i sortu za terapiju za najbolji ucinak. U prijevodu, za nekoga 200mg cannabisa skoro ni ne djeluje dok kog drugoga je puno previse. Doktori bi mogli pomoci kada bi bili dovoljno educirani i sa dovoljno iskustva da daju neke smjernice.
ali bez razmjene/poklona
hoces reci da se ti ne slazes da netko u legalnom svijetu pokloni nekome ulje zbog bolesti jer isti nije u mogucnosti proizvesti svoje?

Mislim da točka 2) koju sam naveo također vodi u civilizacijski rikverc
neobrazovanje i ljudska neukost nas vode civilizacijski u rikverc, ne cannabis.
 
Poslednja izmena:

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Kad dođeš u školu, sa 7 godina, prve tri stvari koje te uče su da je nebo plavo, zemlja okrugla, a droga loša. Sve to prihvatimo ko djeca, ali kasnije se neki ljudi odluče vjerovati da je zemlja ipak ravna ploča i da je droga dobra. THC mijenja percepciju na svijet, tj. vadi čovjeka iz realnosti i stavlja ga u neko drugo stanje. Dakle djeluje slično ko sredstva koje guraju farmaceutske kompanije, s tim da je šansa za nuspojave kod trave vrlo vjerojatno veća nego kod ispitanih sredstava. Posebno ako pričamo o kupnji s ulice ili vlastitom uzgoju. Znam ljude koji su počeli pušiti krajem osnovne / srednje škole. NI JEDAN pozitivan primjer, a da je utjecan travom. Em su bili lošiji učenici, em im se neda raditi (lijeni su), em se teško mogu uklopiti u neku "zdravu" okolinu gdje se ne konzumira nešto, bila to jedna piva ili joint.
Ono što je činjenica i oko čega mi se zapravo svodi izlaganje:

Jel netko nešto postigao više u životu pod utjecajem trave? Ne. Jel postigao manje? Da.
Pobijte ova dva gore pitanja/odgovora i povući ću se ko mali poraženi miš. :)

Na kraju ćemo doći do pitanja jel prvo bila kokoš ili jaje? Tj., jesu li konzumenti marice takve osobe bile ili ih je marica, pa makar 1%, učinila takvima. Sve je pitanje što želiš od samog sebe. A država ne bi smjela riskirati upravo ovog boldanog dijela i zbog toga je ilegalno.

Može se uči u dublju raspravu s više parametara: bolesnici / rekreativci / staž konzumacije / sazrijavanje mozga / omjer kanabidoida itd itd. Neki parametri prolaze, drugi ne. Previše je individualno. Da, trebalo bi legalizirati. Da, trebalo bi kontrolirati. Ne, ne smije se dati ljudima da si sami određuju jer je ljudska psihologija zajebana stvar. Otići će stvar u krivom smjeru i tu možemo, a i ne moramo kriviti marihuanu. Ne znamo odgovor na to pitanje.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Poslednja izmena:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
@iilz
Trudio sam se napisati odgovor, citat po citat...
Ali cemu? Kome?
Ne ide mi nikako u glavu to sto govoris? Jasan mi je taj stav, cuo sam ga milion puta. To je po mom misljenju(oprosti ako smatras to uvredljivim) obicno pametovanje. Nista vise.Bez argumenata, bez iskrenosti. Vise presucivanja nego izlaganja, izvlacenja iz konteksta...
Ali, molim te, objasni ovo
https://www.vutra.org/threads/air-auto-pot-lemon-shining-silver-haze-by-ilz.18033/

https://www.vutra.org/threads/4x-royal-gorilla-2x180w-led-hans-paneli-biotabs-autopot-kokos.17600/

Koja je to pozicija, koja mjerila???
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Ma nema smisla dalje raspravljati. Na sve sto napisem mozete naci protuargumente. Grm u kojem lezi zec je sljedeci:

Isto tako sam razmisljao i ja pred mjesec dana. Dok covjek zavrsi na psihijatriji s dijagnozom "F12.5 Duševni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom kanabinoida-psihotički poremećaj" i nakon razgovora s nekoliko psihijatara i psihologa, postane mu kristalno jasno mu je zasto je trava ilegalna. Ne bih nikome pozelio tu situaciju. Ovo sto sam napisao nije ni 1% informacija koje imam i koje sam istrazivao. Razmisljao sam 500 puta prestati pusiti, posebno dok sam cuo da su poznanici zavrsili i po nekoliko mjeseci na lijecenju. Nitko od vas nije ni svjestan kako dugogodisnja redovita konzumacija marihuane mijenja covjeka / mozak, posebno ako to radite u ranim 20-ima jer se mozak razvija do 25., 26.-e. Jedno je zapaliti tu i tamo u drustvu, a drugo je svaki dan pusiti i uzgajati sorte s visokim THC-om. Isto kao i sa svim legalnim i nelegalnim drogama, postoji kap koja prelije casu. Da ne pricam o pacijentima s odjela kojima je s 20-21 dijagnosticirana shizofrenija uzrokovana travom. Mozete se nasmijat na ovaj post i prozvat me trolom i/ili luđakom. Nastavit cete dalje s ovim aktivnostima, a nastavio bi i ja da citam ovaj identicni post, samo da ga ne pisem iz svog pera. Samo treba proci to u vlastitom aranzmanu i eto, u danu odlucis odbacit naviku koja ti moze oduzet sve u zivotu. Eto, pametnom dosta. Don't do drugs. Zivjeli.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
kaj nisi reko da ces se povuc u misiju rupu.... a to kaj je neko dobio neku diagnozu to trla baba lan jer takvih diagnoza ima masu i ja osobno znam ljude sa takvim i tezim oboljenima a ne puse travu jednostavno ih zivot ,brige,traume itd dovedu do toga neki sami pojacavjaju to svojim karakterom neki stvarno nemaju ljep i sretan zivot tako da to sto taj ccovjek pusio travu je samo sprijecilo da vec odavno nije pukao a to da ima i ljudi za koje nije trava to se slazem, al tako je i sa alkoholom koji je dostupan normalo a po meni ima ljudi za koje je i zvakaca guma opasna .....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
f12.5 je vezan za psihozu, a psihoza je bio-psiho-socijalna bolest i okidac joj moze biti svasta u zivotu, pa i upotreba kanabisa. ali to ne znaci da je kanabis prouzrokovao to oboljenje. da je tako imas li ideju koliko miliona ljudi na planeti bi bilo psihoticno. ja licno nemam ni jednog poznanika, od gomile, koji je zbog vutre zavrsio na psihijatriji. ali ih znam troje koji imaju f12.5 al su flipnuli zbog potpuno neceg treceg.
Da ne pricam o pacijentima s odjela kojima je s 20-21 dijagnosticirana shizofrenija uzrokovana travom
ne bi trava nista "uzrokovala" da nisu postojale genetske predispozicije. kod psihoza (pogotovo tih ranih, tzv. hebefrenija) je hereditet veoma bitna stavka. no ne zelim da ti pametujem, slusaj svoje lekare, drzi se terapije i sve najbolje u zivotu zelim, jer psihoze nisu za zaebavanje bez obzira cime bile inicirane
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Znam desetke i desetke ljudi koji pusi redovito. Trojici je okinuta shizofrenija (dobili bi je kasnije vjerojatno, ali trava je ubrzala, a nije bas dobro dok se dogodi to u 20-ima, a trebalo je puno kasnije), dvoje je zavrsilo isto na psihijatriji. Ovaj decko sa shizofrenijom je 6. ja 7. :)

Sto se tice misje rupe, ovi videi od gore di se spominju uspjesni ljudi i upotreba kanabisa - nema mi smisla komentirati, smrkalo je puno uspjesnih ljudi bijelo i radilo sve i svasta pa ne znaci da je to dovelo do uspjeha. Jos samo fali da netko stavi Snoop Dogga ili Ajsa Nigrutina pa da stavimo tocku na i. Pricamo o krajnostima, tj. o "drug abuse", sto radi puno ljudi ponukano raznim krivim argumentima (da je trava bolja od duhana, da ne izaziva ovisnost (ovo mozemo nazvati i drugacije) i opcenita propaganda jer je to cool). No, kako sam i napisao, necu ja sad tu nikog promijenit, niti mi je to cilj. Jedini savjet koji mogu dati je da ne pusite sorte s visokim THC-om i niskim CBD-om, ako ste u ranim 20-ima i pogotovo ako imate psihickih poteskoca u obitelji. To je dobitni recept za okidanje.
I netko je gore napisao, nije sve za svakog.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Trava utječe na mozak i na razmišljanje i sigurno da utječe na sam razvoj psihe ali zabraniti nešto jer postoji mogućnost da nekome tko naginje nestabilnosti poremeti stabilno psihičko tijelo. U par navrata sam imao jako ozbiljne probleme koje sam uspio proći uz pomoć moje draga ali i dalje sam za legalizaciju. Naravno večinom pušim CBD sorte ali zato jer mi to paše.

Takvo gledanje koje ti imaš je dosta usko. Večina stvari je sakrivena nama zbog ne viđenja samog sebe. Pričao si gore o tome kako trava čovjeka pomakne iz realnosti ali ta realnost o kojoj ti pričaš je običan televizijski progam. S travom je samo drugi... dug je put do realnosti prijatelju, nekad i kroz psihozu, tjeskobu i paranoju...

Osobno ne smatram da je trava samo dobra ali zabranit nekome nešto je glupost. I to kako si rekao, nije sve za svakoga i to je to... ali sigurno se većini tih ljudi može pomoći kad bi se znalo o čemu se radi... psiha je danas nepoznanica i većinom se sve gleda naopako. Negativne emocije se smatraju negativnima, a pozitivne, pozitivnima. Psihopat namlati dijete i osjeća se sretno, dok netko osjeti trule temelje svoje psihe i prepadne se na smrt. Ovo drugo odmah smatramo negativno, a možda će manjini biti veliki poticaj da se promjene iz temelja. Ali ne tako da izbjegavamo suočavanje nego suprotno, da shvatimo što je bitno i što uopće oblikuje tu realnost.

Trava može utjecati pozitivno i negativno ali kad to sudimo nemojmo uzimati današnje društvo kao neku referentnu točku jer ono što se danas smatra uspješni čovjek je većinom idiot u realnosti. To ti je kao da ideš igrati neku igricu protiv djece koja ju igraju stalno ovisni... ako i ti nisi, nemaš šanse. Koje šanse u preskakanju onih konjskih zapreka ima konj koji trči po livadama, samostalan. Sigurno neće imati petice. Jako, jako neuspješan će biti. Možda će se naći u smrtno opasnim situacijama i za neke će trebati i po par mjeseci, godina da prožvakaju dok oni u štalama vježbaju za ocjene i dobivaju hranu kad su dobri i poslušni...e pa sad sve ovo se događa unutra... vanjsko nije bitno.

"Biti prilagođen bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja"