Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ko se želi informisati, neka čita studije od profesora Raphael Mechoulama, izraelski kemičar koji je ranih 60 godina otkrio canabinoide, molekule thca i tkd... uglavnom ima tona studija od izraelskih naučnika vezano za cannabis, a izrael je danas vodeća zemlja što se tog pitanja tiče, može se reći da je izrazel centar naučnog istraživanja kanabisa..
 
13.03.2018
70
185
33
31
Pa ne znam... da isprican jednu zanimljivu situaciju, odnosno situacije mozda.
Slicne razgovore jednom vodio sa clanom obitelji. I kaze on meni preponosno - to je droga. Al znas, na onaj nacin... u isto vrime covik sadi jedno a recimo bar 150 stabala grozdja od kojeg radi vino za sebe i zenu. Mislin da san sve reka. I tako svake godine on iskoristava izracunaj koliko god da je to metara kvadratnih zemlje za drogu iako on misli da to nije droga jos se mora zajebavati tamo fermentirati to grozdje cili postupak...
Ja eventualno usadim 2× 2 stabalca male travice i imam uglavnom dovoljno. I to stabalca u pitarima jos, lol... a mislin droga je droga meni je sve to isti k bilo trava cigare alkohol sve je to droga. Sunce isto tako, ako mi ne virujes narednu godinu promatraj kako godisnja doba uticu na ljude, a droga brate samo je ne pusis ili pijes. Mozes dobit rak od njega isto... Ako postoji nesto sto nebi okarakterizirao drogom to je voda. Pijte puno vode djeco ;) ali one dobre ciste vode ne ovog kloriranog sranja a pogotovo ne ova flasirana smeca. Cim vidim plastiku nije mi dobro.
Znaci voda samo iz staklenke po mogucnosti. Sve iz staklenke :)
Cesto su me znali pitati sta ce tebi ta trava ? Valjda misle svi da je cilj napusiti se sto god da to znacilo ali rekao bi kao ekvivalent napijanju, ili napusiti se da se bezveze smijes... prijo... budim se u 4 ure ujutro puff puff dobre sativice 4 dima ne mos vise ni pusit jer mi se upali motor u guzici pricam ko navijen ni neda mi se pusiti sinko akcija cap cap triba iskoristi dan... navece, u 8 uri paf paf dobra indika ne stignem ni povuc treci dim vec san u krevetu, a da ti ne prican o tome sta znaci uspiti u zivotu.... smijesno, sta triban samo trcat za lovom radit pare , pa onda biti nezadovoljan jer triban opet pare, patit jer iman stari auto, u biti uopce neman ni vozacku niti vozim jer ima ljudi koji rade to da voze pa oni ce me odvest di triba, pa onda ti triba bolji skuplji veci auto jer ga imaju i drugi,daj odj...s druge strane, eto uspen se na mandarinu pusim lagano malu dzjojicu ko prst mali na ruci.. ono sve ove moje su cbd bogate sem ove indike sta ima zera thca tako da nemas brige na utjecaj na um dapace, i indika je bogata cbdom pa ne brini, uglavnom, tija san samo rec da se uspen na mandarinu ee a da znas kako su tek onda socne...onako lipo me sunce grije i vidis meni je to gust. Sve te pare me samo cine nesretnim i eto, nuzne su pa moram se snjima bakćati, al ne znace mi nista. S druge strane spocitavas neke psihoze i statijaznam, mislin, jel ti triban govorit da mi je blizak clan obitelji umra nedavno relativno mlad od cuge? Mislin pazi stari, preko 130 kanabinoida je tu u prici, i formacija tih kako da ih nazovem , te smole ovisi o kojekakvim faktorima i uslovima i toliko zna varirati da to nisu istine pa jesam ja zlocinac ako pusim neku sativu i citam te znanstvene clanke izmedju ostalog i o travi da naucim nesto? I dok je god ilegalno imacemo isti problem a to je to sta navodim, da nemamo pojma o pojmu sto i kako funkcionise a volio bi znati? Imao sam neku vrstu, a neman pojma sta je bilo to, al mnogo jak thc nisam mogao da pusim jbg, od tog cbd ko da mi iskristalizira cijeli mozak, pod tim mislin rec izbistri strasno. Uopce neman problema sa memorijom, a tu s mnogo thc nisam moga da pusi, jer me vracala u djetinjstvo i nekako podsjecala na nekemtraume cudan filing. A te price o ovisnosti nisu skroz tocne a ni skroz lazne, u biti cijela poanta ovog posta je u tome da kod nas a i opcenito svi trpaju stvari ili u jednu kosaru ili u drugu a nikad nista ne moze biti samo u jednoj kosari, odnosno, nit je skroz lose nit je najveci lijek. S druge strane odnosnl koja je ovo vec, zn. clanci redovno govore o akutnoj uporabi, pa ljudi su svjesni toga pobogu, mozes piti vodku absinth ka neka razlika jebote 40 posto alkohola mislin o cemu mi pricamo ...uglavnom samo cbd :) i pijte puno vode :)
Dobre vode i dobre trave i nemas frke i dobrog biovoca usadite povrca takodjer pozz

Zaboravija san rec bas na tragu tog cbda rade studije u njemackoj i sad te studije pokazuju da trava pomaze oboljelim demencije da se bolje sicaju....pa jesu ovo istine.. izguglaj kanabinoidi i procitaj na wiki o tome mada wiki nije najbolji izvor al dovoljno je dobar i kaze cbd pomaze povratiti memory loss uzrokovan thcom pa genijalno ...aj dovoljno san napisa pardon ako nije fino strucno znanstveno al u zurbi sam
 
Poslednja izmena:

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Prije 2 godine radili smo anketu unutar ŽZ. Naši sami članovi su se u postotku od 65% preopjedjelili za NE-legalizaciju. Glavni razlog bio je i to redom:
1. Opasnost od povecanja broja narkomana
2. Pusenje je opcenito stetno za zdravlje
3. (ironicno op.a.) kanabis je stetan za zdravlje

Zato je kanabis ilegalan. Zbog drustva. Ne zbog masona, ne zbog Engleske Kraljice vec zbog drustvenog dogovora unutar nase male zemlje. Vanjsku politiku zanima iskljucivo kunski tecaj. Dokaz tome je posve legalno lijecenje kanabisom u Cakoveckim Toplicama gdje se cijene krecu od 5000 eura tjedno tretmana.

Nas 10 Balkanaca da sjedi na livadi i pusi joint, kad ispusi joint i postane dosadno, odluci da krene dalje. 2 Balkanca ce htjet ici doma, 3 u kafanu, 2 u kino, 5 na nogomet itd. Nas 10 se nece moci sloziti kojim putem cemo fizicki krenuti a kamoli dekreminalizirati kanabis.

Ima li ovdje itko da znade administrativno ispisati promjenu prijedloga zakona?
Koliko nas ovdje znade protumaciti pa cak i procitati prijedlog izmjene zakona?
Koliko susjeda mozemo nagovoriti da procita i barem usmeno odobri isti?

Nema to veze s nicim drugime ljudi moji osim samo s nama samima.
Mi smo kreatori. Mozemo sta ocemo. Jedina je stvar sta nam se ne da...
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
sama točka br 1 govori koliko je narod neinformiran odnosno dezinformiran od strane raznoraznih sakomana i sličnih trolova, gdje god je kanabis dekriminaliziran/legaliziran broj ovisnika se smanjuje (proguglajte istina je), pogledajte samo portugal, sve droge su dekriminilizirane jer se više nisu mogli boriti sa ovisnošću, novci usmjereni u represiju preusmjereni su na edukaciju i stvar rješena, broj ovisnika smanjen za pola ako ne i više nisam zadnjih godina čekirao podatke....

o točkama 2 i 3 dalo bi se diskutirati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nije istina...da je tako nebi postojao ovaj forum i clanovi.Zakone ja znam i proucavam ih na dnevnoj bazi.
Cannabis je ilegalan zbog odgoja,nezanja i znanja onih koji manipuliraju.Narod zivi u tom neznanju i manipulaciji politicara..ipak im je vaznija Istanbulska konvenkcija..pihhh...

Tocka 2 i 3...jedno pitanje..A sta ako ne pusim vec koristim ulje cannabisa za ljek i samo tako??Dali je i tada Cannabis stetan?
@LupusHerbivor
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Dotakli smo i tu temu.
Ispalo je ovako nekako:
Da bi se kanabis ulje proizvelo, potreban je resurs, sirovina, tj. sam kanabis.
Ako ne bismo u tom zakonu ubacili i promjenu zakona o poljoprivredi gdje jasno stoji da se kanabis ne smije kultivirati.... da ne duljim!

Nismo se slozili jer imamo 2 opcije. Ili legalizirati proizvodnju s legaliziranjem koristenja kanabis derivata u medicinske svrhe ili UVOZITI kanabis sirovine tj jos gore, uvoziti derivat kanabisa, koji je najskuplja preradevina medicinska trenutno na svjetskome trzistu vjerovali ili ne.

Ne ide.

Cak je doslo i do pitanja sto kada bismo legalizirali uzgoj iskljucivo za medicinske derivate, ispalo je da bi velik postotak derivata zavrsio na crnom trzistu zbog nepovoljne ekonomske situacije prosjecnog gradanina na teritoriju RH. Mora bit tako trenutno. Za ostale zemlje u susjedstvu nismo radili analizu.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Trebali bi napraviti model po drzavama koje to imaju sredeno do najmanje sitnice.Interes lobija i politicara za koje mi glasamo je dosta jak i konzervativan.Mi imamo otvorene umove i smatram kako nismo "balkanci"iz gornje price...bojimo se,to sigurno..

Edit;
Nebi zavrsilo na crnom trzistu ako bi se kontroliralo iliti dalo kontrolirati samu proizvodnju i uzgoj..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and masan head

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
meni je zapravo sasvim svejedno kakav joj je zakonski status, sadio sam, sadim i saditi ću (sadili su i stari, doduše industrijsku a valjda će i mlađi nastaviti "tradiciju") ja bi posjedovanje i uzgajanje za osobne potrebe dekriminilizirao a dilanje još strožije kažnjavao pa ko voli nek izvoli, sad kako to u zakon upakirati jebiga neznam nisam od te škole
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Mozemo slobodno uzeti za primjer Kosovo i Albaniju.
Kosovo je pod direktnim nadzorom NATOa a Albanija nije puno manje.
Odakle dolazi sva ilegalna trava u Europu? Pa i SAD i Kanadu, vjerovali ili ne?
Radi se o ogromnim kolicinama koje cak ni legalna trzista ne mogu komparirati zbog iskustva i mnogobrojnosti Albanskih uzgajivaca kanabisa.

Oprostit ces sto patroniziram, ali ne znas pravo stanje stvari.
Trziste kanabisa je uredenije nego sto mislis. Zna se ko pije tko placa a tko od svega toga ponekad povraca. Radi se o drzavnim interesima.

Kako bi nahranio nerazvijene Albanske krajeve nakon separacije osim industrijskim uzgojem kanabisa te zatim legalnim transportom svugdje po Europi i SADu i Kanadi.

Hehe igre bez granica. Ali mi smo dio te price. Ima jos puno toga no da vas ne udavim.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ne davis..dapace...A gdje ide Trava iz Makedonije?
Kosovo i Albanija se uvijek spominju zbog "Balkanske rute" ali shvatite..Trava nije droga..

Edit;
Legalna trzista mogu dijelovati i djeluju savrseno u drzavama gdje nema lopova na vlasti..
Ilegalna trzista dijeluju samo i iskljucivo pod vodstvom politicke vecine i to je glavni razlog..

Sad moram ici...ali sam za raspravu..
@LupusHerbivor
:thumb::thumb:
 
Poslednja izmena:

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Izmiri Srbiju i Kosovo i dobit ces otvoreno trziste. Vjerovao ili ne. Takav je "uvjet".
Zasto ne moze to da se desi? Vucic I Sandra rade maksimalno na smirivanju tenzije izmedu spolova, polova, naroda itd itd. I odlicno im ide zasada. Ali kad god se dotakne pitanje Kosova, uplete se Pravoslavna Crkva koja svoj imetak ima u istocnim zemljama Azije pa joj ne odgovara ulazak zapadnog kapitala u njeno trziste. Religija je uvijek vaga i stup politike. Malo tesko za shvatit ako niste upuceni u povijesna i svakodnevna makro zbivanja.


Kad bi se Srbi i Albanci pomirili a ne mogu jer su na granicama religijskog teritorija, tada ne bi bilo potrebe za separacijom ekonomije. Zaboravio sam koliki je indeks kupnje i prodaje struje na relaciji Kosovo Beograd ali je visok. A zasto Srbi prodaju skupu struju? Zasto ne zele prodavati sir lebac mleko meso *******? I onda ****** da oprostite na izrazu mora gajiti kanabis pod stapom amerikanca da bi prehranio svoje 12tero dece.

To je reala.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
20.08.2018
5
2
3
24
Nisam siguran koliko je to istina, ali sam citao dosta o tome da puno velikih farmaceutskih firmi patentira velik broj lijekova na bazi konoplje.
S obzirom na to mislim da je vecini njih (ili barem onima koji posjeduju/rade patente) u najboljem interesu potpuna legalizacija, zar ne?

Inace bi se slozio s onime sto sam procitao na ovoj temi (da je ilegalna zato sto toliko ljudi vjeruje u miskoncepcije o njoj). Zato mi dosta "teorija zavjere" o konoplji malo ide na k... :D pogotovo ovo za farmaceutske firme. Mislim da je to bila potpuna istina nekad, ali danas (kada je stvarni ljekoviti ucinak konoplje znan te sve miskoncepcije ponistene - barem u "razvijenijim" zemljama) mislim da ne to bas ne vazi.

Samo moje misljenje #nohate volim i ja kanabis ::listomahanje::::listomahanje::
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Konoplja i kanabis su dva razlicita pojma. Kao da usporedujes visnju i lovor visnju. Imaju gene al komplet druga vrsta. Valja razlikovati! Posebno kad se kupuje ulje.