Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.08.2016
7
17
3
Svom srecom kroz razvitak tehnologije i sirenja svih dobrih informacija po citavom svijetu ,,,danas je pozicija Cannabisa na jako dobrom putu da
povrati svoju izgubljenu reputaciju,,,usporedite kome je bilo sve pristupacno znanje o travi prije dvadesetak godina, ,u Yugi ,,,ha ha ha,,,ja neznam da sam ikad neki pozitivni text negde procital,,,,,,,jebote pa nazivalii su ljude koji su duvali NARKOMANIMAI
,danas je situacija daleko humanija polako se napreduje,mjenjaju se zakoni ,,,polako ,,ali mjenjaju se,,iako ima jos jako puno ljudi koji kad cuju trava,,govore odma o drogi , smijesno ,,isto tako,Internet je otvorio mnogim ljudima oci ,srecom
,,i ko zna kad bum ja bil deda za dvadesetak god,,a vi decki negde u mojim godinama,,,mozda ce do onda Trava bil legalna,,,;-)
Da, imaš pravo, ja sam imala 45 godina kada sam kazala da bar doživim legalizaciju za života, sada mi je 65, e pa živa bila i to doživijela, ali sumnjam. Najviše duvaju panduri, lažu da spale, malo sutra, nego nas u mozak sa filozofiranjem. Canabids je lijek , a što bi onda prodavale ljekarne i to po vrtoglavim cijenama. Samo jedan lijek od nekoliko kolikio ih pijem košta nekoliko stotina eura,.Svi se bojimo mislim da je to najveći problem, bojimo se i to je to!
 
09.06.2017
5
21
3
25
Ne znam je li itko od vas čitao knjigu "Pot Stories for the Soul" od Paula Krassnera. U knjizi jasno stoje informacije o tome tko stoji iza prohibicije marihuane u Americi. Tvrtke Philip Morris, Johnsons & Johnson, i mnoge druge su kongresmenima plaćale povelike svote novca da glasaju za prohibiciju marihuane. Ja sam knjigu ulovio u PDF-u negdje, ne mogu se sjetit gdje, ako uspijem nać, postavim na forum.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
slabo to ide sa transformacijom svesti .... od kako se smak sveta 2012 nije desio ..vreme kao da je stalo .. Ljudi su ispisali šta su imali ...pametnom dosta .. više ne može da se izmišlja vruća voda ... oni od kojih zavisi legalizacija , prosto koknu onog ko im smeta, pa iako je "njihov" ..na bilo kom polju ..to je "napredak" koji je evidentan ... ili se o tome više trtlja u medijima ... kad naručioci smaknuća vitlaju papirima na konferencijama za štampu i obećavaju da će nači zlikovca ... i to ladno gutaju i vare - glasačke ovce ... fujibljak ...
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
eo nešto se mislim gde da objavim ove vesti hahahha dal u LEGALIZACIJA U SRBIJI - "NAPREDAK LEGALIZACIJE" ILI ovde ???? ili u verovali ili ne ?


hmmmmm .......
https://www.srbijadanas.net/citav-vrh-sns-umesan-u-uzgoj-droge-na-poljoprivrednom-dobru-gakovo/

Читав врх СНС умешан у узгој дроге на пољопривредном добру “Гаково”
2. фебруара 2018. Хроника Коментара

Нови власници пољопривредног добра “Гаково” где су полиција и Жандармерија прошле недеље извршили упад откривши огромну лабораторију марихуане на којој је било засађено 1.175 стабљика марихуане која је у сировом стању била тешка преко 150 килограма су се Иван Бојовић, партнер посланице СНС-а у Скупштини Србије Марије Обрадовић, која је уједно и потпредседница СНС, затим Драгана Потпара, посланица СНС-а у Скупштини Војводине, Стефан Видекањић, братанац председника општине Кула Перице Видекањића (СНС), о чијим пословима је ВОИЦЕ већ писао, као и предузећа у власништву адвоката Томислава Вишњића који се прославио као бранилац оптужених за ратне злочине пред Трибуналом у Хагу, утврдио је ВОИЦЕ провером парцела и ранијег пописа имовине Граничара ад у стечају.
Вредност 1.175 стабљика марихуане процењена је на преко 50 милиона динара а полиција је том приликом ухапсила неколико особа које су се старале о узгоју марихуане на.
Србија данас, Воице

a od danas malo opširnije ... sve ostaje u krugu porodice ... ovo nema na Pinka , Rts-a,,, nema nigde :) koje smo mi voline ...



https://www.srbijadanas.net/andrej-vucic-je-pravi-vlasnik-farme-marihuane-u-gakovu/

%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%98-%D0%B2%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%9B-%D0%B3%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE-660x330.jpg
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
evo još vesti za retarde:

http://www.alo.rs/svercovali-kanabisovo-ulje-i-marihuanu/145439

Policija je u Beogradu, u dve odvojene akcije, uhapsila pet osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i zaplenila oko dva kilograma ulja kanabisa i 300 grama marihuane.

( obrati pažnju na brojve i grame , u drugom pasusu iste vesti - prvo dva kila odokativno za ulje koje se prodaje na mililitre - a onda precizna vaga kaže : 300, 56 grama ( de li nađe ono zarez 56 grama?) bruto s kesom ili neto brez kese ??? gde je tu objektivno izveštavanje ????


prvoj akciji, pretresom jednog auto-servisa na Vidikovcu, pronađeno je 300,56 grama marihuane. Uhapšeni su V.G.(44) R.G. (40) i D.S.(39), saopštio je MUP.
U drugoj akciji, policija je na Čukarici u automobilu marke "audi“ na parkingu pronašla kilogram ulja kanabisa i uhapsila D.P.(47) i L.P.(20), koji su se nalazili u automobilu.
Pretresom stana osumnjičenih policija je pronašla još 950 grama ulja od kanabisa.
Osumnjičeni iz obe akcije, uz krivične prijave, privedeni su Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

42 553. zarez1914893617 dinara je vrednost jedne biljke od zaplenjenih 1175 komata ! iz prethodne vesti.

i još malo matematike - ako ti za 60 ml treba 500 grama hedova onda ti za dve kile treba kolko trave ? ne dva litra nego dva kila ulja od kanabisa :) :) :) za to nisu uspeli da izračunaju crnotržišnu vrednost .. a,,,,,ono svašta je danas ulje od kanabisa ..možda su našli dve flaše ulja od KAAAAANABISAA iz maksija ?

da nije tužno i tragično bilo bi da se valjaš od smeha
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
@Easygoer, hvala sto si nam otvorio oci i uputio na WikiPediu. Za to nismo culi ali pogledacemo. Hvala jos jednom.
Smanji malo taj sarkazam.(ako si sarkastican)
I nemoj govoriti u množini jer postoji mogucnost da se neko ne slaze sa tvojim stavom.

Koji to "mi" ," nam" , "pogledacemo"...
U čije ime govoriš prijatelju?
Zapali dzoint, opusti se, nisi valjda došao ovdje da kudiš nekoga zbog wiki linka. Zanemari to drugar. Nema toga ovdje na ovom forumu. Osim ako nisi trol.
A, ako jesi, neces dugo egzistirati ovdje. :D
:spliff:
 
Poslednja izmena:

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Trava je ilegalna zbog toga jer je zabranjena. :)
Mislim da bi civilizacijski korak unatrag bio ono što većina ljudi na ovom forumu želi (potpuna legalizacija). Činjenica je da THC izaziva psihičku ovisnost i dalje ne moramo raspravljati jer je ovo dovoljan arugment zašto nikad ne bi do kraja trebala biti potpuno legalizirana.
Alkohol, cigarete i kofein - legalna droga, ali je ispitana u tolikoj mjeri da je legalna. Da je nešto bolje ili gore od trave - nije. Individualno je previše.

Po meni bi legalizacija trebala ici u dva smjera:
1) bolesnici, npr. multipla skleroza - i to da doktor pripisuje, a ne da si ljudi sami pripisuju (tako i funkcionira tamo gdje je legalno)
2) trebalo bi omogociti da tko zeli si sam posadi, ali bez razmjene/poklona/prodaje. Dakle shema "radi u svojoj kuci to sto zelis".

Mislim da točka 2) koju sam naveo također vodi u civilizacijski rikverc, ali eto, ko političar bi dao to jer nema smisla sadašnji zakon RH, a i okolnih zemalja.