Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Jel netko nešto postigao više u životu pod utjecajem trave? Ne. Jel postigao manje? Da.
Pobijte ova dva gore pitanja/odgovora i povući ću se ko mali poraženi miš. :)
Upoznao sam 15-tak ljudi sa ovog foruma.Svako se na svoj način bori da osigura sebi i svojoj obitelji normalan život.
To nije lak zadatak.
Patimo se,duvamo i napredujemo.
Ne treba to popljuvat :djede:
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Znam desetke i desetke ljudi koji pusi redovito. Trojici je okinuta shizofrenija (dobili bi je kasnije vjerojatno, ali trava je ubrzala, a nije bas dobro dok se dogodi to u 20-ima, a trebalo je puno kasnije), dvoje je zavrsilo isto na psihijatriji.
Shizo se javlja najčešće do dvadesetih, zato su je nekada zvali mladalačko ludilo, a skoro nikada posle 45. A svašta se trpa pod tu dijagnozu. Čak i neki bezazleni simptomi. Još i nerazumevanje psihijatra kako kanabis deluje i da MOŽE da otvori neke 'portale', makar da izazove poplavu nesvesnih sadržaja, što će psihić da tumači kroz prizmu svog treninga kroz koji je prošao. Onda će da lupi dijagnozu, prilepi etiketu i stigmatizuje nekog za ceo život. Ne govorim ovde o ljudima koji su stvarno jako bolesni i kojima je potrebna hitna hospitalizacija. Ima onaj američki psihijatar koji je svoje provereno zdrave kolege u tajnosti razaslao na americke klinike, a trebali su da prijave samo jedan pozitivni simptom, i to da im se 'ČINI, da MOŽDA KAO čuju neki šum koji LIČI na glas' itd. A ostalo na posmatranju da sve pričaju kako i jeste. Svi su zadržani do daljnjeg i posle nestanka simptoma koji to nije ni bio. Svi su propustili da primete da su to potpuno zdrave osobe. Ima jedan film o Jungu gde on, nemajući objašnjenje za neke fenomene kod svojih pacijenata kaže, u čuđenju i sa ubeđenjem: As if they were possessed! Naravno to ne može biti ni radna hipoteza jer pozitivistička nauka u startu odbacuje mogućnost postojanja duše. Međutim nauka nije nauka ako se ne pruža u svim pravcima a rezultate ogleda u praksi. Da li postoji posednutost drugim entitetima? Moderna fizika uveliko ide u pravcu koji dočarava MNOŠTVO SVETOVA i dimenzija. Sve što saznajemo ide ka tome da su stare nauke, koje zovemo religijama (a same su sebe zvale nauka) bile u mnogome ili svemu u pravu. Postoje druge civilizacije, paralelni univerzumi, postoji sve i mnogo više. Deca odu na veronauku i tamo ih uče da su neki dobri vanzemaljci prognali zle na Zemlju i zabranili im da se vrate gore. Da gore postoje vojske vanzemaljaca i hijerarhija vlasti a ovde zli vanzemaljci lete kroz atmosferu a žive u utrobi zemlje i gledaju da unište Zemlju zajedno sa ljudima, i da će to na kraju i da bude, ali da će jedan od nas, rođen na Zemlji koji je uznešen gore da na kraju dođe i aterira ceo grad Jerusalim koji je napravljen gore na Zemlju u kome će da žive oni koji nisu prišli neprijatelju. Zatim će zli vanzemaljci videvši da je grad nezaštićen da ga napadnu zajedno sa čipovanim ljudima koji su sada već pola kiborzi a onda će Ješua Pomazanik koga su svojevremeno uzneli dobri vanzemaljci da ih potamani. Naravno sve ovo slušaju deca drugim rečima starovremskim rečeno. A ako istog tog veroučitelja ili sveštenika pitate postoje li vanzemaljci rećiće odlučujuće NE. Religija ne priznaje vanzemaljce a uči o njima a nauka ne priznaje demone a ima sa njima posla. Rodonačelnik modernog naučnog metoda Dekart sam je govorio o tome da mu je analitičku geometriju u viziji da 'anđeo' koji mu se javljao u tri navrata, i rekao mu da se pokorenje prirode može izvesti samo uz 'meru i broj'. I to zapadna civilizacija uspešno čini od tada, uništava celokupni ekosistem Zemlje. Zato što manje posla sa nekim lekarima. A da li je starija kokoška ili jaje? Jedna moja školska ima shizo. Duvala je kad god je mogla i bila je super prilagođena. A onda su je oteli, odveli na Kosovo, prinudili na prostituciju, rokali je horsom stalno, prvog dana se na njoj izređalo više desetina ljudi. Uspela da pobegne posle par meseci, prijavila. Vrebali je u kafiću blizu njenog stana i polomili joj koleno štanglom. I sad ona dobila shizo i to joj je od trave po nekima. Ma daj.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam jedno bio spominjao na forumu da mi je drug jedan sicofreniju dobio, tj vutra mu to aktivirala, samo problem je kod lika bio da je u hamburgu imao udes, i veoma tesku povredu na glavi, i od tad nije bio bas svoj, i onda je vutra na kraju jos gore prouzrokovala, a duvao je kao konj poslije toga, ne sadi kanabis kao ja, a opet pusi vise od mene.. znaci pretjerivao sve granice.. a i dok su mu drugi govorili da malo prestane, on nije htio slusati..
Ali da je direkt od vutre doslo, nije, lik je zavrsio fakultet, stojao na svojim nogama, pravo svoj covjek bio a i tad je duvao.. i jbga thats the life...
Eno ga sad, paragraf 64, ne moze odlucivati on, drugi moraju za njega.. ali ipak kazem... sve je to od covjeka do covjeka, i zavisi isto tako recimo kakav si pshicki, genetski naslonjen na takve bole/psihoze.. ako znas da si labilan na to, onda se maknes bilo kakve droge..
Ali sad doci ovde na forum i prosipati lovačke priče, to je skroz nešto drugo dragi ilz, i takvo me nešto automatski trigga... i ja to osobno smatram vrijeđanjem.. pogotovo kada neko iznosi činjenice zaosnovane na COPY PASTIRANIM tekstovima..
A i argumentiraš svako svoje pitanje ili odgovor sa nekim copy paste tekstovima sa portala koji su protiv kanabisa.. niđe veze
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Voleo bih da podelim moja zapažanja, nekom će već biti od pomoći. Bazao sam po psihijatrijskim ustanovama i zavodima za mentalno zdravlje od druge srednje. Prvo kao deo projekta sa korisnicima tih ustanova, kasnije kao student par godina svake nedelje, posetio sva odeljenja sem sudske psihijatrije, i padalo mi je u oči da velika većina koristi duvan. Kasnije sam saznao da je to primećeno i da je hipoteza da se psihoaktivnim supstancama pacijent pokušava stabilizovati, recimo na način na koji šaman kroz metamorfozu od običnog mladića, nenadano dobivši vizije, od okoline dobije podršku i ode u šamane. Kod nas ode u Lazu i vežu ga za krevet haldolom. Ako pratimo tu misao, i pretpostavimo da ljudi koji imaju nesvakidašnji način funkcionisanja mozga zapravo se instiktivno maše za biljke koje im pomažu, kao što će mačka da jede određenu travu i sl onda je jasno zašto ljudi sa psihozom puše duvan. Niko nije okrenuo stvari i predložio da duvan uzrokuje psihozu. Ne vidim zašto bi i za kanabis. Drugačiji je lek, to stoji, ali pre nego što smo počeli da se gađamo shitom oko toga, trebali smo da detaljno proučimo celokupnu hemiju kanabisa po sortama, a ne samo thca, i to bez ideoloških predrasuda koje su do skoro vladale u naučnim krugovima na svim nivoima. Narod neću ni da komentarišem. Jedna anegdota vezana za naš narod na Balkanu. Tu pre par godina jedna polu-hejterka mi reče kako je to strašno što sam duvao i što sam izabrao narkomaniju itd. I skoro bio neki tizer na tv oko legalizacije i ona mi prebaci neki sitan cajper po tom pitanju i ja joj rekoh pa baba ti sigurno to sadila, ne znam šta se gicaš i oko čega. Hahaha posle vikenda dođe ona na posao i pred svima kaže pričam ja juče sa majkom oko one emisije na tv-u a majka mi reče uuu pa mi kad smo bili deca izbušimo šušku od kukuruza, napunimo konopljom i to smo pušili pa po ceo dan se kupamo u Moravi i mnogo nam lepo bilo.Jedna druga anegdota: Napadne turski bašibozluk tu jedno selo nadomak mog grada, a ljudi se zatvore u crkvu jer je jedina bila od kamena. Ovi da ih isteraju uspeju da provale nekako rupu u krovu i ubace zapaljenu balu konoplje unutra, a za njom košnicu sa pčelama. Hteli da ih zavoze u bad trip hehe. Naravno naš narod stoički izdržao hotboxing a verujem i da im je bilo i full lepo. Pa ne dozvoliše Turcima da razvale vrata i ovi u nemoći odoše. E tako se to radi. A da mi kaže neko sorte pre Tite koji procenat thc? Verujem nešto oko 4%? Zna li se? A posle šezdesetih hibridi 0,3? Moja nana mi pričala da kad moče konoplju skupljaju ribe koje se izvrnu. Kanabinoidi opuste glatke mišiće pa se riba parališe. Znači vozilo je to taman kako valja pa i jače. A komšinica jedna, baka, mi priča, uuu sine kad sam bila dete to je najlepše konoplja kad se brala, to je igranje, pevanje, pa zaljubljivanje... Rekoh pa da ona tako vozi... Sta sine, sta, rekoh ništa. A jel prljav posao bio? Kaže sve nam ruke crne i lepljive bile. A prašina rekoh zapuši nos a vi čačkate, a? Hehehe. A posle? Kaže pa skupi se lišće zapali se vatra pa preskaču momci vatru a mi povedemo kolo. Rekoh pa ko je lud da igra u krug ako nema oko čega. Eto tako nasta kolo, da se vrte da svakog zahvati malo dima jerbo duva vetar možda haha. Narod nam slabo pamti zato nas ebu političari i birokrate, a i štrokavi smo, a to je sve odlika jednog časnog stonerskog naroda kome brišu istoriju upotrebe kanabisa za sve namene. A zašto je Ilirska odlika da imaju otvoreno ognjište, dok su rimljani na ovim prostorima imali peći, po tome se u arheologiji gleda da li je kuća tradicionalna ili su u njoj živeli rimljani. A oni su bili sladokusci pa su kolačiće sa konopljom jeli. Zna se da smo imali otvorena ognjišta na sred kuće, nisu nam trebali improvizovani šatori za hotboxing kao Skitima što nas Herodot izveštava. Bacala se konoplja na ognjište i protiv uroka i kad je dete bolesno, i da deca bolje spavaju. Aj' sad će ameri da nas uče šta je trava. E sad ono bitno. Trava STIMULIŠE mozak, čak ma kako da stondira, a pogotovo ljute sative. NE SIPA SE KEROZIN u kosilicu ili nešto slično. Dakle ako se želi da trava ima blagotvorno dejstvo treba i taj mozak podržati pravilnom ishranom bez komercijalnih otrova iz kesice. Dosta bobica jarkih boja, domaćeg voća i povrća, domaćih jaja, a ko ne može to sebi da priušti neka bar dva puta dnevno popije dva različita čaja kupljenih u rinfuzu. Hibiskus, kadulja, kamilica, srdačica, glog, kopriva, matičnjak... Nebo je granica. Za mnoge psihičke poremećaje se danas sumnja da su u vezi sa poremećajem metabolizma mozga usled zapaljenski procesa, a lekovito bilje, uključujući tu i kanabis, je ANTIZAPALJENSKO. Stoga molim forumaše koji to ne koriste da obavezno JOŠ DANAS uključe nešto od toga. I slobodno ljuto, što ljuće, to je panacea. Iz iste tegle sam pušio jedne zime kad mi je ishrana bila haos, komercijalna svinjetina pržena na ulju, slatkiši gomila i sl i davala mi je brainfuck i paranoju. Početak leta sledeće godine, sređena ishrana kako treba, ista sorta ista tegla davala bujicu ideja, duboku introspekciju i dobro raspoloženje.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
I netko je gore napisao, nije sve za svakog.
Jedino s čime cu se složit je ova rečenica....
Nemoj da počinjem objašnjavati jer... radim.... s ljudima...svakakvih profila....znam što su genetske predispozicije i znam šta znači okidač u smislu navedenih stanja...
Molim te nemoj dezinformirati ljude, svojim stavovima i mišljenjima tj zaključcima.. jer o kakvoj ti propagadni pričaš ?
O lječenju od raka ili rekretivnom pušenju koje nakon određenog stanja , ti nazivaš drug abuse?
Mislim da nisi sagledao sve činjenice i da nemaš pravi uvid u to sto zaista je...
Ali ajde, da ne kompliciram stvar..mozda da se najbolje vratimo na ono prvo...nije sve za svakoga ;)
I to je to...
Zašto je ilegalan..sve što vrijedi....treba se zabraniti....
I obogatiti se na tudoj nesreci..eto zasto...
Kad bi bilo dostupno uzogjitit doma, nebi iso na kemo, nebi iso kupit ulje, nebi iso po ostale medikamente jer bi imao sve to doma u boxu...imo bi za pusit u krajnjem slucaju.
A njima bi to znacilo nekoliliko milijardi miljuna biljuna novaca manje...........
Nabijem ih na qurac, jer zabroavljaju da je marihuana,cannabis... lijek ..nekome za dušu a nekome za tijelo...
I eto ti zlouporabe prave....na štetu ljudskog roda....
A dal ces ti flipnut..eh t o je drugi par cipela....
Ako primjetis da ti smeta...makni se...ne vidim problem...
 
Poslednja izmena:

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.814
233
Mi kao društvo ( zapadna civilizacija) ne riješavamo uzrok problema nego saniramo posljedice. Pola bjelačke Amerike je na antidepresivima i nitko koliko sam ja proučavao osim Joe Rogana na svom podcastu ne dovodi u pitanje antidepresive i ubojstva po školama. Svi plaćamo zdravstvo i trpamo pare u jamu bez dna a čovjek koji se razboli mora ići u ilegalu i skrivećki se liječiti jer ljudi najviše vole etiketirati druge ljude. Čim pušiš travu narkoman si, neradnik... mene cannabis čini boljom osobom jer sam u životu i pio i znam koliki sam seronja bio. Čak se i rimuje.
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Napisano je dosta toga o nerazumnosti zabrane, o pozitivnim aspektima upotrebe, ljekovitosti, industrijske upotrebljivosti, ekološke dobrobiti...
Ali tamo negdje na vrhu, tko zna tko i gdje, zdrav razum i istina nije kriterij. Nije profitabilan. Nepozeljan je. Ljude treba držati u strahu. Od svega. Marihuane, terorizma, zutih, crnih, bijelih, pcela ubojica, tooplotnih udara, od drugih, od sebe, od sutra, od danas, od jucer... Treba demonizirati sve, pogotovo ono sto vrijedi. Treba biti sto plići, a duboko unutra lud. Trosi, uništavaj sve a da se uopće ne zapitas.
Po meni, zabrana im direktno donosi novac, ali istodobno je i dio veceg paketa.
I strah me svega toga :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Problem je što je svijest prosječnog čovjeka niska. Svi ti antidepresivi i bilo kakva druga vrsta tehnologije se automatski zloupotrebljava zbog ne znanja, tj. niske svijesti. I bijka i ljudsko tijelo je isto tehnologija,druge vrste, ali tehnologija. Evo upravo sada sam u bolnici na hitnoj, radim, i pedeset posto pacijenata jutros su imbecili koji su i dalje kao djeca od 6 godina. S druge strane rade teške pičke kad već tako se moram izrazit koji isto tako su se uživili u idiotske uloge i samo bježe od sebe. Cijeli život netko drugi odlučuje umjesto njih, a većina stvari je već odlučena... sa programom s kojim su se indentificirali. A to su prihvačeni programi, spadaju pod normalne, i takav čovjek sudi "nenormalne programe". Da bi bio šta bolji u toj igri treba što bolje svoju ulogu igrati dok kanabis te izbacuje iz stereotipnog gledanja na stvari.

Ljudi nisu svjesni... na primjer da uzmem nekog dok spava i odvedem ga na mjesec i natrag, da li je on bio na mjesecu. Tako je današnji "čovjek", čovjek. Kako možeš biti čovjek kad spavaš i sanjaš. Gdje god pogledamo je krivo. Zombiji se kreću i funkcioniraju po šabloni, sportaši, političari, zdrastveni radnici, sve je to šablonizirano.

Jako mi je kad kažu doktori, pogotovo jedna doktorica, "kako to da je sad kanabis odjedanput lijek, a ja joj kažem da su tako govorili kad je prvi put žena postala doktor. Trava je ilegalna zato što ne spada u njihovu kulturu :D, kao neki veliki kršćanin ne voli hinduiste, iako nije pravilo... :d

Uvijek se vraćam na svijest ali zato jer kad se treba riješiti problem, prvo ga treba osvijestiti, a to ujedno znači i suočiti. Sva ta borba protiv kanabisa je osobne prirode. I to samo osobne prirode. I oni koji govore da je to za opće dobro, samo brane svoje mišljenje o kanabisu... Borba za prava nije borba na ulicama nego nadilaženje vlastitih uvjerenja i ostalih krutih stvari, starih emocija i slično... sve će to postat gnojivo za rast svijesti. Sa sviješću dolazi razumijevanja, a to je potrebno. Tolerancija je glup izraz, jer toleriram ono što mi se ne sviđa. Zašto mi se ne sviđa što se dvoje muških ljube. Kad pogledamo na youtubu večina amerikanaca koji koriste kanabis glume kao da su opasni i ponašaju se kao da su retardirani. Isti su kao i ovi drugi... samo drugi predznak. Nisam ni ja čist ali treba se zapitati da bi se počeo čistit...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Jel netko nešto postigao više u životu pod utjecajem trave? Ne. Jel postigao manje? Da.
Pobijte ova dva gore pitanja/odgovora i povući ću se ko mali poraženi miš. :)
brateeeeeeeeeeeee, ko je tebi isprao mozak; na svetu ima skoro 8 milijardi ljudi, a 7999000000 je "neuspesno", svi puse travu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Problem je što je svijest prosječnog čovjeka niska
Problem je sto covijek ne zeli prihvatiti odgovornost znanja i potrebe da bude nesto vise.Usadeno im je u velikoj mjeri odgoj koji osuduje,siri zavist,ljubomoru,a najgora je glupost.Takvi ljudi zive negativu,zlo,tucu zene,djecu i nedeljom idu u crkvu na misu.Nemaju mir u kuci,glavi i niti ga zele,znaju za njega.Zato osuduju..jer drukcije ne znaju..ne zele znati..
Problem smo mi ljudi..koji jedan drugoga ogovaramo,kopamo rupe,pamtimo zlo..i tu se nade 20-ak "pametnih"..provale foru "zavadi pa vladaj"..i eto nas..sadis tri biljke i ti si narkoman:razvaljen::
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Znam desetke i desetke ljudi koji pusi redovito. Trojici je okinuta shizofrenija (dobili bi je kasnije vjerojatno, ali trava je ubrzala, a nije bas dobro dok se dogodi to u 20-ima, a trebalo je puno kasnije), dvoje je zavrsilo isto na psihijatriji. Ovaj decko sa shizofrenijom je 6. ja 7. :)

Sto se tice misje rupe, ovi videi od gore di se spominju uspjesni ljudi i upotreba kanabisa - nema mi smisla komentirati, smrkalo je puno uspjesnih ljudi bijelo i radilo sve i svasta pa ne znaci da je to dovelo do uspjeha. Jos samo fali da netko stavi Snoop Dogga ili Ajsa Nigrutina pa da stavimo tocku na i. Pricamo o krajnostima, tj. o "drug abuse", sto radi puno ljudi ponukano raznim krivim argumentima (da je trava bolja od duhana, da ne izaziva ovisnost (ovo mozemo nazvati i drugacije) i opcenita propaganda jer je to cool). No, kako sam i napisao, necu ja sad tu nikog promijenit, niti mi je to cilj. Jedini savjet koji mogu dati je da ne pusite sorte s visokim THC-om i niskim CBD-om, ako ste u ranim 20-ima i pogotovo ako imate psihickih poteskoca u obitelji. To je dobitni recept za okidanje.
I netko je gore napisao, nije sve za svakog.

Ima puno stvari koje si rekao i sa kojima se slazem s tobom , tipa konzumiranje marihuane u teenagerskoj dobi , govorim iz vlastitog iskustva jer sam ju sam konzumirao od 14 godine na svakodnevoj bazi po 5,6 frula dnevno sa prijateljima pocevsi ujutro rano prije skole i tako cjeli dan do neke 20 godine . Dali mi je donjela sta lose u zivotu , mislim da nije ali bi definitivno da mogu vratiti vrjeme u nazad imao nekakve druge hobije i bavio bi se necim drugime a travu bi probao tek sa 20 i nesto godina , ali tu nemozes kriviti travu ni drustvo , svako sam sebi bira svoj put , to sto je meni bilo fora sa 14 godina glumit frajera , pusit travu to je iskljucivo moj izbor niko me nije na to nagovarao niti tjerao :) Dali zalim za necime : Ne zalim , uz travu sam odrastao , dozivo jako lijepih trenutaka i znale su mi se desiti neke stvari koje mi se vjerovatno nikada nebi desile da nisam bio napusen , imao sam jako lijepo odrastanje puno smjeha i druzenja , a ko je nakon toga gdje zavrsio njegova stvar i njegov izbor , svatko bira svoj put :) Neke ljude iz drustva sa kojima sam odrasto se sramim pozdraviti i zao mi ih je viditi ali znam i dosta ljudi koji su unatoc tome sto smo duvali svaki dan jako uspjesni , u poslu i u obitelji tako da pricas o individualnim stvarima. Ima takoder i puno stvari koje si rekao i sa kojima se ne slazem . Citiram tvoj post "Sto se tice misje rupe, ovi videi od gore di se spominju uspjesni ljudi i upotreba kanabisa - nema mi smisla komentirati, smrkalo je puno uspjesnih ljudi bijelo i radilo sve i svasta pa ne znaci da je to dovelo do uspjeha " . Upravo si dao sam sebi odgvor na sve sto si rekao jer onda mozes gledati i ovako puno je ljudi i ne konzumiralo nista pa imaju shizofreniju sto ne znaci da ih je marihuana dovela do tuda :) Znaci zelim reci da mozda ti isti ljudi koje spominjes obolili od neke psihicke bolesti i da nisu konzumirali marihuanu . To neznamo ni ja ni ti a ni doktori jer je svaki covjek jedinka za sebe i svaki covjek ima drukcije razmisljanje i drukcije dozivljava stvari koje se dogadaju okolo njega , pa to i drukcije utjece na razvijanje njegovog karaktera i njega kao osobe , puno je tu faktora , nemozes kriviti marihuanu za odredene dijagnoze . Tko ih je prepisao pricamo o ljecnicima u Hrvatskoj ? Nemam nista protiv nikoga ali smatram da nasi ljecnici nisu dovolno obrazovani u vezi lijecanja kanabisom i siguran sam da pola njih nezna niti kako marihuana izgleda , dosta gledaju zatucano na te stvari , tako da mislim da nasi ljecnici nisu netko od koga bi trebao uzeti neki savjet a kamoli dijagnozu :) Sto se tice ove stvari uspjesnosti i nesupjenosti , pogledaj si braću Nika i Nate Diaza , oboje su profesionalni sportasi i borci u UFCu , pogledaj si i Seana O Malleya takoder borac UFCa , puse marihuanu na dnevnoj bazi i kazu da im pomaze i sa treninzima i u zacjelivanju ozljeda pa cak i kada su u procesu skidanja kilograma . Biti profesionalan borac je sigurno jako tesko psihicki podnjeti , imaju velike pritiske od medija i di god se pojave tako da po tvome razmisljanju oni bi terebali odljepiti i dobiti shizofreniju jer uz sve te napore i pritiske sto psihicke sto fizicke duvaju ? Duvaju jer im pase a vjerovatno postoji i boraca koji bi zapalili i mozda pali u nesvjest :)Probaj zamisliti koliko moras biti jak u glavi imas sve te pres konferencije , vaganje na kojemu moras zadovoljiti odredenu tezinu i skidati mozda i 10 kg, i na odredeni datum u odredeno vrijeme ualzis u kavez pred toliko publike i toliko prodanih PPVa i svi te gledaju ukljucujici i roditelje i zenu i valstitu djecu a tip protiv kojeg se boris te hoce pred svima njima razbiti ko majmuna , u najbolju ruku nokautirati , proci korz tebe kako bi ostvario sto veci bonus . Oni bi onda radi marihuane trebali prvi skrenuti i otici po dijagnozu . Poanta cjeliog mog posta je da nemozes ti kao pojedina osoba govoriti o necemu tako slozenom i kompleksnom , sto ne znaci da nemozes podjeliti svoje misljenje i iskustvo . Ali pisati na forumu na kojem se ljudi ljece od raznih bolesti i kojima marihuana pomaze kao i oni koji ju koriste u rekreativne svrhe je cista glupost :) To je kao da odes na bodybuilding forum i govoris ljudima kako bildanje nije zdravo , nemozes ocekivati da ce te netko podrzati :) U dosta stvari sam se i slozio s tobom citajuci tvoje postove ali kriviti marihuanu za nekakve dijagnoze je cista glupost .

EDIT : zaboravio sam skoro napisati po meni najbitniju stvar , slazem se sa tobom za sorte sa visokim udjelom THCa , ali opet navodim govorim o meni kao jednoj osobi ne govorim opcenito za sve ljude ovoga svjeta . Meni isto ne pasu , nakon nekog vremena pocnem zabrijavati i uljeni me ali to je samo moje iskustvo .Kada mi se to desi napravim pauzu ne odem kod doktora po dijagnozu . I jako bitna stavka , kada govorimo o pusenju nije isto pusiti nesto sto si sam uzgojio i nesto sto si kupio na ulici , budavo , smrdjivo , neflushano albansko govno . Kada sadis sam to drukcije shvacas , cjelo to pusnje i cjeli taj đir ti je totalno neka druga stvar u glavi . To je nesto posebno i to ili volis ili ne volis . Upoznao sam jako dobrih ljudi tocno ovjde na forumu koji su mi bolji prijateljji od nekih ljudi koje znam cjeli zivot i koji nikada nisu pusili travu :) Dao bi ruku u vatru da su ti ljudi jako stabilne psihicke osobe i da bi imao totalnog povjeranja u njih da me nece pokrasti , prevariti ili neznam ni ja sta . Marihuana se ne konzumira samo pusenjem , probaj ulje , promjenit ce ti totalno cjeli pogled na sve to skupa i nakon toga ces doc na forum i reci oprostite ljudi , bio sam u krivu :)
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Slicno sam nešto pricao prije par mjeseci. Ne znam sad na kojoj temi, cini mi se na medicini i nesto...
Ako neko, vec ima genetsku predispoziciju za razvoj šizofrenije, on ce ju dobiti, bez obzira na sve. Makar nikad ne zapalio dzoint.

Ali, neka stavimo po strani to, da neko moze da oboli, i da dadnemo jednoj osobi, koja u porodici ima vec sizofrenika, dzoju, takvoj osobi se tripovi mnogo realnije prijavljuju, i tada se dolazi do tog famoznog okidaca za sizofreniju.

Imam halfa, koji je nedavno odradio doktorat na temu psihologije. (sad je psiholog, razumije se) ima licencu za rad i sve.
Interesantno je to, kad on meni govori za svog djeda (dijagnostifikovana šizofrenija), koji je ubio penzionera svog komsiju, sa kojim je godinama igrao šah, nozem, jer je ovaj utripao da je Švaba.

Taj moj half, ni dan-danas ne cirka alkohol, jer je skontao da on ima predispozicije za okidac, ali samo onda kad popije ali ne i kad duva, jer on od dva piva pravi razna sranja, i uopste ih se ne sjeca, a kad je na džoji, bude ko beba, i samo se smješka. Ali sad duva ko tornado, i nikad ispad nije imao. I dobro mu. (barem za sad) Hehehehe.
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Svejedno, osvrnuo bih se na one koji se hvataju znanstvenih studija, psihologa, psihijatara i inih "stručnjaka" za područje kanabisa i njegovog utjecaja na ljudsku psihu. (tko je čitao znati će) Njihove tvrdnje da kanabis uzrokuje ili okida shizofreniju, psihoze i ostala čudesa, i da zbog toga ljudi dobivaju F. dijagnoze su nabadanje u mraku.
Svi su oni djelomično ili potpuno u krivu jer rade iz pretpostavki, a iskustveno ne znaju ništa o kanabisu niti što on doista radi.
Kao što mi konzumenti iskustveno znamo, kanabis pojačava sva osjetila, pojačava i onaj unutarnji glas i otvara put prema podsvijesti i onda do svijesti dolaze stvari koje inače ljudi "trpaju pod tepih", razne traume, neriješeni osjećaji prema ljudima i prema sebi, negativna uvjerenja o sebi i okolini. Osobe koje dobivaju te dijagnoze jednostavno imaju previše "balasta" na duši ili se jednostavno teže suočavaju s tim, pa zato dolazi do psihoza i raznih težih stanja. Drugim riječima, kanabis ništa od toga ne "okida" i ne uzrokuje, nego samo izbaci na površinu ono što već postoji u nama. E sad, je li to radost života ili teška depresija, ovisi isključivo o pojedincu i njegovom dugoročnom psihičkom i emocionalnom stanju. Kanabis sam po sebi ne može pomoći tim ljudima jer oni sami ne znaju to razriješiti, no može biti dobar alat nekom psihoterapeutu koji zna kako pomoći ljudima i koji zna kako iskoristiti kanabis kao alat i lijek. Nažalost ne znam ni jednog takvog jer škola za to ne postoji, jedino netko klasično školovan tko je dovoljno otvorenog uma i sam konzumira bi mogao sam nešto raditi na tom području.

O razlozima zašto je kanabis ilegalan je sve već napisano i dobro poznato, profit i interesi su krivac, nikako zaštita čovjeka.
 
Poslednja izmena od urednika: